Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα Βάγγο το αντίθετο. Η μπαταρία εχθές που το έφτιαχνα μου έβγαλε 5 ώρες οθόνης που με την Cloudy έβγαζα 4 το πολύ!

Το μόνο που μου την σπάει είναι πως ορισμένες φορές στο εικονίδιο του μενού εφαρμογών μου βγάζει γρανάζι αντί του γνωστού εικονιδίου. Κατά τα άλλα βράχος σταθερότητας...[ATTACH]52291[/ATTACH]

 

Άλλαξε το, το εικονίδιο! Πρέπει να έχει το default εικονίδιο μέσα απλά να έχει βάλει αυτό αυτός. Οπότε άλλαξε το. Σε ότι εφαρμογή βγάλεις στην επιφάνεια εργασίας μπορείς να αλλάζει το εικονίδιο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ με 8.7.4 κανένα.

 

Βαγγελη μαλλον βιαστικές να την αλλάξεις βαλε την παλια για κοιτα εδω!!!:p

https://app.box.com/s/9cnkzc4mni6qj778evh0

 

https://app.box.com/s/myuykjyjx47v8q81pmra

Δεν εχω ξαναδεί καμια φορα 1000 ωρες αναμονης:X

Link to comment
Share on other sites

@pandrits εχουμε το ιδιο wallpaper... :p

@vag παρατηρησες χειροτερη καμερα? Μου πατησες τον καλο τωρα... Ρε γμτ ψαχνω να βρω εναν τροπο αναλογα με την rom που φοραμε να δουμε ποια binaries εχει ενσωματωμενα και δεν μπορω να βρω λυση...

Link to comment
Share on other sites

Ποιά rom φοράς;δοκίμασε να φλασαρεις απο recovery τον καινούριο supersu 2.19 beta.

Φοράω την cloudyg3, γενικά πάντα με Dorimanx την είχα και δεν είχα ποτέ restarts. Θα το δοκιμάσω Βαγγέλη, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη μαλλον βιαστικές να την αλλάξεις βαλε την παλια για κοιτα εδω!!!:p

https://app.box.com/s/9cnkzc4mni6qj778evh0

 

https://app.box.com/s/myuykjyjx47v8q81pmra

Δεν εχω ξαναδεί καμια φορα 1000 ωρες αναμονης:X

Ποιά παλιά εννοείς;:eek:την 8.7.2

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

παίζει icon set για cloudy g3_2.0 ή πρέπει να αλλάξω theme?

 

Εγώ πάντως που ήθελα αλλά icon χωρείς να αλλάξω theme κατέβασα απο ΕΔΩ οποιες συντόμευσης ήθελα να αλλάξω στην επιφάνεια + την Nootifications Panel;) αν σου αρέσει κάποιο απο αυτά, να σου τα δώσω, να ,μην τα ψάχνεις..!

 

http://s27.postimg.org/mbvh4z1tf/Screenshot_2014_11_10_18_16_27.png

upload pic

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

@pandrits εχουμε το ιδιο wallpaper... :p

@vag παρατηρησες χειροτερη καμερα? Μου πατησες τον καλο τωρα... Ρε γμτ ψαχνω να βρω εναν τροπο αναλογα με την rom που φοραμε να δουμε ποια binaries εχει ενσωματωμενα και δεν μπορω να βρω λυση...

 

Γιώργο δεν εχω παρατηρήσει χειρότερη κάμερα να σου την αλήθεια ιδια μου φαίνεται εγω λεω να την δοκιμάσεις ειναι φοβερά smooth!!!και θα μας πεις την δικια άποψη για την καμερα μιας και εσυ εισαι πιο ειδικός απο θεμα καμερας!!!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιά παλιά εννοείς;:eek:την 8.7.2

 

Βαγγέλη την lam hoang 2.2 ήθελα να πω !!!αλλα ο dorimanx ειναι παντα σταθερός στο κινητό μου!!!(τον τελευταίο εχω 8.7.4!) αλλα 1000 ωρες αναμονης δεν ειχα ξαναδει:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν εχω παρατηρήσει χειρότερη κάμερα να σου την αλήθεια ιδια μου φαίνεται εγω λεω να την δοκιμάσεις ειναι φοβερά smooth!!!και θα μας πεις την δικια άποψη για την καμερα μιας και εσυ εισαι πιο ειδικός απο θεμα καμερας!!!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βαγγέλη την lam hoang 2.2 ήθελα να πω !!!αλλα ο dorimanx ειναι παντα σταθερός στο κινητό μου!!!(τον τελευταίο εχω 8.7.4!) αλλα 1000 ωρες αναμονης δεν ειχα ξαναδει:lol:

Μανθο δεν έχω ώρα τώρα λόγο δουλείας να ασχοληθώ με την lamhoang άσε που περιμένω την καινούρια αναβάθμιση στην cloudy g3 μέσα στη βδομάδα,είμαι fan boy cloudyfa τι να κάνω:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@pandrits εχουμε το ιδιο wallpaper... :p

@vag παρατηρησες χειροτερη καμερα? Μου πατησες τον καλο τωρα... Ρε γμτ ψαχνω να βρω εναν τροπο αναλογα με την rom που φοραμε να δουμε ποια binaries εχει ενσωματωμενα και δεν μπορω να βρω λυση...

Χειρότερη κάμερα εννοώ για την g3 και όχι για την xcam και αυτό γιατί νομίζω ότι του cloudy η ρομ είναι αποκλειστικά port rom απο το g3A ενώ η lamhoang βασίζεται στο τελευταίο firmaware του g2 αν δεν κάνω λάθος:)

Link to comment
Share on other sites

Μανθο δεν έχω ώρα τώρα λόγο δουλείας να ασχοληθώ με την lamhoang άσε που περιμένω την καινούρια αναβάθμιση στην cloudy g3 μέσα στη βδομάδα,είμαι fan boy cloudyfa τι να κάνω:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χειρότερη κάμερα εννοώ για την g3 και όχι για την xcam και αυτό γιατί νομίζω ότι του cloudy η ρομ είναι αποκλειστικά port rom απο το g3A ενώ η lamhoang βασίζεται στο τελευταίο firmaware του g2 αν δεν κάνω λάθος:)

Την περιμένω και εγω Βαγγέλη πως και πώς!!!ναι ναι το εχω καταλάβει φιλε !!!:p

Link to comment
Share on other sites

Την περιμένω και εγω Βαγγέλη πως και πώς!!!ναι ναι το εχω καταλάβει φιλε !!!:p

Μόλις αναβάθμισε cloudy stock και cloudy flex κάποιοι λένε ότι θα καθυστερήσει για να δώσει port την L,βέβαια εγώ συμφωνώ με την άλλη πλευρά που λέει ότι χωρίς να υπάρχει kernel της L αυτό είναι αδύνατο αλλά ελπίζω να μπορέσει να μας δώσει λίγο απο τα θέματα της L έχω κάποια απο xposed και είναι πανεμοραφα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cloudy g3 2.1 κατεβάζω από αύριο εντυπώσεις:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι root με stock rom, οταν ειχα κανει root πηρα backup απο recovery, μου ειχε βγαλει αρχεια αλλα οχι ζιπαρισμενα, η απορια μου ειναι τωρα που θελω να κανω restore βαζω αυτα τ αρχεια σε φλασακι otg και γινετε κανονικα? χρειαζετε να κανω και κατι αλλο μεσα στο recovery κατι σαν εκκαθαριση? οταν γινει restore επαναφερει τα παντα? εφαρμογες κλπ κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισε cloudy stock και cloudy flex κάποιοι λένε ότι θα καθυστερήσει για να δώσει port την L,βέβαια εγώ συμφωνώ με την άλλη πλευρά που λέει ότι χωρίς να υπάρχει kernel της L αυτό είναι αδύνατο αλλά ελπίζω να μπορέσει να μας δώσει λίγο απο τα θέματα της L έχω κάποια απο xposed και είναι πανεμοραφα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cloudy g3 2.1 κατεβάζω από αύριο εντυπώσεις:D

 

Βαγελλη με πρόλαβες μολις βγήκε η νέα g3 2.1 φαντάσου τυχαία πριν 10 λεπτά ήμουν στο xda και δεν είχε βγει... :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισε cloudy stock και cloudy flex κάποιοι λένε ότι θα καθυστερήσει για να δώσει port την L,βέβαια εγώ συμφωνώ με την άλλη πλευρά που λέει ότι χωρίς να υπάρχει kernel της L αυτό είναι αδύνατο αλλά ελπίζω να μπορέσει να μας δώσει λίγο απο τα θέματα της L έχω κάποια απο xposed και είναι πανεμοραφα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cloudy g3 2.1 κατεβάζω από αύριο εντυπώσεις:D

 

Ευάγγελε ποια cloudy stock αναβάθμισε..? έχουμε link..? και ρίξε και κανένα screenshot η κανόνα link για L ....;) Αν έχεις την καλοσύνη και την ευγένεια καλέ μου ''σιμφοριστα''.....:love:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισε cloudy stock και cloudy flex κάποιοι λένε ότι θα καθυστερήσει για να δώσει port την L,βέβαια εγώ συμφωνώ με την άλλη πλευρά που λέει ότι χωρίς να υπάρχει kernel της L αυτό είναι αδύνατο αλλά ελπίζω να μπορέσει να μας δώσει λίγο απο τα θέματα της L έχω κάποια απο xposed και είναι πανεμοραφα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cloudy g3 2.1 κατεβάζω από αύριο εντυπώσεις:D

 

Bαγγέλη με τι ταχύτητα κατεβάζεις? γιατί σε εμένα κατεβένει με 200-250kb/sec

Link to comment
Share on other sites

Ευάγγελε ποια cloudy stock αναβάθμισε..? έχουμε link..? και ρίξε και κανένα screenshot η κανόνα link για L ....;) Αν έχεις την καλοσύνη και την ευγένεια καλέ μου ''σιμφοριστα''.....:love:

 

Μάριε δεν είσαι χθεσινός βγήκε και νέα cloudystock 2.6 δες εδώ φίλε μου http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=266186 Άντε καλά φλασαρισματα πάλι...!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάριε δεν είσαι χθεσινός βγήκε και νέα cloudystock 2.6 δες εδώ φίλε μου http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=266186 Άντε καλά φλασαρισματα πάλι...!!!

 

μήπως έκανες λάθος το λινκ? κάτι για ΕΤΕΝ Μ500 βγάζει :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι αυτο το ODEX DEODEXED που βλεπουμε στις διαφορες rom ;;; Ρωταω γιατι κατεβαζω Cloudy G3 2.1 και στα changelogs λεει : Added DeOdex option !!!! Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη....
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Bαγγέλη με τι ταχύτητα κατεβάζεις? γιατί σε εμένα κατεβένει με 200-250kb/sec

 

Φιλε μου εμενα κατεβαζει με ταχυτητα 400 - 450 kb/sec τι να σου πω μ,αλλον το δικτυο σου φταιει...!!! ;)

 

Ευάγγελε ποια cloudy stock αναβάθμισε..? έχουμε link..? και ρίξε και κανένα screenshot η κανόνα link για L ....;) Αν έχεις την καλοσύνη και την ευγένεια καλέ μου ''σιμφοριστα''.....:love:

 

Μάριε δεν είσαι χθεσινός βγήκε και νέα cloudystock 2.6 Άντε καλά φλασαρισματα πάλι...!!! :p

 

μήπως έκανες λάθος το λινκ? κάτι για ΕΤΕΝ Μ500 βγάζει :p:lol:

 

Φιλε ειχες δικιο το σωστο για την cloudystock 2.6 ειναι : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866 αυτο δουλευει σιγουρα..!!! :D

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου εξηγησει καποιος τι ειναι αυτο το ODEX DEODEXED που βλεπουμε στις διαφορες rom ;;; Ρωταω γιατι κατεβαζω Cloudy G3 2.1 και στα changelogs λεει : Added DeOdex option !!!! Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη....

 

αν δεν βαριέσαι να διαβάσεις http://codeversed.com/deodexed-vs-odexed-rom/ :)

Link to comment
Share on other sites

Εδω link για cloudystock 2.6:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661866

Και εδω για cloudyG3 2.1:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Αντε καλη επιτυχια....;)

Link to comment
Share on other sites

Ευάγγελε ποια cloudy stock αναβάθμισε..? έχουμε link..? και ρίξε και κανένα screenshot η κανόνα link για L ....;) Αν έχεις την καλοσύνη και την ευγένεια καλέ μου ''σιμφοριστα''.....:love:

Δεν μπορώ να βγάλω screenshot απο notification panel

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εμεις προτιμαμε odexed ή deodexed? Πειτε αποψεις γιατι σε λιγα λεπτα φλασαρω! Η προηγουμενη g3 2.0 τι ηταν?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως περναω το update της cloudy g3 2.1? Κανω απλα wipe cache,dalvic cache και μετα install το .zip?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...