Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασφαλή συμπεράσματα απο αύριο πάντως δείχνει όντος λίγο καλύτερη,η μνήμη τωρα που έβαλα dori είναι στα ίδια,για το νήμα με τις φώτο που ανεβάζει ο Γιώργος έχω βαρεθεί να βλέπω τοπία,δέντρα,πρασινάδα λες και με το κινητό φτιάχνουμε καρτ ποστάλ:p άσε Μανθο δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου στη θέση των παιδιών τους να περιμένω το σωστό iso για να βγω φωτογραφία:D

Πάντως όποιος καταφέρει να βγάλει το κινητό από την τσέπη, να ανοίξει την κάμερα, να ρυθμίσει το iso, να ρυθμίσει το exposure, white balance, flash............ και προλάβει να τραβήξει την σκηνή που θέλει, είδα μια αγγελία για ταχυδακτυλουργό.

Ένα παράπονο έχω από το g2, ότι δεν έχω βγάλει φωτογραφία, άξια της κάμερας του, πορτραίτο με φλας. Είχαν όλοι οι συμμετέχοντες κάτι παράξενες εκφράσεις στις φωτογραφίες και στο τέλος κόκκινα και δακρυσμένα μάτια.

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ασφαλή συμπεράσματα απο αύριο πάντως δείχνει όντος λίγο καλύτερη,η μνήμη τωρα που έβαλα dori είναι στα ίδια,για το νήμα με τις φώτο που ανεβάζει ο Γιώργος έχω βαρεθεί να βλέπω τοπία,δέντρα,πρασινάδα λες και με το κινητό φτιάχνουμε καρτ ποστάλ:p άσε Μανθο δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου στη θέση των παιδιών τους να περιμένω το σωστό iso για να βγω φωτογραφία:D

 

Για να δειξω το macro τις ανεβασα ρε γκρινιαρη τι θες να ανεβασω? Τη μουρη μου?? :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως όποιος καταφέρει να βγάλει το κινητό από την τσέπη, να ανοίξει την κάμερα, να ρυθμίσει το iso, να ρυθμίσει το exposure, white balance, flash............ και προλάβει να τραβήξει την σκηνή που θέλει, είδα μια αγγελία για ταχυδακτυλουργό.

 

:lol::lol::lol:

Γιαυτο εχω λυσσαξει με το auto και με κραζουν. Εχει τεραστια σημασια το πως διαχειριζεται το κινητο τις συνθηκες.

Link to comment
Share on other sites

αληθεια τα ειδατε καθολου στο αλλο νημα? Ο vanas και ο vag ηταν εκει εσεις αφαντοι!!! :p:p

 

....:shifty:

 

 

Εμείς Παρακολουθούμε το φαινόμενο demon και της εξελίξεις διακριτικά, και ενημερωνόμαστε......;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος καταφέρει να βγάλει το κινητό από την τσέπη, να ανοίξει την κάμερα, να ρυθμίσει το iso, να ρυθμίσει το exposure, white balance, flash............ και προλάβει να τραβήξει την σκηνή που θέλει, είδα μια αγγελία για ταχυδακτυλουργό.

Ένα παράπονο έχω από το g2, ότι δεν έχω βγάλει φωτογραφία, άξια της κάμερας του, πορτραίτο με φλας. Είχαν όλοι οι συμμετέχοντες κάτι παράξενες εκφράσεις στις φωτογραφίες και στο τέλος κόκκινα και δακρυσμένα μάτια.

 

Ισχυει γα 2 λογους. 1ον εχει πολυ δυνατο φλας, και 2ον γιατι εκανε κακη διαχειριση με πολυ αργο νεταρισμα. Οση ωρα εκανε να νεταρει το led παραμενει αναμμενο. Παλια εκανε να βγαλει μια φωτο με φλας 4 ολοκληρα δευτερολεπτα. Γιαυτο και οι συμμετεχοντες ετρεχαν στον οφθαλμιατρο. Τωρα 1.5-2 κανει τουλαχιστον στο δικο μου. Εχεις αλλαξει rom η εισαι ακομα με την στοκ?

Link to comment
Share on other sites

Για να δειξω το macro τις ανεβασα ρε γκρινιαρη τι θες να ανεβασω? Τη μουρη μου?? :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

:lol::lol::lol:

Γιαυτο εχω λυσσαξει με το auto και με κραζουν. Εχει τεραστια σημασια το πως διαχειριζεται το κινητο τις συνθηκες.

Γιώργο δεν ήταν για σένα το σχόλιο,ξέρεις πόσο σε συμπαθώ και σέβομαι τις απόψεις σου και όχι τώρα και ένα χρόνο πριν τότε με το σύγκριση s4 stock με g2 stock ήμουν υποστηρικτής σου και όχι γαι κάποιο άλλο λόγο αλλά γιατί έχεις εμπεριστατωμένη άποψη γι'αυτά που γράφεις.:)για τις φωτογραφίες τώρα τρολαρο φυσικά και με τοπία θα κάνεις συγκριτικά σιγα μην ανεβάσεις τα παιδιά ή φίλους σου σε κάποιο νήμα.Ένα παράπονο έχω μόνο έπρεπε να πάρετε και μερικά δείγματα ημερήσιες με τον keras;)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν ήταν για σένα το σχόλιο,ξέρεις πόσο σε συμπαθώ και σέβομαι τις απόψεις σου και όχι τώρα και ένα χρόνο πριν τότε με το σύγκριση s4 stock με g2 stock ήμουν υποστηρικτής σου και όχι γαι κάποιο άλλο λόγο αλλά γιατί έχεις εμπεριστατωμένη άποψη γι'αυτά που γράφεις.:)για τις φωτογραφίες τώρα τρολαρο φυσικά και με τοπία θα κάνεις συγκριτικά σιγα μην ανεβάσεις τα παιδιά ή φίλους σου σε κάποιο νήμα.Ένα παράπονο έχω μόνο έπρεπε να πάρετε και μερικά δείγματα ημερήσιες με τον keras;)

 

Βαγγελη ξερεις ποσο σε εκτιμω και σε σεβομαι, και για μενα να ηταν το σχολιο και τι εγινε? χαβαλε κανουμε στην τελικη ασε που γελασα αρκετα σε αυτο με το iso..!! :lol::lol:

Οσο για τα υπολοιπα σε ευχαριστω πολυ το εκτιμω ιδιαιτερα και ανταποδιδω.!

Για τις ημερησιες εχεις δικιο αλλα φαντασου οτι με τον Keras μενουμε σε εντελως εκ διαμετρου αντιθετες αποστασεις και ειναι παρα πολυ δυσκολο λογω δουλειας και οικογενειακων υποχρεωσεων. Ετυχε να βρεθουμε βραδυ για καφε και ετσι καναμε και το συγκριτικο. Μακαρι να υπηρχε χρονος και για ημερησιες αλλα καταλαβαινεις.... :) Που θα παει ομως αν θα παρει το 1020 δεν θα μου την γλυτωσει....:p

Link to comment
Share on other sites

Με lamhoang 2.2 και dori 8.7 ..2 freeze και restart από μόνο του ...δεν ξέρω τι φταίει έχω βάλει nova launcher και στα στατιστικά της μπαταρίας έχει ένα 10% μόνο σε αυτόν που είναι τρελό νούμερο από ότι νομίζω σε couldy ούτε 2 % δεν ειχε

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Με lamhoang 2.2 και dori 8.7 ..2 freeze και restart από μόνο του ...δεν ξέρω τι φταίει έχω βάλει nova launcher και στα στατιστικά της μπαταρίας έχει ένα 10% μόνο σε αυτόν που είναι τρελό νούμερο από ότι νομίζω σε couldy ούτε 2 % δεν ειχε

Τι ρυθμίσεις έχεις στον dori;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγελη ξερεις ποσο σε εκτιμω και σε σεβομαι, και για μενα να ηταν το σχολιο και τι εγινε? χαβαλε κανουμε στην τελικη ασε που γελασα αρκετα σε αυτο με το iso..!! :lol::lol:

Οσο για τα υπολοιπα σε ευχαριστω πολυ το εκτιμω ιδιαιτερα και ανταποδιδω.!

Για τις ημερησιες εχεις δικιο αλλα φαντασου οτι με τον Keras μενουμε σε εντελως εκ διαμετρου αντιθετες αποστασεις και ειναι παρα πολυ δυσκολο λογω δουλειας και οικογενειακων υποχρεωσεων. Ετυχε να βρεθουμε βραδυ για καφε και ετσι καναμε και το συγκριτικο. Μακαρι να υπηρχε χρονος και για ημερησιες αλλα καταλαβαινεις.... :) Που θα παει ομως αν θα παρει το 1020 δεν θα μου την γλυτωσει....:p

Γιώργο έχω επιθυμήσει τις φωτογραφίες με τα γλυκά εδέσματα σου τα Χριστουγεννιάτικα,ευτυχώς πλησιάζει η εποχή:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο ρυθμισεις την βλεπω και εβαλα και ram bar με g3 tweaksbox.. Δεν εχει πουθενα διαχειριση ραμ.. Η cloudy g3 εχει?

 

Τώρα το πρόσεξα που το αναφέρατε. Έχει αφαιρέσει την εφαρμογή Διαχείρισης εργασιών.

Στην Cloudy την επιλέγεις από το Aroma Installation.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έχεις στον dori;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιώργο έχω επιθυμήσει τις φωτογραφίες με τα γλυκά εδέσματα σου τα Χριστουγεννιάτικα,ευτυχώς πλησιάζει η εποχή:D

Τα συνηθισμένα Βαγγέλη όπως τα είχα και σε couldy θα κάνω ένα clean install πάλι μήπως έχει σκαλώσει τίποτα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Με lamhoang 2.2 και dori 8.7 ..2 freeze και restart από μόνο του ...δεν ξέρω τι φταίει έχω βάλει nova launcher και στα στατιστικά της μπαταρίας έχει ένα 10% μόνο σε αυτόν που είναι τρελό νούμερο από ότι νομίζω σε couldy ούτε 2 % δεν ειχε

Εγω με τα ιδια κανενα θεμα.. Στα στατιστικη της μπαταριας απο ρυθμισεις δεν εχει καν τον νοβα! Απο τα στατιστικα του gsam εχει ο νοβα ενα 2,2% χρηση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω με τα ιδια κανενα θεμα.. Στα στατιστικη της μπαταριας απο ρυθμισεις δεν εχει καν τον νοβα! Απο τα στατιστικα του gsam εχει ο νοβα ενα 2,2% χρηση!

 

 

Μαλλον βρηκα bug! Μετα απο επανεκκινηση χανει τα ελληνικα απο το πληκτρολόγιο.. Το κανει κ εσας? Ή εχω κανει disable κανα service περιεργο..

 

Τελικα το κανει μονο μερικες φορες μετα απο soft reboot

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε σεις;

Ξεμεινατε απο ρομς κι εχετε παει σε Κινεζικες τωρα; :lol::lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και ο cloudy ασιατης ειναι νομιζω.
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και ο cloudy ασιατης ειναι νομιζω.

 

Ναι μπραβο εχεις δικιο.Βιετναμεζος ειναι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω κακή διαχείριση της ram στη lamhoang μου δουλεύει τώρα που φόρτωσαν οι εφαρμογές 1,5-1,6 σε σας πως τα πάει;
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έχεις στον dori;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιώργο έχω επιθυμήσει τις φωτογραφίες με τα γλυκά εδέσματα σου τα Χριστουγεννιάτικα,ευτυχώς πλησιάζει η εποχή:D

Εννοια σου και θα σε φτιαξω καλά....:D

Παρακολουθώ προσεκτικά τις συζητήσεις σας για την νέα Ρομ καλά τα βλέπω τα πραγματα σε γενικές γραμμές! Εντωμεταξυ δεν ξέρω αν το έχετε πάρει χαμπαρι αλλά έχει νέα μείωση τιμής το g2 και g2 mini χωρια τις διαφημίσεις σε γερμανό κοσμοτε και λοιπούς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω κακή διαχείριση της ram στη lamhoang μου δουλεύει τώρα που φόρτωσαν οι εφαρμογές 1,5-1,6 σε σας πως τα πάει;

Εκει γυρω.. Στο 1,4 περιπου

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εκει γυρω.. Στο 1,4 περιπου

Πως το βλεπουμε αυτο φιλε για την ram;Που ειναι καλα να δουλευει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλεπουμε αυτο φιλε για την ram;Που ειναι καλα να δουλευει;

Μεσα απο ρυθμισεις εφαρμογων

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο ρυθμισεις εφαρμογων

Με ενα βιντεακι που βλεπω τωρα ειναι στο 1.2 GB σε χρηση μου λεει...Καλα ειναι;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και αλλος beta για τον DorimanX με νεες 6000 code lines ! οπως ισχυριζεται και ο ιδιος, Δε γινεται να μη τον δοκιμασεις.....

http://www.dorimanx.com/LG-BETA/

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βρηκα bug! Μετα απο επανεκκινηση χανει τα ελληνικα απο το πληκτρολόγιο.. Το κανει κ εσας? Ή εχω κανει disable κανα service περιεργο..

 

Τελικα το κανει μονο μερικες φορες μετα απο soft reboot

Κι εγω με MIUI και G3 keyboard μετα απο hot reboot χανω την ελληνικη γλωσσα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι θεμα του G3 keyboard
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει κάποιος γιατί ενώ έχει βγει καινούργια version του playstore μου λέει ότι έχω την τελευταία ;;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει κάποιος γιατί ενώ έχει βγει καινούργια version του playstore μου λέει ότι έχω την τελευταία ;;;;

Μάλλον γιατί δεν βγήκε για τη συσκευή σου ή αναβάθμιση...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...