Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι γινετε ρε παιδια με τους απιθανους στα ελτα 3 μερες τωρα 17/12/2019, 15:50:38 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
Link to comment
Share on other sites

Το Banggood μου έστειλε κινητό με Γερμανικό ταχυδρομείο! Εγώ ήξερα ότι με Ολλανδικό Post NL δε μπαίνει τελωνείο μέσω τριγωνικής, το κάνουν και με το Γερμανικό τώρα ή θα φάω κάνα αγγούρι; :cry:

 

To tracking number μου (εγώ έβαλα τα xxx) : CP007xxx572DE

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood μου έστειλε κινητό με Γερμανικό ταχυδρομείο! Εγώ ήξερα ότι με Ολλανδικό Post NL δε μπαίνει τελωνείο μέσω τριγωνικής, το κάνουν και με το Γερμανικό τώρα ή θα φάω κάνα αγγούρι; :cry:

 

 

 

To tracking number μου (εγώ έβαλα τα xxx) : CP007xxx572DE

Τριγωνική είναι και αυτό θα σου έρθει με DHL χωρίς τελώνιο αν είσαι καλό παιδί αλλιώς θα παραδωθεί κάπου αλλού σε λάθος διεύθυνση όπως έγινε πρόσφατα και σε εμένα αλλά και σε άλλους και μετά θα παλεύεις με το PayPal να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Τριγωνική είναι και αυτό θα σου έρθει με DHL χωρίς τελώνιο αν είσαι καλό παιδί αλλιώς θα παραδωθεί κάπου αλλού σε λάθος διεύθυνση όπως έγινε πρόσφατα και σε εμένα αλλά και σε άλλους και μετά θα παλεύεις με το PayPal να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

 

Ευχαριστώ.

 

Εγώ πλήρωσα απευθείας με κάρτα, για να γλιτώσω την προμήθεια του PayPal. Ούτως ή άλλως δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το Banggood, ελπίζω ούτε και τώρα... :O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Εγώ πλήρωσα απευθείας με κάρτα, για να γλιτώσω την προμήθεια του PayPal. Ούτως ή άλλως δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το Banggood, ελπίζω ούτε και τώρα... :O

 

Ποια είναι η προμήθεια που νομίζεις ότι σου κρατάει το paypal;

Αν πληρώσεις με την συνδεδεμένη κάρτα σου και έχεις αποκλείσει να κάνει αυτό τη μετατροπή του συναλλάγματος, δεν χρεώνεσαι καμία προμήθεια απ' αυτό και η μετατροπή θα γίνει με την ισοτιμία του οργανισμού που εξέδωσε την κάρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η προμήθεια που νομίζεις ότι σου κρατάει το paypal;

 

Αν πληρώσεις με την συνδεδεμένη κάρτα σου και έχεις αποκλείσει να κάνει αυτό τη μετατροπή του συναλλάγματος, δεν χρεώνεσαι καμία προμήθεια απ' αυτό και η μετατροπή θα γίνει με την ισοτιμία του οργανισμού που εξέδωσε την κάρτα σου.

 

Πολύ σωστά καμιά προμήθεια με αυτό τον τρόπο.

 

 

Ευχαριστώ.

 

Εγώ πλήρωσα απευθείας με κάρτα, για να γλιτώσω την προμήθεια του PayPal. Ούτως ή άλλως δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το Banggood, ελπίζω ούτε και τώρα... :O

 

Διάβασε τα προηγούμενα ποστ εδώ και θα καταλάβεις, ελπίζω να μην σου χρειαστεί το PayPal...

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά καμιά προμήθεια με αυτό τον τρόπο.

 

 

 

 

Διάβασε τα προηγούμενα ποστ εδώ και θα καταλάβεις, ελπίζω να μην σου χρειαστεί το PayPal...

 

Φιλε μου, αν εξελιχθει ομαλα η αποστολη, ξερεις ποσες μερες κανει κατα μεδο ορο;

Σπιτι το φερνει η dhl;

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ οι μλκες οι κινεζοι τι εχουν κανει εδω ?? το ιδιο τρακιν σε τρια διαφορετικα δεματα εχουν δωσει ? απο το μπ@@δρελο το bangood ειναι .....ανα συμβαινει κατι αλλο ασ το πει καποιος γιατι με εχουν πιασει νευρα , πουλανε σε φτηνες τιμες και ποιανιουν ταα κοροιδα σαν και εμενα ? το δικο μου πακετο ειναι της 18/12 τα αλλα δενξαιρω τι ειναι

Destination

 

Origin - Cached time: 2019-12-19 15:10:08 (GMT+02:00)

2019-12-18 18:45

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

2019-12-14 18:06

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

2019-11-21 18:30

 

The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

 

εστειλα μειλ με το θεμαα αυτο να δουμε τι θασ μου απαντησουν ρε μαλον την παατησαμε

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, αν εξελιχθει ομαλα η αποστολη, ξερεις ποσες μερες κανει κατα μεδο ορο;

 

Σπιτι το φερνει η dhl;

Κάνει περίπου 20 μέρες και στο φέρνει η dhl αν έχεις στην περιοχή σου διαφορετικά κάποια άλλη κούριερ που συνεργάζονται με dhl.

Link to comment
Share on other sites

RU301198206NL παιδια καλημερα μπορει να δει καποιος τι στον κορακα εχασαν το δεμα μου ?

 

Στα ΕΛΤΑ αναφέρει ΚΔ Αττικής ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ στις 17/12, που σημαίνει ότι προχωράει για παράδοση και εδώ μπορείς να δεις όλη τη διαδρομή του δέματος.

Link to comment
Share on other sites

Στα ΕΛΤΑ αναφέρει ΚΔ Αττικής ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ στις 17/12, που σημαίνει ότι προχωράει για παράδοση και εδώ μπορείς να δεις όλη τη διαδρομή του δέματος.

 

μα αυτο λεω και εγω 4 μερες τωρα ΚΔ Αττικής ?? δεν γινεται αυτο το στατους το περναει αμεσως και εδω εχει κατσει μερες

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο λεω και εγω 4 μερες τωρα ΚΔ Αττικής ?? δεν γινεται αυτο το στατους το περναει αμεσως και εδω εχει κατσει μερες

 

Καλημέρα

Ναι έχει αλλάξει το status στο Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ εδώ και πάρα πολύ καιρό έτσι καθυστερούν.

Για δες δικό μου δέμα πριν λίγες ημέρες, σε αυτή την κατάσταση ήταν 5 ημέρες και στις 17/12/2019 παρέλαβα.

16/12/2019, 15:18:24 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

11/12/2019, 20:59:56 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

οπότε Δευτέρα ή Τρίτη παραλαμβάνεις και εσύ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο λεω και εγω 4 μερες τωρα ΚΔ Αττικής ?? δεν γινεται αυτο το στατους το περναει αμεσως και εδω εχει κατσει μερες

 

Μάλλον, δεν διαβάζεις συχνά το νήμα και τα πολλά παράπονα συμφορουμιτών για το θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη δεν το ηξερα ειχα συνηθίσει να φευγουν αμεσως απο αυτο το στατους :)

 

μπανανια forever :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που συνήθως περιμένω 1-1,5-2 μήνες...τώρα ήρθε σε μία εβδομάδα και περιμένει μαντάτα..

 

2019-12-20 07:22, ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH UNLOADED - AWAITING CUSTOMS INSPECTION

2019-12-13 14:03, SINGAPORE, DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

Link to comment
Share on other sites

Ρε σε μια εβδομάδα από την παραγγελία να έρχονται πλέον από Κίνα και να κάθονται ένα μήνα στο αεροδρόμιο !!!!!

Ξεφτίλα απόλυτη.

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παραδοση καθε χρονο τετοιες μερες.:lol:

 

Τα σουργελα 5 μερες στο κεντρο διαλογης και εχουμε μελλον ακομα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας.

Έχω μπλέξει με το Αλι και άκρη δεν μπορώ να βγάλω.

Αγόρασα μια ρομποτική σκούπα ,ο πωλητής δεν μου έχει στείλει το προιόν . Παρά ένα ψεύτικο tracking number που σύμφωνα με το percel app έχει παραδοθεί στην Αγγλία.

Άνοιξα dispute στο Αλι και μολονότι ο πωλητής παραδέχεται ότι δεν έχω παραλάβει μου ζητά να περιμένω και σε ότι σε πέντε μέρες θα αλλάξει το tracking και ότι θα παραλάβω σύντομα.

Κάτι το οποίο απεριψα.

Έχω ανέβασει σαν evidence όλη την συζήτηση που έχω κάνει με τον πωλητή ,το ψεύτικο tracing ,και το αποτέλεσμα αναζήτησης από το parcels app όπου φαίνεται ότι έχει παραδοθεί Αγγλία και όχι Ελλάδα.

Σήμερα έλαβα από το Αλι email ότι το δέμα φαίνεται ότι έχει παραδοθεί και να ανεβάσω καινούργια στοιχεία όπου να τεκμηριώνουν ότι δεν έχω παραλάβει.

Αλλιώς σε τρεις μέρες θα πληρώσει κανονικά τον πωλητή

Προσπαθώ να βγάλω live chat κάποιον από το Αλι και δεν μπορώ

Τι κάνουμε σέ αυτή την περίπτωση ?

Link to comment
Share on other sites

Τα σουργελα 5 μερες στο κεντρο διαλογης και εχουμε μελλον ακομα

 

1ον ποσες μερες εχουν περασει ? ετσι ηρθε η οθονη μου για να μην περασει τελωνειο . δεν γινεται να γινει παραδοση σε αλλο σημειο κ το αλλι να ζηταει κ αλλα στοιχεια ,

Edited by giorgos_xperia
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

1ον ποσες μερες εχουν περασει ? ετσι ηρθε η οθονη μου για να μην περασει τελωνειο . δεν γινεται να γινει παραδοση σε αλλο σημειο κ το αλλι να ζηταει κ αλλα στοιχεια ,

 

τι σχεσει εχω εγω με το αλι ? φιλε μου τα μπερδεψες :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...