Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπραβο ρε μαν. Ουτε που το σκεφτηκα.

 

 

 

 

Ναι αλλα αν η επαφη ειναι με +30 δεν αναγνωριζεται στα τα μηνυματα ενω αν δεν εχει το προθεμα τοτε δςν αναγνωριζεται στην εισερχομενη κλιση. Οποτε πρεπει η επαφη να εχει δυο νουμερα, ενα με +30 και ενα με χωρις.

 

Φίλε μου αναγνωρίζει κανονικά όλα και τα μηνύματα και της κλείσεις!!!!έτσι το έχω εδώ και όλα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάγκες...! μπαίνω σε Recovery Mode και μου βγάζει πάνω δεξιά error και μικρά γραμματα και μετά κλείνει η συσκευή.... τι να κάνω...?:wacko: αυτο ''μαλον'' το κανει γιατί πέρασα την philz_touch_6.19.7-d802zip . θυμίστε μου πως περνάω TWRP..? με το D802_AutoRec

 

 

 

*** o.k. μπήκα....!:heat:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια τι θα γινει;Μολις προχθες βαλαμε τον τελευταιο...Απο ρυθμισεις τι κανουμε με αυτον Βαγγελη;:)

Ισχύουν αυτες;

 

Cpu governor 0,1,2,3+alucard

Touchboost+1190400

Sample rate+60000

Max cpu frequency 0,1,2,3+1728000

Max screen off cpu frequency+1036800

Hot plug+alucard

Gpu max speed+320

 

edit: στην ρυθμιση Max screen off cpu frequency+1036800 δεν υπαρχει αυτο το νουμερο...Τι κανουμε;

 

Η πολυ χαμηλη τιμη στο Max screen off cpu frequency ηταν υποπτη για SoD και μαλλον γιαυτο αφαιρεθηκε. Βεβαια στην νεα εκδοση μπορει να ειναι ενεργη παλι μια και οπως λεει και ο ιδιος "τη ψαχνει" τωρα περισσοτερο .Τι να κανουμε Dori ειναι αυτος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάγκες...! μπαίνω σε Recovery Mode και μου βγάζει πάνω δεξιά error και μικρά γραμματα και μετά κλείνει η συσκευή.... τι να κάνω...?:wacko: αυτο ''μαλον'' το κανει γιατί πέρασα την philz_touch_6.19.7-d802zip . θυμίστε μου πως περνάω TWRP..? με το D802_AutoRec

 

Ναι με αυτο. Με flashify δοκιμασες ?

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες...! μπαίνω σε Recovery Mode και μου βγάζει πάνω δεξιά error και μικρά γραμματα και μετά κλείνει η συσκευή.... τι να κάνω...?:wacko: αυτο ''μαλον'' το κανει γιατί πέρασα την philz_touch_6.19.7-d802zip . θυμίστε μου πως περνάω TWRP..? με το D802_AutoRec

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι να υπαρχει προβλημα επειδη περασες την philz 6.19.7 ;; Ηταν σιγουρα ενταξει τo zip αρχειο που περασες;

Δοκιμασε, για recovery, αν θες και το FreeGee απ' το play store, μην ανχωθεις αργει καπως.....

EDIT: τι εγινε, πως μπηκες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι με αυτο. Με flashify δοκιμασες ?

 

Ο.k μπήκα με το D802_AutoRec να ξανά φλασαρο την philz_touch_6.19.7-d802...?

 

Τελικά ώτα φλασαρο την philz_touch_6.19.7-d802 μετά δεν μπορώ να μπω σε Recovery mode....βγάζει Error και κάτι μικρά γράμματα πάνω δεξιά, και μετά κλίνει το τηλ.

 

*** έβαλα άλλη έκδοση Philz Touch και όλα ο.κ....!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, χτες πήρα το κινητό 32ρι από ελληνικό μαγαζι, αλλά όπως φαίνεται ηταν εισαγωγής από Ασία, και με το μαμίσιο fw δεν έχω 4g. Ποια stock να περάσω;

Κι εγώ αυτό έχω. Όποια και να περάσεις

βλέπε για έκδοση D802 HK (Hong Kong).

Link to comment
Share on other sites

Η πολυ χαμηλη τιμη στο Max screen off cpu frequency ηταν υποπτη για SoD και μαλλον γιαυτο αφαιρεθηκε. Βεβαια στην νεα εκδοση μπορει να ειναι ενεργη παλι μια και οπως λεει και ο ιδιος "τη ψαχνει" τωρα περισσοτερο .Τι να κανουμε Dori ειναι αυτος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Kαι τι κανω τωρα;Σε ποιο το ρυθμιζω αφου δεν υπαρχει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η πολυ χαμηλη τιμη στο Max screen off cpu frequency ηταν υποπτη για SoD και μαλλον γιαυτο αφαιρεθηκε. Βεβαια στην νεα εκδοση μπορει να ειναι ενεργη παλι μια και οπως λεει και ο ιδιος "τη ψαχνει" τωρα περισσοτερο .Τι να κανουμε Dori ειναι αυτος!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Kαι τι κανω τωρα;Σε ποιο το ρυθμιζω αφου δεν υπαρχει;

 

Όσο χαμηλότερο ρε παιδί. Και αν δεν υπάρχει καθόλου δεν το ρυθμίζεις προφανώς!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο χαμηλότερο ρε παιδί. Και αν δεν υπάρχει καθόλου δεν το ρυθμίζεις προφανώς!!!

Καλα μη βαρας...Δεν ξερω απο αυτα για αυτο ρωταω τι ειναι καλυτερο.:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αναγνωρίζει κανονικά όλα και τα μηνύματα και της κλείσεις!!!!έτσι το έχω εδώ και όλα οκ!!!

Εμενα μονο με διπλο τηλεφωνο αναγνωριζει την επαφη και στα μηνυματα και στις κλισεις.

 

Κατι αλλο.

Θυμαμαι απο εποχες Gingerbread που στις ρυθμισεις της MIUI μπορουσες να κανεις ενα "κολαζ" απο διαφορα θεματα. Πχ γραμματοσειρα απο αυτο, μηνυματα απο το αλλο, in call UI απο το αλλο, lock screen απο ενα αλλο κτλ.

 

 

 

Η πολυ χαμηλη τιμη στο Max screen off cpu frequency ηταν υποπτη για SoD και μαλλον γιαυτο αφαιρεθηκε. Βεβαια στην νεα εκδοση μπορει να ειναι ενεργη παλι μια και οπως λεει και ο ιδιος "τη ψαχνει" τωρα περισσοτερο .Τι να κανουμε Dori ειναι αυτος!

Η χαμηλοτερη ρυθμιση για max screen off στον dori 8.7 ειναι 1.57GHz.

 

 

Παιδια παιζει τροπος να κανουμε με καποιον τροπο import το λεξικο της LG σε καποια αλλη μη stock based ROM;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ημερομηνία στο backup του Philz Touch, πως διορθώνετε...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την ημερομηνία στο backup του Philz Touch, πως διορθώνετε...!!!

Στις ρυθμισεις του recovery. Νομιζω Philz Settings, GUI (graphical user interface), set time κατι τετοιο. Ψαξτο!

Μην ξεχασεις οταν βαλεις τη σωστη ωρα να πατησεις την πανω πανω επιλογη για να κατοχυρωσεις τις αλλαγες.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο.k μπήκα με το D802_AutoRec να ξανά φλασαρο την philz_touch_6.19.7-d802...?

 

Τελικά ώτα φλασαρο την philz_touch_6.19.7-d802 μετά δεν μπορώ να μπω σε Recovery mode....βγάζει Error και κάτι μικρά γράμματα πάνω δεξιά, και μετά κλίνει το τηλ.

 

*** έβαλα άλλη έκδοση Philz Touch και όλα ο.κ....!!!

 

Η εκδοση philz_touch_6.19.7-d802 για να περαστεί σωστά πρώτα πρέπει να περάσετε ακριβώς την προηγουμένη εκδοση και μετά αυτήν για να δουλεύει σωστά!!! Αλλά αφού υπάρχουν πιο καινούργιες εκδόσεις βάζετε την πιο καινούργια!!!Τα Δύο τελευταία έχουν το πρόβλημα γραφικών!!!!!

 

Με flashify μην φλασαρετε γιατί μάλλον θα πέσετε σε bootloop !!!!απλά να έχετε ζιπακια από τα recovery σας και κάντε την δουλειά φλασαροντας μέσα από recovery!! Με autorec γίνεται η δουλειά αλλά σου αλλάζει και κερνελ και είχα πέσει σε bootloop !!!!

 

Tupac δεν έχω βρει κάτι τέτοιο στης ρύθμισης της miui !!

Link to comment
Share on other sites

Tupac δεν έχω βρει κάτι τέτοιο στης ρύθμισης της miui !!

Ναι, δεν υπαρχει οπως υπηρχε παλια. Κριμα ηταν πολυ βολικο. Επισης οι ρυθμισεις του launcher ηταν πιο πολλες παλια. Γενικα μου φαινεται λιγο φτωχη η ROM αυτη σε σχεση με το πως ειχα συνηθισει.

Εχω τωρα το Hello Color 6 theme που ειναι το στυλ της MIUI v6 και ειναι ομορφα.

Εχει τυχει μηπως να δοκιμασεις καποια απο τις δυο MIUI ROM που βρησκονται στο xda;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδηποτε ευρωπαϊκη ROM.

Επρεπε να ρωτησεις απο που ειναι το κινητο. Τωρα δεν εχεις ελληνικη εγγυηση.

Με βεβαίωσαν ότι θα έχω 2ετή εγγύηση από την LG. Η τελευταία ευρωπαική ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Με βεβαίωσαν ότι θα έχω 2ετή εγγύηση από την LG. Η τελευταία ευρωπαική ποια είναι;

Πηρες δηλαδη στην LG, τους ειπες οτι εχεις 32αρι, Ασιατικο, και σου ειπαν οτι καλυπτεται κανονικα;;

Εγω εχω εδω και 1 χρονο 32αρι, παρτιδα 309 του Χονγκ Κονγκ, και τοσο καιρο (συμφωνα με οτι ειχε υποθει απο πολλα παιδια που ρωτησαν) ειχα την εντυπωση οτι δεν εχω εγγυηση :p:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν υπαρχει οπως υπηρχε παλια. Κριμα ηταν πολυ βολικο. Επισης οι ρυθμισεις του launcher ηταν πιο πολλες παλια. Γενικα μου φαινεται λιγο φτωχη η ROM αυτη σε σχεση με το πως ειχα συνηθισει.

Εχω τωρα το Hello Color 6 theme που ειναι το στυλ της MIUI v6 και ειναι ομορφα.

Εχει τυχει μηπως να δοκιμασεις καποια απο τις δυο MIUI ROM που βρησκονται στο xda;

 

Ειναι ιδιες με αυτές που εχουμε!!!και είναι πιο παλιές!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηρες δηλαδη στην LG, τους ειπες οτι εχεις 32αρι, Ασιατικο, και σου ειπαν οτι καλυπτεται κανονικα;;

Εγω εχω εδω και 1 χρονο 32αρι, παρτιδα 309 του Χονγκ Κονγκ, και τοσο καιρο (συμφωνα με οτι ειχε υποθει απο πολλα παιδια που ρωτησαν) ειχα την εντυπωση οτι δεν εχω εγγυηση :p:p

 

Δεν βρήκα ακόμα ακριβώς την χώρα προέλευσης, δεν ξέρω πως. Από το μαγαζί μου το είπαν αυτό. Στον τίτλο του προιόντος έλεγε LG G2 32Gb D802 EU. Στην About σελίδα στις ρυθμίσεις έχει τα εξής (στο λογισμικό):

 

Έκδοση Android : 4.4.2

Έκδοση βασικής μορφής: M8974A-AAAANAZM-1.0.1.190084

Έκδοση Kernel: 3.4.0

Αριθμός κατασκευής: KOT49I.D80220c

Έκδοση λογισμικού: D80220c-466-92

 

Στο κουτί γράφει LG-D802 (32GB Memory) Made in Korea

Production Date: 09/2014

και έχει έναν κωδικό CWT.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει με την συσκευή μου; Αν παρεκτρέπομαι από το τοπικ μετακινήστε με ελεύθερα :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα ακόμα ακριβώς την χώρα προέλευσης, δεν ξέρω πως. Από το μαγαζί μου το είπαν αυτό. Στον τίτλο του προιόντος έλεγε LG G2 32Gb D802 EU. Στην About σελίδα στις ρυθμίσεις έχει τα εξής (στο λογισμικό):

 

Έκδοση Android : 4.4.2

Έκδοση βασικής μορφής: M8974A-AAAANAZM-1.0.1.190084

Έκδοση Kernel: 3.4.0

Αριθμός κατασκευής: KOT49I.D80220c

Έκδοση λογισμικού: D80220c-466-92

 

Στο κουτί γράφει LG-D802 (32GB Memory) Made in Korea

Production Date: 09/2014

και έχει έναν κωδικό CWT.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει με την συσκευή μου; Αν παρεκτρέπομαι από το τοπικ μετακινήστε με ελεύθερα :P

Καθολου απιθανο να ειναι Ευρωπαικο το δικο σου!!

Αυτο το "Made in Korea" το γραφουν ολα!

Ας θες βαλε εδω το ΙΜΕΙ σου:

http://sndeep.info/en

να δεις τι πληροφοριες θα βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου απιθανο να ειναι Ευρωπαικο το δικο σου!!

Αυτο το "Made in Korea" το γραφουν ολα!

Ας θες βαλε εδω το ΙΜΕΙ σου:

http://sndeep.info/en

να δεις τι πληροφοριες θα βγαλει.

 

Στο sndeep μου έβγαλε μόνο IMEI Lg g2 και μετά απλά τσέκαρε αν είναι σωστό το IMEI.

Στο imei.info μου βγαζει

Model: D802 G2

Brand: LG

IMEI: TAC: 354198 FAC: 06 S/N: (δεν το ποστάρω για ευνόητους λόγους)

 

Δεν βρήκα κάποια πληροφορία για χώρα κατασκευής.

 

Edit: Με την εφαρμογή LG Phone From μου βγάζει Provider CWT : Chunghwa Telecom. (Ταιβανέζικη)

Edited by Sokopa
Link to comment
Share on other sites

στείλε το SN στην LG και ρώτα τους (ή πάρτους τηλ.)

 

σήμερα έβαλα στο πρόγραμμα για το απόγευμα μαραθώνιο φλασαρίσματος (απο cloudystock 2.5):

sotmax

miui

cloudy G3_2.0

 

και στο τέλος stock για να φύγει προς το service μέσα στη βδομάδα :ninja:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

στείλε το SN στην LG και ρώτα τους (ή πάρτους τηλ.)

 

σήμερα έβαλα στο πρόγραμμα για το απόγευμα μαραθώνιο φλασαρίσματος (απο cloudystock 2.5):

sotmax

miui

cloudy G3_2.0

 

και στο τέλος stock για να φύγει προς το service μέσα στη βδομάδα :ninja:

 

γιατι να το στειλεις εχει προβλημα?

Επισης απο τις πολλες rom πιστευω οτι θα ηταν καλο να το φλασαρω (δεν το εχω ξανακανει) με το μαμα lg προγραμμα απο την αρχη να καθαρισει γιατι εχει καταλοιπα απο τις rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το smart tips στην cloudy g3 2 σας δουλεύει;Εκτός από δύο μηνύματα μετά την εγκατάσταση δεν έχει βγάλει κάτι άλλο σε συμβουλή ή υπενθύμιση.Και τα έχω όλα ενεργοποιημένα.Μήπως θέλει κάποιες μέρες για να συγκέντρωση Πληροφορίες χρήσης;Πάντως χθες έπαθα πλακα.Μετά από κάποιες δοκιμές με άλλες Rom πέρασα πάλι την cloudy g3 και σε 9 ώρες χρήση με λίγο WiFi,λίγο 3g,ανοιχτά sync και υψηλή ακρίβεια τοποθεσία, βράδυ στη δουλεια,με φουλ στην ταινία και σειρά,έβγαλα 5 ώρες και ένα λεπτό οθόνη με 50% μπαταρία να μένει (με cloudy kernel πρώτη φόρτιση).ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!Το προηγούμενο ρεκόρ ήταν πάλι με ίδια Rom και dori 8.4 4 ώρες και 40 λεπτά.Δεν το περίμενα από cloudy τέτοιο αποτέλεσμα,ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Νεο Google_Play_Store_5.0.37

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-0-37-apk/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια δωστε καμια ρυθμιση για dori 8.7

Ειμαι με cloudy g3

 

μια σελιδα πισω και θα βρεις

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...