Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας.Θελω να βαλω καποιους αλλους ηχους για κληση-ξυπνητηρι.Υπαρχει κανενα σαιτ για να διαλεξω;Οσο και να εψαξα δεν βρηκα.Με πηγαινει στο google play σε εφαρμογες αλλα δεν θελω να βαλω προγραμμα.Και πως τους περναω στην συσκευη παιδια;

Μπορεις να βαλεις οποιο τραγουδι γουσταρεις. Πχ κατεβαζεις ή αντιγραφεις στον υπολογιστη σου ενα .mp3 και μετα το μεταφερεις στο κινητο σου στο φακελο /system/media/audio/alarms. Κανεις μια επανεκκινηση και πλεων απο την εφαρμογη του ξυπνιτηριου μπορεις να διαλεξεις τον ηχο σου. Το ιδιο ισχυει και για τους ηχους στα μηνυματα.

Η διαδικασια ομως προϋποθετει root.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεις να βαλεις οποιο τραγουδι γουσταρεις. Πχ κατεβαζεις ή αντιγραφεις στον υπολογιστη σου ενα .mp3 και μετα το μεταφερεις στο κινητο σου στο φακελο /system/media/audio/alarms. Κανεις μια επανεκκινηση και πλεων απο την εφαρμογη του ξυπνιτηριου μπορεις να διαλεξεις τον ηχο σου. Το ιδιο ισχυει και για τους ηχους στα μηνυματα.

Η διαδικασια ομως προϋποθετει root.

Nαι το εχω root.Αυτο ισχυει και για κλησεις ετσι;Ολα αυτα πανε στον φακελο που ειπες;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Nαι το εχω root.Αυτο ισχυει και για κλησεις ετσι;Ολα αυτα πανε στον φακελο που ειπες;

Ναι.

Οι κλησεις στο φακελο ringtones, τα μηνυματα στο notifications και τα ξυπνητηρια στο alarms.

Για τις κλησεις ομως ειναι ευκολο. Πας στον media player που εχεις, βρησκεις το τραγουδι που θες και το επιλεγεις ως ηχο κλησης. Δε χρειαζεται να το βαλεις στο

/system/media/audio/ringtones.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θελω να βαλω καποιους αλλους ηχους για κληση-ξυπνητηρι.Υπαρχει κανενα σαιτ για να διαλεξω;Οσο και να εψαξα δεν βρηκα.Με πηγαινει στο google play σε εφαρμογες αλλα δεν θελω να βαλω προγραμμα.Και πως τους περναω στην συσκευη παιδια;

Θα κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα εξερεύνησης αρχείων....

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα...

 

Π

 

Παίζει ρόλο ο υπολογιστής που το κάνω?

 

Το είχα πάθη και εγώ ...δεν έβλεπε το Lap top το τηλέφωνο (ενώ παλιότερα το έβλεπε) και έτρεξα το LGUnitedMobileDriver στο σταθερό pc και αμέσως είδε το τηλέφωνο, και έτρεξα κανονικά το LG Flash Tool 2014 όπου επανέφερα την συσκευή..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

@tsiv μην νομιζεις οτι θα αργησει και πολυ αυτο που λες. Ειναι πιθανο να βγει πρωτα xda+rooted και μετα απο την lg! :lol:

 

Και εγώ αυτό θεωρώ πιό πιθανό;)

 

 

Και κατι ασχετο, εχω την εντυπωση οτι ειμαστε αν οχι το πιο ενεργο, απο τα πιο ενεργα νηματα σε ολο το myphone.

Γιατι το να εχεις ενα καλο κινητο σαφως ειναι καλο, αλλα η παρεα και οι ανταλλαγες αποψεων ακομα καλυτερο..!

Ειλικρινα χαρα μου να βρισκομαι κοντα σας. :)

 

Όντως το νήμα είναι πολύ ενεργό και με μέλη που έχουν διάθεση να ''παίξουν'' με το τηλεφωνάκι μας;)

 

Γνωστός iphonaκιας , οπαδός την ενσωματωμένης μνήμης - μπαταρίας:cool:

 

Ας είναι καλά ο φίλος μου ο Πάνος που ήρθε μία επίσκεψη και το είδα από κοντά... ε την επόμενη το είχα , μεταχειρισμένο βέβαια αλλά σούπερ:D

 

Και εγώ χαίρομαι που είμαι μαζί σας:)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρο εγω το χω με την cm11+ furnace kernel και ολα λειτουργουν μια χαρα μου λειπει ομως το γραφικο περιβαλλον της lg. Μετα απο τα update cloudy g3 & cloudystock ποια τα πηγαινει καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια περναω την cloudy την τελευταια,να ρωτησω πρεπει να περασω και kernel η οχι??πρεπει να περασω ατι αλλο με την ρομ???

Περνα την για αρχη και οποτε θελεις μετα μπορεις να δοκιμασεις καποιον αλλο kernel.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό θεωρώ πιό πιθανό;)

 

 

 

 

Όντως το νήμα είναι πολύ ενεργό και με μέλη που έχουν διάθεση να ''παίξουν'' με το τηλεφωνάκι μας;)

 

Γνωστός iphonaκιας , οπαδός την ενσωματωμένης μνήμης - μπαταρίας:cool:

 

Ας είναι καλά ο φίλος μου ο Πάνος που ήρθε μία επίσκεψη και το είδα από κοντά... ε την επόμενη το είχα , μεταχειρισμένο βέβαια αλλά σούπερ:D

 

Και εγώ χαίρομαι που είμαι μαζί σας:)

 

Ελα ρε Γιωργαρε καλοριζικο!Φιλε σε οποιον εχω δειξει το G2 αργα ή γρηγορα το αγοραζει.

Μηπως να ζητησω ποσοστα απο την LG; :lol:

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

παιδια help εκανα εγκατασταση τον custom recovery 2.6.3.2 και μοθ εβγαλε σφαλμα και δεν μπαινει σε recovery mode.εχω 4.4.2 μηπως να περασω αλλον?
Link to comment
Share on other sites

παιδια help εκανα εγκατασταση τον custom recovery 2.6.3.2 και μοθ εβγαλε σφαλμα και δεν μπαινει σε recovery mode.εχω 4.4.2 μηπως να περασω αλλον?

Από 2.7 και πάνω είναι για kit kat εσυ έβαλες έκδοση για jellybean.

Link to comment
Share on other sites

Κάντο με το autorec

 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=13763

 

Θα σου βάλει TWRP

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καμια τρελη διαφορα δεν θα δεις !!!εχει μικρες βελτιώσεις μιας και ειναι βασισμενη σε καινούργια βαση!!! Οποτε διαφορα απο την προηγούμενη δεν θα δεις!!!:)

Εγω ομως γύρισα πισω στον lamhoang ειναι αρκετα πιο smooth και πιο γρήγορη μου φαίνεται:)

Ειχα την cloudy εχθες ολοι μέρα και η μνημη ραμ ηταν στα ιδια επίπεδα δηλαδή γύρο στα 400-->600mb ελεύθερα

Μανθο και εγώ πίσω στο back up της lam hoang,έχει bug η 2.1 δυστυχώς το πρώτο με τον αποθηκευτικό χώρο που δείχνει γεμάτος ενώ δεν είναι και με το πληκτρολόγιο που κολαει στη γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου φλασαρει αλλο recovery μου βγαζει error...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ HELP!!!!!!

 

Κατεβασε το autorec και τρεξε το θα σου περασει αυτοματα recovery!!!απλα αν εχεις περασει καποιο κερνελ πριν την επανεκκίνηση φλασαρε παλι τον κερνελ!!!( αν ειχες ετσι)

Link to comment
Share on other sites

Μανθο και εγώ πίσω στο back up της lam hoang,έχει bug η 2.1 δυστυχώς το πρώτο με τον αποθηκευτικό χώρο που δείχνει γεμάτος ενώ δεν είναι και με το πληκτρολόγιο που κολαει στη γλώσσα.

 

Εισαι σιγουρος Βαγγελη οτι εχει bug;Εμενα κιχ δεν μου κανει ουτε στον αποθηκευτικο χωρο ουτε στην γλωσσα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μανθο και εγώ πίσω στο back up της lam hoang,έχει bug η 2.1 δυστυχώς το πρώτο με τον αποθηκευτικό χώρο που δείχνει γεμάτος ενώ δεν είναι και με το πληκτρολόγιο που κολαει στη γλώσσα.

 

Ειναι καλυτερη απο την cloudy εγω αυτο βλέπω τουλάχιστον!!!και αυτα τα εικονίδια μου αρέσουν αρκετα!!!

Πέρασα που λες Βαγγέλη εχθες το βράδυ την 8.8.1 του dori κι παω για ύπνο με 100% μπαταρία ξυπνάω το πρωί και τι να δω ειχε πέσει στο 83%:Xπαω να δω τι μου εφαγε την μπαταρία και δεν βλέπω τίποτα απόλυτος!!!και μετα βλέπω οτι εχει είδη βγάλει την 8.8.2 και οποτε τωρα ολα καλά!!περάστε την ολοι γιατι ο ιδιος ο dori ειπε οτι στην8.8 ειχε sod ο ιδιο δυο φορες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερη απο την cloudy εγω αυτο βλέπω τουλάχιστον!!!και αυτα τα εικονίδια μου αρέσουν αρκετα!!!

Πέρασα που λες Βαγγέλη εχθες το βράδυ την 8.8.1 του dori κι παω για ύπνο με 100% μπαταρία ξυπνάω το πρωί και τι να δω ειχε πέσει στο 83%:Xπαω να δω τι μου εφαγε την μπαταρία και δεν βλέπω τίποτα απόλυτος!!!και μετα βλέπω οτι εχει είδη βγάλει την 8.8.2 και οποτε τωρα ολα καλά!!περάστε την ολοι γιατι ο ιδιος ο dori ειπε οτι στην8.8 ειχε sod ο ιδιο δυο φορες!!!!

Προλάβες να δεις καθόλου τον μαμα κερνελ της ρομ; Αν ναι, εντυπώσεις;

 

Θα την βάλω βέβαια την άτιμη, δεν υπάρχει περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος Βαγγελη οτι εχει bug;Εμενα κιχ δεν μου κανει ουτε στον αποθηκευτικο χωρο ουτε στην γλωσσα...

Και σε μενα Βαγγελη δεν εχει αυτα που περιγραφεις...Μηπως δεν "εκατσε καλα";

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι καλυτερη απο την cloudy εγω αυτο βλέπω τουλάχιστον!!!και αυτα τα εικονίδια μου αρέσουν αρκετα!!!

Πέρασα που λες Βαγγέλη εχθες το βράδυ την 8.8.1 του dori κι παω για ύπνο με 100% μπαταρία ξυπνάω το πρωί και τι να δω ειχε πέσει στο 83%:Xπαω να δω τι μου εφαγε την μπαταρία και δεν βλέπω τίποτα απόλυτος!!!και μετα βλέπω οτι εχει είδη βγάλει την 8.8.2 και οποτε τωρα ολα καλά!!περάστε την ολοι γιατι ο ιδιος ο dori ειπε οτι στην8.8 ειχε sod ο ιδιο δυο φορες!!!!

Που ειναι αυτη η 8.8.2 φιλε; Εγω χθες κατεβασα την 8.8:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλυτερη απο την cloudy εγω αυτο βλέπω τουλάχιστον!!!και αυτα τα εικονίδια μου αρέσουν αρκετα!!!

Πέρασα που λες Βαγγέλη εχθες το βράδυ την 8.8.1 του dori κι παω για ύπνο με 100% μπαταρία ξυπνάω το πρωί και τι να δω ειχε πέσει στο 83%:Xπαω να δω τι μου εφαγε την μπαταρία και δεν βλέπω τίποτα απόλυτος!!!και μετα βλέπω οτι εχει είδη βγάλει την 8.8.2 και οποτε τωρα ολα καλά!!περάστε την ολοι γιατι ο ιδιος ο dori ειπε οτι στην8.8 ειχε sod ο ιδιο δυο φορες!!!!

Την βάζω σε λίγο.φλασαρε απο πάνω με stock ui και κατέβασε το l5 theme για το g3 tweaksbox θα έχεις status bar και ρυθμίσεις της lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Την βάζω σε λίγο.φλασαρε απο πάνω με stock ui και κατέβασε το l5 theme για το g3 tweaksbox θα έχεις status bar και ρυθμίσεις της lolipop.

Ελα βρε φιλε Βαγγελη τι ειναι αυτα που μας λες...Για πες αναλυτικα πως γινεται.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...