Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για παιξε μπαλα ετσι : Για να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία Cosmote Internet Day Pass στείλτε δωρεάν SMS με την φτάση END DAY στον αριθμό 1333

 

Φιλε μου σε σευχαριστω πολυ και σενα και τον Μαριο επιτελους θα ησυχασω με την αηδια....:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπον παιδες εγω προτεινω να ανοιχτει ενα θεμα σαν γκαλοπ για τις διαφορες rom που μπορει ο καθενας να εχει χρησιμοποιησει μεχρι τωρα και να λεει τα + και τα - περιεκτικα ωστε να μπορεσουμε να εχουμε μια αποψη για το τι παιζει με καθε rom.δυσκολο βεβαια γγιατι απο οτι φαινεται η ιδια rom καθεται διαφορετικα σε καθε κινητο.

Τι λετε?

 

συμφωνω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ξανά ρωτήσω κάτι, πως μπορώ να ξέρω τι πάνελ θα φοράει για να μην έχω αναγούλα με τις κάθετες γραμμές;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την sotmax με τον kernel dorimax 8.5. Παρατηρώ τελευταία ένα ανεπαισθητο τρεμόπεγμα την οθόνης. Έχει συμβεί σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την sotmax με τον kernel dorimax 8.5. Παρατηρώ τελευταία ένα ανεπαισθητο τρεμόπεγμα την οθόνης. Έχει συμβεί σε κάποιον;

 

σε μενα ετυχε μια φορα αλλα δεν εδωσα σημασια. Να φταιει η rom? λιγο απιθανο αλλα ποτε δεν ξερεις. Το παρατηρησα στην φωτεινοτητα στο 45% οταν εκανα browsing στο net.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά... Ηταν λίγο πιο αργή αλλά αυτό δε με πείραζε. Εκανε κατι χαζα με τον dialer αλλα χρησιμοποιώντας τον στοκ διορθώθηκε. Αλλα εκει που δεν μπορεσα ηταν με τα μηνύματα. Καταρχας το πληκτρολόγιο ανταποκρινοταν αργά και κολουσε η εφαρογη.

Πανφως κάποια φορά θα την δοκιμάσω παλι.

Με άρεσε πολύ το ui:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά το θέμα με το ίντερνετ λύθηκε. Περασα σε 2g και λειτούργησε. Μετα λεω.... δεν βαζω παλι 3g λειτουργεία... Και ολα καλα......

Ποιος ξέρει? Μαλλον με λυπηθηκε:p

Φιλε μου για το αργό υπήρχε λυση θα μπορούσες να το κανεις πολυ γρήγορο!!!!πιο πληκτρολόγιο χρησιμοποίησες??και σου κολουσε!!!η ρομ που έβαλες τι λεει???

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια και μιλατε για roms , την Pardus HD RoM™ Classic 7.7 την εχει δοκιμασει κανεις? εντυπώσεις?

 

Την εχω δοκιμάσει εγω φιλε μου και είναι μια χαρα δοκιμασε την αφοβα:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για το αργό υπήρχε λυση θα μπορούσες να το κανεις πολυ γρήγορο!!!!πιο πληκτρολόγιο χρησιμοποίησες??και σου κολουσε!!!η ρομ που έβαλες τι λεει???

 

Έχω το swiftkey εδώ και 1 χρόνο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Δοκίμασα και άλλο από PLAY και μου έκανε τα ίδια.

πάντως αναλέω πως ίσως να μην μου έκατσε καλά.

 

Από κέρνελ διάβασα στο XDA και το εφάρμοσα έβαλα Render Kernel και διορθώθηκε το boot που έκανε συνέχεια.

Επίσης μς stock kernel μου ανέβαζε πολύ θερμοκρασία.(Χτες έπεξε πολύ κατάψυξη......:confused:)

Με Render όλα λύθηκαν

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για το αργό υπήρχε λυση θα μπορούσες να το κανεις πολυ γρήγορο!!!!πιο πληκτρολόγιο χρησιμοποίησες??και σου κολουσε!!!η ρομ που έβαλες τι λεει???

 

Έχω το swiftkey εδώ και 1 χρόνο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Δοκίμασα και άλλο από PLAY και μου έκανε τα ίδια.

πάντως αναλέω πως ίσως να μην μου έκατσε καλά.

 

Από κέρνελ διάβασα στο XDA και το εφάρμοσα έβαλα Render Kernel και διορθώθηκε το boot που έκανε συνέχεια.

Επίσης μς stock kernel μου ανέβαζε πολύ θερμοκρασία.(Χτες έπεξε πολύ κατάψυξη......:confused:)

Με Render όλα λύθηκαν

 

φιλε μου εχω διαβασει οτι το swiftkey δημιουργεί αρκετα προβληματα!!!δεν ειχες δοκιμασει τον dorimanx σε εμενα με miui δουλεύει άψογα και θερμοκρασιες ειναι κανονικες οπως με ολες της ρομ που εχω δοκιμασει!!το κερνελ που αναφέρεις δεν το ξερω καν!!!!:blink: ειναι για miui??

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε μου εχω διαβασει οτι το swiftkey δημιουργεί αρκετα προβληματα!!!δεν ειχες δοκιμασει τον dorimanx σε εμενα με miui δουλεύει άψογα και θερμοκρασιες ειναι κανονικες οπως με ολες της ρομ που εχω δοκιμασει!!το κερνελ που αναφέρεις δεν το ξερω καν!!!!:blink: ειναι για miui??

 

Την λύση του κέρνελ την έδωσε κάποιος από XDA. Μόλις τόν πέρασα όλα καλά.Τον dorimanx δεν τον δοκίμασα καθόλου.......

Έχεις κάποιο πρόβλημα εσύ?????

Ψήνομαι πολύ να την ξαναπεράσω γιατί μου άρεσε πάρα πολύ:)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

 

Την λύση του κέρνελ την έδωσε κάποιος από XDA. Μόλις τόν πέρασα όλα καλά.Τον dorimanx δεν τον δοκίμασα καθόλου.......

Έχεις κάποιο πρόβλημα εσύ?????

Ψήνομαι πολύ να την ξαναπεράσω γιατί μου άρεσε πάρα πολύ:)

 

φιλε μου κανενα προβλημα απολύτως!!!!με dorimanx kernel παει μια χαρα!!με philz touch recovery το περνας ετσι??εχει βγει και πιο φρεσκια miui

βαριεμαι νατην ξαναπερασω απο την αρχη ομως το εχω στίσει το τηλεφωνο!!!!!:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με ανησυχει μονο το ειναι βασισμενη στη 20c και πλεον εχουμε 20f και 20g..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

 

φιλε μου κανενα προβλημα απολύτως!!!!με dorimanx kernel παει μια χαρα!!με philz touch recovery το περνας ετσι??εχει βγει και πιο φρεσκια miui

βαριεμαι νατην ξαναπερασω απο την αρχη ομως το εχω στίσει το τηλεφωνο!!!!!:dizzy:

 

Με το που θα βρώ χρόνο θα την ξαναπεράσω όπως λες με dorimanx ........:D:D:D:D

Θέλω κάπου να αράξω για κανα 2μηνο και να μην γυρνάω εδώ και εκεί;););)

Samsung WAVE - SGS2 - SGS3 - LG G2- Iphone 5s - I phone6-iphone 7plus- OnePlus 8Pro
Link to comment
Share on other sites

Νέες ρυθμίσεις dorimanx 8.6

Cpu governor 0,1,2,3+alucard

Touchboost+1190400

Sample rate+60000

Max cpu frequency 0,1,2,3+1728000

Max screen off cpu frequency+1036800

Hot plug+alucard

Gpu max speed+320

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βαλω τον dialer της cloudy g3 στην sotmax και να καταργησω τον στοκ του g2?

Δεν νομίζω να γίνεται έχουν διαφορετικό framework.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκληρή χρήση του τηλεφώνου σήμερα κυρίως σαν τηλέφωνο είμαι πλήρως ικανοποιημένος από τον dori 8.6 με τις ρυθμίσεις που έδωσα πιο πριν
Link to comment
Share on other sites

Νέες ρυθμίσεις dorimanx 8.6

Cpu governor 0,1,2,3+alucard

Touchboost+1190400

Sample rate+60000

Max cpu frequency 0,1,2,3+1728000

Max screen off cpu frequency+1036800

Hot plug+alucard

Gpu max speed+320

 

Βαγγελη σε ευχαριστουμε για της νεες ρυθμισεις σιγουρα θα πεσει δοκιμη αν και με της παλιες

Cpu governor core 0,1,2,3+alucard

Touch boost frequency 1497600

Max screen off cpu frequency 1190400

cpu governor 50000 rate

Hot plug alucard

min cpu online 1core

εχω πολυ καλους χρονους με την 8.6 και κανενα sod φαντασου οτι εβγαλα το απογευμα χθες απο την πριζα το κινητο και χωρις χρηση καθολου εδω και 14 ωρες και 10 λεπτα περιπου το πρωι ειμουν ακομα 100%..!!! Τωρα εχω παρομοιους χρονους με τους τελευταιους που εχεις εσυ εγω εχω 72% μπαταρια με 29 ωρες λειτουργιας 15% κλησεις ( 1 μισυ ωρα σχεδον τηλεφωνα) αλλα sot 2ωρες οθονη αλλα επισης οπως βλεπεις και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718356#post5718356 αριστα αποτελεσματα και μιας και το ζητουμενο μας ειναι η καλυτερη αυτονομια σε συνδιασμο και ταχυτητα!!! Ηθελα να σε ρωτησω τα εξης :

 

1) Εσυ στο hotplug suspend έχεις always active η hotplug suspend??

2) Στο min cpu online το αφηνουμε deufult 1core η να το ανεβάσω 2 η 3 ??

3) Διαβασα στο xda που ελεγε ο ιδιος ο dori εχει βαλει τον core 0,1 on demand και τον 2,3 allucard αυτος γιατι το κανει ετσι σε τι εξυπηρετει??

Μου φανηκε περιεργο μετα σκεφτομουν να το δοκιμασω..

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Touchboost+1190400

Πώς μπορείτε τόσο χαμηλά εγώ το βάζω κοντά στα 2ghz να έχω απόκριση σφαίρα, με τόσο χαμηλή τιμή πατάς και περιμένεις.. χάνεις πολύ σε αίσθηση και δε νομίζω να σώζεις τόση μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι οι ρυθμίσεις αυτές είναι για full αυτονομία και αρκετά κάτω σε επιδόσεις.

 

Επίσης δεν είναι για όσους παίζουν παιχνιδάκια.

 

Πάντως το μειωμένο Max frequency βοηθάει για όσους το δουλεύουν και σαν gps ώστε να μην ανεβαίνει τόσο η θερμοκρασία του cpu. Βέβαια με τις θερμοκρασίες που εχουμε πλέον έξω δεν παιζει και τόσο ρόλο αλλά γενικά είναι καλό.

 

Edit: Πάντως τα αποτελέσματα σου Βαγγέλη είναι τρομερά. Σπανίως πιάνω τέτοια νούμερα, εις γνωσιν μου βέβαια.

 

Ο dorinmax είναι ότι καλύτερο με στοκ based Roms, μονο και μονο γιατί ο καθένας μπορεί να φέρει την απόδοση της συσκευής του εκεί που θέλει και να πετύχει την καλύτερη αναλογία αυτονομίας / επιδόσεων που ποικιλλει από χρήστη σε χρήστη. Δεν θυμάμαι πολλούς κερνελ που να έχουν τόσες δυνατότητες παραμετροποιηαης.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι οι ρυθμίσεις αυτές είναι για full αυτονομία και αρκετά κάτω σε επιδόσεις.

 

Επίσης δεν είναι για όσους παίζουν παιχνιδάκια.

 

Πάντως το μειωμένο Max frequency βοηθάει για όσους το δουλεύουν και σαν gps ώστε να μην ανεβαίνει τόσο η θερμοκρασία του cpu. Βέβαια με τις θερμοκρασίες που εχουμε πλέον έξω δεν παιζει και τόσο ρόλο αλλά γενικά είναι καλό.

 

Edit: Πάντως τα αποτελέσματα σου Βαγγέλη είναι τρομερά. Σπανίως πιάνω τέτοια νούμερα, εις γνωσιν μου βέβαια.

 

Ο dorinmax είναι ότι καλύτερο με στοκ based Roms, μονο και μονο γιατί ο καθένας μπορεί να φέρει την απόδοση της συσκευής του εκεί που θέλει και να πετύχει την καλύτερη αναλογία αυτονομίας / επιδόσεων που ποικιλλει από χρήστη σε χρήστη. Δεν θυμάμαι πολλούς κερνελ που να έχουν τόσες δυνατότητες παραμετροποιηαης.

 

Εξαρτάται που μετράς τις επιδόσεις... Εγώ δεν έχω καμία επίπτωση σε user experience και είχα αυτές ακριβώς τις ρυθμίσεις του Βαγγέλη πριν τις ποστάρει. Τώρα παιχνίδια δεν ξέρω. Το ingress που παίζω δεν θεωρώ ότι θέλει γραφικά!!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαριε φανταζομαι πατησεις το κουμπι του μενου στον player για να δεις αν υπαρχει εκει η επιλογη ταχυτητας;

Επισης μπορεις να κατεβασεις καποιον player απο Play Store που να υποστηριζει slow motion.

 

Για τον φιλο που εχει προβλημα με το πληκτρολογιο συστηνω να φλασαρει το πληκτρολογιο του G3.

 

Εχω την MIUI 4.10.24 με dori 8.6 εδω και τρεις μερες.

Ειμαι φανατικος φαν της MIUI αλλα εχω καποια μικρα θεματακια για μενα.

Δε θα μιλησω για τα καλα της RΟΜ μιας και ειναι πολλα και γνωστα.

Καταρχας ειχα καποια fc του system αλλα αυτο πιθανως να οφειλεται στο οτι πειραζα πολλα στο WSM, στο Titanium και στο disable services.

Δευτερον αν αλλαξεις το grid του launchet τα widgets δε γινονται resized.

Το γνωστο προβλημα με την αναγνωριση των επαφων και το +30 δεν καταφερα να το λυσω. Αν το βαλω δεν αναγνωριζεται στα μυνηματα. Αν το βγαλω δεν αναγνωριζεται στην εισερχομενη κλιση.

Δεν μπορω να λαβω ή να στειλω MMS.

Επισης δεν παιζουν καλα οι εναλακτικες εφαρμογες του youtube οπου μπορεις να παιζεις βιντεακια στο backround ή να εχεις pop up βιντεο. Το pop up βιντεακι δεν υπακουει σε καμια εντολη (δομιμασα και viral και supertube). Κριμα γιατι το viral το χρησιμοποιω παρα πολυ.

Τo full screen, ακομα και στο youtube, καποιες φορες δεν λειτουργει και η status bar και η navigation bar ειναι εμφανεις.

Ενα αλλο ειναι οτι παρατηρησα μια καθυστερηση στην ταχυτητα του internet. Οχι στη μεγιστη ταχυτητα που μπορει να φτασει κατεβαζοντας ενα αρχειο αλλα γενικα στην αποκριση και την ταχυτητα φορτωσης σελίδων.

Τελος μου λυπει λιγο το Qslide.

Πιο πολυ ομως μου λειπουν καποια modules του xposed installer. Το WSM Tools εχει καποια, αλλα ειναι πιο λιγα. Πχ κατι που μου αρεσε πολυ και μου ελυνε τα χερια ειναι το κουμπι της navbar της LG που οταν το πατας κατεβενει το "κουρτινακι" με τα quick settings. Προσωπικα με βολευε παρα πολυ. Επισης μεσο του G2 tweaks εβαζα στο παρατεταμενο πατημα να πηγαινω μπρος-πισω στις δυο τελευταιες εφαρμογες. Στη MIUI δεν γινεται.

Κακα τα ψεματα πλεον με το xposed η παραμετροποιηση των stock ROM εχει φτασει σε πολυ καλα επιπεδα που δεν εχεις την αναγκη να εχεις MIUI. Συν το οτι η LG εχει αρκετα καλες λειτουργιες στο software της.

Την ξαναπερασα μπας και δεν εκατσε καλα η πρωτη φορα αλλα τα ιδια. (Εννοειται παντα clean install συμπεριλαμβανομένου και του format system).

Εχει να προτινει κανεις καποια λυση ή εναλακτικη στα θεματακια που ανεφερα; Με το (+30) τί κανουμε;

Κατα τ' αλλα ομορφιά, καλη αποκριση, σβελταδα και smoothιά.

Μπαταρια καλη φαινεται αλλα ειναι νωρις ακομα για αξιοπιστα συμπερασματα καθως ακομα το σετάρω κανοντας πολλα reboot και δοκιμες.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη σε ευχαριστουμε για της νεες ρυθμισεις σιγουρα θα πεσει δοκιμη αν και με της παλιες

Cpu governor core 0,1,2,3+alucard

Touch boost frequency 1497600

Max screen off cpu frequency 1190400

cpu governor 50000 rate

Hot plug alucard

min cpu online 1core

εχω πολυ καλους χρονους με την 8.6 και κανενα sod φαντασου οτι εβγαλα το απογευμα χθες απο την πριζα το κινητο και χωρις χρηση καθολου εδω και 14 ωρες και 10 λεπτα περιπου το πρωι ειμουν ακομα 100%..!!! Τωρα εχω παρομοιους χρονους με τους τελευταιους που εχεις εσυ εγω εχω 72% μπαταρια με 29 ωρες λειτουργιας 15% κλησεις ( 1 μισυ ωρα σχεδον τηλεφωνα) αλλα sot 2ωρες οθονη αλλα επισης οπως βλεπεις και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5718356#post5718356 αριστα αποτελεσματα και μιας και το ζητουμενο μας ειναι η καλυτερη αυτονομια σε συνδιασμο και ταχυτητα!!! Ηθελα να σε ρωτησω τα εξης :

 

1) Εσυ στο hotplug suspend έχεις always active η hotplug suspend??

2) Στο min cpu online το αφηνουμε deufult 1core η να το ανεβάσω 2 η 3 ??

3) Διαβασα στο xda που ελεγε ο ιδιος ο dori εχει βαλει τον core 0,1 on demand και τον 2,3 allucard αυτος γιατι το κανει ετσι σε τι εξυπηρετει??

Μου φανηκε περιεργο μετα σκεφτομουν να το δοκιμασω..

Hotplug suspend+always active

Min cpu corrs online+1core

Default δηλαδή

Ο dori αν έχει δώσει ρύθμιση ondemand σε 0,1 core ίσως δουλεύει διαφορετικά το τηλ από εμένα μιας και κάνει test συνέχεια,οι 0,1 cores είναι αυτοί που ξυπνάνε πιο συχνά και ειδικά ο 0 και με alucard έχω καλύτερη μπαταρία με πολύ καλή ταχύτητα,ενώ με ondemand είχα πολύ καλή ταχύτητα με battery drain μεγαλύτερο και ειδικά σε stand bay.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς μπορείτε τόσο χαμηλά εγώ το βάζω κοντά στα 2ghz να έχω απόκριση σφαίρα, με τόσο χαμηλή τιμή πατάς και περιμένεις.. χάνεις πολύ σε αίσθηση και δε νομίζω να σώζεις τόση μπαταρία.

Φίλε μου τι εννοείς δεν περιμένω ποτέ δεν έχω καθυστερήσεις απλώς δεν παίζω παιχνίδια και χρησιμοποιώ το τηλέφωνο μου σαν κανονικό τηλέφωνο όπως βλέπεις εκτός του browsing.facebook,messenger,tapatalk μηνύματα έχω και 1,5h κλήσεων.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαρτάται που μετράς τις επιδόσεις... Εγώ δεν έχω καμία επίπτωση σε user experience και είχα αυτές ακριβώς τις ρυθμίσεις του Βαγγέλη πριν τις ποστάρει. Τώρα παιχνίδια δεν ξέρω. Το ingress που παίζω δεν θεωρώ ότι θέλει γραφικά!!!!

Θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντίνο ο οποίος είναι πάντα μέσα στο μυαλό μου και κάνει περίπου την ίδια χρήση στο τηλέφωνο με μένα η εμπειρία χρήσης της συσκευής δεν έχει επηρεαστεί απο τις ρυθμίσεις:D

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω τις ιδιες ρυθμισεις αλλα χρησιμοποιω πανω απο 8ωρο 3G(την υπολοιπη μερα wifi) και μιλαω αρκετα σε viber,facebook,λιγο browsing,αρκετη πασιεντζα :p :lol: και tapatalk τον τελευταιο καιρο στο 50% βγαζω 2 ωρες μονο sot.

Βεβαια δεν με ενοχλει και τοσο αφου την μερα θα την βγαλω οτι και να κανω.

Επισης στο xposed εχω βαλει unbounce κι εχω ενεργοποιησει wakelocks και alarms που ειναι ασφαλη και greenify εχω υπνωτισει αρκετες εκτος απο τα mail μου και το viber(για να ερχονται ειδοποιησεις).

 

Συγχρονισμους παντα ανοιχτους,τοποθεσια μονιμως ανοιχτη στο εξοικονομιση μπαταριας και φωτινοτητα στο 50% αυτοματη(βεβαια την μιση μερα ειμαι εξω οποτε δουλευει στο φουλ μεχρι να σχολασω).

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω (cpu0 alucard +1.7) (cpu1 ondemand+ 1.9) (cpu 2 alucard +1.6) (cpu3 ondemand +1.6) έχω δει πάρα πολύ καλη μπαταρία και είναι λίγο πιο ευέλικτο από (cpu0.1.2.3+alucard+1,7) δεν θέλω να πω ότι δεν είναι καλές οι ρυθμίσεις του Βαγγέλη.. Απλά αυτός ο συνδυασμός για εμένα έχει καλύτερο αποτελέσματα :):):)::):)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι εννοείς δεν περιμένω ποτέ δεν έχω καθυστερήσεις απλώς δεν παίζω παιχνίδια και χρησιμοποιώ το τηλέφωνο μου σαν κανονικό τηλέφωνο όπως βλέπεις εκτός του browsing.facebook,messenger,tapatalk μηνύματα έχω και 1,5h κλήσεων.;)

 

Θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντίνο ο οποίος είναι πάντα μέσα στο μυαλό μου και κάνει περίπου την ίδια χρήση στο τηλέφωνο με μένα η εμπειρία χρήσης της συσκευής δεν έχει επηρεαστεί απο τις ρυθμίσεις:D

 

Ακόμα και με επιλογή max cores online=three το user experience δεν αλλάζει. Ακόμα και αν τους έχεις downclocked! Είναι αρκετοί για να βγάλουν πέρα τις απλές εργασίες ενός smartphone. Δηλαδή calls, texting, chating, forums, social media, photos, videos. Αν θες παιχνιδομηχανή τότε ναι λογικό είναι να δείς κοψίματα. Αλλά σε κινητό εξαιτίας της έλλειψης ψύξης μετά από διάστημα απαιτητικού gaming πάλι θα δεις κοψίματα επειδή έχει ανέβει η θερμοκρασία και κόβονται σιγά σιγά πόροι.

Εγώ έχω βάλει και conservative τον gpu governor.

 

Βαγγέλη είμαι τηλεπαθητικός... με κατάλαβες μπαγάσα! :p:p:lol::lol::lol:

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαριε φανταζομαι πατησεις το κουμπι του μενου στον player για να δεις αν υπαρχει εκει η επιλογη ταχυτητας;

Επισης μπορεις να κατεβασεις καποιον player απο Play Store που να υποστηριζει slow motion.

 

Για τον φιλο που εχει προβλημα με το πληκτρολογιο συστηνω να φλασαρει το πληκτρολογιο του G3.

 

Εχω την MIUI 4.10.24 με dori 8.6 εδω και τρεις μερες.

Ειμαι φανατικος φαν της MIUI αλλα εχω καποια μικρα θεματακια για μενα.

Δε θα μιλησω για τα καλα της RΟΜ μιας και ειναι πολλα και γνωστα.

Καταρχας ειχα καποια fc του system αλλα αυτο πιθανως να οφειλεται στο οτι πειραζα πολλα στο WSM, στο Titanium και στο disable services.

Δευτερον αν αλλαξεις το grid του launchet τα widgets δε γινονται resized.

Το γνωστο προβλημα με την αναγνωριση των επαφων και το +30 δεν καταφερα να το λυσω. Αν το βαλω δεν αναγνωριζεται στα μυνηματα. Αν το βγαλω δεν αναγνωριζεται στην εισερχομενη κλιση.

Δεν μπορω να λαβω ή να στειλω MMS.

Επισης δεν παιζουν καλα οι εναλακτικες εφαρμογες του youtube οπου μπορεις να παιζεις βιντεακια στο backround ή να εχεις pop up βιντεο. Το pop up βιντεακι δεν υπακουει σε καμια εντολη (δομιμασα και viral και supertube). Κριμα γιατι το viral το χρησιμοποιω παρα πολυ.

Τo full screen, ακομα και στο youtube, καποιες φορες δεν λειτουργει και η status bar και η navigation bar ειναι εμφανεις.

Ενα αλλο ειναι οτι παρατηρησα μια καθυστερηση στην ταχυτητα του internet. Οχι στη μεγιστη ταχυτητα που μπορει να φτασει κατεβαζοντας ενα αρχειο αλλα γενικα στην αποκριση και την ταχυτητα φορτωσης σελίδων.

Τελος μου λυπει λιγο το Qslide.

Πιο πολυ ομως μου λειπουν καποια modules του xposed installer. Το WSM Tools εχει καποια, αλλα ειναι πιο λιγα. Πχ κατι που μου αρεσε πολυ και μου ελυνε τα χερια ειναι το κουμπι της navbar της LG που οταν το πατας κατεβενει το "κουρτινακι" με τα quick settings. Προσωπικα με βολευε παρα πολυ. Επισης μεσο του G2 tweaks εβαζα στο παρατεταμενο πατημα να πηγαινω μπρος-πισω στις δυο τελευταιες εφαρμογες. Στη MIUI δεν γινεται.

Κακα τα ψεματα πλεον με το xposed η παραμετροποιηση των stock ROM εχει φτασει σε πολυ καλα επιπεδα που δεν εχεις την αναγκη να εχεις MIUI. Συν το οτι η LG εχει αρκετα καλες λειτουργιες στο software της.

Την ξαναπερασα μπας και δεν εκατσε καλα η πρωτη φορα αλλα τα ιδια. (Εννοειται παντα clean install συμπεριλαμβανομένου και του format system).

Εχει να προτινει κανεις καποια λυση ή εναλακτικη στα θεματακια που ανεφερα; Με το (+30) τί κανουμε;

Κατα τ' αλλα ομορφιά, καλη αποκριση, σβελταδα και smoothιά.

Μπαταρια καλη φαινεται αλλα ειναι νωρις ακομα για αξιοπιστα συμπερασματα καθως ακομα το σετάρω κανοντας πολλα reboot και δοκιμες.

Καταρχας σε ευχαριστουμε για την αναλυση. Κατα δευτερον δηλωνω και εγω fan της miui αλλα παρατηρησα και εγω τα θεματα που λες.

Να γινει καθεαυτου xiaomi δεν γινεται απλα ειναι καλο να εχουμε την επιλογη οπως και τωρα. Εξαλλου ετοιμαζεται εκδοση 6 απο οτι πηρε το αυτι μου οποτε υπομονη.

Εγω εχω δοκιμασει cloudy pro2, cloudystock, sotmax,cloudyg3. Δεν εχω καταληξει ακομα γιατι κοιταω περισσοτερο το ui και το smoothness και φυσικα την καμερα, ειχα την sotmax στην κορυφη αλλα μετα απο κατι bug την σταματησα, η επομενη που εχω ειναι η cloudystock που μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις και η cloudyg3. Pardus δεν εχω δοκιμασει.

Ρε παιδια γιατι οταν φλασαρω με philz την ωρα που περναει τα αρχεια κανει ενα πραγμα σαν φλας στην οθονη? (πεταει κατι ακυρα χρωματα στιγμιαια σαν ψηφιδωτο)

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...