Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήγα να δοκιμάσω την miui 4.10.24 και δεν αναγνώριζε την κάρτα σιμ, και δεν εμφάνιζε τα keys(back,home) μήπως έχει bugs η ρόμ? ή φταίει που η σιμ είναι vodafone?

Κράτησες τελικα την miui? Με τους αριθμους τι εκανες? Εβαλες σε ολους +30 για να αναγνωριζονται και στα μηνυματα και στις κλησεις? Ειναι ο μονος λογος που δεν την εχω δοκικασει ακομα γιατι εχω μπολικες επαφες..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είπες μεγάλη κουβέντα για το underclock. Την ίδια απορία έχω και εγώ. Βέβαια με τα profiles μπορεί να γίνει δουλειά αλλά δύσκολα θα κάνω τον Snap 800 σε 600 με την αντίστοιχη adreno gpu. Εντελώς υποκειμενικη άποψη. Τις ίδιες ρυθμίσεις έχουμε περίπου. Με alucard cores και hotplug, το rate το έχω κατεβάσει λίγο. Gpu δεν έχω πειράξει καθώς δεν νομίζω να δω διαφορά προσωπικά καθώς δύσκολα θα παίξω κάποιο game που να μην μπορεί να τα βγάλει πέρα με default ταχύτητα. Βέβαια θα το δοκιμάσω αν τύχει να παίξω κάποιο.

 

Γενικοτερα ο καθένας καθορίζει τις ρυθμίσεις ανάλογα με τη χρήση που κάνει. Οποτε περί ορέξεως...

 

Edit : Βέβαια με τις ρυθμίσεις που έχουν κάνει τα παιδιά, και έχει αντίστοιχες ποσταρισμενες σε Thread στο xda, δοκιμασμενες, οι διαφορές σε μπαταρία δεν είναι μόνο ένα μισάωρο. Είναι παραπάνω, πιστεύω κοντά στην ώρα. Οποτε για όποιον θέλει μπαταρία με τις μικρότερες δυνατές απώλειες στο οποίο performance δεν το συζητάμε ότι υπάρχει διαφορά.

 

Πχ τους χρόνους του Βαγγέλη που έχει ποσταρει κατά καιρούς δεν μπορώ να τους πλησιασω. Αλλά από τη στιγμή που βγαζω τη μέρα μου άνετα και το βράδυ ουτως η αλλως θα φορτισω, είμαι καλυμμένος.

 

Για όποιον το δουλεύει το κινητό πολύ στο δρόμο, όπως εγώ, πχ Evernote όλη την ώρα, λίγο gps, τηλέφωνα συχνά και browsing, τότε με default ρυθμίσεις δυσκολεύει το πράγμα. Γυρνάω και εγώ στις ρυθμίσεις που έχουν τα παιδιά και είμαι πολύ πιο ήσυχος ότι δεν θα με αφήσει. Για πιο χαλαρή χρήση, το γυρνάω πιο πολύ στο performance.

 

τα προφίλ του dori δεν τα χρησιμοποιώ καμια φορα γιατι ειναι ολλα με ondemand governor!!και δεν μου αρεσει κιόλας προτιμώ alucard!!!

και εγω δεν μπορώ να φτασω με τιποτα της ωρες του Βαγγελη!!!!αλλα γενικα βγαζω ετσι οπως εχω της ρυθμισεις 5-5.30 μαξ 6 ωρες(αναλογα πόση ωρα θα ειμαι με 3g !!!)εμενα μου αρκει δεν θελω να χανω σε ταχυτητα καθολου !!!!!!:D

και αυτο που ειπες μου αρεσε !! δύσκολα θα κάνω τον Snap 800 σε 600 :up:

αλλα οπως ειπαμε ο καθενας οτι θελει μπορει να εχει με το κερνελ του dori!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Κράτησες τελικα την miui? Με τους αριθμους τι εκανες? Εβαλες σε ολους +30 για να αναγνωριζονται και στα μηνυματα και στις κλησεις? Ειναι ο μονος λογος που δεν την εχω δοκικασει ακομα γιατι εχω μπολικες επαφες..

 

την κράτησα για κανά 15λέπτο :p παραπάνω δεν παλεύεται. ναι πρέπει να βάλεις το πρόθεμα +30 αλλά το έκανα σε 4-5 επαφές μόνο. δεν με άφηνε να κάνω εγκατάσταση το adaway, αν και είχα τσεκάρει το root access. για 10-15 λεπτά καλή είναι, για παραπάνω όχι.

Link to comment
Share on other sites

τα προφίλ του dori δεν τα χρησιμοποιώ καμια φορα γιατι ειναι ολλα με ondemand governor!!και δεν μου αρεσει κιόλας προτιμώ alucard!!!

και εγω δεν μπορώ να φτασω με τιποτα της ωρες του Βαγγελη!!!!αλλα γενικα βγαζω ετσι οπως εχω της ρυθμισεις 5-5.30 μαξ 6 ωρες(αναλογα πόση ωρα θα ειμαι με 3g !!!)εμενα μου αρκει δεν θελω να χανω σε ταχυτητα καθολου !!!!!!:D

και αυτο που ειπες μου αρεσε !! δύσκολα θα κάνω τον Snap 800 σε 600 :up:

αλλα οπως ειπαμε ο καθενας οτι θελει μπορει να εχει με το κερνελ του dori!!!!!!:D

Profiles δεν χρησιμοποιώ, απλως έχω κάνει backup τις ρυθμίσεις μου και όταν αλλάξω κάτι για εξοικονόμηση πχ, και μετά θέλω να επιστρέψω, απλως κάνω restore. Απλώς γλιτωνω μερικά πατήματα :P.

 

Στο τελευταίο που είπες, εκεί είναι όλη η μαγκιά με τον Dorimanx. Ο καθένας τον φέρνει ακριβώς στα μέτρα του εύκολα και γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

την κράτησα για κανά 15λέπτο :p παραπάνω δεν παλεύεται. ναι πρέπει να βάλεις το πρόθεμα +30 αλλά το έκανα σε 4-5 επαφές μόνο. δεν με άφηνε να κάνω εγκατάσταση το adaway, αν και είχα τσεκάρει το root access. για 10-15 λεπτά καλή είναι, για παραπάνω όχι.

Με το Adway υπαρχει μια ασυμβατοτητα με την miui, θελει αλλη, αντιστοιχη εφαρμογη!!

Πολλες φορες "στριφογυριζα" και 'γω την miui, αλλα εκτος του οτι δεν ειμαι και τοσο "λατρης" του UI αυτου, αλλα βλεπω και αρκετα bug's, άλλα μπορει να διορθωνονται, άλλα οχι!!

Προσωπικα δεν ειχα τη διαθεση να μπω σε λιγο ή πολυ κοπο να κατσω να τη "στρωσω"! :p

Link to comment
Share on other sites

Με το Adway υπαρχει μια ασυμβατοτητα με την miui, θελει αλλη, αντιστοιχη εφαρμογη!!

Πολλες φορες "στριφογυριζα" και 'γω την miui, αλλα εκτος του οτι δεν ειμαι και τοσο "λατρης" του UI αυτου, αλλα βλεπω και αρκετα bug's, άλλα μπορει να διορθωνονται, άλλα οχι!!

Προσωπικα δεν ειχα τη διαθεση να μπω σε λιγο ή πολυ κοπο να κατσω να τη "στρωσω"! :p

 

δεν χάνεις και τίποτα. αυτό που με έκανε εντύπωση είναι ότι λένε ελαφρυά και καλά, και χωρίς να έχω κάνει εγκατάσταση κάποια από τα apk που έχω στο store. έβγαζε ελεύθερος χώρος κάτω από 700mb.

Link to comment
Share on other sites

την κράτησα για κανά 15λέπτο :p παραπάνω δεν παλεύεται. ναι πρέπει να βάλεις το πρόθεμα +30 αλλά το έκανα σε 4-5 επαφές μόνο. δεν με άφηνε να κάνω εγκατάσταση το adaway, αν και είχα τσεκάρει το root access. για 10-15 λεπτά καλή είναι, για παραπάνω όχι.

 

15' πολύ την κράτησες...!!!!:lol: εγώ την έβαλα πριν καμιά εβδομάδα, και με τα πρώτα σκαλώματα την :chair: έχουμε μια συσκευή που πάει άσφαιρα, και με την miui γυρίζουμε πίσω 5 χρόνια, σαν να έχω το LG P990 :baby: ήμαρτον. Έχουμε τουλάχιστον 2-3 Rom που αποκρίνονται τέλεια, και ένα Kernel ''Dorimanx'' που κάνεις παπάδες, με την βοήθεια των όλων εδώ μέσα...!:bow: και στο κάτω - κάτω G2 αγόρασα όχι Xiaomi Mi3..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

15' πολύ την κράτησες...!!!!:lol: εγώ την έβαλα πριν καμιά εβδομάδα, και με τα πρώτα σκαλώματα την :chair: έχουμε μια συσκευή που πάει άσφαιρα, και με την miui γυρίζουμε πίσω 5 χρόνια, σαν να έχω το LG P990 :baby: ήμαρτον. Έχουμε τουλάχιστον 2-3 Rom που αποκρίνονται τέλεια, και ένα Kernel ''Dorimanx'' που κάνεις παπάδες, με την βοήθεια των όλων εδώ μέσα...!:bow: και στο κάτω - κάτω G2 αγόρασα όχι Xiaomi Mi3..!

Ρε συ Μαριε, λαθος τροπος αντιμετωπισης και σκεψης και λαθος review της ROM. Καταρχας σε 10 λεπτα δεν μπορεις να εχεις επεριστατομενη αποψη και να λες "ημαρτον". Αν δε σου αρεσε εμφανισιακα ειναι αλλο θεμα και ειναι σεβαστο. Αλλα δεν νομιζω να ειναι τοσο τραγικο αυτο που εζησες ωστε να σε γυρισε 5 χρονια πισω. Μαλλον δε σου αρεσε και πολυ εμφανισιακα και βαριωσουνα να ασχοληθεις.

Η αληθεια ειναι οτι θελει να ασχοληθεις λιγο στην αρχη για να τη στρωσεις αλλα σε πληροφορω οτι ειναι πιο smooth και απο Cloudy και απο stock.

Τωρα που ελυσα τα wakelocks θα σας ανεβασω screenshots απο μπαταρια. Ειμαι με dori 8.6 και εχω πειραξει καποια πραματα προς καλο των επιδοσεων και προς κακο της μπαταριας αλλα η αυτονομια μου ειναι καλη.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

15' πολύ την κράτησες...!!!!:lol: εγώ την έβαλα πριν καμιά εβδομάδα, και με τα πρώτα σκαλώματα την :chair: έχουμε μια συσκευή που πάει άσφαιρα, και με την miui γυρίζουμε πίσω 5 χρόνια, σαν να έχω το LG P990 :baby: ήμαρτον. Έχουμε τουλάχιστον 2-3 Rom που αποκρίνονται τέλεια, και ένα Kernel ''Dorimanx'' που κάνεις παπάδες, με την βοήθεια των όλων εδώ μέσα...!:bow: και στο κάτω - κάτω G2 αγόρασα όχι Xiaomi Mi3..!

 

συμφωνώ σε όλα μαζί σου.:) φλάσαρα cloudystock 2.5 με τον μαμά κέρνελ, και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ σε όλα μαζί σου.:) φλάσαρα cloudystock 2.5 με τον μαμά κέρνελ, και όλα καλά.

 

Σωστός......ρίξε και Kernel dorimanx 8.7 με της παρακάτω ρυθμίσεις, και θα δεις διαφορά σε smooth και μπαταρία....!!!;)

 

STweaks Ρυθμίσεις

cpu gov 0,1,2,3+ alucard

hot plug + alucard

gpu gov + conservative

Max gpu freq + 320

Max freq cpu 0,1,2,3 + 1720000

Touch boost freq + 11940000

Sample rate + 60000

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστός......ρίξε και Kernel dorimanx 8.7 με της παρακάτω ρυθμίσεις, και θα δεις διαφορά σε smooth και μπαταρία....!!!;)

 

STweaks Ρυθμίσεις

cpu gov 0,1,2,3+ alucard

hot plug + alucard

gpu gov + conservative

Max gpu freq + 320

Max freq cpu 0,1,2,3 + 1720000

Touch boost freq + 11940000

Sample rate + 60000

 

ευχαριστώ και για τις ρυθμίσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός......ρίξε και Kernel dorimanx 8.7 με της παρακάτω ρυθμίσεις, και θα δεις διαφορά σε smooth και μπαταρία....!!!;)

 

STweaks Ρυθμίσεις

cpu gov 0,1,2,3+ alucard

hot plug + alucard

gpu gov + conservative

Max gpu freq + 320

Max freq cpu 0,1,2,3 + 1720000

Touch boost freq + 11940000

Sample rate + 60000

Τη διαφορά σε smoothness από ποια συγκεκριμένα ρύθμιση τη βλέπει σε σχέση με default dorinmax?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το μονο θεμα που εχω αυτη την στιγμη ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω playback speed στον στοκ video player. (εξου οτι δεν παιζει αυτοματα και τα slow motion video Που τραβαει).

Εχει κανεις καμια ιδεα? φοραω sotmax και δεν θελω να αλλαξω rom αυτη τη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός......ρίξε και Kernel dorimanx 8.7 με της παρακάτω ρυθμίσεις, και θα δεις διαφορά σε smooth και μπαταρία....!!!;)

 

STweaks Ρυθμίσεις

cpu gov 0,1,2,3+ alucard

hot plug + alucard

gpu gov + conservative

Max gpu freq + 320

Max freq cpu 0,1,2,3 + 1720000

Touch boost freq + 11940000

Sample rate + 60000

Μαριε με της ρυθμίσεις αυτες θα δεις πιο πολυ Lag παρα smoothness!!!!και οτι σε παει 5 χρονια πίσω και αυτο ηταν αστείο ετσι!!!!:lol:

Οπως ειπε και ο tupac η miui ειναι πιο smooth απο ολες της που εχω δοκιμάσει!!αλλο αν εσενα δεν σου αρεσει;)και αφου αγορασες g2 γιατι του περνας πορτ απο g3 στο κατω κατω g2 αγορασες:lol: εγω αυτη πιστεύω οτι ειναι η μαγκιά το g2 γινεται πολλα τηλέφωνα;)

Και στο φιλαρακι που λεει οτι την δοκίμασε 15 λεπτά και έβγαλε και συμπεράσματα κιόλας και αυτο ηταν ενα αστειο ακομα!!!δεν είπε κανεις οτι η miui ειναι ελαφριά ρομ !!!!!

Τελος γουστα ειναι αυτα και ο καθενας βαζει οτι γουστάρει!!!

 

Φιλε μου tupac θα μου πεις και εμενα τι εκανες με τα wakelocks τι ρυθμίσεις εκανες να της κανω και εγω αν ειναι!!!:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες το μονο θεμα που εχω αυτη την στιγμη ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω playback speed στον στοκ video player. (εξου οτι δεν παιζει αυτοματα και τα slow motion video Που τραβαει).

Εχει κανεις καμια ιδεα? φοραω sotmax και δεν θελω να αλλαξω rom αυτη τη στιγμη...

 

Γιώργο δοκιμασε καποιο αλλο player απο play store :mx player ,bsplayer αυτα τα δυο τα θεωρώ απο τα καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαριε με της ρυθμίσεις αυτες θα δεις πιο πολυ Lag παρα smoothness!!!!και οτι σε παει 5 χρονια πίσω και αυτο ηταν αστείο ετσι!!!!:lol:

Οπως ειπε και ο tupac η miui ειναι πιο smooth απο ολες της που εχω δοκιμάσει!!αλλο αν εσενα δεν σου αρεσει;)και αφου αγορασες g2 γιατι του περνας πορτ απο g3 στο κατω κατω g2 αγορασες:lol: εγω αυτη πιστεύω οτι ειναι η μαγκιά το g2 γινεται πολλα τηλέφωνα;)

Και στο φιλαρακι που λεει οτι την δοκίμασε 15 λεπτά και έβγαλε και συμπεράσματα κιόλας και αυτο ηταν ενα αστειο ακομα!!!δεν είπε κανεις οτι η miui ειναι ελαφριά ρομ !!!!!

Τελος γουστα ειναι αυτα και ο καθενας βαζει οτι γουστάρει!!!

 

Φιλε μου tupac θα μου πεις και εμενα τι εκανες με τα wakelocks τι ρυθμίσεις εκανες να της κανω και εγω αν ειναι!!!:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιώργο δοκιμασε καποιο αλλο player απο play store :mx player ,bsplayer αυτα τα δυο τα θεωρώ απο τα καλύτερα!!!

 

Την γνώμη μου είπα για μια Rom που δεν μου αρέσει........γιατί τέτοιο ''μένος'' για της επιλογές μου ??? Και τέλος, G2 ΕΧΩ (με ούτε ένα Lag) όπως πολύ σωστά βλέπεις CloudyStock_2.5...!

(Τέλος γούστα είναι αυτά και ο καθένας βάζει ότι γουστάρει!!!)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Την γνώμη μου είπα για μια Rom που δεν μου αρέσει........γιατί τέτοιο ''μένος'' για της επιλογές μου ??? Και τέλος, G2 ΕΧΩ (με ούτε ένα Lag) όπως πολύ σωστά βλέπεις CloudyStock_2.5...!

(Τέλος γούστα είναι αυτά και ο καθένας βάζει ότι γουστάρει!!!)

 

δεν λεει κανεις μαριε οτι δεν λες την γνωμη σου !!1εχω καταλαβει οτι δεν σου Η MIUI !!!απλα σε παει 5 χρονια πισω εεε ηταν καπως!!!

που θα το πω ξανα ειναι πιο smooth απο ολες της ρομ!!και lag λιγο το εχουμε ολοι και μην ακουω εγω δεν εχω lag πουθενα γιατι ολοι την ιδια συσκευη εχουμε εδω μεσα!!!και η ρυθμισεις του Βαγγελη ειναι καθαρα για μπαταρια !!!!και οχι για περρισοτερω smoothnes αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει κανεις μαριε οτι δεν λες την γνωμη σου !!1εχω καταλαβει οτι δεν σου Η MIUI !!!απλα σε παει 5 χρονια πισω εεε ηταν καπως!!!

που θα το πω ξανα ειναι πιο smooth απο ολες της ρομ!!και lag λιγο το εχουμε ολοι και μην ακουω εγω δεν εχω lag πουθενα γιατι ολοι την ιδια συσκευη εχουμε εδω μεσα!!!και η ρυθμισεις του Βαγγελη ειναι καθαρα για μπαταρια !!!!και οχι για περρισοτερω smoothnes αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!!;)

 

είσαι ευχαριστημένος με την Miui? κράτα την 10 χρόνια. αλλά φιλαράκι σου δεν είμαι και ουτε μ΄ αρέσει το ειρωνικό υφάκι σου. οκ?;)

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει κανεις μαριε οτι δεν λες την γνωμη σου !!1εχω καταλαβει οτι δεν σου Η MIUI !!!απλα σε παει 5 χρονια πισω εεε ηταν καπως!!!

που θα το πω ξανα ειναι πιο smooth απο ολες της ρομ!!και lag λιγο το εχουμε ολοι και μην ακουω εγω δεν εχω lag πουθενα γιατι ολοι την ιδια συσκευη εχουμε εδω μεσα!!!και η ρυθμισεις του Βαγγελη ειναι καθαρα για μπαταρια !!!!και οχι για περρισοτερω smoothnes αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!!;)

 

Μανθο μου, η παρακάτω είναι οι ρυθμίσεις μου, η άλλες που έδωσα είναι για καλύτερη μπαταρία. Τώρα, αν έχω lag, άσε να το ξέρω εγώ καλύτερα, και επικαλούμαι την ''μαρτυρία'' του Ευάγγελου πόσο σπαστικός είμαι στο θέμα του lag, που αμέσως χωρείς δεύτερη κουβέντα αλλάζω Rom η Kernel σε χρόνο μηδέν...!!!;)

 

http://s4.postimg.org/djsastrnx/Screenshot_2014_11_06_10_24_03.png

free photo hosting

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει κανεις μαριε οτι δεν λες την γνωμη σου !!1εχω καταλαβει οτι δεν σου Η MIUI !!!απλα σε παει 5 χρονια πισω εεε ηταν καπως!!!

που θα το πω ξανα ειναι πιο smooth απο ολες της ρομ!!και lag λιγο το εχουμε ολοι και μην ακουω εγω δεν εχω lag πουθενα γιατι ολοι την ιδια συσκευη εχουμε εδω μεσα!!!και η ρυθμισεις του Βαγγελη ειναι καθαρα για μπαταρια !!!!και οχι για περρισοτερω smoothnes αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!!;)

Εγώ δεν έχω lag με sotmax + dori + ρυθμίσεις που έχω δώσει.

Τώρα αν κάποιος θέλει να με πείσει ότι έχει lag πρόβλημα του. Πριν με Bruce ή cloudy kernel σε όποιες ρομ δοκίμασα είχα κάποια σκαλώματα.

Με τους τελευταίους dori πλέον έχουν εξαφανιστεί όλα. Δεν αγγίζει το smoothness μιας aosp rom, για να μην παρεξηγηθω, αλλά lag το μάτι μου δεν πιάνει.

 

Τώρα τι να σας πω. Ίσως το δικό μου μάτι συγχρονίζει στα 10 fps και δεν βλέπω το lag.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

είσαι ευχαριστημένος με την Miui? κράτα την 10 χρόνια. αλλά φιλαράκι σου δεν είμαι και ουτε μ΄ αρέσει το ειρωνικό υφάκι σου. οκ?;)

 

πιο ειναι ειρωνικο φιλε ???(φιλε λεω σε ολους εδω μεσα αλλα βρεθηκες να μου πεις οτι δεν είμαστε το ξερω οτι δεν ειμαστε φίλοι)

ι miui ειναι πολυ ωραια ρομ ακι μου αρεσει ναι!!!δεν ειμαι φαν της το εχω δηλωσει τοσες φορες !!εχω δοκιμασει ολες της ρομ!!εγω ειπα οτι ηταν αστειο αυτο που ειπες φιλαρακι οτι σε 15 λεπτα εβγαλες συμπερασματα!!!!! και δεν ηταν ειρωνικο!!απλα σκεψου τι ειπες εσυ και μετα μιλα μου!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω lag με sotmax + dori + ρυθμίσεις που έχω δώσει.

Τώρα αν κάποιος θέλει να με πείσει ότι έχει lag πρόβλημα του. Πριν με Bruce ή cloudy kernel σε όποιες ρομ δοκίμασα είχα κάποια σκαλώματα.

Με τους τελευταίους dori πλέον έχουν εξαφανιστεί όλα. Δεν αγγίζει το smoothness μιας aosp rom, για να μην παρεξηγηθω, αλλά lag το μάτι μου δεν πιάνει.

 

Τώρα τι να σας πω. Ίσως το δικό μου μάτι συγχρονίζει στα 10 fps και δεν βλέπω το lag.

 

γενικα το g2 μας δεν εχει lag μονο σε καποια σημεία(π.χ αν μπεις να επιλέξεις ποιες γλώσσες θες να εχεις στο πληκτρολόγιο και κανεις scroll down θα δεις lag εκει η ακι στης προσφατες κλεισεις αν ειναι πολλες παλι θα δεις!!!)και δεν λεω σε καμια περιπτωσει οτι εχεις καποιο προβλημα όρασης:p αυτο που θελω να πω ειναι οτι η ρυθμισεις αυτες ειναι για φουλ μπαταρια ετσι!!!και δεν μπορεις να πεις οτι ειναι το ιδιο 1700 ανα core με 2300 και εχεις το ιδιο perfomance απλα δεν στέκι φιλε μου!!!!εσυ απλα θες φουλ μπαταρια και το εχεις αλλα η διαφορα υπαρχει ετσι!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μανθο μου, η παρακάτω είναι οι ρυθμίσεις μου, η άλλες που έδωσα είναι για καλύτερη μπαταρία. Τώρα, αν έχω lag, άσε να το ξέρω εγώ καλύτερα, και επικαλούμαι την ''μαρτυρία'' του Ευάγγελου πόσο σπαστικός είμαι στο θέμα του lag, που αμέσως χωρείς δεύτερη κουβέντα αλλάζω Rom η Kernel σε χρόνο μηδέν...!!!;)

 

Μαριε η ρυθμισεις μου δειχνουν οτι θελεις πιο πολυ perfomance παρα μπαταρια ετσι!!!??απλα στο

cpu governor power control ασε το στοκ 50000 η βαλε το και πιο λιγο για πιο γρήγορη ανταπόκριση !!(αλλα και η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα :p)

και τωρα που το προσεξα καλυτερα το touch boost το εχεις 2419200 και εχεις βαλεις limit για το cpu ανα core 1958400 ??για δες στο cpu spy αν ο cpu παει παραπανω απο 1958400!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω lag με sotmax + dori + ρυθμίσεις που έχω δώσει.

Τώρα αν κάποιος θέλει να με πείσει ότι έχει lag πρόβλημα του. Πριν με Bruce ή cloudy kernel σε όποιες ρομ δοκίμασα είχα κάποια σκαλώματα.

Με τους τελευταίους dori πλέον έχουν εξαφανιστεί όλα. Δεν αγγίζει το smoothness μιας aosp rom, για να μην παρεξηγηθω, αλλά lag το μάτι μου δεν πιάνει.

 

Τώρα τι να σας πω. Ίσως το δικό μου μάτι συγχρονίζει στα 10 fps και δεν βλέπω το lag.

Με "ψηνει" πολυ καιρο τωρα sotmax, και λογο Ελληνα dev!!

Σχετικα με την cloudyG3 2.0, βλεπεις τη sotmax πιο γρηγορη και αλαγκριστη; Ή πανω κατω στα ιδια ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Με "ψηνει" πολυ καιρο τωρα sotmax, και λογο Ελληνα dev!!

Σχετικα με την cloudyG3 2.0, βλεπεις τη sotmax πιο γρηγορη και αλαγκριστη; Ή πανω κατω στα ιδια ειναι;

 

φιλε μου η sotmax ειναι πολυ ωραια ρομ ειναι και ελληνική πιο αλαγκαριστη δεν θα το ελεγα!!!την cloydy g3 την θεωρώ την καλυτερει ρομ για g2

μας!!!περιμενω πως και πως την καινουργια τοπυ αναβαθμιση !!(αν βγει φυσικα:()ολα τα στοκ ρομ εχουν αυτην την καθυστέρηση στις κλείσεις και ειναι σπαστικο!!μονο η cloydy g3 δεν εχει ουτε και miui!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η sotmax ειναι πολυ ωραια ρομ ειναι και ελληνική πιο αλαγκαριστη δεν θα το ελεγα!!!την cloydy g3 την θεωρώ την καλυτερει ρομ για g2

μας!!!περιμενω πως και πως την καινουργια τοπυ αναβαθμιση !!(αν βγει φυσικα:()ολα τα στοκ ρομ εχουν αυτην την καθυστέρηση στις κλείσεις και ειναι σπαστικο!!μονο η cloydy g3 δεν εχει ουτε και miui!!!

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ' την cloudyG3 2.0, δεν εχω κανενα παραπονο, πολυ γρηγορη και bug's free!!

Μονο (οπως εχω ξαναγραψει) με τους dorimanx εχουμε μια αμοιβαια "κοντρα" :p:p

Χθες ειχα το 5 SOD, με 4 διαφορετικες version του dori σε 15 μερες, με alucard, και χωρις πολλα πολλα αλλα πειραγματα!! Τις τελευταιες 10 μερες ειχα την beta 8.5.2, και ηταν η μονη version που αντεξε τοσο χωρις SOD, οι αλλες απ' τη δευτερη μερα!!

Αλλα χθες μου τα χαλασε κι αυτη :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ' την cloudyG3 2.0, δεν εχω κανενα παραπονο, πολυ γρηγορη και bug's free!!

Μονο (οπως εχω ξαναγραψει) με τους dorimanx εχουμε μια αμοιβαια "κοντρα" :p:p

Χθες ειχα το 5 SOD, με 4 διαφορετικες version του dori σε 15 μερες, με alucard, και χωρις πολλα πολλα αλλα πειραγματα!! Τις τελευταιες 10 μερες ειχα την beta 8.5.2, και ηταν η μονη version που αντεξε τοσο χωρις SOD, οι αλλες απ' τη δευτερη μερα!!

Αλλα χθες μου τα χαλασε κι αυτη :mad:

 

εχεις δοκιμασει την τελευταια beta του dori 8.7.1 μια χαρα φενεται και δεν ειχα κανενα sod!!!

 

πάντως ο καινουργιος TWRP recovery με το theme του ειναι φανταστικος απο εμφανιση !!αλλα δυστυχώς μολις φλασαρα την καινουργια εκδοση miui δεν εβρισκε την καρτα σιμ!!!!!οποτε πισω στην σταυθερη αξια philz touch!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει την τελευταια beta του dori 8.7.1 μια χαρα φενεται και δεν ειχα κανενα sod!!!

Εγω ουτε με την 8.7 ειχα sod.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...