Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πάντως η Lollipop φυσάει.. Χάρμα οφθαλμών!! Δυστυχώς έγινε μια παρεξήγηση και κλείσανε το thread αλλά μερικοί προλάβαμε και την κατεβάσαμε :).

Λείπει το knock on ε;

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι και το GPS δεν δουλεύει, root δεν υπάρχει.. απλά για ένα preview είναι.

Ελπίζω τώρα που θα βγει για το G3 κάπως να πάρουμε και εμείς

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες με CloudyStock G2 2.6 ήμουν ευχαριστημενος, αλλά όλα άλλαξαν όταν είχα το καλύτερο σήμα μέχρι σήμερα, και έχασα 3 κλίσεις :wacko: όπου μετά από 10-15 λεπτά ερχόταν SMS με την χαμένη κλείσει. Μιας που το τηλέφωνο ''πρωτίστως'' είναι εργαλείο της δουλειάς μου, αποφάσισα να φύγω και να βάλω ξανά cloudyg3 2.0 για λίγες μέρες πριν γυρίσω στην σταθερή αγκαλιά της CloudyStock G2 2.5.;)

 

Τώρα μετά από full wipe πέρασα το τελευταίο Backup που είχα με την G3, έβαλα στο G3TweaksBox για εγγραφή των κλήσεων. Δεν βρίσκω ώμος το φάκελο που αποθηκεύονται, ''μάλλον'' χάθηκε μετά το full wipe. Μπορεί κάποιος να μου δώσει την διαδρομή και το όνομα του φακέλου για να το φτιάξω...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες με CloudyStock G2 2.6 ήμουν ευχαριστημενος, αλλά όλα άλλαξαν όταν είχα το καλύτερο σήμα μέχρι σήμερα, και έχασα 3 κλίσεις :wacko: όπου μετά από 10-15 λεπτά ερχόταν SMS με την χαμένη κλείσει. Μιας που το τηλέφωνο ''πρωτίστως'' είναι εργαλείο της δουλειάς μου, αποφάσισα να φύγω και να βάλω ξανά cloudyg3 2.0 για λίγες μέρες πριν γυρίσω στην σταθερή αγκαλιά της CloudyStock G2 2.5.;)

 

Τώρα μετά από full wipe πέρασα το τελευταίο Backup που είχα με την G3, έβαλα στο G3TweaksBox για εγγραφή των κλήσεων. Δεν βρίσκω ώμος το φάκελο που αποθηκεύονται, ''μάλλον'' χάθηκε μετά το full wipe. Μπορεί κάποιος να μου δώσει την διαδρομή και το όνομα του φακέλου για να το φτιάξω...!!!

/storage/emulated/0/media/audio ;)

αν και αν καλεσεις το οτιδηποτε και ανοιξει η γραμμη, κανε ενα record και κλειστο. Πηγαινε file manager και θα σε παει μονο του

Link to comment
Share on other sites

/storage/emulated/0/media/audio ;)

αν και αν καλεσεις το οτιδηποτε και ανοιξει η γραμμη, κανε ενα record και κλειστο. Πηγαινε file manager και θα σε παει μονο του

 

Ευχαριστώ βρε φιλαράκι.....αλλά μου λείπει ο φάκελος media/audio να το φτιάξω, και δοκιμάζω..!!!;)

 

 

*όλα ο.κ. Ευχαριστώ...!:up:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Dori 8.9 μολις βγηκε!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Dori 8.9 εντυπώσεις??

Τωρα τον φλασαραμε βρε συ...Παντως sod δεν εχω μεχρι στιγμης.Βεβαια εγω απο την 8.4 εχω να δω sod.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τον φλασαραμε βρε συ...Παντως sod δεν εχω μεχρι στιγμης.Βεβαια εγω απο την 8.4 εχω να δω sod.

Kαλημερα.Τι ρυθμισεις του εκανες φιλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Sod σημαινει screen of death.Παγωνει η οθονη και ξεκολλαει μονο με reboot πατωντας παρατεταμενα για 10 δευτερα το power button.

 

Giorgos1966 τις ιδιες εχω με την 8.7 που ειχαν προτεινει καποια παιδια σε προηγουμενα ποστς.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Sod σημαινει screen of death.Παγωνει η οθονη και ξεκολλαει μονο με reboot πατωντας παρατεταμενα για 10 δευτερα το power button.

 

Giorgos1966 τις ιδιες εχω με την 8.7 που ειχαν προτεινει καποια παιδια σε προηγουμενα ποστς.

Eχω χασει την μπαλα με αυτες τις ρυθμισεις...Εχω μεινει εγω με τις ρυθμισεις του Βαγγελη απο την 8.6:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μιας και είμαι άσχετος στο κομμάτι όσον αφορά το xposed Και το Tweaksbox μπορείς να παραθέσεις link Για το xposed Και το Tweaksboχ ;;;

Κανείς ρε παιδιά ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα το g3 tweaks αλλά μόλις το ανοίγω και πατάω open exposed με πετάει έξω και μου κλείνει το πρόγραμμα.γιατί???

 

πρεπει να μπεις στο xposed installer μετα modules και να του δωσεις δικαιωματα μεσα απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα το g3 tweaks αλλά μόλις το ανοίγω και πατάω open exposed με πετάει έξω και μου κλείνει το πρόγραμμα.γιατί???

Εκανες πρωτα σωστη εγκατασταση το Xposed framework; Μεσω αυτου δουλευει το G3 TweaksBox ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ βρε φιλαράκι.....αλλά μου λείπει ο φάκελος media/audio να το φτιάξω, και δοκιμάζω..!!!;)

 

 

*όλα ο.κ. Ευχαριστώ...!:up:

Στο φακελο VoiceRecorder στα αποθηκευει!! Αν δεν υπαρχει, μπορει να τον δημιουργησει οταν ηχογραφησεις κατι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα το g3 tweaks αλλά μόλις το ανοίγω και πατάω open exposed με πετάει έξω και μου κλείνει το πρόγραμμα.γιατί???

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=24267797

Εγκατασταση του xposed insaller, κατεβαζεις το framework, reboot, εγκατασταση G3tweaks, ενεργοποιηση του module αυτου μεσα απο το xposed, reboot, ετοιμος.

Καπως ετσι ειναι διαβασε στο link.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Vanas & pandrits σας ευχαριστω για την βοηθεια.

Παρολα αυτα πριν λιγο κοιταγα συγκριτικα για καποια πραγματα που με ενδιαφερουν πολυ. Καμερα, οθονη, αυτονομια.

Το g3 με δελεαζει λογω sdcard, μεγαλυτερης οθονης, laser focus και δυνατοτερου ηχειου.

Στην καμερα ομολογω οτι δεν με τρελαινει μιας και αποδιδει αλλες φορες καλυτερα αλλες τα ιδια αλλα συνηθως χειροτερα απο αυτη του g2. (και στο δικο μου συγκριτικο το ιδιο εγινε).

Επισης το επομενο ειναι η οθονη, επειδη ολη μερα ειμαι στο δρομο και το κινητο το χρησιμοποιω κυριως σε εξωτερικο χωρο, εχει χειροτερο white level & contrast ratio απο το g2, το οποιο ειναι ηδη χαμηλο λογω των οθονων τους που αντανακλουν πολυ.

http://www.gsmarena.com/lg_g3-review-1086p3.php

Σε σχεση με το s4 που ειχα παντα μου φαινοταν το g2 πιο κακο σε ηλιο λογω χαμηλοτερου contrast και ηταν.Πριν δωσω το s4 τα εβαλα διπλα διπλα και το καταλαβα. Να παω σε χειροτερη οθονη σε φωτεινοτητα στον ηλιο απο αυτη του g2? Με τιποτα.

Στο θεμα αυτονομιας ειναι παλι πισω απο το g2 και ειναι λογικο λογω οθονης qhd.

Μετα απο αυτα δεν με βλεπω για μεταβαση τελικα μιας και ειναι παρε-δωσε η κατασταση...Δυστυχως. :worry:

Μόνο και μόνο για την οθόνη φίλε demon εγώ προσωπικά δεν θα πήγαινα. Και εννοώ στο θέμα φωτεινότητας και γενικότερα των χρωμάτων. Επίσης qhd με Snap 801 είναι no go για μένα.

 

Εν κατακλείδι να φύγω από ένα κινητό το οποιο ίσως και να είναι πιο γρήγορο λόγω full HD και με καλύτερη οθόνη στα δικά μου ματιά, δύσκολα. Να ήταν το note 4 που περιμένω να το συζητάγαμε :p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους "ψαγμενους" της συσκευης. Υπαρχουν τιποτα μοντες να περασουμε με στοκ τα παντα; ακομα δεν προχωραω σε ρουτ κτλ, μιας και ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο τη στοκ κατασταση, αλλα αν υπαρχει τιποτα καλο και για μας δεν θα πω οχι να πειραματιστω λιγο
Link to comment
Share on other sites

Μοντα αυτοματα σημαινει ροοτ.. Και αμα θες να κανεις μοντες δεν νομιζω να κολλησεις στο ρουταρισμα που ειναι πανεύκολο..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω cloudyg3 2.1 αλλα δεν ειδα διαφορες :P κατι σημαντικο ομως . τι ειχαμε κανει disable με το disable services ?? τι ειχαμε κανει Unbounce Με το amplifier ?? και τι freezeαραμε με το TiBu ??

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω cloudyg3 2.1 αλλα δεν ειδα διαφορες :P κατι σημαντικο ομως . τι ειχαμε κανει disable με το disable services ?? τι ειχαμε κανει Unbounce Με το amplifier ?? και τι freezeαραμε με το TiBu ??

 

Επειδη οπως εχουν πει τα παιδια στο φορουμ ,ο καθενας εχει στησει το τηλεφωνο του διαφορετικα, το καλυτερο που εχεις να κανεις για μενα ειναι να εγκαταστασεις μια εφαρμογη οπως πχ Wakelock Detector-Save Battery η το BetterBatteryStats και να δεις τι σου κανει drain στη μπαταρια μετα ποσταρε για τα περαιτερω

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...