Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον το δικο μου περασε τελωνειο θεσσαλονικης και πληρωσα 43€.......ηταν ενα xiaomi redmi 3s international....ειχαν τυπωσει μια σελιδα απο minideal και το κοστολογησαν 130€(ακριβως οσο το πηρα).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα περιμενω ena redmi4prime μεσω nl post apo geekbuying που εφυγε απο ολλανδια 5-12,ποτε να υπολογιζω??εχω ξαναπαραγγειλει απο geekbuying και σε 16 ημερες το ειχα!!!τωρα ο θεος βοηθος γαι τελωνειο γιατι ερχεται θεσσαλονικη το κινητο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πηρα το mi5 από geekbuying μου έδωσε tracking number αλλά για κάποιο λόγο μου λέει εδώ και 4 μέρες αυτό εδώ

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

(Singapore post)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πηρα το mi5 από geekbuying μου έδωσε tracking number αλλά για κάποιο λόγο μου λέει εδώ και 4 μέρες αυτό εδώ

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

(Singapore post)

Δεν το έχει παραδώσει ακόμα στο ταχυδρομείο για να ξεκινήσει το ταξίδι. Καλό είναι αυτό, λόγω της κατάστασης να αργήσει λίγο ακόμα πέφτουν και γιορτές/άδειες, θα έχει λιγότερες πιθανότητες να φάει τελωνείο. Από την άλλη υπολόγιζε 10-15-20 Ιαν να φτάσει σε σένα αν όλα πάνε καλά και μακριά από τα τελωνεία.

Edited by tifozif1
ωρθωγραφηκά
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει παραδόσει ακόμα στο ταχυδρομείο για να ξεκινήσει το ταξίδι. Καλό είναι αυτό, λόγω της κατάστασης να αργίσει λίγο ακόμα παίφτουν και γιορτές/άδειες, θα έχει λιγότερες πιθανότητες να φάει τελωνείο. Από την άλλη υπολόγιζε 10-15-20 Ιαν να φτάσει σε σένα αν όλα πάνε καλά και μακριά από τα τελωνεία.

 

Ευχαριστώ πολύ δεν με ενδιαφέρει αν θα καθυστερήσει ελπίζω να έχεις δίκιο για το τελωνείο .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι κολλημενος απο 1-12 στα ελτα ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ περιμενο με sgpost τι συμβαινει ?

 

Δηλαδή εσύ πιστεύεις πως έχει αργήσει;

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι κολλημενος απο 1-12 στα ελτα ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ περιμενο με sgpost τι συμβαινει ?

 

Δηλαδή εσύ πιστεύεις πως έχει αργήσει;

 

:wacko:

 

οχι απλα μου φαινεται λιγο παραξενο το οτι δεν εχει περασει σε καποιο αλλο βημα! υπαρχει περιπτωση να περιμενει για τελωνειο ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το πακετο οι κινεζοι το εχουν στειλει απο 22-11 γιαυτο με παραξενευει πιο πολυ !

Link to comment
Share on other sites

Τα Nl post ενημέρωσαν την κατάσταση δύο φορές μία ότι έφυγε 10/12 και σήμερα ότι έφυγε 12/12 .Τι συμπέρασμα να βγάλω ποτέ λένε αλήθεια και πότε ψέμματα .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά! κολλημένα πακέτα από 27/11 Greece arrived με China post Και από 21/11 έφυγε από Ολλανδία με postNL. Την Παρασκευή περιμένω Για να ανοίξω ticket στο gearbest

 

Sent from my Moto G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα Nl post ενημέρωσαν την κατάσταση δύο φορές μία ότι έφυγε 10/12 και σήμερα ότι έφυγε 12/12 .Τι συμπέρασμα να βγάλω ποτέ λένε αλήθεια και πότε ψέμματα .

 

γεια σου φιλε και το δικο μου το ιδιο λεει,μαλλον η nl απο τα πολλα πακετα κολλησε,υπομονη τον ιανουαριο θα φτασουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση από μένα σε όποιον γνωρίζει-έχει πάθει. Ένα δέμα που περνάει από τελωνείο φορολογείται ολόκληρο ή κάθε αντικείμενο που περιέχει ξεχωριστά; Δηλαδή 2 κινητά θα πάρουν το καθένα το ΦΠΑ που του αναλογεί ή θα φορολογηθεί στο σύνολο και θα μπουν δασμοί κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά! κολλημένα πακέτα από 27/11 Greece arrived με China post Και από 21/11 έφυγε από Ολλανδία με postNL. Την Παρασκευή περιμένω Για να ανοίξω ticket στο gearbest

 

Sent from my Moto G using Tapatalk

Στην ντανα του Νοεμβριου και εσυ το gearbest επιδη ανοιξα ticket πριν μερες μετα απο τα τυποποιημενα μηνυματα θα σου πει οτι για να το θεωρησει χαμενο και να αποζημιωθεις θα πρεπει να κλεισει 2 μηνες...απο την παραγγελια. Μην νομιζεις οτι ηα τραβηξει το αυτι της postnl η θα προσπαθησει να το βρει

Οι ηλιθιοι ειναι αηττητοι!
Link to comment
Share on other sites

βλεπω μεγαλο ποσοστο παντως στα δεματα που περνανε τελωνειο,μηπως θελουν να περνουμε κινητα και αλλα ειδη μονο απο ελληνικα e-shops ;.........

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βλεπω μεγαλο ποσοστο παντως στα δεματα που περνανε τελωνειο,μηπως θελουν να περνουμε κινητα και αλλα ειδη μονο απο ελληνικα e-shops ;.........

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έπεσαν καρφωτές και πίεσαν τα μαγαζιά για περισσότερους ελέγχους λογικά. Ότι δεν είναι δυνατόν να περνάνε τα πάντα δεν είναι, αλλά λογικά πρέπει να συνηθίσουμε με αυτό ότι ίσως θα μπει... Πριν το ενδεχόμενο ήταν πάρα πολύ μικρό και τώρα απλά μεγάλωσε.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Περιμενω ενα δεμα απο 21/11 μεσω nl post !! Δεν εχει ερθει ελλαδα.. μηπως συμβαινει και σε αλλους ;; και ενα αλλο απο 11/11 μεσω china post air mail το οποιο ειδα οτι ξαναεφυγε στις 12/12 ... τι γινεται ;; γιατι τοσες μεγαλες καθυστερησεις ;; εποικοινωνησα με εναν γνωστο απο ελτα και μου λεει η χαθηκανε τα δεματα σου η δεν τα εχουν στειλει.. γιατι διαφορετικα θα ειχε φτασει ηδη ελλαδα.. εδω και μερες.. οι κινεζοι κανουν τους κινεζους και συνεννοηση μπουζουκι .. ολο μου λενε οτι θα παραλαβω .. εγω τους τα εχωσα λεγοντας του να εποικοινωνησουν με τα ταχυδρομεια τους για να μαθουν που ειναι τα δεματα...αναγκαστικα να ανοιξω dispute (ali) γτ μου ειχανε μεινει απο χρονο αλλες 10 ημερες και το φοβηθηκα.. εδω βλεπω αλλα ατομα μετα απο 21/11 εχουν παραλαβει κανονικα ... και εμεις ακομα περιμενουμε να ερθουνε ελλαδα.. μου φενεται οτι σιγα σιγα αμα παει ετσι δεν θα αξιζει να παραγγελνεις απο εξω λογο τελωνειων και καθυστερησεων και θα παραγγελνεις μεσω ευρωπαικων αποθηκων...

Edited by Mason

Η χαρά έρχεται στην ζωή μας, όταν έχουμε κάτι να κάνουμε,

κάτι να αγαπάμε και κάτι να ελπίζουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Έπεσαν καρφωτές και πίεσαν τα μαγαζιά για περισσότερους ελέγχους λογικά. Ότι δεν είναι δυνατόν να περνάνε τα πάντα δεν είναι, αλλά λογικά πρέπει να συνηθίσουμε με αυτό ότι ίσως θα μπει... Πριν το ενδεχόμενο ήταν πάρα πολύ μικρό και τώρα απλά μεγάλωσε.

η xiaomi ερχεται στην Ελλαδα μεσω ελληνικης αντιπροσωπιας .......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η xiaomi ερχεται στην Ελλαδα μεσω ελληνικης αντιπροσωπιας .......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή ήταν μια fake είδηση πριν από κάποιες μέρες... Μην την αναπαραγουμε και παραπληροφορουμε...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε απο ποια εταιρια στην Ελλαδα θα παραλαβω δεμα που ερχεται απο gearbest με chronopost?
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ήταν μια fake είδηση πριν από κάποιες μέρες... Μην την αναπαραγουμε και παραπληροφορουμε...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είσαι σίγουρος;

γιατί το γράφουν και στην ελληνική κοινότητα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...