Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το εχω απενεργοποιήσει λογο οτι μου ειναι άχρηστο εντελώς τα servise της miui και το cloud τους η οτιδήποτε άλλο!!!!και φυσικα με τα google service λιγο πολύ ολοι εχουν προβλημα!!!!;)εγω δεν θα υπομεινω τιποτα για τα μάτια της miui την εχω προς το παρόν λογο οτι μου αρεσει και δεύτερον δουλευει άψογα χωρις προβληματα !!!!και ακομα δεν βλέπω κανενας να βγάζει καποιο update και οποτε μενω εδω που εχουμε καθε εβδομάδα και update με διάφορες βελτιώσεις !!!!!;) δεν εχω φυσικά κανενα προβλημα με την μπαταρία και δεν εχω κανει καμια ρύθμιση για μπαταρια στο kernel του dori οπως οι περισσότεροι εδω μεσα!!!!

Το μονο χρησιμο των service της MIUI ειναι το να μπορεις κατεβαζεις θεματα.

Για τα εβδομαδιαια updates ειναι καπως δωρο αδωρον γιατι βαριεσαι καθε βδομαδα να σεταρεις το κινητο απο την αρχη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις-> Ήχος-> Ηχητικά εφέ-> Ήχος κλειδώματος οθόνης ;)

Τον ήχο κλειδώματος θέλω να τον ακούω, τον ήχο πλήκτρων όχι, γίνετε;

Link to comment
Share on other sites

Το μονο χρησιμο των service της MIUI ειναι το να μπορεις κατεβαζεις θεματα.

Για τα εβδομαδιαια updates ειναι καπως δωρο αδωρον γιατι βαριεσαι καθε βδομαδα να σεταρεις το κινητο απο την αρχη.

 

Οπως είπες μονο τα θέματα αλλα ουτε αυτο με ενδιαφέρει και τόσο!!!εγω δεν το θεωρώ δωρω αδωρον !!!και φυσικα δεν σου λεει κανεις να κανεις foul wipe !!wipe cache .wipe davlic και μετα φλασαρης την ρομ μιας και εισαι είδη σε miui δεν υπάρχει λόγος!!!!το foul wipe θα το κανεις σε περίπτωση που εχεις θεματα!!!!;)

 

Πάντως ρε παιδια βλεπω αρκετοί απο εσας κανετε underclock στα 1700 και gpu 320 !!!!και αναρωτιέμαι γιατί να το κανετε αυτο :blink: εχετε στα χερια σας μια Porsche και την οδηγείτε με προτη και δευτερα!!!!και οσοι λετε οτι δεν υπάρχει πουθενα καθυστερήσει φυσικά και υπάρχει!!!!!

Σαφώς ειναι Επιλογή του καθένα να κανει οτι γουστάρει ετσι:)απλα εμενα δεν μου φαίνεται λογικό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπες μονο τα θέματα αλλα ουτε αυτο με ενδιαφέρει και τόσο!!!εγω δεν το θεωρώ δωρω αδωρον !!!και φυσικα δεν σου λεει κανεις να κανεις foul wipe !!wipe cache .wipe davlic και μετα φλασαρης την ρομ μιας και εισαι είδη σε miui δεν υπάρχει λόγος!!!!το foul wipe θα το κανεις σε περίπτωση που εχεις θεματα!!!!;)

 

Πάντως ρε παιδια βλεπω αρκετοί απο εσας κανετε underclock στα 1700 και gpu 320 !!!!και αναρωτιέμαι γιατί να το κανετε αυτο :blink: εχετε στα χερια σας μια Porsche και την οδηγείτε με προτη και δευτερα!!!!και οσοι λετε οτι δεν υπάρχει πουθενα καθυστερήσει φυσικά και υπάρχει!!!!!

Σαφώς ειναι Επιλογή του καθένα να κανει οτι γουστάρει ετσι:)απλα εμενα δεν μου φαίνεται λογικό!!!!!

 

Εσύ ποιες ρυθμίσεις έχεις στο STweaks...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τον ήχο κλειδώματος θέλω να τον ακούω, τον ήχο πλήκτρων όχι, γίνετε;

 

Ναι βρε, τίκαρε τον ήχο κλειδώματος που θες και ξετίκαρε τους ήχους αφής.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε, τίκαρε τον ήχο κλειδώματος που θες και ξετίκαρε τους ήχους αφής.

 

εισαι ωραιος φιλε, σ ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς να δώσω χρώμα στο Bluetooth-θερμοκρασία και ότι άλλο εμφανίζει από τα αριστερά; Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς να δώσω χρώμα στο logo - Bluetooth-θερμοκρασία και ότι άλλο εμφανίζει από τα αριστερά;

 

Αν τα ενεργοποιήσεις....τώρα είναι απενεργοποιημενα, γιαυτό τα βλέπεις ασπρόμαυρα.....!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ξανακάνε εγκατάσταση τους drivers και το πρόγραμμα.

αν δεν στρώσει δοκίμασε σε άλλο pc

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ενεργοποιήσεις....τώρα είναι απενεργοποιημενα, γιαυτό τα βλέπεις ασπρόμαυρα.....!;)

Κοίτα φίλε μου πως φαίνονται, στην status bar λέω

 

edit ok το βρηκα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Εσύ ποιες ρυθμίσεις έχεις στο STweaks...???

 

cpu gov 0,1,2,3+ alucard (και ο nightmare ειναι φοβερός αλλα ρουφαει λιγο παραπάνω νομιζω θα το τεσταρο σε καποια φαση!!)

hot plug + alucard

Max gpu freq + 533 max 100 min

Max freq cpu 0,1,2,3 + στοκ

Touch boost freq + default

Sample rate + 50000(θα το κανω μαλλον και πιο λίγο)

Απλα εγω δεν θελω να χάνω καθολου σε ταχύτητα και smoothness για 20 η 30 λεπτά μπαταρίας παραπάνω!!!!;)

Underclock το κανω μονο οταν το δουλεύω σαν gps γιατι παίρνει φωτιά η συσκευή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπες μονο τα θέματα αλλα ουτε αυτο με ενδιαφέρει και τόσο!!!εγω δεν το θεωρώ δωρω αδωρον !!!και φυσικα δεν σου λεει κανεις να κανεις foul wipe !!wipe cache .wipe davlic και μετα φλασαρης την ρομ μιας και εισαι είδη σε miui δεν υπάρχει λόγος!!!!το foul wipe θα το κανεις σε περίπτωση που εχεις θεματα!!!!;)

 

Πάντως ρε παιδια βλεπω αρκετοί απο εσας κανετε underclock στα 1700 και gpu 320 !!!!και αναρωτιέμαι γιατί να το κανετε αυτο :blink: εχετε στα χερια σας μια Porsche και την οδηγείτε με προτη και δευτερα!!!!και οσοι λετε οτι δεν υπάρχει πουθενα καθυστερήσει φυσικά και υπάρχει!!!!!

Σαφώς ειναι Επιλογή του καθένα να κανει οτι γουστάρει ετσι:)απλα εμενα δεν μου φαίνεται λογικό!!!!!

 

Θελεις οικονομια ,σωνεις το προφιλ σου πχ πανω στο extreme battery profile, θελεις επιδοσεις επιλεγεις extreme performance , τα εκανες σαλατα πατας το default και μια και δυο και οσες φορες χρειαστει μεχρι να γινει το recovery. Ουτε αγχος ουτε τιποτα μονο 6 δευτερολεπτα για να γινει η αλλαγη προφιλ. Απο πορσε γιουγκο και απο γιουγκο πορσε

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπες μονο τα θέματα αλλα ουτε αυτο με ενδιαφέρει και τόσο!!!εγω δεν το θεωρώ δωρω αδωρον !!!και φυσικα δεν σου λεει κανεις να κανεις foul wipe !!wipe cache .wipe davlic και μετα φλασαρης την ρομ μιας και εισαι είδη σε miui δεν υπάρχει λόγος!!!!το foul wipe θα το κανεις σε περίπτωση που εχεις θεματα!!!!;)

 

Πάντως ρε παιδια βλεπω αρκετοί απο εσας κανετε underclock στα 1700 και gpu 320 !!!!και αναρωτιέμαι γιατί να το κανετε αυτο :blink: εχετε στα χερια σας μια Porsche και την οδηγείτε με προτη και δευτερα!!!!και οσοι λετε οτι δεν υπάρχει πουθενα καθυστερήσει φυσικά και υπάρχει!!!!!

Σαφώς ειναι Επιλογή του καθένα να κανει οτι γουστάρει ετσι:)απλα εμενα δεν μου φαίνεται λογικό!!!!!

Είπες μεγάλη κουβέντα για το underclock. Την ίδια απορία έχω και εγώ. Βέβαια με τα profiles μπορεί να γίνει δουλειά αλλά δύσκολα θα κάνω τον Snap 800 σε 600 με την αντίστοιχη adreno gpu. Εντελώς υποκειμενικη άποψη. Τις ίδιες ρυθμίσεις έχουμε περίπου. Με alucard cores και hotplug, το rate το έχω κατεβάσει λίγο. Gpu δεν έχω πειράξει καθώς δεν νομίζω να δω διαφορά προσωπικά καθώς δύσκολα θα παίξω κάποιο game που να μην μπορεί να τα βγάλει πέρα με default ταχύτητα. Βέβαια θα το δοκιμάσω αν τύχει να παίξω κάποιο.

 

Γενικοτερα ο καθένας καθορίζει τις ρυθμίσεις ανάλογα με τη χρήση που κάνει. Οποτε περί ορέξεως...

 

Edit : Βέβαια με τις ρυθμίσεις που έχουν κάνει τα παιδιά, και έχει αντίστοιχες ποσταρισμενες σε Thread στο xda, δοκιμασμενες, οι διαφορές σε μπαταρία δεν είναι μόνο ένα μισάωρο. Είναι παραπάνω, πιστεύω κοντά στην ώρα. Οποτε για όποιον θέλει μπαταρία με τις μικρότερες δυνατές απώλειες στο οποίο performance δεν το συζητάμε ότι υπάρχει διαφορά.

 

Πχ τους χρόνους του Βαγγέλη που έχει ποσταρει κατά καιρούς δεν μπορώ να τους πλησιασω. Αλλά από τη στιγμή που βγαζω τη μέρα μου άνετα και το βράδυ ουτως η αλλως θα φορτισω, είμαι καλυμμένος.

 

Για όποιον το δουλεύει το κινητό πολύ στο δρόμο, όπως εγώ, πχ Evernote όλη την ώρα, λίγο gps, τηλέφωνα συχνά και browsing, τότε με default ρυθμίσεις δυσκολεύει το πράγμα. Γυρνάω και εγώ στις ρυθμίσεις που έχουν τα παιδιά και είμαι πολύ πιο ήσυχος ότι δεν θα με αφήσει. Για πιο χαλαρή χρήση, το γυρνάω πιο πολύ στο performance.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

πήγα να δοκιμάσω την miui 4.10.24 και δεν αναγνώριζε την κάρτα σιμ, και δεν εμφάνιζε τα keys(back,home) μήπως έχει bugs η ρόμ? ή φταίει που η σιμ είναι vodafone?
Link to comment
Share on other sites

πήγα να δοκιμάσω την miui 4.10.24 και δεν αναγνώριζε την κάρτα σιμ, και δεν εμφάνιζε τα keys(back,home) μήπως έχει bugs η ρόμ? ή φταίει που η σιμ είναι vodafone?

Μηπως φλασαρες με TWRP; Αν ναι, δοκιμασε με Philz touch recovery!

Link to comment
Share on other sites

πήγα να δοκιμάσω την miui 4.10.24 και δεν αναγνώριζε την κάρτα σιμ, και δεν εμφάνιζε τα keys(back,home) μήπως έχει bugs η ρόμ? ή φταίει που η σιμ είναι vodafone?

Ξαναφλασαρε με philz και πηγαινε ρυθμισεις, ρυθμισεις LG, εικονικα κουμπια, navigation bar και ενεργοποιησε την.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το philz touch revovery πως το περνάω? γιατί από την πρώτη μέρα που έκανα root το κινητό είμαι με twrp 2.7
Link to comment
Share on other sites

το philz touch revovery πως το περνάω? γιατί από την πρώτη μέρα που έκανα root το κινητό είμαι με twrp 2.7

Κατεβαζεις απο εδω το zip αρχειο:

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/d802/

και φλασαρεις απ' το δικο σου recovery.

Μην βαλεις τις τελευταιες εκδοσεις, εχουν αναφερθει θεματακια.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις απο εδω το zip αρχειο:

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/d802/

και φλασαρεις απ' το δικο σου recovery.

Μην βαλεις τις τελευταιες εκδοσεις, εχουν αναφερθει θεματακια.

 

ευχαριστώ. προτείνεις κάποια συγκεκριμένη?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. προτείνεις κάποια συγκεκριμένη?

 

Εγώ τρέχω ΑΥΤΗ ....κανένα θέμα...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. προτείνεις κάποια συγκεκριμένη?

Εγω εχω εδω και πολυ καιρο την 6.19.7.

Δουλευει πολυ καλα!

Απλα λενε, για μπει σωστα, πρεπει πρωτα να περασεις μια προηγουμενη version και μετα αυτη!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παίδες. όλα καλά. αλλά το bug με την ημερομηνία στην αρχική επιφάνεια δεν το φτιάξανε από ότι βλέπω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...