Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φλασαρουμε φιλε;Γιατι μεσα λεει για εγκατασταση απλη το .apk

 

ναι zipακι είναι και το φλασαρεις από recovery

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι zipακι είναι και το φλασαρεις από recovery

 

Για non-rooted το κανεις εγκατασταση σαν apk απλα ενδεχεται να μην δουλευουν τα smileys. Για rooted το φλασαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εχω πανω και μου ειπε να γυρισω σε πιο παλια γιατι εχει θεμα με τα γραφικα. Προτεινεις και εσυ philz απο οτι καταλαβα αντι twrp.

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου!!!! :)

Kαι κατι τελευταιο: επειδη ειμαι ευχαριστημενος ετσι οπως ειναι το κινητο αυτη τη στιγμη και δεν θελω να αλλαξω κατι, θελω να κανω ενα nandroid backup. ((((Παω στο philz και δινω απλα backup? αφου γινει αυτο οτι και αν συμβει μετα παω recovery και κανω restore και θα ειναι το κινητο οπως εκεινη την στιγμη))))

 

Αυτο που ειπες παραπανω ειναι. Δεν θελει κατι αλλο. Για καλη μου τύχη το εκανα εγω εχθες πριν βαλω την sotmax και φαω το bootloop.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εχω πανω και μου ειπε να γυρισω σε πιο παλια γιατι εχει θεμα με τα γραφικα. Προτεινεις και εσυ philz απο οτι καταλαβα αντι twrp.

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου!!!! :)

Kαι κατι τελευταιο: επειδη ειμαι ευχαριστημενος ετσι οπως ειναι το κινητο αυτη τη στιγμη και δεν θελω να αλλαξω κατι, θελω να κανω ενα nandroid backup. Παω στο philz και δινω απλα backup? αφου γινει αυτο οτι και αν συμβει μετα παω recovery και κανω restore και θα ειναι το κινητο οπως εκεινη την στιγμη? Η πρεπει να δηλωσω καποιες παραμετρους πριν παρω backup?

 

δεν θελει τιποτα Γιωργο πατας backup και ξεκιανει και οταν θες να κανεις restore θα σε παει ακριβώς εκει που εκανες το backup σου!!!!περνα την philz touch 6.27.5 δουλευει χωρις κανενα προβλημα απολύτως!!!! και ναι το θεωρώ κακαλυτερω απο το twrp !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μια ερωτηση μπορω να περασω το νεο LG keyboard σε Cloudy G3 2.0 ;;; Και αν ναι το περναω μεσω recovery σωστα;;;

Εdit : Τωρα διαβασα και τα υπολοιπα post .... Οποτε το μονο που μενει ειναι αν μπορω να το κανω σε Cloudy G3 2.0 ....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

δεν θελει τιποτα Γιωργο πατας backup και ξεκιανει και οταν θες να κανεις restore θα σε παει ακριβώς εκει που εκανες το backup σου!!!!περνα την philz touch 6.27.5 δουλευει χωρις κανενα προβλημα απολύτως!!!! και ναι το θεωρώ κακαλυτερω απο το twrp !!!!!

Φιλε μπορουμε να βγαλουμε το twrp αφου εγκαταστησουμε του philz;Kαι εαν γινεται απο που το διαγραφουμε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μπορουμε να βγαλουμε το twrp αφου εγκαταστησουμε του philz;Kαι εαν γινεται απο που το διαγραφουμε;

 

φιλε μου δεν χρειάζεται να διαγραψεις τιποτα οταν φλασαρης το philz touch recovery θα σου κανει αντηκατασταση το twrp με philz touch recovery αυτο ειναι ολο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλιμονο......

Για το ηχειο:

path name="speaker"

Αλλαζεις το "RX7 Digital Volume"

Και για ακουστικα:

path name="headphones"

Αλλαζεις το "RX1 Digital Volume" και το "RX2 Digital Volume"

;);)

 

Εισ' ωραίος! ;)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μια ερωτηση μπορω να περασω το νεο LG keyboard σε Cloudy G3 2.0 ;;; Και αν ναι το περναω μεσω recovery σωστα;;;

Εdit : Τωρα διαβασα και τα υπολοιπα post .... Οποτε το μονο που μενει ειναι αν μπορω να το κανω σε Cloudy G3 2.0 ....

 

Το εχω βαλει ηδη ολα καλα. Εχω το μαυρο φοντο για οικονομια οθονης

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νεος dorimanx kernel 8.7

Νταξει ο τυπος δεν υπαρχει!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2725023

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Νεος dorimanx kernel 8.7

Νταξει ο τυπος δεν υπαρχει!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2725023

Βρε παιδια τι θα γινει;Μολις προχθες βαλαμε τον τελευταιο...Απο ρυθμισεις τι κανουμε με αυτον Βαγγελη;:)

Ισχύουν αυτες;

 

Cpu governor 0,1,2,3+alucard

Touchboost+1190400

Sample rate+60000

Max cpu frequency 0,1,2,3+1728000

Max screen off cpu frequency+1036800

Hot plug+alucard

Gpu max speed+320

 

edit: στην ρυθμιση Max screen off cpu frequency+1036800 δεν υπαρχει αυτο το νουμερο...Τι κανουμε;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε σους εχουν sotmax και anvanced bineries τι πρεπει να κανουμε για να εχουμε αυτα που εχει ο sotmax αρχικα;
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Σε σους εχουν sotmax και anvanced bineries τι πρεπει να κανουμε για να εχουμε αυτα που εχει ο sotmax αρχικα;

 

φλασαρης την ρομ του sotmax απο την αρχή!!!!;)

 

 

φιλε tupac την βρηκα την λυση για το viral δουλεύει κανονικοτατα!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποτι καταλαβα στην miui αμα δεν κατσεις να αλλαξεις μια μια τις επαφες σε +30 ξεχνας αναγνωριση σε μηνυματα και τηλεφωνα μαζι ε??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποτι καταλαβα στην miui αμα δεν κατσεις να αλλαξεις μια μια τις επαφες σε +30 ξεχνας αναγνωριση σε μηνυματα και τηλεφωνα μαζι ε??

 

ετσι ακριβως φιλε μου !!εγω ειχα τους μισους αριθμους με +30 και εκατσα και τα αλλαξα ολα με +30 και ολα καλα!!!(με πηρε βέβαια καπου 15 λεπτα αλλα αξιζε τον κοπο !!!:))

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι το τελευταίο LG G3 Πληκτρολόγιο -για G2 Root

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να δω αν έχω το philz touch ...?

Πατα να μπεις σε recovery mode και δες....... που θα σε βγαλει:D:D

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να δω αν έχω το philz touch ...?

 

Μάριε μας δουλεύεις μου φαίνετε:lol::lol:

Έχεις περασμένο τον dori beta και ρωτάς πως θα δεις αν έχεις philz touch!!!!!:p

Link to comment
Share on other sites

φλασαρης την ρομ του sotmax απο την αρχή!!!!;)

 

 

φιλε tupac την βρηκα την λυση για το viral δουλεύει κανονικοτατα!!!!!:D

Μπραβο ρε μαν. Ουτε που το σκεφτηκα.

 

 

 

ετσι ακριβως φιλε μου !!εγω ειχα τους μισους αριθμους με +30 και εκατσα και τα αλλαξα ολα με +30 και ολα καλα!!!(με πηρε βέβαια καπου 15 λεπτα αλλα αξιζε τον κοπο !!!:))

Ναι αλλα αν η επαφη ειναι με +30 δεν αναγνωριζεται στα τα μηνυματα ενω αν δεν εχει το προθεμα τοτε δςν αναγνωριζεται στην εισερχομενη κλιση. Οποτε πρεπει η επαφη να εχει δυο νουμερα, ενα με +30 και ενα με χωρις.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νεος dorimanx kernel 8.7

Νταξει ο τυπος δεν υπαρχει!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2725023

 

Η πλακα ειναι οτι ειχε SOD ο ιδιος στα καλα καθουμενα ,τα εχει παρει στο κρανιο και καθεται και ψαχνει το κωδικα απο την αρχη ενω ταυτοχρονως βγαζει νεα εκδοση!!! Οντως δεν υπαρχει!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, χτες πήρα το κινητό 32ρι από ελληνικό μαγαζι, αλλά όπως φαίνεται ηταν εισαγωγής από Ασία, και με το μαμίσιο fw δεν έχω 4g. Ποια stock να περάσω;
Link to comment
Share on other sites

Πατα να μπεις σε recovery mode και δες....... που θα σε βγαλει:D:D

 

Μάριε μας δουλεύεις μου φαίνετε:lol::lol:

Έχεις περασμένο τον dori beta και ρωτάς πως θα δεις αν έχεις philz touch!!!!!:p

 

Όχι για μένα βρε παιδιά.....!!!! για την καημένη την μανούλα μου....:lol:

 

Μάγκες...! μπαίνω σε Recovery Mode και μου βγάζει πάνω δεξιά error και μικρά γραμματα και μετά κλείνει η συσκευή.... τι να κάνω...?

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, χτες πήρα το κινητό 32ρι από ελληνικό μαγαζι, αλλά όπως φαίνεται ηταν εισαγωγής από Ασία, και με το μαμίσιο fw δεν έχω 4g. Ποια stock να περάσω;

Οποιαδηποτε ευρωπαϊκη ROM.

Επρεπε να ρωτησεις απο που ειναι το κινητο. Τωρα δεν εχεις ελληνικη εγγυηση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...