Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την καινούργια του LAMHOANG G3 2.2 την έχει δοκιμάσει κανένας;

 

Γιαααααα.... κανε το πείραμα...:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να επαναφερουμε το STweeks στην αρχικη του κατασταση(ρυθμισεις),πως γινεται;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να επαναφερουμε το STweeks στην αρχικη του κατασταση(ρυθμισεις),πως γινεται;

Ρε συ μαν, ψαξε λιγο τουλαχιστον μεσα στην ιδια την εφαρμογη.

Τελευταια καρτελα στα extras πατα reset settings to default.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να επαναφερουμε το STweeks στην αρχικη του κατασταση(ρυθμισεις),πως γινεται;

 

Μόλις ανοίξεις το Stweaks τελευταία καρτέλα δεξιά έχει επιλογή για restore default settings.

 

Άσχετο...

Παιδιά νομίζω πως μπαίνω σε Disko forum

DjTony, DjKostas, DjMario...

Χαχαχα μπλέξαμε όλοι οι μουσικόφιλοι στο G2...:):):)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μαν, ψαξε λιγο τουλαχιστον μεσα στην ιδια την εφαρμογη.

Τελευταια καρτελα στα extras πατα reset settings to default.

Φιλε μου δεν ξερω αγγλικα...και φοβαμαι μην κανω καμμια χαζομαρα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ξερω αγγλικα...και φοβαμαι μην κανω καμμια χαζομαρα.

Ok τοτε. Σορρυ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια του dori 8.7 οι ρυθμισεις ποιες ειναι τελικα;Εχω μπερδευτει λιγο διοτι ειναι διασπαρτες σε προηγουμενα post.Εαν σας ειναι ευκολο να μου τις δωσετε ολες;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

djkostas έχει γραφτεί κάπου ότι το Android L θα έχει καλύτερη μπαταρία από το KK;;; είναι πολύ σημαντικό το ότι το G2 θα το πάρει τότε. Έχει ήδη τρομερή αυτονομία μετά θα πάει στο Θεό δηλαδή

 

Ναι εννοείται ότι έχει γραφτεί. Project Volta και γενικώς το λειτουργικό σε στοκ μορφή είναι βελτιστοποιημένο για καλύτερη αυτονομία χωρίς εκπτώσεις στην performance.(δεν μιλάω δηλαδή για το power saving mode το οποίο περιλαμβάνεται και είναι extra επιλογή). Τώρα για τις εταιρικές εκδόσεις δεν μπορώ να ξέρω τι θα γίνεται αλλά σίγουρα σε AOSP θα την δούμε αυτή την βελτίωση. Η google κάνει λόγο για εως και +30% καλύτερη αυτονομία στο ίδιο hardware.

Αυτό το επιβεβαιώνουν πολλοί χρήστες nexus αν διαβάσεις ξένα φόρουμ όπου μερικοί είδαν με την developer edition ακόμα και τις 3,5 sot να γίνονται 5!!! +40% δηλαδή! Σε γενικές γραμμές η βελτίωση ήταν υπαρκτή και σε μέσους όρους +20%.

Σε εμάς δηλαδή οι 6-7 ώρες με +20% είναι 7+ εως και 8-9 άνετα!!!! Αυτά πάντως ενώ δεν ξέρουμε πως θα γίνει η υλοποίηση του σε εταιρική φάση. Αλλά σίγουρα ανοίγει δρόμο για AOSP εμπειρία!!!

 

Από την άλλη κάτσε να βγεί γιατί ήδη ο chainfire εδώ και καιρό έχει αναφέρει τις πολλές δυσκολίες στο root, ειδικά σε κινητά με κλειδωμένους bootloader. Γιατί εγώ χωρίς root δεν οπότε δύσκολα θα βάλω Lollipop αν δεν βρεθεί τρόπος root.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο...\Παιδιά νομίζω πως μπαίνω σε Disko forum

DjTony, DjKostas, DjMario...

Χαχαχα μπλέξαμε όλοι οι μουσικόφιλοι στο G2...:):):)

 

15 Ιουλίου έκλεισα 30 στην δουλειά αυτή ...!!! εεεεμμμμ...! τι νομίζεις 30 χρόνια ''μπύρας''....:lol:

Και....όπως κάθε Dee jay που σέβεται τον εαυτό του.... Virtual DJ

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

15 Ιουλίου έκλεισα 30 στην δουλειά αυτή ...!!! εεεεμμμμ...! τι νομίζεις 30 χρόνια ''μπύρας''....:lol:

 

**off topic ας με συγχωρέσουν οι moderators.**

 

Που ξέρεις ίσως σε ένα πρόβλημα σε βοηθήσουμε και θυμηθείς μουσικά κομμάτια σαν και

:lol::lol::lol:

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

**off topic ας με συγχωρέσουν οι moderators.**

 

Που ξέρεις ίσως σε ένα πρόβλημα σε βοηθήσουμε και θυμηθείς μουσικά κομμάτια σαν και

:lol::lol::lol:

 

Αν είσαι ανύπαντρος.........μπορεί να με χρειαστείς..!!!:dance:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυριο λογικα θα δοκιμασω Lamhoang G3 2.2 !! Εχει κανεις αποψη περι της ρομ?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

οπως βλέπω έχετε άπειρες σελίδες για διάβασμα αλλα θα ήθελα την βοήθεια σας για να κάνω πιο στοχοποιημένο ψάξιμο.

έχει η κοπέλα μου το g2 και έχει περασμένη την cm11 αλλά την βαρέθηκε και θέλει αλλαγή...

ποια rom και με τι kernel προτίνετε εσείς?

την ενδιαφέρει να κάνει καλή διαχείριση της μπαταρίας, και να έχει καλή χρήση της κάμερας. αν εχει και ραδιόφωνο ακόμα καλύτερα αλλα δεν θα σκάσουμε κιόλας.

(καποια στιγμή ειχα διαβάσει για μια ρομ με την οποία βελτιωνόταν η φωτογραφική αλλα δεν θυμάμαι ποια).

 

κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Αυριο λογικα θα δοκιμασω Lamhoang G3 2.2 !! Εχει κανεις αποψη περι της ρομ?

Σύμφωνα με τα παιδιά που την δοκίμασαν αντίστοιχη του cloudy g3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

οπως βλέπω έχετε άπειρες σελίδες για διάβασμα αλλα θα ήθελα την βοήθεια σας για να κάνω πιο στοχοποιημένο ψάξιμο.

έχει η κοπέλα μου το g2 και έχει περασμένη την cm11 αλλά την βαρέθηκε και θέλει αλλαγή...

ποια rom και με τι kernel προτίνετε εσείς?

την ενδιαφέρει να κάνει καλή διαχείριση της μπαταρίας, και να έχει καλή χρήση της κάμερας. αν εχει και ραδιόφωνο ακόμα καλύτερα αλλα δεν θα σκάσουμε κιόλας.

(καποια στιγμή ειχα διαβάσει για μια ρομ με την οποία βελτιωνόταν η φωτογραφική αλλα δεν θυμάμαι ποια).

 

κάθε βοήθεια ευπροσδεκτη...

Cloudy G3 με τον Cloudy kernel που ηδη εχει ή και με dorimanx kernel που αμα τον ρυθμισεις εχει ακομα καλυτερη μπαταρια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Cloudy G3 με τον Cloudy kernel που ηδη εχει ή και με dorimanx kernel που αμα τον ρυθμισεις εχει ακομα καλυτερη μπαταρια.

+100000000 cloudy g3 2.0+dorimanx 8.7:)

Link to comment
Share on other sites

Και ρωταω εγω αμα η lamhoang ειναι αντιστοιχη της cloudy g3 γιατι δεν γινεται σαλος και με αυτη? Ισα ισα εχει και 2g/3g toggle και πλεον παιζει και σε dalvik οχι μονο σε art οπως παλια
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε dalvik η σε art δουλευετε την g3 2.0??

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Σε dalvik η σε art δουλευετε την g3 2.0??

Οι περισσοτεροι , αν οχι ολοι, σε dalvik!

Οι περισσοτεροι εχουμε xposed framework, αρα ετσι κι' αλλιως δεν μπορουμε!

Αν δεν το εχεις, δοκιμασε να μας πεις εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

+100000000 cloudy g3 2.0+dorimanx 8.7:)

 

Ομαδα που κερδιζει ΔΕΝ αλλαζει!!!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

+100000000 cloudy g3 2.0+dorimanx 8.7:)

Βαγγέλη σου έχει κάνει κανένα sod με τον τελευταίο Dorimanx ? Γιατί καλή και χρυση η sotmax αλλά μου έχει λείψει η g3.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη σου έχει κάνει κανένα sod με τον τελευταίο Dorimanx ? Γιατί καλή και χρυση η sotmax αλλά μου έχει λείψει η g3.

Όχι είναι άψογος φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...