Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μετα απο φλασαρισμα cloudy μου εξαφανιστηκε το ImEi δεν εχωωωωω τι κανω τωρα;;;;

 

Ειχες παρει backup το imei σου? Ποια παλια ειδικα, τα παιδια μας λεγανε πως ηταν απο τα βασικα που πρεπει να κανεις πριν αρχισεις να φλασαρεις ρομ... Νομιζω πως χανεις την εγγυηση αν δεν το επαναφερεις...Δοκιμασε μια με flashtool μπας και ξανα εμφανιστει...

edit αυτο που σου ποστραρανε αν καταλαβα καλα μπορεις χειροκινητα να ξαναπερασεις το imei απο τη στη στιγμη που ξερεις ποιο ειναι απλα ειναι λιγο διαδικασια...

Edited by drakak1s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα μετα απο επιτυχές φλασαρισμα,εχει τωρα 10 λεπτά που περιμενω για ριμπουτ.εβγαλε το σήμα της lg και μετα παραμένει με σβηστεί οθόνη .τι γίνεται τωρα
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα σαν νέος έχω ενδοιασμούς μη κάνω καμιά πατάτα... Κάποιος έμπειρος να ποσταρει αναλυτικό οδηγό κ link από την αρχή μέχρι το τέλος...

 

Custom Rom

[/u][/b]http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6046483#post6046483#11169

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εν τελη με τη cloudyg2 3.1 τι ισχυει για όσους ερχόνται απο τη 2.2.Καποιος ειπε οτι αν φλασαρεις lollipop baseband εισαι οκ, αλλος λεει φλασαρε ρομ lollipop και μετα εβαλε του cloudyfa...Επισης καποιος εγραφε οτι δεχεται dori ενω στο xda γραφουν οτι δοκιμασε να το βαλει και μετα εκανε συνεχεια επανεκκίνησεις...
Link to comment
Share on other sites

Εν τελη με τη cloudyg2 3.1 τι ισχυει για όσους ερχόνται απο τη 2.2.Καποιος ειπε οτι αν φλασαρεις lollipop baseband εισαι οκ, αλλος λεει φλασαρε ρομ lollipop και μετα εβαλε του cloudyfa...Επισης καποιος εγραφε οτι δεχεται dori ενω στο xda γραφουν οτι δοκιμασε να το βαλει και μετα εκανε συνεχεια επανεκκίνησεις...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6184978#post6184978

 

Οποιος βαριεται και θελει να ρισκαρει ακολουθει μονο τα βηματα 1- 4 - 5 - 6 - 7 (KK Bootloader/Lollipop Baseband) .

Σε καποιους δουλεψε, σε αλλους ΟΧΙ. Διαφορετικα ακολουθει ΟΛΑ τα βηματα με τη σειρα.

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6184978#post6184978

 

Οποιος βαριεται και θελει να ρισκαρει ακολουθει μονο τα βηματα 1- 4 - 5 - 6 - 7 (KK Bootloader/Lollipop Baseband) .

Σε καποιους δουλεψε, σε αλλους ΟΧΙ. Διαφορετικα ακολουθει ΟΛΑ τα βηματα με τη σειρα.

 

Μα το θεμα ειναι ποιο baseband να φλασαρω? Σε ποια ρομ ειναι βασισμενη η cloudyg2 3.1 ? 30b ? 30e? Ξερει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αρνητικό προς το παρόν αρκετά χαμηλή η ένταση των ήχων.

Ελπίζω να βγει mod να αυξάνει όπως στις προηγούμενες εκδόσεις.

 

Για πέρνα το παρακάτω........στην stock lollipop δούλευε άψογα, στην μέση όλοι οι ήχοι, και ακουγόταν πολύ δυνατά...;)

 

https://www.dropbox.com/s/t21z7smxcpoa9yl/HighVolumenBoost.zip?dl=0

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα ειναι ποιο baseband να φλασαρω? Σε ποια ρομ ειναι βασισμενη η cloudyg2 3.1 ? 30b ? 30e? Ξερει κανείς ?

I am with 30b and have no problems

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Για πέρνα το παρακάτω........στην stock lollipop δούλευε άψογα, στην μέση όλοι οι ήχοι, και ακουγόταν πολύ δυνατά...;)

 

https://www.dropbox.com/s/t21z7smxcpoa9yl/HighVolumenBoost.zip?dl=0

 

Αυτο για τον ηχο το λεγανε και στο G3 δεν ειναι χαμηλο το ηχειο αλλα μονο οι ηχοι κλησεις, ειδοποιήσεων που εκανε port για τη ρομ...Αν βάλετε εναν δικο σας λογικα θα ακουγεται με normal ενταση

Link to comment
Share on other sites

Εν τελη με τη cloudyg2 3.1 τι ισχυει για όσους ερχόνται απο τη 2.2.Καποιος ειπε οτι αν φλασαρεις lollipop baseband εισαι οκ, αλλος λεει φλασαρε ρομ lollipop και μετα εβαλε του cloudyfa...Επισης καποιος εγραφε οτι δεχεται dori ενω στο xda γραφουν οτι δοκιμασε να το βαλει και μετα εκανε συνεχεια επανεκκίνησεις...

 

εβαλα dori και δεν εχω καμια επανεκκινηση, μερικες φορες παιζουν ρολο και οι ρυθμισεις που βαζει ο καθενας

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πέρασμα της CloudyG2_3.1 μην ξεχάσετε (πριν το στίσετε) να κάνετε και ενα ''επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων'' αποδείχθηκε οτι κάθετε καλύτερα η Rom.....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

πως μπαινουμε σε Recovery στην lillipop για να περασουμε rom;

 

έχεις κάνει Root & έχεις περάσει TWRP Recovery ???

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το autorec για recovery που θα το βρούμε; θα εγκατασταθεί η τελευταία έκδοση TWRP; αυτή θέλουμε εμείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το autorec για recovery που θα το βρούμε; θα εγκατασταθεί η τελευταία έκδοση TWRP; αυτή θέλουμε εμείς;

Είχα θέμα ότι δεν έμπαινε σε download Mode... Με την εγκατάσταση του autorec θα φτιάξει αυτό;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με το IMEI ειχα ενα backup στο pc το ειχα κανει στην αρχη οταν πηρα το κινητο και το θυμηθηκα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παω να περασω recovery και μου λεει: one or both files didnt get lookified, i cant let you flash. Τι στο.... να κανω?
Link to comment
Share on other sites

ενα σοβαρο προβλημα δημιουργηθηκε στο δικο μου και θελω τα φωτα σας.

φλασαρα την κλαουντη απο cm12 αλλα δεν μου εκανε ριμπουτ.

αναβε για ενα δευτερολεπτο το σημα της lg αλλα μετα εσβηνε η συσκευη.

το εκανα 3 φορες χωρις αποτελεσμα.

μετα φλασαρα παλι cm12 αλλα τωρα εχω θεμα με την καρτα σιμ.

οταν ανοιγω και μου εμφανιζει την καρτα για να βαλω πιν κατω κατω γραφει οτι ειναι κλειδωμενη η καρτα

βαζω πιν αλλα δεν μπορω να παρω τηλ.

την εβαλα σε αλλο τηλ και δουλευει κανονικα.

τι μπορει να εχει γινει ρε παιδια ? για πειτε καμια γνωμη

Link to comment
Share on other sites

ενα σοβαρο προβλημα δημιουργηθηκε στο δικο μου και θελω τα φωτα σας.

φλασαρα την κλαουντη απο cm12 αλλα δεν μου εκανε ριμπουτ.

αναβε για ενα δευτερολεπτο το σημα της lg αλλα μετα εσβηνε η συσκευη.

το εκανα 3 φορες χωρις αποτελεσμα.

μετα φλασαρα παλι cm12 αλλα τωρα εχω θεμα με την καρτα σιμ.

οταν ανοιγω και μου εμφανιζει την καρτα για να βαλω πιν κατω κατω γραφει οτι ειναι κλειδωμενη η καρτα

βαζω πιν αλλα δεν μπορω να παρω τηλ.

την εβαλα σε αλλο τηλ και δουλευει κανονικά

τι μπορει να εχει γινει ρε παιδια ? για πειτε καμια γνωμη

Ο bootloader στην έκανε τη ζημιά. Λογικά πήγες να φλασαρεις με jb bootloaderεενώ έπρεπεμε kitkat. Δες αν μπαίνει σε Download mode για να φλασαρεις την Official

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader στην έκανε τη ζημιά. Λογικά πήγες να φλασαρεις με jb bootloaderεενώ έπρεπεμε kitkat. Δες αν μπαίνει σε Download mode για να φλασαρεις την Official

 

τωρα εχω περασει παλι cm 12

την οφισιαλ που λες που θα την βρω?

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω περασει παλι cm 12

την οφισιαλ που λες που θα την βρω?

Οπότε δε χρειάζεται να βάλεις Official με flashtool. Περνάς μια Lollipop με έτοιμο kk bootloader όπως την 30b

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383 και μετά περνάς κανονικά cloudy G2 3.1

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δε χρειάζεται να βάλεις Official με flashtool. Περνάς μια Lollipop με έτοιμο kk bootloader όπως την 30b

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383 και μετά περνάς κανονικά cloudy G2 3.1

 

θα κατεβασω την 30b πχ και θα φλασαρω κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε stock kit kat χωρις recovery αλλα με root. Πως θα την περασω την ROM εγω; Λογικα πρεπει να βαλω την TWRP πρωτα, εχουμε καποιο λινκ για αυτην;

 

Επισης πως ξερω τι bootloader εχω ωστε να βεβαιωθω οτι εχω kitkat για να μην υπαρξει θεμα;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την CloudyG2_3.1 και όντος ο ήχος είναι πολύ μα πολύ χαμηλός, πέρασα το παρακάτω Zip με TWRP και όλοι οι ήχοι ακουγόταν πολύ δυνατά...;)

 

https://www.dropbox.com/s/t21z7smxcpoa9yl/HighVolumenBoost.zip?dl=0

 

*** πάντως τρέχει μια χαρά, είχα G2 και τώρα έχω G4 mini:lol::lol::lol:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

θα κατεβασω την 30b πχ και θα φλασαρω κανονικα?

 

Ναι. Ίσως βέβαια να δοκιμαζες μόνο το bootloader αλλά δεν ξέρω αν πιάσει

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...