Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω που εχω τις ιδιες ρυθμισεις αλλα χρησιμοποιω πανω απο 8ωρο 3G(την υπολοιπη μερα wifi) και μιλαω αρκετα σε viber,facebook,λιγο browsing,αρκετη πασιεντζα :p :lol: και tapatalk τον τελευταιο καιρο στο 50% βγαζω 2 ωρες μονο sot.

Βεβαια δεν με ενοχλει και τοσο αφου την μερα θα την βγαλω οτι και να κανω.

Επισης στο xposed εχω βαλει unbounce κι εχω ενεργοποιησει wakelocks και alarms που ειναι ασφαλη και greenify εχω υπνωτισει αρκετες εκτος απο τα mail μου και το viber(για να ερχονται ειδοποιησεις).

 

Συγχρονισμους παντα ανοιχτους,τοποθεσια μονιμως ανοιχτη στο εξοικονομιση μπαταριας και φωτινοτητα στο 50% αυτοματη(βεβαια την μιση μερα ειμαι εξω οποτε δουλευει στο φουλ μεχρι να σχολασω).

Με όλα αυτά αναρωτιέσαι για το 2 ώρες SOT ?? ;)

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με όλα αυτά αναρωτιέσαι για το 2 ώρες SOT ?? ;)

 

Σημερα απο 100% μεχρι να σβησει απο μπαταρια καταφερα κι εβγαλα 4ωρο οθονη.

Αλλα ειχα τα παντα ανοιχτα και στο φουλ.Απο 4G μεχρι υψηλης ακριβειας τοποθεσια και φωτεινοτητα 100% χωρις αυτοματο. :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Σημερα απο 100% μεχρι να σβησει απο μπαταρια καταφερα κι εβγαλα 4ωρο οθονη.

Αλλα ειχα τα παντα ανοιχτα και στο φουλ.Απο 4G μεχρι υψηλης ακριβειας τοποθεσια και φωτεινοτητα 100% χωρις αυτοματο. :lol:

Ε ρε Παναγιώτη με άλλο τηλέφωνο ούτε 2.5 ώρες οθόνη δεν θα είχες με 100% και 4g:)

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε Παναγιώτη με άλλο τηλέφωνο ούτε 2.5 ώρες οθόνη δεν θα είχες με 100% και 4g:)

 

Ναι το ξερω και δεν ειναι αυτη η χρηση που κανω.Ημουν ομως σημερα στη δουλεια απο τις 8 μεχρι τις 14:30 σε μια τραπεζα και μεχρι να ερθει η σειρα μου δεν ειχα τι αλλο να κανω κι ειπα να το λιωσω λιγο.Καποια στιγμη ειχε αρχισει να ζεματαει κιολας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

θελω τη βοηθεια σας. ειχα cl g3 και πηγα να περασω την sotmax και μου κολλησε το κινητο στο σημα τις lg. δεν ξερω τι πηγε στραβα. το μονο ασυνιθηστο μου εγραψε στο philzrecovery πριν το rebbot οτι εχασα το root. τωρα πως μπαινω σε recovery mode:

 

ωραια καταφερα και μπηκα στο recoveryκαι περασα το backup που ειχα και ολα καλα. παραξενο παντως ειναι η πρωτη rom που το παθαινω. ισως γιατι επελεξα να ξαναβαλει kit kat baseband; εχεται καμια γνωμη

 

Το ειχα παθει και εγω φίλε μου!!το αν χανεις το ροοτ δεν χάνεις και το recovery οποτε στο recovery μπαίνει κανονικά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Όταν μιλάω στο κινητό (stock) πολλές φορές το στηρίζω με τον ώμο μου γιατί χρειάζομαι ελεύθερα χέρια για την δουλειά μου.Όταν συμβαίνει αυτό, δουλεύει από ότι φαίνεται το noise cancellation και ακούω παράπονα ότι δεν ακούγομαι ή ότι ακούγομαι βαθιά. Για να βρω λύση στο πρόβλημα πέρασα την cloudyg3 v2 (με stock,bruce,dorimanx kernels) και διαφορά δεν είδα.Έπαιξα και με το Noise suppresion αλλά τίποτα.Πέρασα την mahdi και το μικρόφωνο δουλεύει τέλεια!!!Υπάρχει κάποιο mod ή λύση για stock rom ή cloudyg3; Άν όχι προτείνεται μου κάποια άλλη rom στην οποία δουλεύουν τα πάντα (camera fhd-slomo,radio κτλπ).

Link to comment
Share on other sites

Ασε το στανιο μου μεσα επαθα μεγαλη πλακα...δεν εβλεπε την sim δεν ειχα κουμπια, το pc εβλεπε το κινητο σαν modem...:X

Ωραιες καταστασεις ομορφιες!!!! εντελλει εστειλα αλλη rom μεσω airdroid και φλασαρα. Μεχρι και τον recovery μου αλλαξε το μαλ....!!! :wacko:

Anyway ολα καλα τωρα αφου περασα 14 εγκεφαλικα. Χωρια που σημερα για να δω τι παιζει με την καμερα φλασαρα το τηλεφωνο γυρω στις 8 φορες.

Η pardus παντως δειχνει καλη αν και φοραει dori 7.5 νομιζω...

Ασχετο ενδιαφερεται κανεις να δει κοντρα G2 με G3 στις φωτο? (οχι το συννεφιασμενο G3 το κανονικο...! ) :lol:

 

 

Πως τα κατάφερες ολα αυτα ρε Γιώργο :blink:φλασαρες με philz touch??έκανες clean t install new rom??δεν εψαξες καθόλου στης ρυθμίσεις δεν εβλεπε το κινητό το pc σου λογο ηταν μονο στην φόρτιση!!!!εγω ειχα κατι θέματα με την καρτα σιμ και ειχα και μπολικα force close οταν ειχα φλασαρη την miui με TWRP recovery !!!

 

Βαγγέλη βγήκε καινούργια beta dori!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

παιδια δωστε βαση γιατι εντελλει μαλλον ειχα δικιο.

Οι drivers του cloudyg3 + cloudystock ειναι ΙΔΙΟΙ. Και αποδιδουν ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ απο τις υπολοιπες.

Οι drivers του sotmax + pardus ειναι ΙΔΙΟΙ και αποδιδουν ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο τις υπολοιπες.

Αυτο τι σημαινει? Οτι οσες xcam και να βαλεις θα πατησουν και θα αποδοσουν ΠΑΝΩ στους drivers της cloudy ΑΝ εχεις cloudy rom!!!

Εκανα πολλες δοκιμες και για να ειμαι πλεον 120000% σιγουρος φλασαρα το κινητο 4 φορες.!!!!!!!!! :wacko:

Καθαρο setup cloudyg3

Καθαρο setup cloudystock

Καθαρο setup sotmax

Καθαρο setup pardus.

Το αποτελεσμα ειναι αυτο που βλεπετε παραπανω και χειροτερο. Ολα τραβηγμενα με xcam+settings.

Επισης sotmax+pardus κτλ ΔΕΝ εχουν auto slow motion play ston player. Οι cloudy εχουν.

Eπισης εχουν παρουσιαστει μερικα screen flickers τα εχουν και οι 2 και ο sotmax και o pardus.

 

Δηλαδη εγώ που έχω CloudyStock_2.5 δεν έπρεπε να περάσω τα binaries XCamLG_512...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νεος κατοχος του κινητου,

εχω κανει ρουτ το κινητο χωρις να εχω περασει μεσα ρομ εχω στοκ.

Το προβλημα ειναι οτι μου ηρθε ενημερωση λογισμικου και απο βλακεια μου την εκανα εγκατασταση και τωρα το κινητο

ανοιγει και μπαινει μονο στο recover twrp δεν κανει κατι αλλο, ειχα κανει backup αλλα κανω restore και τιποτα.

Τι μπορω να κανω συγνωμη αλλα δεν ξερω και πολλα τωρα το ψαχνω,

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νεος κατοχος του κινητου,

εχω κανει ρουτ το κινητο χωρις να εχω περασει μεσα ρομ εχω στοκ.

Το προβλημα ειναι οτι μου ηρθε ενημερωση λογισμικου και απο βλακεια μου την εκανα εγκατασταση και τωρα το κινητο

ανοιγει και μπαινει μονο στο recover twrp δεν κανει κατι αλλο, ειχα κανει backup αλλα κανω restore και τιποτα.

Τι μπορω να κανω συγνωμη αλλα δεν ξερω και πολλα τωρα το ψαχνω,

Σας ευχαριστώ πολύ

 

μπορεις να ακολουθησεις αυτο τον οδηγο ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 ) και να περασεις απο την αρχη στην στοκ... επισης ( http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn= ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ) σε αυτο το λινκ μετα το ισον δλδ αμα διαγραψεις τα Χ βαζοντας στην θεση τους το IMEI του κινητου σου να κατεβασεις απο εκει το αρχειο της ρομ με το τελευταιο update που εχει παρει το κινητο σου, επειτα μπορεις να κανεις root και να περασεις παλι custom recovery.Ελπιζω να βοηθησα.

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα μια βλακια και ρνω χρησημοποιω το google search kai to ok google το εβαλα στο greenifly.πατησα αυτο το ψαλιδακι που σου βγαζει σε καποιες εφαρμογες του συστηματος και ενω την ξανα εκανα ενεργη ρην εφαρμογη δεν μου εχει πλεον την επιλογη του ok google απο ολες τις οθονες.καμια ιδεα για το τι μπορει να π;ιζει?ειμαι με cloudyg3.
Link to comment
Share on other sites

Για cloudyg3 v2 παίζει transparent weather widget?

Γιατί για το Blue Theme, αυτό που δούλευε ήταν για την προηγούμενη version του cloudyG3 και στην v2 δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγώ που έχω CloudyStock_2.5 δεν έπρεπε να περάσω τα binaries XCamLG_512...???

Για sotmax και pardus είπε ο demon ότι δεν χρειάζεται Μάριε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγω conservative gpu governor και δοκιμάζω,επίσης εχω εγκαταστήσει την 8.6.2 beta είμαι ψυχακιας το ξέρω:p

 

Και εγώ με 8.6.2 beta είμαι... :lol::lol::lol:

 

Εγω που εχω τις ιδιες ρυθμισεις αλλα χρησιμοποιω πανω απο 8ωρο 3G(την υπολοιπη μερα wifi) και μιλαω αρκετα σε viber,facebook,λιγο browsing,αρκετη πασιεντζα :p :lol: και tapatalk τον τελευταιο καιρο στο 50% βγαζω 2 ωρες μονο sot.

Βεβαια δεν με ενοχλει και τοσο αφου την μερα θα την βγαλω οτι και να κανω.

Επισης στο xposed εχω βαλει unbounce κι εχω ενεργοποιησει wakelocks και alarms που ειναι ασφαλη και greenify εχω υπνωτισει αρκετες εκτος απο τα mail μου και το viber(για να ερχονται ειδοποιησεις).

 

Συγχρονισμους παντα ανοιχτους,τοποθεσια μονιμως ανοιχτη στο εξοικονομιση μπαταριας και φωτινοτητα στο 50% αυτοματη(βεβαια την μιση μερα ειμαι εξω οποτε δουλευει στο φουλ μεχρι να σχολασω).

 

Αξίζει να αγοράσεις το greenify donate και έτσι παγώνεις και mail, viber και έρχονται οι ειδοποιήσεις αν έχεις...

 

Παιδια εκανα μια βλακια και ρνω χρησημοποιω το google search kai to ok google το εβαλα στο greenifly.πατησα αυτο το ψαλιδακι που σου βγαζει σε καποιες εφαρμογες του συστηματος και ενω την ξανα εκανα ενεργη ρην εφαρμογη δεν μου εχει πλεον την επιλογη του ok google απο ολες τις οθονες.καμια ιδεα για το τι μπορει να π;ιζει?ειμαι με cloudyg3.

 

Κάνε το πάλι greenify και λογικά θα έχει κρατήσει το wakeup path που έκοψες(ψαλιδάκι). Πάτα παρατεταμένα την εφαρμογή στο greenify και επέλεξε delete του wakeup path. Ίσως έτσι λυθεί.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πριν απο λιγο τελειωσα τον 3ο κυκλο (αν θυμαμαι καλα) φορτισης μπαταριας με G3 2.0 και dorimanx 8.6 με της παλιες ρυθμισεις που ειχαμε ολοι και απο αυριο το πρωι θα δοκιμασω της νεες συν κατι ακομα προσθετα δικα μου !!! Τα αποτελεσματα για μενα ειναι απιστευτα !! :w00t: Υποψιν κιολας οτι οταν το ειχα φτασει κοντα στο 20% ανακαλυψα τυχαια οτι το ειχα ξεχασει στην ρυθμιση δικτυου στο 3g και μετα το γυρισα στο 2g που παντα το δουλευω αλλιως πιστευω θα ειχε δειξει ακομα καλυτερους χρονους απο...αυτους !!! Λοιπον μου εφτασε το κινητο στης 57 ωρες λειτουργιας, με sot 6 ωρες και 13 λεπτα οθονης, με αρκετο wifi , πανω απο 1 ωρα και 40 λεπτα κλησεις, και λιγα παιχνιδια !!! Ειμαι περιεργος με της νεες ρυθμισεις τι χρονους θα μου βγαλει αραγε ...!!! :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πριν απο λιγο τελειωσα τον 3ο κυκλο (αν θυμαμαι καλα) φορτισης μπαταριας με G3 2.0 και dorimanx 8.6 με της παλιες ρυθμισεις που ειχαμε ολοι και απο αυριο το πρωι θα δοκιμασω της νεες συν κατι ακομα προσθετα δικα μου !!! Τα αποτελεσματα για μενα ειναι απιστευτα !! :w00t: Υποψιν κιολας οτι οταν το ειχα φτασει κοντα στο 20% ανακαλυψα τυχαια οτι το ειχα ξεχασει στην ρυθμιση δικτυου στο 3g και μετα το γυρισα στο 2g που παντα το δουλευω αλλιως πιστευω θα ειχε δειξει ακομα καλυτερους χρονους απο...αυτους !!! Λοιπον μου εφτασε το κινητο στης 57 ωρες λειτουργιας, με sot 6 ωρες και 13 λεπτα οθονης, με αρκετο wifi , πανω απο 1 ωρα και 40 λεπτα κλησεις, και λιγα παιχνιδια !!! Ειμαι περιεργος με της νεες ρυθμισεις τι χρονους θα μου βγαλει αραγε ...!!! :p :p

Απίστευτη μπαταρία,γνώμη μου να μην το πειράξεις αφού έκατσε τόσο καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχάριστη έκπληξη από τον cloudyfa στο xda με ποσταρισμα του οτι έρχεται καινούριο update για την cloudy g3,τελικά επιβεβαιώνεται μια σκέψη μου ότι τώρα που πήρε το g3 είναι πιο εύκολο να φτιάξει port roms για το g2 το update γράφει οτι θα έχει και μια καινούρια λειτουργία του g3 T action.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να αγοράσεις το greenify donate και έτσι παγώνεις και mail, viber και έρχονται οι ειδοποιήσεις αν έχεις..

 

Οπα δεν το ηξερα αυτο.Το donation εχω για δωσε παραπανω πληροφοριες.

Και ερχοντε αμεσως ή ανα μια ωρα κι ετσι;Π.χ. στο viber θελω να ερχοντε κανονικα.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Οπα δεν το ηξερα αυτο.Το donation εχω για δωσε παραπανω πληροφοριες.

Τσεκάρεις όλα τα κουτάκια στα πειραματικά χαρακτηριστικά και πρασινοποιεις mail,facebook,messengr,viper αυτά παραμένουν αδρανή,μόλις έρχεται ειδοποίηση ξυπνάνε και σε ειδοποιούν δεν είναι μόνιμα ενεργά για ν τρώνε μπαταρία;)

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη μπαταρία,γνώμη μου να μην το πειράξεις αφού έκατσε τόσο καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχάριστη έκπληξη από τον cloudyfa στο xda με ποσταρισμα του οτι έρχεται καινούριο update για την cloudy g3,τελικά επιβεβαιώνεται μια σκέψη μου ότι τώρα που πήρε το g3 είναι πιο εύκολο να φτιάξει port roms για το g2 το update γράφει οτι θα έχει και μια καινούρια λειτουργία του g3 T action.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

 

αυτη ηταν όντως ευχάριστη έκπληξη μακαρι να ερθει και γρηγορα μαλιστα το χερι ξύνεται για φλασαρθσμα!!!:p

περασες την καινουργια beta βαγγελη?

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες ολα αυτα ρε Γιώργο :blink:φλασαρες με philz touch??έκανες clean t install new rom??δεν εψαξες καθόλου στης ρυθμίσεις δεν εβλεπε το κινητό το pc σου λογο ηταν μονο στην φόρτιση!!!!εγω ειχα κατι θέματα με την καρτα σιμ και ειχα και μπολικα force close οταν ειχα φλασαρη την miui με TWRP recovery !!!

 

Βαγγέλη βγήκε καινούργια beta dori!!!

 

Ναι ρε Μανθο πρωτη φορα φλασαρω? :lol::lol: Το εκανα οπως καθε αλλη φορα, αλλα το κινητο εγινε αχρηστο δεν δουλευε σχεδον τιποτα.

Τι να πω δεν πειραζει θα το δοκιμασω ξανα αλλη φορα, αλλα ειναι λιγο ηλιθιοι αν θες τη γνωμη μου που δεν εχουν απο default στη rom τα κουμπια navigation αφου το κινητο δεν εχει φυσικα κουμπια.

Επισης την pardus την εστειλα μιας και το κινητο σερνοτανε στα benchmark φοραγε dori 7.2 αν θυμαμαι καλα. Εχω γυρισει σε sotmax.

 

@Μαριε η cloudystock και η cloudyg2 φορανε αλλους drivers. Αυτους που οι καμερα δεν αποδιδει το ιδιο καλα. Οποτε δεν νομιζω οτι εκανες ασχημα. Πηγαινε στα apps και στην καμερα και πεσμου τι εκδοση φοραει τωρα. Παντως εχω ψιλοκαταληξει τι πρεπει να συμβαινει.....Οι sotmax+pardus και λοιπες rom Που εχουν αυτα τα binaries Πανω αποδιδουν καλυτερα αλλα εχουν και πιο αργο focus. Πρεπει ο xdabbeb για να ανεβασει την ταχυτητα στο focus και τις επιδοσεις στις νυχτερινες να εριξε την ποιοτητα...κατι τετοιο πρεπει να παιζει...Θα το βρω!!!

Tην καλυτερη καμερα παντως την εχω με sotmax.

 

Ασχετο οταν παταω power button δεν εχω 3way reboot και δεν μπορω να μπω recovery εχει κανεις καμια ιδεα? (φοραω philz)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτη ηταν όντως ευχάριστη έκπληξη μακαρι να ερθει και γρηγορα μαλιστα το χερι ξύνεται για φλασαρθσμα!!!:p

περασες την καινουργια beta βαγγελη?

 

Mακαρι μιας και χτες ομολογω οτι ψηνομουν για το g3....Μετα απο αυτα που ειδα το απερριψα. Φοβερη οθονη και πολυ γρηγορο focus αλλα μεχρι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη μπαταρία,γνώμη μου να μην το πειράξεις αφού έκατσε τόσο καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχάριστη έκπληξη από τον cloudyfa στο xda με ποσταρισμα του οτι έρχεται καινούριο update για την cloudy g3,τελικά επιβεβαιώνεται μια σκέψη μου ότι τώρα που πήρε το g3 είναι πιο εύκολο να φτιάξει port roms για το g2 το update γράφει οτι θα έχει και μια καινούρια λειτουργία του g3 T action.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2783192

 

Η καλη μερα απο το πρωι φαινεται! Η αληθεια ειναι οτι πολυς κοσμος με pm και ποσταρισματα τον ειχε παρακαλεσει να μην εγκαταλειψει το G2

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρεις όλα τα κουτάκια στα πειραματικά χαρακτηριστικά και πρασινοποιεις mail,facebook,messengr,viper αυτά παραμένουν αδρανή,μόλις έρχεται ειδοποίηση ξυπνάνε και σε ειδοποιούν δεν είναι μόνιμα ενεργά για ν τρώνε μπαταρία;)

Ωραιος ο παικτης!

Ασχετο αλλα το messenger του facebook το εχω παγωσει απο το titanium και τα μηνυματα τα βλεπω με τον παλιο τροπο μεσα απο την εφαρμογη του facebook.

Και δεν μου αρεσε και μπαταρια τρωει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Μανθο πρωτη φορα φλασαρω? :lol::lol: Το εκανα οπως καθε αλλη φορα, αλλα το κινητο εγινε αχρηστο δεν δουλευε σχεδον τιποτα.

Τι να πω δεν πειραζει θα το δοκιμασω ξανα αλλη φορα, αλλα ειναι λιγο ηλιθιοι αν θες τη γνωμη μου που δεν εχουν απο default στη rom τα κουμπια navigation αφου το κινητο δεν εχει φυσικα κουμπια.

Επισης την pardus την εστειλα μιας και το κινητο σερνοτανε στα benchmark φοραγε dori 7.2 αν θυμαμαι καλα. Εχω γυρισει σε sotmax.

 

@Μαριε η cloudystock και η cloudyg2 φορανε αλλους drivers. Αυτους που οι καμερα δεν αποδιδει το ιδιο καλα. Οποτε δεν νομιζω οτι εκανες ασχημα. Πηγαινε στα apps και στην καμερα και πεσμου τι εκδοση φοραει τωρα. Παντως εχω ψιλοκαταληξει τι πρεπει να συμβαινει.....Οι sotmax+pardus και λοιπες rom Που εχουν αυτα τα binaries Πανω αποδιδουν καλυτερα αλλα εχουν και πιο αργο focus. Πρεπει ο xdabbeb για να ανεβασει την ταχυτητα στο focus και τις επιδοσεις στις νυχτερινες να εριξε την ποιοτητα...κατι τετοιο πρεπει να παιζει...Θα το βρω!!!

Tην καλυτερη καμερα παντως την εχω με sotmax.

 

Ασχετο οταν παταω power button δεν εχω 3way reboot και δεν μπορω να μπω recovery εχει κανεις καμια ιδεα? (φοραω philz)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Mακαρι μιας και χτες ομολογω οτι ψηνομουν για το g3....Μετα απο αυτα που ειδα το απερριψα. Φοβερη οθονη και πολυ γρηγορο focus αλλα μεχρι εκει.

 

θα τα ενεργοποιήσεις με g2 tweakbox ειναι τελευταία επιλογη τερμα κατω εκει θα το βρεις 3way reboot !!!

οσο για την miui την φλασαρες με twrp recovery και για αυτο ολα τα προβληματα που ειχες!!!;)

απο default η miui εχει κανονικα mi pop navigation keys αλλα για καποιο λογο οταν το κανουν multi δεν λειτουργει :mad: με αποτελεσμα καποιος που δεν ξερει να νομίζει οτι κατι πηγε στραβα στο φλασαρισμα!!!!πρεπει να πας στης ρυθμισεις lg settings -virtual keys -navigation bar ON και ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι Μανθο με philz φλασαρα την twrp την εχω βγαλει εδω και 2 μερες (εξου που ρωταγα και για το θεμα γραφικων που εχει η philz).

 

Oποιος θελει να δει mini συγκριτικο καμερων μεταξυ LG G3 VS LG G2 μπορει να παει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5723892#post5723892

Link to comment
Share on other sites

@Μαριε η cloudystock και η cloudyg2 φορανε αλλους drivers. Αυτους που οι καμερα δεν αποδιδει το ιδιο καλα. Οποτε δεν νομιζω οτι εκανες ασχημα. Πηγαινε στα apps και στην καμερα και πεσμου τι εκδοση φοραει τωρα.

 

Η stock εχει έκδοση 4.7.03

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...