Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια

Εβαλα cloudy g3 και dorimanx 8.6. Με μια πρωτη ματια μου αρεσε. Εβαλα και αυτες τις καινουριες ρυθμισεις που λετε.

Εχω καποιο προβλημα. Οταν βαζω μουσικη και βαζω την ενταση στο φουλ παρατηρω οτι δεν ειναι πολυ ηψυλη αλλα και οτι ο ηχος τριζει οταν το βαζω στο φουλ.Πως μπορω να λυσω αυτα τα δυο θεματακια?

Επισης χρειαζεται να εγκαταστησω τιποτα tweaks η καμια must have εφαρμογη?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Εβαλα cloudy g3 και dorimanx 8.6. Με μια πρωτη ματια μου αρεσε. Εβαλα και αυτες τις καινουριες ρυθμισεις που λετε.

Εχω καποιο προβλημα. Οταν βαζω μουσικη και βαζω την ενταση στο φουλ παρατηρω οτι δεν ειναι πολυ ηψυλη αλλα και οτι ο ηχος τριζει οταν το βαζω στο φουλ.Πως μπορω να λυσω αυτα τα δυο θεματακια?

Επισης χρειαζεται να εγκαταστησω τιποτα tweaks η καμια must have εφαρμογη?

 

Αφου εχεις dorimanx kernel τοτε μεσα απ' τις ρυθμισεις του (STweaks) μπορεις να ανεβασεις την ενταση στα ηχεια!

Οσο για την ποιοτητα του ηχου, εχει γραφτει εδω καποια στιγμη για μια εφαρμογη απ' το Play store ονοματι FauxSound, που λενε οτι βελτιωνει τον ηχο (νομιζω και την ενταση), ειναι ομως επι πληρωμη, νομιζω 1.57€.

Κατι καλο που μπορεις να βαλεις απο εφαρμογες, αν εχεις xposed framework, βαλε το G3 TweaksBox.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις dorimanx kernel τοτε μεσα απ' τις ρυθμισεις του (STweaks) μπορεις να ανεβασεις την ενταση στα ηχεια!

Οσο για την ποιοτητα του ηχου, εχει γραφτει εδω καποια στιγμη για μια εφαρμογη απ' το Play store ονοματι FauxSound, που λενε οτι βελτιωνει τον ηχο (νομιζω και την ενταση), ειναι ομως επι πληρωμη, νομιζω 1.57€.

Κατι καλο που μπορεις να βαλεις απο εφαρμογες, αν εχεις xposed framework, βαλε το G3 TweaksBox.

Οριστε ενα screenshot, απ' τις ρυθμισεις του Dorimanx.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις dorimanx kernel τοτε μεσα απ' τις ρυθμισεις του (STweaks) μπορεις να ανεβασεις την ενταση στα ηχεια!

Οσο για την ποιοτητα του ηχου, εχει γραφτει εδω καποια στιγμη για μια εφαρμογη απ' το Play store ονοματι FauxSound, που λενε οτι βελτιωνει τον ηχο (νομιζω και την ενταση), ειναι ομως επι πληρωμη, νομιζω 1.57€.

Κατι καλο που μπορεις να βαλεις απο εφαρμογες, αν εχεις xposed framework, βαλε το G3 TweaksBox.

 

Από το G2 TweaksBox πως ρυθμίζουμε τον ήχο...?

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το G2 TweaksBox πως ρυθμίζουμε τον ήχο...?

Το G3 Tweaks δεν το ανεφερα για την ενταση του ηχου, αλλα σαν "must have" εφαρμογη για την cloudyG3.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη μπαταρία,γνώμη μου να μην το πειράξεις αφού έκατσε τόσο καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχάριστη έκπληξη από τον cloudyfa στο xda με ποσταρισμα του οτι έρχεται καινούριο update για την cloudy g3,τελικά επιβεβαιώνεται μια σκέψη μου ότι τώρα που πήρε το g3 είναι πιο εύκολο να φτιάξει port roms για το g2 το update γράφει οτι θα έχει και μια καινούρια λειτουργία του g3 T action.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

 

Οντως πολυ καλα τα νεα ειμαστε τυχεροι που δεν τα παρατησε και θα βγαλει ακομα ενα update !!!;);) Βαγγελη τι λες μιας και εκατσε πολυ καλα να μην αλλαξω ουτε το cpu covernor στα 60000 και το max screen off cpu στα 1036800 ουτε το gpu active governor σε conservative κανενα απο τα 3?? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η stock εχει έκδοση 4.7.03

 

4.7.03 που εχεις? στην καμερα του cloudyg3? μην κοιτας την xcam αλλα την στοκ καμερα του cloudy.(νομιζω τωρα φορας cloudystock)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάτε κανείς να μου πει ποια στοιχεία αλλάζουμε στο αρχείο mixer_paths.xml για να αυξήσουμε την ένταση ηχείου/ακουστικών?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη έκπληξη από τον cloudyfa στο xda με ποσταρισμα του οτι έρχεται καινούριο update για την cloudy g3,τελικά επιβεβαιώνεται μια σκέψη μου ότι τώρα που πήρε το g3 είναι πιο εύκολο να φτιάξει port roms για το g2 το update γράφει οτι θα έχει και μια καινούρια λειτουργία του g3 T action.

Μακαρι να βγει το καινουργιο update το σαββατοκυριακο να εχουμε να κανουμε κατι :p:lol:

Never give up
Link to comment
Share on other sites

4.7.03 που εχεις? στην καμερα του cloudyg3? μην κοιτας την xcam αλλα την στοκ καμερα του cloudy.(νομιζω τωρα φορας cloudystock)

 

CloudyStock_2.5 φοράω και η stock γράφει έκδοση 4.7.03

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θυμάτε κανείς να μου πει ποια στοιχεία αλλάζουμε στο αρχείο mixer_paths.xml για να αυξήσουμε την ένταση ηχείου/ακουστικών?

Αλιμονο......

Για το ηχειο:

path name="speaker"

Αλλαζεις το "RX7 Digital Volume"

Και για ακουστικα:

path name="headphones"

Αλλαζεις το "RX1 Digital Volume" και το "RX2 Digital Volume"

;);)

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας πως το εφτιαξες; δηλαδη τερμα ενταση τωρα δεν τριζει;

 

Στο STweaks οταν βαζω το speaker gain στο 11vol τριζει απιστευτα και ετσι το εβαλα στο 1vοl. Αρχικα ειχα κατεβασει το faux sound τζαμπα. Πηγα εβαλα το speaker gain στο 11vol και παραληλα με αυτο επεζα με τις ρυθμισεις του faux saund εχοντας μουσικη στο τερμα αλλα ετριζε παρα πολυ. Μετα απο αυτο το γεγονος διαγραψα το faux saund και πηγα και κατεβασα το viper4android. Μολις το ανοιξα μου ειπε οτι πρεπει να διαλεξω εναν driver και πατησα αυτον που ελεγε hight quality και αμεσως μετα επρεπε να κανω το reboot που απαιτουσε. Ετσι πηγα στο STweaks και εβαλα το speaker gain στο 1vol γιατι ουτε παλι αντεχε το 11vol . Μπηκα μετα στο viper4android και πηγα στο ui setting και πατησα expert. Αμεσως μετα πηγα στη μεσαια καρτελα που λεει phone speaker εκανα enable την πρωτη επιλογη και κατεβηκα προς τα κατω εκει που λεει reverberator και εκανα enable την πρωτη επιλογη και εβαλα το damping factor στο 100 percent και το dry signal το ιδιο. Πλεον ειμαι αρκετα ευχαριστημενως απο την ενταση του ηχειου και το οτι δεν τριζει.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Στο STweaks οταν βαζω το speaker gain στο 11vol τριζει απιστευτα και ετσι το εβαλα στο 1vοl. Αρχικα ειχα κατεβασει το faux sound τζαμπα. Πηγα εβαλα το speaker gain στο 11vol και παραληλα με αυτο επεζα με τις ρυθμισεις του faux saund εχοντας μουσικη στο τερμα αλλα ετριζε παρα πολυ. Μετα απο αυτο το γεγονος διαγραψα το faux saund και πηγα και κατεβασα το viper4android. Μολις το ανοιξα μου ειπε οτι πρεπει να διαλεξω εναν driver και πατησα αυτον που ελεγε hight quality και αμεσως μετα επρεπε να κανω το reboot που απαιτουσε. Ετσι πηγα στο STweaks και εβαλα το speaker gain στο 1vol γιατι ουτε παλι αντεχε το 11vol . Μπηκα μετα στο viper4android και πηγα στο ui setting και πατησα expert. Αμεσως μετα πηγα στη μεσαια καρτελα που λεει phone speaker εκανα enable την πρωτη επιλογη και κατεβηκα προς τα κατω εκει που λεει reverberator και εκανα enable την πρωτη επιλογη και εβαλα το damping factor στο 100 percent και το dry signal το ιδιο. Πλεον ειμαι αρκετα ευχαριστημενως απο την ενταση του ηχειου και το οτι δεν τριζει.

Απ' το Play store φιλε μου το κατεβασες το viper; Πιο απ' ολα που βγαζει κατεβασες;

Link to comment
Share on other sites

Απ' το Play store φιλε μου το κατεβασες το viper; Πιο απ' ολα που βγαζει κατεβασες;

 

 

Κατεβασε το απο εδω φιλε μου:http://www.mediafire.com/?cz6l67mk81zsyq4

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Απ' το Play store φιλε μου το κατεβασες το viper; Πιο απ' ολα που βγαζει κατεβασες;

Απο εδώ διάβασε και κατέβασε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2456073

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

θα τα ενεργοποιήσεις με g2 tweakbox ειναι τελευταία επιλογη τερμα κατω εκει θα το βρεις 3way reboot !!!

οσο για την miui την φλασαρες με twrp recovery και για αυτο ολα τα προβληματα που ειχες!!!;)

απο default η miui εχει κανονικα mi pop navigation keys αλλα για καποιο λογο οταν το κανουν multi δεν λειτουργει :mad: με αποτελεσμα καποιος που δεν ξερει να νομίζει οτι κατι πηγε στραβα στο φλασαρισμα!!!!πρεπει να πας στης ρυθμισεις lg settings -virtual keys -navigation bar ON και ολα καλα!!!

 

πηγα να το κανω και μου ζητησε φυσικα framework. oταν πηγα στο framework μου ειπε οτι η συσκευη δεν ειναι rooted.. :X

τωρα τρεχω το autorec για να ξαναγινω? περιεργο ομως γιατι? η sotmax ειναι prerooted...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το απο εδω φιλε μου:http://www.mediafire.com/?cz6l67mk81zsyq4

 

Απο εδώ διάβασε και κατέβασε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2456073

Ευχαριστω πολυ παλικαρια!....

πηγα να το κανω και μου ζητησε φυσικα framework. oταν πηγα στο framework μου ειπε οτι η συσκευη δεν ειναι rooted.. :X

τωρα τρεχω το autorec για να ξαναγινω? περιεργο ομως γιατι? η sotmax ειναι prerooted...

Αν εχεις καποιο αρχειo zip του superSU απ' την εκδοση 1.94 και μετα, μπες recovery με τα πισω κουμπια, φλασαρε το και λογικα θα εισαι ενταξει!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παλικαρια!....

 

Αν εχεις καποιο αρχειo zip του superSU απ' την εκδοση 1.94 και μετα, μπες recovery με τα πισω κουμπια, φλασαρε το και λογικα θα εισαι ενταξει!

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου εχω το supersu v2κατι ΑΛΛΑ θελω να μπω στο recovery και γινεται το εξης:

Κλειστο το κινητο, πατημενο volume down+power, βγαινει το logo lg τα αφηνω και τα ξαναπαταω και τοτε εμφανιζεται το μυνημα οτι αν θελω reset πατα power button αλλιως ενα αλλο κουμπι να συνεχισει. Εκει τι κανω? (καπου διαβασα να πατησω 3 φορες το power button αλλα το φοβαμαι μην τα χασω ολα)

edit: το εκανα μπηκε philz. Να ρωτησω κατι τελευταιο επειδη δεν μπορω να βλεπω to philz με τα προβληματα γραφικων αν θελω να παω σε πιο παλια εκδοση η να γυρισω σε twrp απλα περναω το zip στην καρτα και μετα μεσω recovery (philz στην προκειμενη) ξαναφλασαρω recovery?

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου εχω το supersu v2κατι ΑΛΛΑ θελω να μπω στο recovery και γινεται το εξης:

Κλειστο το κινητο, πατημενο volume down+power, βγαινει το logo lg τα αφηνω και τα ξαναπαταω και τοτε εμφανιζεται το μυνημα οτι αν θελω reset πατα power button αλλιως ενα αλλο κουμπι να συνεχισει. Εκει τι κανω? (καπου διαβασα να πατησω 3 φορες το power button αλλα το φοβαμαι μην τα χασω ολα)

Με κλειστο κινητο πατας volume down και power button, μολις εμφανιστει το logo τα αφηνεις και ξαναπατας μονο το power button!

Θα βγαλει τα μυνηματα που ειπες και πατας το power button. Αυτη στην ουσια ειναι η διαδικασια για factory reset, αλλα αν εχεις custom recovery δε θα την κανει απλα θα σε βαλει στο philz touch recovery, απο εκει θα φλασαρεις το superSU και μετα reboot.

EDIT: το βρηκες τελικα:D:D

πιστευω οτι γινεται να φλασαρεις αλλη version recovery μεσα απ' αυτο!

Εγω εχω την 6.19.7 ειναι πολυ καλη, την εχω μηνες. Ή βαλε λιγο πιο καινουργια που σου ειπε καποια στιγμη ο Μανθος.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστο κινητο πατας volume down και power button, μολις εμφανιστει το logo τα αφηνεις και ξαναπατας μονο το power button!

Θα βγαλει τα μυνηματα που ειπες και πατας το power button. Αυτη στην ουσια ειναι η διαδικασια για factory reset, αλλα αν εχεις custom recovery δε θα την κανει απλα θα σε βαλει στο philz touch recovery, απο εκει θα φλασαρεις το superSU και μετα reboot.

EDIT: το βρηκες τελικα:D:D

πιστευω οτι γινεται να φλασαρεις αλλη version recovery μεσα απ' αυτο!

Εγω εχω την 6.19.7 ειναι πολυ καλη, την εχω μηνες. Ή βαλε λιγο πιο καινουργια που σου ειπε καποια στιγμη ο Μανθος.

 

Την τελευταια εχω πανω και μου ειπε να γυρισω σε πιο παλια γιατι εχει θεμα με τα γραφικα. Προτεινεις και εσυ philz απο οτι καταλαβα αντι twrp.

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου!!!! :)

Kαι κατι τελευταιο: επειδη ειμαι ευχαριστημενος ετσι οπως ειναι το κινητο αυτη τη στιγμη και δεν θελω να αλλαξω κατι, θελω να κανω ενα nandroid backup. Παω στο philz και δινω απλα backup? αφου γινει αυτο οτι και αν συμβει μετα παω recovery και κανω restore και θα ειναι το κινητο οπως εκεινη την στιγμη? Η πρεπει να δηλωσω καποιες παραμετρους πριν παρω backup?

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρουμε φιλε;Γιατι μεσα λεει για εγκατασταση απλη το .apk

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...