Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τόσα dispute βλέπω να τρώμε ban ομαδικώς...Δε φτάινε οι κινέζοι για την κατάντια μας...
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρες σε όλους,

Έχει κάποιος εμπειρία απο παραγγελία σε Geekbuying απο Germany stock?

Θα ήθελα να μάθω χρόνο παράδοσης?

Και εάν στην τιμή που αναφέρει το site είναι τελική ή θα πρέπει να πληρώσω και κάτι στο τελωνείο?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από bangood μέσω priority δεν είναι ασφαλές;

Προς το παρόν είναι ασφαλής μέθοδος ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους,

Έχει κάποιος εμπειρία απο παραγγελία σε Geekbuying απο Germany stock?

Θα ήθελα να μάθω χρόνο παράδοσης?

Και εάν στην τιμή που αναφέρει το site είναι τελική ή θα πρέπει να πληρώσω και κάτι στο τελωνείο?

Ευχαριστώ πολύ

 

Αφού είναι από Γερμανία είναι Ευρώπη δεν πληρώνεις τελωνείο. Ο χρόνος παράδοσης ισούται με πια μέθοδος αποστολής θα διαλέξεις επίσης ισούται ανάλογα με την μέθοδο αποστολής θα πληρώσεις συν μεταφορικά. Και αυτό που θα σου βγάλει στο τέλος να πληρώσεις θα είναι και το τελικό ποσό. Δεν πληρώνεις μετά από εκεί τίποτα παραπάνω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εγω παρελαβα εχθες παραγγελια απο banggood priority mail. Απο 8/12 που εγινε η παραγγελια shipped στις 9/12 και παραλαβη χθες απο ελτα πειραια 5/1. Ενταξει αμα βγαλουμε τις αργιες και τα λοιπα ειναι καλος χρονος νομιζω. Στατιστικα τα αναφερω ολα. Καλη συνεχεια και υπομονη σε οσους περιμενουν ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει στο Gearbest το LeEco Le Pro3 Elite,€128.82. Να το χτυπήσω? Επιστρέφουν τα έξοδα τελωνείου?

Στο Facebook ισχυρίζονται ότι τα επιστρέφουν,έχει πάρει τα χρήματα του πίσω κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει στο Gearbest το LeEco Le Pro3 Elite,€128.82. Να το χτυπήσω? Επιστρέφουν τα έξοδα τελωνείου?

Στο Facebook ισχυρίζονται ότι τα επιστρέφουν,έχει πάρει τα χρήματα του πίσω κάποιος?

Σχετικά πρόσφατα ανακοίνωσαν ότι το κάνουν, οπότε και να το τόλμησε κανείς, είναι πολύ νωρίς για να έχει προλάβει το δέμα του να έρθει Ελλάδα, να χρεωθεί με δασμούς στο τελωνείο και να τους διεκδικήσει ο παραλήπτης από το GB, οπότε δε νομίζω να μπορεί κανείς να σου απαντήσει με βεβαιότητα.

Από την άλλη, έστω ότι όντως η περίπτωση δουλεύει όπως ισχυρίζονται. Μέχρι να παραγγείλεις και να έρθει το τηλέφωνο, θα περάσει αρκετός καιρός (μήνας στην *πολύ* καλύτερη των περιπτώσεων) - και πολλά μπορεί να αλλάξουν μέχρι τότε (συμπεριλαμβανομένης και της υποσχέσεως αυτής του GB - *αν* δεχθούμε βέβαια ότι ισχύει έστω και τώρα).

Νομίζω ότι είναι αρκετό το ρίσκο γενικότερα για να το πάρει κανείς... (εκτός και αν πεις ότι οκ, μπορεί όντως να γίνει στραβή, τι να κάνουμε, θα πληρώσω το τελωνείο και τέρμα - αλλά μιας και ψάχνεις, όπως όλοι μας άλλωστε, την καλύτερη τιμή, μάλλον κάτι τέτοιο δεν παίζει...)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πρόσφατα ανακοίνωσαν ότι το κάνουν, οπότε και να το τόλμησε κανείς, είναι πολύ νωρίς για να έχει προλάβει το δέμα του να έρθει Ελλάδα, να χρεωθεί με δασμούς στο τελωνείο και να τους διεκδικήσει ο παραλήπτης από το GB, οπότε δε νομίζω να μπορεί κανείς να σου απαντήσει με βεβαιότητα.

Από την άλλη, έστω ότι όντως η περίπτωση δουλεύει όπως ισχυρίζονται. Μέχρι να παραγγείλεις και να έρθει το τηλέφωνο, θα περάσει αρκετός καιρός (μήνας στην *πολύ* καλύτερη των περιπτώσεων) - και πολλά μπορεί να αλλάξουν μέχρι τότε (συμπεριλαμβανομένης και της υποσχέσεως αυτής του GB - *αν* δεχθούμε βέβαια ότι ισχύει έστω και τώρα).

Νομίζω ότι είναι αρκετό το ρίσκο γενικότερα για να το πάρει κανείς... (εκτός και αν πεις ότι οκ, μπορεί όντως να γίνει στραβή, τι να κάνουμε, θα πληρώσω το τελωνείο και τέρμα - αλλά μιας και ψάχνεις, όπως όλοι μας άλλωστε, την καλύτερη τιμή, μάλλον κάτι τέτοιο δεν παίζει...)

 

Η τιμή είναι "χώμα",αλλιώς δεν θα ασχολούμουν καν. :)

Link to comment
Share on other sites

Μίλα μαζί τους αν σου πουν οκ παρτο..το κινητό είναι κελεπούρι....Η καλύτερη συσκευή που έχω πιάσει

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα να ρωτήσω για αγορά απο Geekbuying Italy stock,

εάν κάνω την παραγγελία η τιμή που αναφέρεται έχει φαντάζομαι μέσα και τους φόρους οπότε δεν θα έχει πρόβλημα όταν έρθει Ελλάδα,σωστά?

Επίσης ο μόνος τρόπος αποστολής αναφέρεται με DHL,θα υπάρξει κάποια έξτρα χρέωση ή μόνο η τιμή αποστολής που αναφέρεται στο site?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εγω παρελαβα εχθες παραγγελια απο banggood priority mail. Απο 8/12 που εγινε η παραγγελια shipped στις 9/12 και παραλαβη χθες απο ελτα πειραια 5/1. Ενταξει αμα βγαλουμε τις αργιες και τα λοιπα ειναι καλος χρονος νομιζω. Στατιστικα τα αναφερω ολα. Καλη συνεχεια και υπομονη σε οσους περιμενουν ακομα.

 

Και σε μενα ενα fitness band από Banggood εκανε 28 μερες, με priority mail, χωρις τελωνεια, παραλαβη απο ΕΛΤΑ και μεσα στις γιορτες, αργιες κλπ. Μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά πρόσφατα ανακοίνωσαν ότι το κάνουν, οπότε και να το τόλμησε κανείς, είναι πολύ νωρίς για να έχει προλάβει το δέμα του να έρθει Ελλάδα, να χρεωθεί με δασμούς στο τελωνείο και να τους διεκδικήσει ο παραλήπτης από το GB, οπότε δε νομίζω να μπορεί κανείς να σου απαντήσει με βεβαιότητα.

Από την άλλη, έστω ότι όντως η περίπτωση δουλεύει όπως ισχυρίζονται. Μέχρι να παραγγείλεις και να έρθει το τηλέφωνο, θα περάσει αρκετός καιρός (μήνας στην *πολύ* καλύτερη των περιπτώσεων) - και πολλά μπορεί να αλλάξουν μέχρι τότε (συμπεριλαμβανομένης και της υποσχέσεως αυτής του GB - *αν* δεχθούμε βέβαια ότι ισχύει έστω και τώρα).

Νομίζω ότι είναι αρκετό το ρίσκο γενικότερα για να το πάρει κανείς... (εκτός και αν πεις ότι οκ, μπορεί όντως να γίνει στραβή, τι να κάνουμε, θα πληρώσω το τελωνείο και τέρμα - αλλά μιας και ψάχνεις, όπως όλοι μας άλλωστε, την καλύτερη τιμή, μάλλον κάτι τέτοιο δεν παίζει...)

 

Επιστρέφουν το ποσό στο PayPal ή σε πόντους στο site τους ;

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση...! :)

 

(για απάντηση μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε τον πρώτο... γενναίο που θα το επιχειρήσει)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μάγκες και καλή χρονιά. Απλά ήθελα να ενημερώσω, πως 3 πακέτα: 1) με 82μέρες, 2)με 33μέρες, 3)με 20 μέρες, τα παρέλαβα όλα 5/1. Τα 2 πρώτα με unregistered, το 3ο, με registered belgium. Δεν περίμενα τόσο γρηγορα να έρθουν (το 2ο-3ο ειδικά σε περίοδο γιορτών).
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσουμε ενα ζευγάρι παπούτσια από gear υπάρχει τρόπος να περάσει έτσι?

Το Belgium παίζει ακόμα?

Η ανακοίνωση ότι θα επιστρέψει τα χρήματα αν κάτσει.. μας καλύπτει ακόμα?

 

(Εχω κάνει μια παραγγελία με την προοπτική οτι θα πληρώσω παραπάνω και θα μου τα επιστρεψουν αλλά δεν έχει εμφανιστεί ακόμα)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με DPD UK παραλαμβάνω με acs courrier έχω Ελλάδα? Είναι σοφία το πακετάκι μου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι acs, σου άργησε αλλά επιτέλους παραλαμβανεις

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη μέθοδος εκτός priority line είναι με βελγικό συστημενο προς το παρόν δεν περνάνε τελωνείο ,και η 2 επιλογή unregistered αλλά με μεγάλο χρόνο παράδοσης.
Link to comment
Share on other sites

Συστημένο και unregistered, γίνεται;

Μπορείς να αναφέρεις κάνα site που υποστηρίζουν το βελγικό και το unregistered;

Edited by lio14
Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη επιλογη λεει. Οχι βελγικο συστημενο Unregistered

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Απο το gearbest με βελγικό συστημένο μέχρι στιγμής δεν έχει περάσει τελώνειο , αυτό αύριο μπορεί να αλλάξει ,όπως και unregistered αλλά σε αυτό έχω παραγγείλει μικρής αξίας πράγματα πάλι δεν πέρασαν τελωνείο είτε με βελγικό ταχυδρομείο είτε με Κινέζικο είτε με νησιά Σολομώντα ,όπως είναι η κατάσταση με αγορές από Κίνα τα πάντα αλλάζουν από μέρα σε μέρα , εδώ λέμε τι ισχύει αυτή την στιγμή .
Link to comment
Share on other sites

Ναι acs, σου άργησε αλλά επιτέλους παραλαμβανεις

Άστα αδερφέ από τις 19/11 περιμένω. Εγώ μένω εδώ Μακεδονία δίπλα είναι τα σύνορα σε 3.5 ώρες θα είναι εδώ.άμα ξεκινήσει σήμερα η αύριο πιστεύω αυτή τη εβδομάδα να παραλάβω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...