Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχουμε τηλέφωνα από το τελωνείο στα Σπάτα.... Έχω αποστολή από Κίνα (aliexpress) ηλεκτρονικό τσιγάρο το οποίο δεν γνώριζα ότι έχει απαγορευτεί η είσοδος στην Ελλάδα και ενώ μου είπαν ότι κατασχέθηκε και πάει "για καταστροφή" στο taking γράφει ακόμα ότι μπήκε τελωνείο προς παράδοση και έτσι δεν μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω από aliexpress.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

45 μερες και συνεχιζει να μη διειχνει τιποτα με dpd uk southall κολλημενο

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλό το ανέκδοτο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλό το ανέκδοτο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και όμως .. δυο δικά μου από 24 σήμερα "έκλεισαν" από ΚΔΑ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως .. δυο δικά μου από 24 σήμερα "έκλεισαν" από ΚΔΑ.

Ακριβώς, άρα δεν υπάρχει ανέκδοτο...

Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που ξέρω ναι δουλεύουν....Και Σ/Κ. Τουλάχιστον πιστεύω θα κλείσει από ΚΔ ΑΤΤΙΚΗΣ. Αν κλείσει και έχουν χώρο τα φορτηγά θα το δεις να ξημερώματα να φορτώνεται και να παίρνει το δρόμο του για το ΜΔ της περιοχής σου. Αν όχι τότε αυτό που σου Λέω θα γίνει Τρίτη προς Τετάρτη. Πάντως είσαι κοντά..

 

Sent from my 2013023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ένα πακέτο είναι απο Τετάρτη Θεσσαλονίκη..και τα αλλά 3 έκλεισαν απο ΚΔ Αθηνών αλλά δύσκολα θα πετύχω παραλαβή Ασπροβάλτα πριν τα φώτα απο ότι βλέπω.καλη Χρόνια σε όλους με υγεία και καλή χρονιά και στους εργαζόμενους στα ΕΛΤΑ

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πάρω το oukitel mix2 από gear best

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_1193922.html?wid=11

Αλλά δεν βγάζει το ,priority line EU express, κάνω κάτι λάθος? Δεν το έχουν διαθέσιμο πλέον αυτόν τον τρόπο αποστολής?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και όμως .. δυο δικά μου από 24 σήμερα "έκλεισαν" από ΚΔΑ.
Στην ερώτηση εάν δουλεύουν Σάββατο ή Κυριακή αναφερόμουν

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στην ερώτηση εάν δουλεύουν Σάββατο ή Κυριακή αναφερόμουν

Ναι σε αυτό απάντησε, σάββατο σήμερα και είχε update στο status.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πάρω το oukitel mix2 από gear best

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_1193922.html?wid=11

Αλλά δεν βγάζει το ,priority line EU express, κάνω κάτι λάθος? Δεν το έχουν διαθέσιμο πλέον αυτόν τον τρόπο αποστολής?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Την "έφαγε" το Βαμπίρ φαίνεται ... :lol:

Όντως, δοκίμασα και εγώ και ..τίποτα. Πάρε κανένα από το BG, εκεί ισχύει το priority, μόλις πέρασαν 2 δικά μου.

Έχει και αυτό σε προσφορά, αλλά το περιμένουν. https://www.banggood.com/Oukitel-K3-5_5-Dual-Front-Rear-Cameras-4GB-RAM-64GB-ROM-MT6750T-6000mAh-Battery-4G-Smartphone-p-1186496.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK

Καλή Χρονιά !! :)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να πάρω το oukitel mix2 από gear best

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_1193922.html?wid=11

Αλλά δεν βγάζει το ,priority line EU express, κάνω κάτι λάθος? Δεν το έχουν διαθέσιμο πλέον αυτόν τον τρόπο αποστολής?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Η συγκεκριμένη μέθοδος αποστολής σταμάτησε εδώ και καιρό.να σου την αλήθεια καλύτερα, μεγάλες καθυστερήσεις τώρα τελευταία.το gb εγγυάται ότι με Belgium Post η Sweden τα δέματα δεν περνάνε τελωνείο και εάν περάσουν σου πληρώνει το τελωνείο.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ καλή χρονιά σε όλους ,και εγώ τα χώνω στα ΕΛΤΑ για αυτά που συμβαίνουν ,αλλά αν γίνουν ιδιωτικά την βάψαμε , παράγγειλε ο αδερφός μου από αγγλια 9€ μεταφορικά με royal mail το στέλνουν και είναι unregister , 3 καλοκαιρινές μπλούζες είναι .
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ καλή χρονιά σε όλους ,και εγώ τα χώνω στα ΕΛΤΑ για αυτά που συμβαίνουν ,αλλά αν γίνουν ιδιωτικά την βάψαμε , παράγγειλε ο αδερφός μου από αγγλια 9€ μεταφορικά με royal mail το στέλνουν και είναι unregister , 3 καλοκαιρινές μπλούζες είναι .

Για τις καθυστερήσεις στο αεροδρόμιο εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Γιατί δέματα που προορίζονται για Χανιά τα στέλνουν πρώτα σε ΚΔ Ηρακλείου αντί να τα στείλουν κατευθείαν Χανιά;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστες είναι οι κάρτες και οι δικλίδες ασφαλείας που έχουν. Στην ουσία δεν διαφέρουν σε τίποτα απολύτως από το paypal.

 

1. Ναι μεν οι κάρτες και οι δικλείδες ασφαλείας που έχουν είναι (αρκετά) αξιόπιστες, αλλά ποιος σου εγγυάται ότι δεν θα χακαριστεί το site του Ali ή του πωλητή του ? Λίγες φορές έχουν χακαριστεί site, ακόμα και κολοσσών, και έχουν κλαπεί δεδομένα ?

2. Και το σπουδαιότερο... Με αγορά μέσω Paypal είσαι καλυμμένος ότι αν κάτι πάει στραβά (μη παραλαβή, χαλασμένο προιόν κ.λ) θα πάρεις τα χρήματα σου πίσω, κάτι που δεν σε καλύπτει καθόλου η αγορά απλά με πιστωτική (ή και prepaid) κάρτα.

Όπως βλέπεις λοιπόν υπάρχει τεράστια διαφορά στην αγορά με κάρτα και στην αγορά μέσω Paypal....

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα, Σάββατο, κουνήθηκε και εμένα αντικείμενο με Nl post που από 24/12 ήταν κολλημένο στην άφιξη:

 

30/12/2017, 02:43:14 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

29/12/2017, 22:00:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/12/2017, 09:35:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

1/12/2017, 23:00:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ την έλλειψη προσωπικού στα ΕΛΤΑ ,που πλέον κάνει μια εβδομάδα από όταν τους παραδοθεί το δέμα να έρθει στην περιοχή μου,που πριν καιρό έκανε 1-3 μέρες. Ξέρουμε γιατί γίνεται για να πουληθούν τζάμπα σε ιδιώτη ,και να μας βάζει σαν τους Άγγλους 9 μεταφορικά για ασυνόδευτο δέμα .
Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθώ καλή χρονιά σε όλους ,και εγώ τα χώνω στα ΕΛΤΑ για αυτά που συμβαίνουν ,αλλά αν γίνουν ιδιωτικά την βάψαμε , παράγγειλε ο αδερφός μου από αγγλια 9€ μεταφορικά με royal mail το στέλνουν και είναι unregister , 3 καλοκαιρινές μπλούζες είναι .

 

Εννοώ την έλλειψη προσωπικού στα ΕΛΤΑ ,που πλέον κάνει μια εβδομάδα από όταν τους παραδοθεί το δέμα να έρθει στην περιοχή μου,που πριν καιρό έκανε 1-3 μέρες. Ξέρουμε γιατί γίνεται για να πουληθούν τζάμπα σε ιδιώτη ,και να μας βάζει σαν τους Άγγλους 9 μεταφορικά για ασυνόδευτο δέμα .

Ακριβώς, οπότε μην τα χώνεις στα ελτά διότι έχουν το μικρότερο μερίδιο ευθύνης για την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, οπότε μην τα χώνεις στα ελτά διότι έχουν το μικρότερο μερίδιο ευθύνης για την κατάσταση.

 

Εγώ όταν πέσει πολύ δουλειά τρέχω πανικόβλητος και δουλεύω και παραπάνω ώρες.

Τους ταχυδρόμους τους βλέπω που φεύγουν κάθε πρωί κατά τις 8 και κατά τις 11-12 έχουν επιστρέψει από τη διανομή.Δεν θα έπρεπε αυτό το διάστημα να εργαστούν καμία ωρίτσα παραπάνω; Δεν λέω να κάνουν υπερωρίες,, αλλά να εργαστούν παραπάνω ή πιο εντατικά εντός του ωραρίου τους Είχαα πριόριτυ στο Μ.Δ της περιοχής μου, που έκαναν 5 μέρες να το σκανάρουν και μου το παρέδωσαν 2 ημέρες μετά .

Έχει , δεν έχει δουλειά, δεν χαλάνε τη ζαχαρένια τους για κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Την "έφαγε" το Βαμπίρ φαίνεται ... :lol:

Όντως, δοκίμασα και εγώ και ..τίποτα. Πάρε κανένα από το BG, εκεί ισχύει το priority, μόλις πέρασαν 2 δικά μου.

Έχει και αυτό σε προσφορά, αλλά το περιμένουν. https://www.banggood.com/Oukitel-K3-5_5-Dual-Front-Rear-Cameras-4GB-RAM-64GB-ROM-MT6750T-6000mAh-Battery-4G-Smartphone-p-1186496.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK

Καλή Χρονιά !! :)

 

Τι λέτε παιδιά είστε όλοι λάθος μια χαρά βγάζει αν προσθέσεις και κάτι ακόμα στο καλάθι εμένα με βγάζει μια χαρά priority line. Και δεν έχει σταματήσει καθόλου.

 

Για το gearbest μιλάω.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πέσει πολύ δουλειά τρέχω πανικόβλητος και δουλεύω και παραπάνω ώρες.

Και γώ, αλλά σκέψου και τους κινέζους της foxconn που δουλεύουν νυχθημερόν σε καθεστώς σύγχρονης δουλείας. Θέλεις να τους μοιάσεις?

Τους ταχυδρόμους τους βλέπω που φεύγουν κάθε πρωί κατά τις 8 και κατά τις 11-12 έχουν επιστρέψει από τη διανομή.Δεν θα έπρεπε αυτό το διάστημα να εργαστούν καμία ωρίτσα παραπάνω; Δεν λέω να κάνουν υπερωρίες,, αλλά να εργαστούν παραπάνω ή πιο εντατικά εντός του ωραρίου τους

Ξεκινήσαμε να κατηγορούμε τη διαλογή στο αεροδρόμιο, μόλις έγινε γνωστό ότι πρόκειται για ιδιώτη περάσαμε στα ΚΔ και τώρα φτάσαμε στον τελευταίο κρίκο της αλυσίδας για να εντοπίσουμε τους υπαίτιους των καθυστερήσεων, αγνοώντας μάλιστα ότι οι ώρες που εμφανίζονται στο δρόμο δεν είναι το πλήρες εργασιακό τους ωράριο.

Έχει , δεν έχει δουλειά, δεν χαλάνε τη ζαχαρένια τους για κανένα.

Δε ξέρω αν ισχύει, αλλά αν ναι φοβάμαι ότι ζηλεύω λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...