Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2021-03-26 22:35

Puurs, The parcel was handed over to GLS.

 

2021-03-19 06:13

Puurs, The parcel data was entered into the GLS IT system; the parcel was not yet handed over to GLS.

 

σημερα ειναι βουλγαρια

οταν μπeι ελλαδα πως το αναζητω με acs ιδιο tracking number ?

 

Αν κάνεις αναζήτηση στο site της gls θα δεις και τον αριθμό αποστολής της acs

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν κάνεις αναζήτηση στο site της gls θα δεις και τον αριθμό αποστολής της acs

ναι ειχα δει ενα νουμερο αλλα δεν εβγαλε ακομα αποτελεσμα στην acs λογικα θα ισχυει οταν το παραλαβει .. ευχαριστω

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Έχουν στείλει σε άλλον από Τσεχία από banggood με EU PRIORITY LINE,με ταχυδρομείο Τσεχίας, μπλέξαμε με τα τραγικά ελτα, έχουν περάσει 10 μέρες ακόμα να φτάσει Ελλάδα, περιμένω λιγες μέρες και μετά dispute στο PayPal
Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα δει ενα νουμερο αλλα δεν εβγαλε ακομα αποτελεσμα στην acs λογικα θα ισχυει οταν το παραλαβει .. ευχαριστω

 

Ναι, όταν φτάσει Θεσσαλονίκη θα ενεργοποιηθεί και στην acs

Link to comment
Share on other sites

Έχουν στείλει σε άλλον από Τσεχία από banggood με EU PRIORITY LINE,με ταχυδρομείο Τσεχίας, μπλέξαμε με τα τραγικά ελτα, έχουν περάσει 10 μέρες ακόμα να φτάσει Ελλάδα, περιμένω λιγες μέρες και μετά dispute στο PayPal
Μπορείς να κάνεις claim βασιζόμενος στο lead time 7-15 μερες κλπ στο PayPal?

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τι μέθοδο αποστολής φίλε μου;

Αν μπορείς γίνε λίγο πιο αναλυτικός.

Ευχαριστώ πολύ

Με priority απο το banggood

Link to comment
Share on other sites

Για στατιστικούς λόγους, παρέλαβα 2 δεματάκια από aliexpress, 140 ημέρες από την αποστολή!
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για στατιστικούς λόγους, παρέλαβα 2 δεματάκια από aliexpress, 140 ημέρες από την αποστολή!

Αδερφέ έτσι όπως το έγραψες δεν λέει κάτι το ιδιαίτερο, θα είχε αξία αν έγραφες την μέθοδο μεταφοράς και αν ήταν συστημένα ή μη.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις claim βασιζόμενος στο lead time 7-15 μερες κλπ στο PayPal?

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

 

γραφεί 6 με 8 ήμερες παράδοση από Τσεχία ,εδώ έχουμε φθάσει τις 10 ήμερες και ακόμα δεν εφυγε από Τσεχία

Link to comment
Share on other sites

Ναι το PayPal σου κάνει refund ή θα ζητήσει να περιμένεις λίγο ακόμη και να σου πει 10 εργάσιμες χωρίς ΣΚ αργίες κλπ;

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν στείλει σε άλλον από Τσεχία από banggood με EU PRIORITY LINE,με ταχυδρομείο Τσεχίας, μπλέξαμε με τα τραγικά ελτα, έχουν περάσει 10 μέρες ακόμα να φτάσει Ελλάδα, περιμένω λιγες μέρες και μετά dispute στο PayPal

 

To tracking number είναι της μορφής LAxxxxxxxxxCZ ?

Περιμένω 2 τέτοια, στο ένα με shipping στις 27/3 το τελευταίο report του track είναι "30/3/21 ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΡΙΚΟ, ΤΣΕΧΙΑ"

και το άλλο με shipping στις 24/3 "2/4/31 (σήμερα δηλαδή) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ, ΤΣΕΧΙΑ"

Οπότε έχω μέλλον ακόμα και αρκετή υπομονή μπροστά μου... :rolleyes:

Αλλά σοβαρά πίστεψες ότι θα το έχεις σε 6-8 μέρες ?!? :lol: :p

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

To tracking number είναι της μορφής LAxxxxxxxxxCZ ?

Περιμένω 2 τέτοια, στο ένα με shipping στις 27/3 το τελευταίο report του track είναι "30/3/21 ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΡΙΚΟ, ΤΣΕΧΙΑ"

και το άλλο με shipping στις 24/3 "2/4/31 (σήμερα δηλαδή) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ, ΤΣΕΧΙΑ"

Οπότε έχω μέλλον ακόμα και αρκετή υπομονή μπροστά μου... :rolleyes:

Αλλά σοβαρά πίστεψες ότι θα το έχεις σε 6-8 μέρες ?!? :lol: :p

 

μην είσαι απόλυτος. εγώ παρέλαβα από Τσεχία Σε 11 μέρες με αργία μέσα

 

Mar 26, 2021 15:42 The shipment has been successfully delivered

Mar 26, 2021 11:05 The shipment has been loaded onto the delivery vehicle

Mar 23, 2021 13:25 The shipment has arrived in the destination country/destination area

Mar 17, 2021 05:52 The international shipment has been processed in the export parcel center

Mar 16, 2021 14:42 The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Mar 15, 2021 17:01 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Mar 16, 2021 02:00 Package has been sterilized and shipped out.

Mar 15, 2021 07:50 Our warehouse has started packing your items.

Mar 15, 2021 07:36 Order submit

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

To tracking number είναι της μορφής LAxxxxxxxxxCZ ?

Περιμένω 2 τέτοια, στο ένα με shipping στις 27/3 το τελευταίο report του track είναι "30/3/21 ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΡΙΚΟ, ΤΣΕΧΙΑ"

και το άλλο με shipping στις 24/3 "2/4/31 (σήμερα δηλαδή) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ, ΤΣΕΧΙΑ"

Οπότε έχω μέλλον ακόμα και αρκετή υπομονή μπροστά μου... :rolleyes:

Αλλά σοβαρά πίστεψες ότι θα το έχεις σε 6-8 μέρες ?!? :lol: :p

 

Ναι έτσι είναι, πάντα από Τσεχία το έστελναν με dhl και σε 8 με 10 ήμερες το είχα ,αν ήξερα ότι στέλνουν από Τσεχία με Τσεχικο ταχυδρομείο δεν θα εκανα την παραγγελία ,και δεν θα ξανακάνω αφού έχουν μια σίγουρη μέθοδο με DHL ,αυτοί κάνουν περάματα με τσεχικο ταχυδρομείο και τα τραγικά ΕΛΤΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μην είσαι απόλυτος. εγώ παρέλαβα από Τσεχία Σε 11 μέρες με αργία μέσα

 

Mar 26, 2021 15:42 The shipment has been successfully delivered

Mar 26, 2021 11:05 The shipment has been loaded onto the delivery vehicle

Mar 23, 2021 13:25 The shipment has arrived in the destination country/destination area

Mar 17, 2021 05:52 The international shipment has been processed in the export parcel center

Mar 16, 2021 14:42 The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Mar 15, 2021 17:01 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Mar 16, 2021 02:00 Package has been sterilized and shipped out.

Mar 15, 2021 07:50 Our warehouse has started packing your items.

Mar 15, 2021 07:36 Order submit

Εμείς λεμέ για αποστολή με Τσεχικο ταχυδρομείο που εγινε σε εμάς και όχι με dhl που εγινε σε εσένα που ερχετε σε 8 με 10 ήμερες

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με τσέχικο ταχυδρομείο ήδη φάνηκε σαν pre-advise στα ΕΛΤΑ.

 

Μάλλον θα πάρει κάνα μήνα και ανοίγοντας dispute στο PayPal στο 15 μερο με screenshot για delivery time 7-10 days, η αγορά θα βγει κούτρα

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την Τσέχικη αποθήκη αυτό που βλέπω εδώ και πολλούς μήνες είναι ότι έχει δύο μεθόδους αποστολής, την "EU Priority Mail" που είναι και πιο φθηνή και αυτή είχα επιλέξει εγώ μια φορά πριν 3-4 μήνες και ήρθε με DHL μέχρι το σπίτι μου ασχέτως αν δεν δραστηριοποιείται στην κωμόπολη που μένω και μάλιστα γρήγορα όχι όμως όπως με CometHellas και η άλλη μέθοδος η "EU Priority Line" την οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει.

 

Εσείς ρε παιδιά γιατί δεν αναφέρετε ποια από τις δύο μεθόδους επιλέξατε ώστε αυτά που λέτε να έχουν αξία και να φανούν χρήσιμα για όλους τους υπόλοιπους, μυστικό το κρατάτε; είτε το αναφέρετε είτε όχι αφού δεν λέτε την μέθοδο αποστολής είναι ένα και το αυτό.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Από την Τσέχικη αποθήκη αυτό που βλέπω εδώ και πολλούς μήνες είναι ότι έχει δύο μεθόδους αποστολής, την "EU Priority Mail" που είναι και πιο φθηνή και αυτή είχα επιλέξει εγώ μια φορά πριν 3-4 μήνες και ήρθε με DHL μέχρι το σπίτι μου ασχέτως αν δεν δραστηριοποιείται στην κωμόπολη που μένω και μάλιστα γρήγορα όχι όμως όπως με CometHellas και η άλλη μέθοδος η "EU Priority Line" την οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει.

 

Εσείς ρε παιδιά γιατί δεν αναφέρετε ποια από τις δύο μεθόδους επιλέξατε ώστε αυτά που λέτε να έχουν αξία και να φανούν χρήσιμα για όλους τους υπόλοιπους, μυστικό το κρατάτε; είτε το αναφέρετε είτε όχι αφού δεν λέτε την μέθοδο αποστολής είναι ένα και το αυτό.

 

Το εχω αναφέρει αλλα θα το πω πάλι με Eu priority line ολες τις φορές με DHL παραδοση σε 8με 10 μέρες, στην τελευταία με τσεχικο ταχυδρομείο σήμερα μετα απο 11 μέρες εφυγε απο τσεχια, μπλεξιμο με ελτα, αγνωστη παραλαβή

Link to comment
Share on other sites

Από την Τσέχικη αποθήκη αυτό που βλέπω εδώ και πολλούς μήνες είναι ότι έχει δύο μεθόδους αποστολής, την "EU Priority Mail" που είναι και πιο φθηνή και αυτή είχα επιλέξει εγώ μια φορά πριν 3-4 μήνες και ήρθε με DHL μέχρι το σπίτι μου ασχέτως αν δεν δραστηριοποιείται στην κωμόπολη που μένω και μάλιστα γρήγορα όχι όμως όπως με CometHellas και η άλλη μέθοδος η "EU Priority Line" την οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει.

 

Εσείς ρε παιδιά γιατί δεν αναφέρετε ποια από τις δύο μεθόδους επιλέξατε ώστε αυτά που λέτε να έχουν αξία και να φανούν χρήσιμα για όλους τους υπόλοιπους, μυστικό το κρατάτε; είτε το αναφέρετε είτε όχι αφού δεν λέτε την μέθοδο αποστολής είναι ένα και το αυτό.

 

Και οι 2 αποστολές μου από την Banggood CZ έγιναν με EU Priority Mail.

Και οι προηγούμενες 3 παραγγελίες μου από Banggood CZ έγιναν με EU Priority Mail αλλά τότε τις έστειλαν με DHL.

Αλλά τελευταία φορά που αποκαλύπτω ποια μέθοδο προτίμησα, αυτά είναι προσωπικά δεδομένα και ύψιστα μυστικά :lol::lol::lol:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ έτσι όπως το έγραψες δεν λέει κάτι το ιδιαίτερο, θα είχε αξία αν έγραφες την μέθοδο μεταφοράς και αν ήταν συστημένα ή μη.
Aliexpress standard shipping, συστημένο μέχρι να φτάσει Ελλάδα, έφτασαν Ελλάδα 20 Δεκέμβρη. Αλλαξε και tracking στην πορεία και ήρθε μέσω emirates post. Αρκετά μικρά δέματα μου έχουν έρθει με αυτόν τρόπο τελευταία.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Άντε να πω και εγώ μία καλή κουβέντα για banggood και ACS σε ούτε 15 μέρες βρίσκεται σπίτι μου η παραγγελία από 19 Μαρτίου
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από 21/3 ένα κινητό από banggood με EU Priority Line

 

23/3 το καταχωρησαν ηλεκτρονικά στη gls και από τότε ΤΊΠΟΤΑ

 

 

Μετά από άπειρη πίεση και σπαμμαρισμα στο τσάτ (που και αυτοί μετά από λίγο ήταν copy paste έτοιμες απαντήσεις) μου ξεφούρνισαν πως το χει πάρει η flyt express και σε κάποια φάση θα το πάρει από κάπου ή gls..

 

Και να μείνω cool γιατί θα το έχω σε 15-25 μέρες όπως λένε... ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ δλδ 35 ημερολογιακές χονδρικά

 

Έτυχε σε κάποιον άλλο αυτό ή να προετοιμάζω pdf, screenshots και αποδεικτικά πληρωμών για PayPal και claim λόγω ύπνου με την flyt express?

 

Sent from my IN2020 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει από 21/3 ένα κινητό από banggood με EU Priority Line

 

23/3 το καταχωρησαν ηλεκτρονικά στη gls και από τότε ΤΊΠΟΤΑ

 

 

Μετά από άπειρη πίεση και σπαμμαρισμα στο τσάτ (που και αυτοί μετά από λίγο ήταν copy paste έτοιμες απαντήσεις) μου ξεφούρνισαν πως το χει πάρει η flyt express και σε κάποια φάση θα το πάρει από κάπου ή gls..

 

Και να μείνω cool γιατί θα το έχω σε 15-25 μέρες όπως λένε... ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ δλδ 35 ημερολογιακές χονδρικά

 

Έτυχε σε κάποιον άλλο αυτό ή να προετοιμάζω pdf, screenshots και αποδεικτικά πληρωμών για PayPal και claim λόγω ύπνου με την flyt express?

 

 

Είναι γνωστό ότι όλα τα δέματα από το μαγαζί αυτό ταξιδεύουν μέσα στην τεράστια Κίνα με την Flytexpress μέχρι να φτάσουν στο αεροδρόμιο αναχώρησης όπου παραδίδεται στη μεταφορική που θα το ταξιδέψει στην Ευρώπη και στη χώρα προορισμού.

Παρακολούθησέ το, λοιπόν, εκεί και υπομονή μέχρι να παραλάβεις και να το χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως είχα διαλέξει HK Warehouse k όχι cn

 

Υπάρχει εμπειρία πόσο παραπάνω κάνει αντί της gls?

 

 

Το HK Κίνα δεν είναι? Τι είναι, άλλη χώρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...