Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα να δεις που δουλεύουν και Κυριακή...

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 20-07-2014 15:37 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στις 43 ημέρες από την πληρωμή ανοίγεις dispute και περιμένεις

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε...από 14/6 αύριο είμαστε στις 37 ημερολογιακές μέρες...

Η πλάκα είναι πως στις 20/6 παρήγγειλα μια θήκη mofi από ebay η οποία έχει ήδη έρθει καμια δεκαριά μέρες....

Ρε λές να την πατήσω μετά από καμιά 100σταριά αγορές???

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που δουλεύουν και Κυριακή...

Εάν παρακολουθούσες το νήμα θα έβλεπες ότι δουλεύουν επί 24ώρου βάσεως Σάββατα, Κυριακές και αργίες ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπαμε είναι ο τρόπος για να γλυτώσουμε τη χρέωση του paypal από την αλλαγή ισοτιμίας;

Πας paypal--->profile--->my money--->my preapproved payments--->update--->set availiable founding sources--->conversion options--->bill me in the currency listed.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ, υπομονή και κουράγιο σε όσους περιμένουν....

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 25-06-2014 14:19 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-07-2014 05:40 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 17-07-2014 09:55 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-07-2014 16:20 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 18-07-2014 20:52 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-07-2014 23:54 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 21-07-2014 01:07 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ 21-07-2014 06:50 Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 21-07-2014 07:25 Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 21-07-2014 07:36 Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ 21-07-2014 08:15 Μ.Δ. ΚΑΒΑΛΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΚΚ) - ΕΛΤΑ 21-07-2014 08:57 ΚΑΒΑΛΑΣ (ΚΚ) - ΕΛΤΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΕ-ΧΩΡΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ 21-07-2014 11:37 ΚΑΒΑΛΑΣ (ΚΚ) - ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το κινητό έχει κολλήσει στο αεροδρόμιο από Τετάρτη μεσημέρι και πλέον δεν θα το περιμένω ούτε Δευτέρα....

 

Τελικά το κινητό ξεκόλλησε, αλλά δεν μου το φέρανε και ούτε αφήσανε χαρτάκι σήμερα.... :( Αντε να δούμε πότε θα το πάρω...:blink:

 

Το όλο θέμα είναι ότι έκανε 4 μέρες να έρθει από dispatched to overseas και εδώ Ελλάδα έχει 5 μέρες και πάει για 6η....:worry: Μάλλον διακοπές κάνει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε καμιά απεργιούλα σήμερα Αθήνα?

Από το Σάββατο έχουμε κολλήσει:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-07-2014 10:15 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Από το κακό στο χειρότερο τα ΕΛΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από την Πέμπτη νομίζω είναι Ελλάδα κι ακόμα βρίσκεται στην μονάδα διανομής της περιοχής μου...

 

Αύριο αν πάω να παραλάβω από εκεί το πακέτο θα μου που τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όντως κάτι δεν "πηγαίνει καλά" ...

Δέμα δικό μου:

Αποστολή από Κίνα 3/7

Άφιξη στην Ελλάδα 8/7

Θεσσαλονίκη 11/7 και ακόμη το περιμένω .... :X:X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όντως κάτι δεν "πηγαίνει καλά" ...

Δέμα δικό μου:

Αποστολή από Κίνα 3/7

Άφιξη στην Ελλάδα 8/7

Θεσσαλονίκη 11/7 και ακόμη το περιμένω .... :X:X

Μ. Δ δυτικής Θεσσαλονίκης κι εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την εμπειρια μου με τις παραδοσεις κλπ. Λοιπον εχουμε και λεμε vickmall,2 κινητα σε ενα πακετο, EMS και είχα τα εξής. Παραδοση μεσα σε 8 ημέρες (5 εργάσιμες) ΟΧΙ τελωνείο. Αυτά απο μένα. Το μόνο περίεργο ήταν ότι ενώ το πορτα πορτα των ελτά είναι διπλα μου, ο ελτατζης το πηγαινε βόλτες γυρω γυρω και μου το εφερε τελευταιο μετα απο 8 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την εμπειρια μου με τις παραδοσεις κλπ. Λοιπον εχουμε και λεμε vickmall,2 κινητα σε ενα πακετο, EMS και είχα τα εξής. Παραδοση μεσα σε 8 ημέρες (5 εργάσιμες) ΟΧΙ τελωνείο. Αυτά απο μένα. Το μόνο περίεργο ήταν ότι ενώ το πορτα πορτα των ελτά είναι διπλα μου, ο ελτατζης το πηγαινε βόλτες γυρω γυρω και μου το εφερε τελευταιο μετα απο 8 ωρες.

 

Έλα να δεις την ΓΕΝΙΚΗ Σταυρούπολης. Απόσταση από το σπίτι ούτε 50 μέτρα, τελευταίος ή την επόμενη μέρα, συνήθως πάω και τα παίρνω εγώ τα πακέτα. Από την άλλη τα ΕΛΤΑ και τα ΕΛΤΑ Πόρτα Πόρτα μου τα φέρνουν πιο νωρίς.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αυτο το θεμα λογο τον πολλων συζητησεων ειναι λιγο δυσκολο το να διαβασω ολα!Θα ηθελα να παραγγειλω ενα κινητο απο to minideal η vickmall λογο οτι αυτα εχω δει οτι επιλεγουν οι περισσοτεροι,ενας γνωστος μου πειρε απο το Minideal,αλλα εμενα με χαλασαν τα σχολια που διαβασα για το τελωνειο,ημουν ετοιμος να παραγγειλω και μπηκα στην διαδικασια να το ψαξω λιγο γι αυτο ρωταω...Ενας πληρωσε 130ε για ενα κινητο που πειρε...πως ακριβως γινεται το να μν πληρωσεις τελωνειο,ειναι θεμα τυχης,πληρωνεις κατι συγκεκριμενο,τι ενεργιες πρεπει να κανω για να μην πληρωσω?Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αυτο το θεμα λογο τον πολλων συζητησεων ειναι λιγο δυσκολο το να διαβασω ολα!Θα ηθελα να παραγγειλω ενα κινητο απο to minideal η vickmall λογο οτι αυτα εχω δει οτι επιλεγουν οι περισσοτεροι,ενας γνωστος μου πειρε απο το Minideal,αλλα εμενα με χαλασαν τα σχολια που διαβασα για το τελωνειο,ημουν ετοιμος να παραγγειλω και μπηκα στην διαδικασια να το ψαξω λιγο γι αυτο ρωταω...Ενας πληρωσε 130ε για ενα κινητο που πειρε...πως ακριβως γινεται το να μν πληρωσεις τελωνειο,ειναι θεμα τυχης,πληρωνεις κατι συγκεκριμενο,τι ενεργιες πρεπει να κανω για να μην πληρωσω?Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!

 

Αυτή η συζήτηση για την παράνομη εισαγωγή κινητών νομίζω δεν επιτρέπετε στο forum. Αλλά οι περισσότεροι που αγοράζουν με απλό ταχυδρομείο Singapore post δεν έχουν προβλήματα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυο πράγματα. Έχω δυο δέματα που το ένα είναι προς παράδοση από το πρωί αλλά δεν ήρθε τίποτα σήμερα. Μπορώ να πάω να το πάρω από εκεί,σωστά; Και κάτι άλλο είναι φυσιολογικό από Σάββατο να έχει κολλήσει στο στάδιο ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ); Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δυο πράγματα. Έχω δυο δέματα που το ένα είναι προς παράδοση από το πρωί αλλά δεν ήρθε τίποτα σήμερα. Μπορώ να πάω να το πάρω από εκεί,σωστά; Και κάτι άλλο είναι φυσιολογικό από Σάββατο να έχει κολλήσει στο στάδιο ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ); Ευχαριστώ

 

Είναι τόσο δύσκολο να διαβάσετε τις τελευταίες σελίδες τουλάχιστον για να μην ρωτάμε συνέχεια τα ίδια πράγματα?:confused:

 

Αυτή η συζήτηση για την παράνομη εισαγωγή κινητών νομίζω δεν επιτρέπετε στο forum. Αλλά οι περισσότεροι που αγοράζουν με απλό ταχυδρομείο Singapore post δεν έχουν προβλήματα

 

Πολύ σωστός ο Romanos:up:

 

Εν τω μεταξύ ο τύπος γράφτηκε στο φόρουμ μόνο και μόνο για να μην πληρώσει:blink::protest:

 

καλησπερα,Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα αυτο το θεμα λογο τον πολλων συζητησεων ειναι λιγο δυσκολο το να διαβασω ολα!Θα ηθελα να παραγγειλω ενα κινητο απο to minideal η vickmall λογο οτι αυτα εχω δει οτι επιλεγουν οι περισσοτεροι,ενας γνωστος μου πειρε απο το Minideal,αλλα εμενα με χαλασαν τα σχολια που διαβασα για το τελωνειο,ημουν ετοιμος να παραγγειλω και μπηκα στην διαδικασια να το ψαξω λιγο γι αυτο ρωταω...Ενας πληρωσε 130ε για ενα κινητο που πειρε...πως ακριβως γινεται το να μν πληρωσεις τελωνειο,ειναι θεμα τυχης,πληρωνεις κατι συγκεκριμενο,τι ενεργιες πρεπει να κανω για να μην πληρωσω?Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!
Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω οτι ρωτάει με ποιο τρόπο αποστολής να ζητήσει να του στείλουν το δέμα για να έχει λιγότερες πιθανότητες να περάσει τελωνείο και όχι πως μπορεί να αποφύγει το κόστος του τελωνείου αν τελικά περάσει από αυτό...
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όντως κάτι δεν "πηγαίνει καλά" ...

Δέμα δικό μου:

Αποστολή από Κίνα 3/7

Άφιξη στην Ελλάδα 8/7

Θεσσαλονίκη 11/7 και ακόμη το περιμένω .... :X:X

 

 

θυμασαι την τελευταια φορά έτσι? πάμε αλλη μια τον γύρω του κόσμου

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/22 08:56:11

2014-07-09 13:40, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/22 08:56:11

2014-07-11 13:40, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-07-09 13:40, Received from Customer

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

θυμασαι την τελευταια φορά έτσι? πάμε αλλη μια τον γύρω του κόσμου

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/22 08:56:11

2014-07-09 13:40, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/22 08:56:11

2014-07-11 13:40, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-07-09 13:40, Received from Customer

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Μη με λες τέτοια και ήδη έχω αρχίσει και βλέπω στον ύπνο μου οτι με έρχεται ειδοποίηση οτι έφτασε Ελλάδα. Και το χειρότερο? Είναι οτι έχω κανονίσει να δώσω την Παρασκευή την προηγούμενη συσκευή μου, οπότε η μεταφορά δεδομένων και επαφών θα γίνει μέσο...Σιγκαπούρης

Link to comment
Share on other sites

Μη με λες τέτοια και ήδη έχω αρχίσει και βλέπω στον ύπνο μου οτι με έρχεται ειδοποίηση οτι έφτασε Ελλάδα. Και το χειρότερο? Είναι οτι έχω κανονίσει να δώσω την Παρασκευή την προηγούμενη συσκευή μου, οπότε η μεταφορά δεδομένων και επαφών θα γίνει μέσο...Σιγκαπούρης

 

 

μην αγχώνεσαι θα ερθει... απλά κανόνισε να παραδώσεις την άλλη συσκευή λίγο (εεεεεεεεεε λίγο τωρα... θα δειξει...) αργότερα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι θα ερθει... απλά κανόνισε να παραδώσεις την άλλη συσκευή λίγο (εεεεεεεεεε λίγο τωρα... θα δειξει...) αργότερα!!! :)

 

Πάντως από οτι έχω παρατηρήσει σε όλους όταν έρχεται, έρχεται νωρίς το πρωί το αεροπλάνο από εξωτερικό. Κατά την διάρκεια της μέρας π.χ 12 το μεσημέρι παίζει να δείς αυτό το πολυαγαπημένο " ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ" ?

 

Ρωτάω για να ξέρω...να μη ρίχνω άδικα το server της Singapore Post! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...