Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις παρει κατι ακριβο και στο εστειλαν χωρις tracking? δηλαδη απο το συγκεκριμενο site μπορω να παρω κινητο χωρις tracking? ειναι δυνατον???

 

Για το Banggood συγκεκριμένα μου είπανε οτι σε αντικείμενα χαμηλής αξίας τα στέλνουν με Tracking Number (ετσι μου έστειλαν μια ζελατινα και μια θήκη).

Σε αντικείμενα μεγαλής αξίας τα στέλνουν με τρακινκ ναμπερ (έτσι μου έστειλαν το ταμπλετ)

 

Και στις 2 περιπτώσεις επέλεξα τη δωρεαν μεταφορά (με Swisspost εγινε η δική μου) και δεν είχα ζητήσει να μου τα στείλουν με τρακινκ.

 

και οι 2 παρεληφθησαν κανονικα, και η παραγγελία χωρις το τρακινκ, ηρθε και καμια εβδομάδα συντομότερα.

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από Banggood έχω πάρει αρκετά πράγματα και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα σχεδόν ποτέ.

Όταν η παραγγελία είναι άνω των 20$ περίπου στα στέλνουν με δωρεάν tracking number, αλλιώς αν θέλεις το ζητάς με επιπλέον χρέωση.

Το NL Post ΔΕΝ έχει tracking number, ενώ πληρώνεις παραπάνω από china post.

Όταν παραγγέλνεις πολλά αντικείμενα στα χωρίζει στις αποθήκες από τις οποίες θα σταλούν, αν είναι σε διαφορετικές. Αυτό είναι σχετικά πρόσφατο. Παλιά έκανα παραγγελία 4 αντικείμενα, πλήρωσα για tracking number και επειδή ήταν σε διαφορετικές αποθήκες μου έστειλαν το ένα μόνο του με tracking number και τα άλλα 3 χωριστά με απλό ταχυδρομείο. Όταν τους έκραξα, μου έδωσαν σαν bonus κάποιους πόντους στο σύστημα επιβράβευσης που έχουν.

Έχει τύχει να μην παραλάβω αντικείμενο, μάλιστα ένα χάθηκε, μου το έστειλαν ξανά χωρίς καμία χρέωση και ξαναχάθηκε!!! Οπότε μου έκαναν άμεσα refund και το παρήγγειλα για τρίτη φορά με tracking number και τελικά το παρέλαβα.

Όσες φορές είχα πρόβλημα πάντα μιλούσα στο chat που έχουν και ήταν πρόθυμοι να βοηθήσουν. Απλά ζητούσαν να περιμένω κάποιες μέρες και αν δεν ερχόταν μετά από 50-60 ημέρες μου έκαναν refund ή νέα αποστολή αμέσως. Δεν χρειάστηκε ποτέ να καταφύγω σε αμφισβήτηση στο Paypal.

Γενικώς το θεωρώ αρκετά αξιόπιστο και έχω πάρει και ακριβά πράγματα (tablet) χωρίς πρόβλημα.

Βέβαια, όλα αυτά ισχύουν μέχρι να διαψευστούν.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, ισχύουν μέχρι να διαψευστούν.

σκέψου οτι το κομμάτι της παραγγελίας που περιμένω ακόμα ΕΧΕΙ tracking.

το βλέπουν απο το banggood οτι ΔΕΝ έχει φτάσει, και παρόλα αυτά επέλεξαν να δώσουν στο paypal το άλλο tracking απο το κομμάτι που έχει φτάσει

αυτά δεν γίνονται κατά λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλη αντιμετώπιση απο Banggood.

Παραγγελία 25$ ( 4 αντικείμενα ) την έσπασαν στα 4 και όλα τα έστειλαν χωρίς tracking number. Ελαβα μέσα σε 15-20 μέρες τα 3 προιόντα. Επίσης παρέλαβα και προιόν παραγγελίας που έκανα πολύ αργότερα.

Για το Τέταρτο προιόν άνοιξα dispute στο paypal χθες, γιατί φθάσαμε τις 40+ μέρες.

Πριν ανοίξω το dispute τους έγραψα και μου είπαν να περιμένω, απαντάω πάλι και παίρνω την ίδια ακριβώς απάντηση με την πρώτη, μα την ίδια όμως, που δεν ταίριαζε καν στην δική μου απάντηση...ένιωσα ότι με κοροιδεύουν.

Εγώ δεν εμπιστεύομαι κανέναν κινέζο να αφήσω να περάσουν 50-60 μέρες χάνοντας την προστασία του Paypal περιμένοντας μπας και αποζημιωθώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακριβώς, ισχύουν μέχρι να διαψευστούν.

σκέψου οτι το κομμάτι της παραγγελίας που περιμένω ακόμα ΕΧΕΙ tracking.

το βλέπουν απο το banggood οτι ΔΕΝ έχει φτάσει, και παρόλα αυτά επέλεξαν να δώσουν στο paypal το άλλο tracking απο το κομμάτι που έχει φτάσει

αυτά δεν γίνονται κατά λάθος.

 

Ωραίοι οι τύποι. Εντελώς γύφτουλες!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη πολυ ευχαριστη θεση να δηλωσω οτι σημερα παρελαβα και το πακετο που δεν ειχε tracking number απο το http://www.gearbest.com. Οποτε θα κλεισω και το dispute οπως πρεπει... μου εφυγε τεραστιο αγχος.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη πολυ ευχαριστη θεση να δηλωσω οτι σημερα παρελαβα και το πακετο που δεν ειχε tracking number απο το http://www.gearbest.com. Οποτε θα κλεισω και το dispute οπως πρεπει... μου εφυγε τεραστιο αγχος.

 

τέλεια!!! μπράβο και να το χάρεις αυτό που πήρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε...... Δεν μου έχει ξανατύχει ποτέ να κολλήσει δέμα στο αεροδρόμιο.

 

2014-07-16 17:15, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-07-16 07:26, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-07-10 14:10, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:1654 Millisecond

2014-07-16 10:26, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-07-12 14:10, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-07-10 14:10, Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε...... Δεν μου έχει ξανατύχει ποτέ να κολλήσει δέμα στο αεροδρόμιο.

 

2014-07-16 17:15, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-07-16 07:26, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-07-10 14:10, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:1654 Millisecond

2014-07-16 10:26, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-07-12 14:10, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-07-10 14:10, Received from Customer

 

 

υπομονή!!!!

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/18 10:35:59

2014-07-09 13:40, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/18 09:18:50

2014-07-11 13:40, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-07-09 13:40, Received from Customer

 

αφού περασε εκεί μην αγχώνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

υπομονή!!!!

 

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/18 10:35:59

2014-07-09 13:40, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/07/18 09:18:50

2014-07-11 13:40, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-07-09 13:40, Received from Customer

 

αφού περασε εκεί μην αγχώνεσαι...

 

Και εγώ ακριβώς τα ίδια στοιχεία έχω με εσένα iliasgr1. Αξιοπερίεργο όμως που του kobi εφυγε αργότερα και ήρθε νωρίτερα. Με κάνει κ αναρωτιέμαι τι διαδρομή μπορεί να ακολουθεί ένα αεροπλάνο και πόσο διαφορετική μπορεί να είναι από κάποιο άλλο, και πόσα διαφορετικά αεροπλάνα μπορεί να φεύγουν από την άπω ανατολή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς τα ίδια στοιχεία έχω με εσένα iliasgr1. Αξιοπερίεργο όμως που του kobi εφυγε αργότερα και ήρθε νωρίτερα. Με κάνει κ αναρωτιέμαι τι διαδρομή μπορεί να ακολουθεί ένα αεροπλάνο και πόσο διαφορετική μπορεί να είναι από κάποιο άλλο, και πόσα διαφορετικά αεροπλάνα μπορεί να φεύγουν από την άπω ανατολή.

 

βασικά απο αυτά που έχω δει, διαφορετικά δρομολόγια... πολλά αεροπλάνα... πάντα παίζουν οι χρόνοι... πχ εχω παραλάβει σε 16, 18 , 19, και 42 μέρες από την πληρωμή!!! απλά το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι υπομονή!!! μπορει να μπει σημερα Ελλάδα αλλά μπορεί και σε 15 μέρες θα δείξει... ποτέ δεν μπορείς να υπολογίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Aπλά δες εδώ... :

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 02-07-2014 15:15 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-07-2014 05:01 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 14-07-2014 04:15 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 16-07-2014 23:28 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-07-2014 03:45 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ 17-07-2014 06:46 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ 17-07-2014 06:54 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-07-2014 06:58 Μ.Δ. ΝΙΚΑΙΑΣ

 

 

Από το αεροδρόμιο έκανε να φύγει 3 μέρες παρά κάτι ώρες.

Στο Μ.Δ. Νικαίας βρίσκεται εδώ και ΔΥΟ μέρες! Και τώρα θα με πιάσει το ΣΚ όπως φαίνεται.

Όπως είπε και κάποιος άλλος, τον παίζουνε και με τα δύο χέρια, αν και μάλλον και με τα πόδια θα συμπλήρωνα.

ΕΝΝΙΑ μέρες τη Δευτέρα στην Ελλάδα και από την Κίνα ήρθε σε ΟΧΤΩ!!!

Όλοι άχρηστοι σε όλες τις υπηρεσίες!

Πείτε μου ένα λόγο που ο ταχυδρόμος δεν έχει περάσει ΔΥΟ μέρες να μου αφήσει το ειδοποιητήριο...

 

EDIT: Πήρα έξαλλος τηλέφωνο τα Ελτα και μου δώσαν δύο τηλ για το ΜΔ Νικαίας. Στο ένα είχα πάρει χθες και ήταν μια πολύ αγενής κότα. Οπότε πήρα στο άλλο. Τελικά, θα περάσω εγώ ο ίδιος από το ΜΔ να το πάρω.

Edited by FreddyKrueger
Link to comment
Share on other sites

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF234316217SG 17-06-2014 19-06-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

αγορά από minideal. Πότε να αρχίσω να ανησυχώ? Διαβάζω για άλλους που παρήγγειλαν 5 και 6 Ιουλίου και έχουν ήδη παραλάβει!

Link to comment
Share on other sites

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF234316217SG 17-06-2014 19-06-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

αγορά από minideal. Πότε να αρχίσω να ανησυχώ? Διαβάζω για άλλους που παρήγγειλαν 5 και 6 Ιουλίου και έχουν ήδη παραλάβει!

 

Στις 43 ημέρες από την πληρωμή ανοίγεις dispute και περιμένεις

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Στις 7 του μήνα έκανα την πρώτη στη ζωή μου παραγγελία διαδικτυακά στο Vickmall για ενα κινητό. Παρακολουθούσα μέσω tracking number την κατάσταση και τα τελικά στοιχεία είναι τα εξής

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 08-07-2014 15:20 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-07-2014 07:12 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-07-2014 11:50 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-07-2014 14:44 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-07-2014 19:16 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-07-2014 01:52 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 18-07-2014 03:34 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 18-07-2014 04:12 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 18-07-2014 07:26 ΕΛΤΑ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΤ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 18-07-2014 07:51 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-07-2014 13:21 ΕΛΤΑ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΤ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΕΛΤΑ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΤ 18-07-2014 13:34 ΕΛΤΑ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΤ

 

Θα ήθελα να ρωτήσω (μεγάλη αγωνία για την απάντηση που θα μου δώσετε) αν γλίτωσα τελικά το τελωνείο και επίσης πότε μπορώ να παραλάβω το πακέτο μου , γιατί πάνω στο χαρτί που μου ήρθε στο σπίτι γράφει παραλαβή από την επομένη και δεν απαντάει κάποιος στο τηλεφωνο του καταστήματος για να μου πει τί γίνεται:(:cry:.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να έχει μπει καν στο τελωνείο, άρα δεν θα πληρώσεις τελωνείο.

Αν η ειδοποίοηση που σου άφησαν γράφει παραλαβή την επόμενη εργάσιμη, σημαίνει πως την Δευτέρα θα πας στο ταχυδρομείο να παραλάβεις.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Στις 7 του μήνα έκανα την πρώτη στη ζωή μου παραγγελία διαδικτυακά στο Vickmall για ενα κινητό. Παρακολουθούσα μέσω tracking number την κατάσταση και τα τελικά στοιχεία είναι τα εξής

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 08-07-2014 15:20 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-07-2014 07:12 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-07-2014 11:50 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-07-2014 14:44 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-07-2014 19:16 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-07-2014 01:52 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 18-07-2014 03:34 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 18-07-2014 04:12 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ 18-07-2014 07:26 ΕΛΤΑ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΤ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 18-07-2014 07:51 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-07-2014 13:21 ΕΛΤΑ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΤ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΕΛΤΑ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΤ 18-07-2014 13:34 ΕΛΤΑ ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΤ

 

Θα ήθελα να ρωτήσω (μεγάλη αγωνία για την απάντηση που θα μου δώσετε) αν γλίτωσα τελικά το τελωνείο και επίσης πότε μπορώ να παραλάβω το πακέτο μου , γιατί πάνω στο χαρτί που μου ήρθε στο σπίτι γράφει παραλαβή από την επομένη και δεν απαντάει κάποιος στο τηλεφωνο του καταστήματος για να μου πει τί γίνεται:(:cry:.

 

 

ναι το γλύτωσες... και απο δευτέρα πρωί μπορεις να το παραλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια το γλύτωσες , το πακέτο είναι στο ταχυδρομείο της περιοχής σου:D

 

Απο αύριο (Δευτέρα) πας και το παίρνεις;)

 

Και είσαι απο τους τυχερούς της εποχής διότι αν δείς λίγο πιό πάνω:rolleyes: σε κάποιον ''ταξιδεύει'' απο τι 16 Ιουνίου:mad:

 

Ενώ σε εσένα σε 8 ημερολογιακές ήταν εδώ

 

 

 

EDIT

Καλά τέτοιος συγχρονισμός?:blink:

 

16:28 απαντήσαμε ταυτόχρονα

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια το γλύτωσες , το πακέτο είναι στο ταχυδρομείο της περιοχής σου:D

 

Απο αύριο (Δευτέρα) πας και το παίρνεις;)

 

Και είσαι απο τους τυχερούς της εποχής διότι αν δείς λίγο πιό πάνω:rolleyes: σε κάποιον ''ταξιδεύει'' απο τι 16 Ιουνίου:mad:

 

Ενώ σε εσένα σε 8 ημερολογιακές ήταν εδώ

 

 

 

EDIT

Καλά τέτοιος συγχρονισμός?:blink:

 

16:28 απαντήσαμε ταυτόχρονα

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Ναι είμαι τυχερός απ'ότι φαίνεται. Φτάνει και το περιεχόμενο του πακέτου να είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

βασικά απο αυτά που έχω δει, διαφορετικά δρομολόγια... πολλά αεροπλάνα... πάντα παίζουν οι χρόνοι... πχ εχω παραλάβει σε 16, 18 , 19, και 42 μέρες από την πληρωμή!!! απλά το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι υπομονή!!! μπορει να μπει σημερα Ελλάδα αλλά μπορεί και σε 15 μέρες θα δείξει... ποτέ δεν μπορείς να υπολογίσεις...

 

Υπάρχει δλδ περίπτωση να φτάσει (και να εμφανιστεί στα tracking sites) το σ/κ? Ή δεν γίνονται πτήσεις ή παραλαβές στο σ/κ?

Link to comment
Share on other sites

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 27-06-2014 16:06 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 16-07-2014 05:54 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-07-2014 15:23 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 18-07-2014 16:45 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Σαν να είχαμε μια μικρή καθυστέρηση στην Αθήνα! Από βδομάδα τώρα λογικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά.Να κάνω μια ερώτηση.

περιμένω το one+ από Γερμανία, έφυγε με dhl και τώρα είναι σε στάτους "ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS"

από τη dhl μου είπαν ότι θα το έχω σε 6-7 μέρες συνολικά...

το θέμα μου είναι το εξής:θα το φέρει το δέμα σπίτι?ή να κάνω εξουσιοδότηση να πάει να το πάρει η γυναίκα μου από το ταχυδρομείο?

ευχαριστώ πολύ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά έτσι δουλεύουν...Είναι σίγουρο αυτό...Τα Γερμανικά ταχυδρομεία συνεργάζονται με τη dhl και στην Ελλάδα

αναλαμβάνουν τα ελτα..Είναι σίγουρο αυτό..έχω tracking number από ελτά...και πριν φύγει είχα από dhl..

 

Η DHL είναι εταιρεία courrier. Δεν έχει καμμία σχέση με το ταχυδρομείο.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λέει ο Σπύρος, τα Γερμανικά ταχυδρομεία στην Γερμανία με DHL και Ελλάδα με τα ΕΛΤΑ. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...