Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον γιατί δεν βγήκε για τη συσκευή σου ή αναβάθμιση...

Επειδή είχα κάποιο Θέμα με cloudy g3 2.0 Και dorimanx Kernel αναγκάστηκα να περάσω ξανα την rom Και Τον kernel Που Θέλω να καταλήξω τώρα πριν περάσω ξανα την Rom Και Τον Kernel Μου ειχε περάσει την τελευταία version του playstore

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή είχα κάποιο Θέμα με cloudy g3 2.0 Και dorimanx Kernel αναγκάστηκα να περάσω ξανα την rom Και Τον kernel Που Θέλω να καταλήξω τώρα πριν περάσω ξανα την Rom Και Τον Kernel Μου ειχε περάσει την τελευταία version του kernel

 

 

Αντε να καταλαβουμε τωρα τι εννοεις χωρις κανενα σημειο στιξης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αντε να καταλαβουμε τωρα τι εννοεις χωρις κανενα σημειο στιξης.

 

Άντε βρε, που δεν κατάλαβες μια χαρά τα λέει......κοίτα το video

 

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Άντε βρε, που δεν κατάλαβες μια χαρά τα λέει......κοίτα το video

 

Ντάξει ρε παιδιά Ένα λαθάκι εκανα στο τέλος εννοώ ότι πριν κάνω install ξανα την

Cloudy είχα την τελευταία version του play store ενώ τώρα έχω πιο παλιά έκδοση Και δεν μου βγάζει την καινούργια λέει ότι είναι η τελευταία ... Οι χαρακτηρισμοι να λείπουν όποιος θέλει βοηθάει αλλιως ας κλείσει το στοματάκι Και να κάτσει στα αυγά του ...Οι εξυπνάδες άλλου όχι εδώ

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ρε παιδιά Ένα λαθάκι εκανα στο τέλος εννοώ ότι πριν κάνω install ξανα την

Cloudy είχα την τελευταία version του play store ενώ τώρα έχω πιο παλιά έκδοση Και δεν μου βγάζει την καινούργια λέει ότι είναι η τελευταία ... Οι χαρακτηρισμοι να λοιπόν όποιος θέλει βοηθάει αλλιως ας κλείσει το στοματάκι Και να κάτσει στα αυγά του ...Οι εξυπνάδες άλλου όχι εδώ

 

Πλακιτσα σου κανανε.Κανεις δεν σε χαρακτηρισε και κανεις δεν σε προσβαλλε.

Οσο για το θεμα σου θα κανει τις επομενες ωρες ή ωρες update μονο του οποτε υπομονη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ρε παιδιά Ένα λαθάκι εκανα στο τέλος εννοώ ότι πριν κάνω install ξανα την

Cloudy είχα την τελευταία version του play store ενώ τώρα έχω πιο παλιά έκδοση Και δεν μου βγάζει την καινούργια λέει ότι είναι η τελευταία ... Οι χαρακτηρισμοι να λοιπόν όποιος θέλει βοηθάει αλλιως ας κλείσει το στοματάκι Και να κάτσει στα αυγά του ...Οι εξυπνάδες άλλου όχι εδώ

 

προφανώς δεν έκανες κανένα wipe και έχει κρατήσει ένα flag ότι έγινε η αναβάθμιση του playstore

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έκανες κανένα wipe και έχει κρατήσει ένα flag ότι έγινε η αναβάθμιση του playstore

Πάντα κάνω τα απαραίτητα wipe τεσπα σε ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πλακιτσα σου κανανε.Κανεις δεν σε χαρακτηρισε και κανεις δεν σε προσβαλλε.

Οσο για το θεμα σου θα κανει τις επομενες ωρες ή ωρες update μονο του οποτε υπομονη.

Ευχαριστώ για την απάντηση θα δείξει στην πορεία

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω στη cloudy g3 2.0 η lamhoang δεν μου έκατσε καλά κυρίως από μπαταρία και κατά δεύτερο λόγο μνήμης ram, έτσι ξανά cloydy g3 2.0 +dorimanx beta 8.7.4.:)
Link to comment
Share on other sites

Πάντα κάνω τα απαραίτητα wipe τεσπα σε ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την απάντηση θα δείξει στην πορεία

Ανοιξε το Play Store ενω εισαι σε wifi συνδεση και πατα το κουμπι του home ωστε να πας στην αρχικη σου σελιδα και το Play Store να τρεχει στο backround. Παιξε με κατι αλλο και μετα απο μερικα λεπτα ξαναμπες στο market και δες αν αναβαθμιστικε.

 

Ή μπορεις να κατεβασεις το τελευταιο apk και να το εγκατστησεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει κάποιος γιατί ενώ έχει βγει καινούργια version του playstore μου λέει ότι έχω την τελευταία ;;;;

 

Αν θες στείλε μου το e-mail σου να σου στείλω το apk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής Πρόβλημα. Προσπαθώ επιστρέψω σε stock firmware από cloudy g3. Φλασαρω με το LG flash tool το stock firmware . Όλα πάνε καλά . Το πρόβλημα μου είναι πώς δεν μπορώ να μπω σε recovery. Έχω την εντύπωση πώς περνάω λάθος firmware. Το κινητό είναι αγορασμένο από kaizershop και απο τι κατάλαβα πρέπει να περάσω πολωνεζικο firmware. Έχετε κάποιο ενεργό link να κατεβάσω την τελευταία έκδοση για την συσκευή μου;
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει ρε παιδιά Ένα λαθάκι εκανα στο τέλος εννοώ ότι πριν κάνω install ξανα την

Cloudy είχα την τελευταία version του play store ενώ τώρα έχω πιο παλιά έκδοση Και δεν μου βγάζει την καινούργια λέει ότι είναι η τελευταία

 

Αν θες βαλε αυτη, εγω αυτη εχω, ειναι η 5.0.31 :

https://docs.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_ydzQ3b1BtaWlTSUU/edit?usp=docslist_api

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής Πρόβλημα. Προσπαθώ επιστρέψω σε stock firmware από cloudy g3. Φλασαρω με το LG flash tool το stock firmware . Όλα πάνε καλά . Το πρόβλημα μου είναι πώς δεν μπορώ να μπω σε recovery. Έχω την εντύπωση πώς περνάω λάθος firmware. Το κινητό είναι αγορασμένο από kaizershop και απο τι κατάλαβα πρέπει να περάσω πολωνεζικο firmware. Έχετε κάποιο ενεργό link να κατεβάσω την τελευταία έκδοση για την συσκευή μου;

 

Κουλαρισε απλως θα εχεις χασει το root

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες στείλε μου το e-mail σου να σου στείλω το apk

 

Εδω βρισκει κανεις ολα τα update για google

http://www.apkmirror.com/

 

Ασχετο με το προηγουμενο η LG δινει Lollipop Update για G3. Ας ελπισουμε να ερθει και η σειρα μας

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα κάποιο Θέμα με cloudy g3 2.0 Και dorimanx Kernel αναγκάστηκα να περάσω ξανα την rom Και Τον kernel Που Θέλω να καταλήξω τώρα πριν περάσω ξανα την Rom Και Τον Kernel Μου ειχε περάσει την τελευταία version του playstore

 

φιλε μου πλακα κανανε τα παιδια μην νευριαζεις :) σου απαντησανε τα παιδια για το προβλημα απλα κανε εγκατασταση την καινουργια έκδοση και εισαι οκ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άντε βρε, που δεν κατάλαβες μια χαρά τα λέει......κοίτα το video

 

 

Μαριε δεν υπαρχεις φιλε εχω κανενα τέταρτο γελαω μονος μου !!!:lol: που το θυμήθηκες ωρε συ αυτο το βιντεο!!!:respect:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξανά πίσω στη cloudy g3 2.0 η lamhoang δεν μου έκατσε καλά κυρίως από μπαταρία και κατά δεύτερο λόγο μνήμης ram, έτσι ξανά cloydy g3 2.0 +dorimanx beta 8.7.4.:)

 

αυτο με την μνημη το βλεπω και εγω βαγγελη αλλα παρόλα(δεν βλεπω κανενα lag η οτιδήποτε αλλο!!!! λόγω λιγότερης μνημης ραμ!!) αυτα η ρομ δουλεύει αψογα δεν βρίσκω κανενα προβλημα μεχρι στιγμής και ουτε με την μπαταρια εχω καποιο θεμα!!παντως το σηγουρο ειναι οτι ειναι πιο smooth απο την cloudy και απλα θελω να μουυ το επιβεβαιώσεις και εσυ μιας και γύρισες πισω στην cloudy!!!

μηπως βιάστηκες να την αλλάξεις:p

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω στη cloudy g3 2.0 η lamhoang δεν μου έκατσε καλά κυρίως από μπαταρία και κατά δεύτερο λόγο μνήμης ram, έτσι ξανά cloydy g3 2.0 +dorimanx beta 8.7.4.:)

 

Εμένα Βάγγο το αντίθετο. Η μπαταρία εχθές που το έφτιαχνα μου έβγαλε 5 ώρες οθόνης που με την Cloudy έβγαζα 4 το πολύ!

Το μόνο που μου την σπάει είναι πως ορισμένες φορές στο εικονίδιο του μενού εφαρμογών μου βγάζει γρανάζι αντί του γνωστού εικονιδίου. Κατά τα άλλα βράχος σταθερότητας...[ATTACH]52291[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πλακα κανανε τα παιδια μην νευριαζεις :) σου απαντησανε τα παιδια για το προβλημα απλα κανε εγκατασταση την καινουργια έκδοση και εισαι οκ!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μαριε δεν υπαρχεις φιλε εχω κανενα τέταρτο γελαω μονος μου !!!:lol: που το θυμήθηκες ωρε συ αυτο το βιντεο!!!:respect:

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αυτο με την μνημη το βλεπω και εγω βαγγελη αλλα παρόλα(δεν βλεπω κανενα lag η οτιδήποτε αλλο!!!! λόγω λιγότερης μνημης ραμ!!) αυτα η ρομ δουλεύει αψογα δεν βρίσκω κανενα προβλημα μεχρι στιγμής και ουτε με την μπαταρια εχω καποιο θεμα!!παντως το σηγουρο ειναι οτι ειναι πιο smooth απο την cloudy και απλα θελω να μουυ το επιβεβαιώσεις και εσυ μιας και γύρισες πισω στην cloudy!!!

μηπως βιάστηκες να την αλλάξεις:p

Μανθο είναι ελαφρος πιο smooth απο cloudy αλλά όταν δεν κλείσεις εφαρμογές και προσπαθήσεις να κάνεις multitasking καμία φορά κάνει ψιλό lag σε ακραίες περιπτώσεις βέβαια,στη μπαταρία έχει διαφορά δεν ξέρω αν έχεις δουλέψει την cloudy για να κρίνεις εμένα πάντως με 2 φορτίσεις δεν μπόρεσε να περάσει από το 100 στο 90 τη 1,10shot οταν με cloudy δεν έχω πέσει ποτε κάτω από 1,30.Τώρα με cloudy+dorimanx δεν έκανα τις extream ρυθμίσεις που είχα και βλέπω την rom να τρέχει καλύτερα.Βέβαια έχω πάρει back up την lamhoang γιατί την είχα στήσει κανονικά και αν δεν μου κάτσει καλά η cloudy ξαναγυρίζω:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Βάγγο το αντίθετο. Η μπαταρία εχθές που το έφτιαχνα μου έβγαλε 5 ώρες οθόνης που με την Cloudy έβγαζα 4 το πολύ!

Το μόνο που μου την σπάει είναι πως ορισμένες φορές στο εικονίδιο του μενού εφαρμογών μου βγάζει γρανάζι αντί του γνωστού εικονιδίου. Κατά τα άλλα βράχος σταθερότητας...[ATTACH]52291[/ATTACH]

Νομίζω ότι και η κάμερα δεν είναι τόσο καλή όσο της cloudy όπως και τα χρώματα πιο ξεπλυμενα μου φάνηκαν για τσεκάρετε παιδιά μήπως κάνω λάθος ή μήπως ήταν φαντασία μου.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξανά πίσω στη cloudy g3 2.0 η lamhoang δεν μου έκατσε καλά κυρίως από μπαταρία και κατά δεύτερο λόγο μνήμης ram, έτσι ξανά cloydy g3 2.0 +dorimanx beta 8.7.4.:)

Και ομως Βαγγελη! Ενω πρωτος ανεφερα την λιγη ραμ σε lamhoang, πριν λιγο το κινητο κατι επαθε και ξαφνικα η ραμ εκτοξευτικε στα 850mb ελευθερη! Και πλεον παιζει σε τετοια επιπεδα.. Τι να πω.. Ηθελε στρωσιμο μαλλον!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και ομως Βαγγελη! Ενω πρωτος ανεφερα την λιγη ραμ σε lamhoang, πριν λιγο το κινητο κατι επαθε και ξαφνικα η ραμ εκτοξευτικε στα 850mb ελευθερη! Και πλεον παιζει σε τετοια επιπεδα.. Τι να πω.. Ηθελε στρωσιμο μαλλον!

Μπα φίλε θα επανέλθει πάλι μου το έκανε και μένα,δεν ξέρω μάλλον ο συνδυασμός facebook,messenger,viper,tapatalk και άλλων εφαρμογών που χρησιμοποιώ εγώ δεν έκατσαν και πολύ καλά με την rom.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Βάγγο το αντίθετο. Η μπαταρία εχθές που το έφτιαχνα μου έβγαλε 5 ώρες οθόνης που με την Cloudy έβγαζα 4 το πολύ!

Το μόνο που μου την σπάει είναι πως ορισμένες φορές στο εικονίδιο του μενού εφαρμογών μου βγάζει γρανάζι αντί του γνωστού εικονιδίου. Κατά τα άλλα βράχος σταθερότητας...[ATTACH]52291[/ATTACH]

Φιλε καλησπερα.Την rom lamhoang με dorimax 8.7 την εχεις;Πως το εχεις ρυθμισει για την μπαταρια;Την εχω περασει και εγω με dorimax αλλα δεν ξερω εαν εχω σωστες ρυθμισεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα.Την rom lamhoang με dorimax 8.7 την εχεις;Πως το εχεις ρυθμισει για την μπαταρια;Την εχω περασει και εγω με dorimax αλλα δεν ξερω εαν εχω σωστες ρυθμισεις.

 

Όχι δεν έβαλα Dorimanx (ακόμα).

Έχω αφήσει τον στοκ της κανα δύο μέρες για να δω πως πάει.

Άσε που ο Dori στις χθεσινοβραδινές beta εκδόσεις είχε προβλήματα και είπα να περιμένω να βγάλει την τελική.

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Τότε μου έχει κάτσει στραβά η ρομ, όπως υποψιαζομουν.

Ποιά rom φοράς;δοκίμασε να φλασαρεις απο recovery τον καινούριο supersu 2.19 beta.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...