Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει λύση για ανάκτηση του knock on/code μετά το autorec twrp σε στοκ 20g; το update touch firmware δεν δούλεψε!

Το έχω κάνει σε 4 συσκευές και δούλεψε το update touch firmware απο το κρυφό μενού, μήπως δεν κανεις κάτι σωστα;;Ξανακατεβασε την Ρομ και κάνε εγκατάσταση απο την αρχή..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια ερώτηση που ξέρω ότι έχει απαντηθεί αρκετά, αλλά δεν βρίσκω την απάντηση τώρα:

γύρισα σε stock με το lg flash tool. εντελώς μαμα και δεν είμαι και root 100%. Αν μπω όμως σε download mode, τότε με βγάζει rooted. τι χρειάζεται ακόμη να κάνω πριν το στείλω στο service;:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση που ξέρω ότι έχει απαντηθεί αρκετά, αλλά δεν βρίσκω την απάντηση τώρα:

γύρισα σε stock με το lg flash tool. εντελώς μαμα και δεν είμαι και root 100%. Αν μπω όμως σε download mode, τότε με βγάζει rooted. τι χρειάζεται ακόμη να κάνω πριν το στείλω στο service;:confused:

 

Το ίδιο και σε μένα......!!! νομίζω (δεν το έκανα γιατί πήγα κατευθείαν σε costoum) ότι σου ζήτησε να επανέλθουν η εφαρμογές μέσω google συγχρονισμό, και έτσι κατέβηκαν και η εφαρμογές συστήματος. ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει σε 4 συσκευές και δούλεψε το update touch firmware απο το κρυφό μενού, μήπως δεν κανεις κάτι σωστα;;Ξανακατεβασε την Ρομ και κάνε εγκατάσταση απο την αρχή..

Δεν ειναι και τιποτα πολυπλοκο το autorec, ενα κουμπι πατας. Καποιος που το αντιμετωπίσε; Στο xda υπαρχουν αναφορες αλλα οχι για 20g

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα.Αν περασω τον dori 8.7 πρεπει να ξαναβαλω τις ρυθμισεις που εχω τωρα στον 8.6 ή ειναι αποθηκευμενες?

Επισης μπορουμε να γυρισουμε σε αρτ απο dalvik ή θα εχει καποιο θεμε το κινητο?

Edited by Manolovas
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση που ξέρω ότι έχει απαντηθεί αρκετά, αλλά δεν βρίσκω την απάντηση τώρα:

γύρισα σε stock με το lg flash tool. εντελώς μαμα και δεν είμαι και root 100%. Αν μπω όμως σε download mode, τότε με βγάζει rooted. τι χρειάζεται ακόμη να κάνω πριν το στείλω στο service;:confused:

 

επαναφορα με lg pc suite

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια κατέβασα την εφαρμογή full screen, πως μπορώ τώρα να απενεργοποιησω τα μπροστινα πλήκτρα αφής της stock rom? Γίνεται;

Καλημέρα, γνωρίζει κανείς αν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

επαναφορα με lg pc suite

επαναφορά δεν γίνεται γιατι δεν ειχα backup με το lg pc suite.

πέρασα και μέσα απο αυτό ξανα τη ρομ, έκανα και 2 factory reset και ακόμη rooted γράφει :(

 

θα δοκιμάσω το απόγευμα να περάσω κάποια παλιά επίσημη ρομ...μπας και

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

επαναφορά δεν γίνεται γιατι δεν ειχα backup με το lg pc suite.

πέρασα και μέσα απο αυτό ξανα τη ρομ, έκανα και 2 factory reset και ακόμη rooted γράφει :(

 

θα δοκιμάσω το απόγευμα να περάσω κάποια παλιά επίσημη ρομ...μπας και

Σε όλους έτσι γράφει, μην ασχολησε, ακόμη και να μην έχεις κάνει ποτέ root

Link to comment
Share on other sites

επαναφορά δεν γίνεται γιατι δεν ειχα backup με το lg pc suite.

πέρασα και μέσα απο αυτό ξανα τη ρομ, έκανα και 2 factory reset και ακόμη rooted γράφει :(

 

θα δοκιμάσω το απόγευμα να περάσω κάποια παλιά επίσημη ρομ...μπας και

 

ο,τι ειπε ο φιλος dimtz !! :D:D

 

εκανα root μετα απο πολυ καιρο , το ειχα παρει με 4.2.2 jeally bean και ενω εγραφε unrooted μετα απο αναβαθμιση σε 4.4.2 kit kat εγραφε rooted sto download mode !1 οποτε δεν νομιζω να ειναι κατι σοβαρο για να ανησυχεις !

 

μαλλον σημαινει ο,τι εγινε με επιτυχια η νεα αναβαθμιση/εγκατασταση ! μαλλον

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους έτσι γράφει, μην ασχολησε, ακόμη και να μην έχεις κάνει ποτέ root

 

ναι, και στο service έτσι θα τους πω...μην ανησυχείτε γράφει rooted αλλά σας ορκίζομαι δεν το εχω πειράξει :lol:

 

μπαίνω και στο 3845#*802# και το "LG RCT Chenk" είναι disabled :confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

επαναφορά δεν γίνεται γιατι δεν ειχα backup με το lg pc suite.

πέρασα και μέσα απο αυτό ξανα τη ρομ, έκανα και 2 factory reset και ακόμη rooted γράφει :(

 

θα δοκιμάσω το απόγευμα να περάσω κάποια παλιά επίσημη ρομ...μπας και

 

Αν ψάξεις στο επίσημο Thread σε παλιότερα ποστ του Μαρτίου- Απριλίου τότε που ήρθε η επίσημη αναβάθμιση σε 4.4.2 θα δεις πως έχει παρουσιαστεί και σε μέλη που δεν ξέρουν καν τι σημαίνει ρουτ. Ένα μέλος δεν θυμάμαι καν το ψευδώνυμο επειδή ήθελε να πάει σέρβις πήρε τηλέφωνο την LG και του είπαν πως αυτό που γράφει σημαίνει πως έχει περαστεί σωστά η αναβάθμιση. Το έστειλε κανονικά το τηλέφωνο και του το έφτιαξαν.

Εγώ το καλοκαίρι που το έστειλα για αλλαγή οθόνης πέρασα την 4.2 που είχα στο pc και ήταν η αρχική του μπαίνοντας σε dounload mode δεν έγραψε τίποτα. Μόλις το άφησα και έκανε μόνο του την αναβάθμιση μέσω wifi και μπουταρισε έγραψε μετά rooted όπως σε όλους.

Το δέχτηκαν κανονικά στο σέρβις χωρίς καμία κουβέντα...

Οπότε μην ανησυχείς. Φρόντισε μόνο να έχει το αρχικό του Firmware (χωρας εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο επίσημο Thread σε παλιότερα ποστ του Μαρτίου- Απριλίου τότε που ήρθε η επίσημη αναβάθμιση σε 4.4.2 θα δεις πως έχει παρουσιαστεί και σε μέλη που δεν ξέρουν καν τι σημαίνει ρουτ. Ένα μέλος δεν θυμάμαι καν το ψευδώνυμο επειδή ήθελε να πάει σέρβις πήρε τηλέφωνο την LG και του είπαν πως αυτό που γράφει σημαίνει πως έχει περαστεί σωστά η αναβάθμιση. Το έστειλε κανονικά το τηλέφωνο και του το έφτιαξαν.

Εγώ το καλοκαίρι που το έστειλα για αλλαγή οθόνης πέρασα την 4.2 που είχα στο pc και ήταν η αρχική του μπαίνοντας σε dounload mode δεν έγραψε τίποτα. Μόλις το άφησα και έκανε μόνο του την αναβάθμιση μέσω wifi και μπουταρισε έγραψε μετά rooted όπως σε όλους.

Το δέχτηκαν κανονικά στο σέρβις χωρίς καμία κουβέντα...

Οπότε μην ανησυχείς. Φρόντισε μόνο να έχει το αρχικό του Firmware (χωρας εννοώ).

 

ευχαριστώ,

Με πρόλαβες, γιατί μόλις κατεβασα την 4.2 για να την περάσω με flash tools (και μετά να περνούσα με OTA την τελευταία). :O

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές έψαξα και το βρήκα:

Ποστ No 5323 μέλους gre 21/3/2014

 

Πήρα στην lg σχετικά με την ένδειξη rooted και η απάντηση που μου έδωσαν(νομίζω κάποιος κ. Βασιλόπουλος) από την εξυπηρέτηση πελατών είναι ότι κατά την διάρκεια της εγκατάστασης έλεγε unrooted επειδή έσβηνε την παλιά ρομ και ότι γύρισε σε rooted όταν ξεκίνησε να περνάει την νέα ρομ. Τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

To γιορτασαμε και προσφατα σε εθνικη εορτη.... ΟΧΙ.

Οι λογοι πολλοι.

1) υπερθερμανση

2) μειωμενη φωτεινοτητα λογω υπερθερμανσης (στα χερια μου το επαθε μετα απο video 30 sec)

3) μειωμενη αυτονομια

4) lag λογω qhd

5) καμερα στα ιδια επιπεδα και λιγο χειροτερα απο g2

6) random shutdowns. Οποτε θελει κλεινει. Γιατι? δεν ξερω.

 

Θετικα? αφαιρουμενη μπαταρια + sd card και πολυ ομορφη οθονη.

 

οποιος ενδιαφερεται να δει συγκριτικο htc one vs g2 στην καμερα μπορει να παει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=205 (εχει και επομενη σελιδα) :p

 

Ευχαριστω πολυ παιδια...!! Φιλος μου ησουν σαφεστατος.. καθομαι στα αυγα μου με το G2 και δεν κουνιεμε,,!! χαχαχαα!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω τον dori 8.7 και πειραξα μερικες ρυθμισεις οπως το touch boost freq το ανέβασα 1958400 και max flu 0,1,2 3 Επίσης στο 1958400 και το κινητο πεταει.πειραξα και το full touch boost duration Το κατεβασα απο 30 στα 20 ms.

Max screen off το άφησα στο 1728000.τα υπόλοιπα οπως εχει δώσει ο Βαγγέλης.

Πραγματικά δεν προλαβαινω να πατήσω κατι και εχει ανοιξει.

Θα δω αν συμφέρει απο καταναλωση και θα πω εντυπώσεις σε 2-3 μερες.

Πέθανε το lag!!!!

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Lag ????? :lol::lol::lol:

Μέσα στο lag συμπεριλαμβάνεται και το βίντεο που είχες ανεβάσει κάποτε για το scroll στη cloudy g3(είναι μια γενική έννοια).

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο lag συμπεριλαμβάνεται και το βίντεο που είχες ανεβάσει κάποτε για το scroll στη cloudy g3(είναι μια γενική έννοια).

Αστειευεται ο Μαριος.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο lag συμπεριλαμβάνεται και το βίντεο που είχες ανεβάσει κάποτε για το scroll στη cloudy g3(είναι μια γενική έννοια).

 

Αστειευεται ο Μαριος.

 

Σωστά κατάλαβε ο TUPAC_RIP...!;) αλλά ο Ευάγγελος λογού ταχύτητας :superman: και φυσικά που θέλει να βοηθά, το εξήγησε εμπεριστατωμένα...!!!! :rtfm:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω τον dori 8.7 και πειραξα μερικες ρυθμισεις οπως το touch boost freq το ανέβασα 1958400 και max flu 0,1,2 3 Επίσης στο 1958400 και το κινητο πεταει.πειραξα και το full touch boost duration Το κατεβασα απο 30 στα 20 ms.

Max screen off το άφησα στο 1728000.τα υπόλοιπα οπως εχει δώσει ο Βαγγέλης.

Πραγματικά δεν προλαβαινω να πατήσω κατι και εχει ανοιξει.

Θα δω αν συμφέρει απο καταναλωση και θα πω εντυπώσεις σε 2-3 μερες.

Πέθανε το lag!!!!

 

Εμ αυτό λέμε ντε, όλοι χαμηλώνουν το touch boost, εγώ θέλω άμεση απόκριση και το πάω ψηλά. Μπαταρία δε νομίζω να επηρεάσει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και με το touch boost στο 1194000 ακαριαία ανοίγουν όλα... Ίχνος lag. Τώρα δεν ξέρω που βλέπετε lag.

 

Και φυσικά εγώ κάνει downclock cpu και gpu στα 1,7 και 320 αντίστοιχα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...