Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια που το είπες για απεργία, έψαξα και βρήκα αυτό: http://www.postnl.com/help-support/delivery-status/international-service-alerts/

Οι άνθρωποι στην ιστοσελίδα τους έχουν ενημέρωση για τα πάντα!:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα παρέλαβα απο το ταχυδρομείο δέμα απο Banggood με ταχυδρομείο Σεϋχέλλες με αποστολή απο Σεϋχέλλες 14/10 το δέμα ήρθε σε άψογη κατασταση με εξωτερικό δέμα απο φελιζόλ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα απο το ταχυδρομείο δέμα απο Banggood με ταχυδρομείο Σεϋχέλλες με αποστολή απο Σεϋχέλλες 14/10 το δέμα ήρθε σε άψογη κατασταση με εξωτερικό δέμα απο φελιζόλ

 

Ευχάριστα νέα. Η ημερομηνία 14-10 που ακριβώς αναφαιρετε? Είναι παραγγελίας ή αποστολής απο Σευχέλλες?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν το έχει κάνει. Το δέμα μου είναι σε αυτήν την κατασταση:

Κατάσταση: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Ημερομηνία/Time: 08-11-2016 16:39

Περιοχή: Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Κατάσταση: ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Ημερομηνία/Time: 09-11-2016 06:23

Περιοχή: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Κατάσταση: ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Ημερομηνία/Time: 09-11-2016 10:10

Περιοχή: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Υπάρχει δυνατότητα να παραλάβω σήμερα από κάπου γιατί αύριο φεύγω πολύημερο ταξίδι και δεν ξέρω αν θα το κρατήσουν τόσες μέρες στο ταχυδρομείο? Αν μπορώ να πάρω κάπου τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ να το κρατήσουν σε κάποιο κέντρο διανομής να πάω να το παραλάβω. Το έχει κάνει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν το έχει κάνει. Το δέμα μου είναι σε αυτήν την κατασταση:

Κατάσταση: ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Ημερομηνία/Time: 08-11-2016 16:39

Περιοχή: Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Κατάσταση: ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

Ημερομηνία/Time: 09-11-2016 06:23

Περιοχή: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Κατάσταση: ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Ημερομηνία/Time: 09-11-2016 10:10

Περιοχή: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Υπάρχει δυνατότητα να παραλάβω σήμερα από κάπου γιατί αύριο φεύγω πολύημερο ταξίδι και δεν ξέρω αν θα το κρατήσουν τόσες μέρες στο ταχυδρομείο? Αν μπορώ να πάρω κάπου τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ να το κρατήσουν σε κάποιο κέντρο διανομής να πάω να το παραλάβω. Το έχει κάνει κανείς?

 

Αν προλαβαίνεις μπορείς να πάς αύριο από τα ΕΛΤΑ της περιοχής σου μήπως το πάρεις κατευθείαν από εκεί. Αλλιώς πάρτους τηλέφωνο να στο κρατήσουν

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια κατάσταση περίπου είμαι και εγώ.

[ATTACH]66208[/ATTACH]

Αναμονή……

Στα ΕΛΤΑ έχει αυτό :

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

30-10-2016

06:49

ΟΛΛΑΝΔΙΑ

οι ημερομηνίες και ώρες είναι ίδιες με αυτές που παρακολουθώ από άλλες πηγές (17track, sky56.cn και aftership) .

αλλά έχει καθυστερήσει πάρα πολύ να πάρει ενημέρωση το tracking number, αντιθέτως με άλλο δέμα που ταξίδευαν παρέα και το έχω στα χέρια μου. μιλάμε για +10 μέρες καθυστέρηση μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου

Link to comment
Share on other sites

Αν προλαβαίνεις μπορείς να πάς αύριο από τα ΕΛΤΑ της περιοχής σου μήπως το πάρεις κατευθείαν από εκεί. Αλλιώς πάρτους τηλέφωνο να στο κρατήσουν

 

Κέντρο διαλογής Αττικής,είναι ο κεντρικό δεν έχει πάει στην περιοχή του ακόμα.

 

Εγώ πάντως θα τον ****** το ταχυδρόμο μου.

Είναι στο κέντρο διαλογής της περιοχής μου και ούτε καν το έχει σκανάρει,ούτε φυσικά μου έφερε το χαρτάκι να πάω να το πάρω.

Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο διαλογής Αττικής,είναι ο κεντρικό δεν έχει πάει στην περιοχή του ακόμα.

 

Εγώ πάντως θα τον ****** το ταχυδρόμο μου.

Είναι στο κέντρο διαλογής της περιοχής μου και ούτε καν το έχει σκανάρει,ούτε φυσικά μου έφερε το χαρτάκι να πάω να το πάρω.

 

Εαν λες γιαυτο με SG, έδειξε κι όλας κλείσιμο από ΚΔ ? εμένα απλά άφιξη στο ΚΔ ακόμα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εαν λες γιαυτο με SG, έδειξε κι όλας κλείσιμο από ΚΔ ? εμένα απλά άφιξη στο ΚΔ ακόμα.

 

Άφιξη στο Μ.Δ Νίκαιας λέει.

Και κλασσικά,λόγο έλλειψης προσωπικού,δεν έφερε το χαρτάκι..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άφιξη στο Μ.Δ Νίκαιας λέει.

Και κλασσικά,λόγο έλλειψης προσωπικού,δεν έφερε το χαρτάκι..

 

Α η Nίκαια προχωράει γρήγορα φαίνεται, η Καλλιθέα τα ζώα μου αργά στο Κ.Δ ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Α η Nίκαια προχωράει γρήγορα φαίνεται, η Καλλιθέα τα ζώα μου αργά στο Κ.Δ ακόμα.

 

Κ.Δ. Αττικής;

Γιατί αν είναι Κ.Δ ήΜ.Δ Καλλιθέας είναι και σένα εκεί..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κ.Δ. Αττικής;

Γιατί αν είναι Κ.Δ ήΜ.Δ Καλλιθέας είναι και σένα εκεί..

 

Aττικής εννοείται, είπαμε εδώ κυλάνε όλα πιο χαλαράαα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ με αγορά απο Vickmall και αποστολή με Singapore post και από 29/10 κολλημένο στο "information received":angry:

Σε επικοινωνία με Selina μου δικαιολογήθηκε οτι η κούριερ 4px άλλαξε αεροπορική εταιρία γιατί η προηγούμενη ήταν αργή.Δυστυχώς το δικό μου πακέτο το ανέλαβε-μου ειπε- η "αργή" εταιρεία...:dash:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Κι εδω ακριβως το ιδιο με τους φιλους απο πανω.

Τι παιζει?

Τι εννοείς τι παίζει? Μια χαρά είσαι από χρόνους. Εγώ 27/10 pre advised, 1/11 send item abroad και σήμερα έκλεισε σε αεροδρόμιο Ελλάδα. Οπότε λογικά από εβδομάδα θα έχεις νέα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα μια από τα ίδια αγορά από yeso521 και αποστολή με postnl ενώ ολα ξεκίνησαν αρκετά γρήγορα κόλλησε ολλανδια αρκετές μέρες σήμερα φάνηκε ότι εφτασε Ελλάδα χωρίς να έχει ενημερωθεί το Ε.Λ.Τ.Α δείχνει ότι είναι ολλανδια ακόμα . http://www.17track.net/el/track?nums=RS654471199NL
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα. Η ημερομηνία 14-10 που ακριβώς αναφαιρετε? Είναι παραγγελίας ή αποστολής απο Σευχέλλες?
η 14/10 ειναι ημερομηνια αποστολης απο Σευχελλες η παραγγελια στο banggod ηταν 27/9
Link to comment
Share on other sites

η 14/10 ειναι ημερομηνια αποστολης απο Σευχελλες η παραγγελια στο banggod ηταν 27/9

 

Αααααα είσαι παλιοσειρά εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω tracking number απο czech post.Που μπαινεις και βλεπεις πληροφοριες γιατι στο 17track δεν μου δειχνει τιποτα και περασαν 6 μερες απο την παραγελια

Czech post μπαίνω αλλά εμένα από 27/10 γράφει the consignment was returned to the sender...

Από Κινα(gearbest) έφυγε στις 13/10...

Ένα άλλο δέμα που έφυγε από Κινα στις 29/10 ήρθε σπίτι μου σήμερα.

Τι να πω...

Edited by Realistis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα και προηγουμένος αλλά δεν έλαβα καμιά απάντηση.

 

Για ρίξτε μια ματιά εδώ. Γιατί έχει φάει τόσο μεγάλο κόλλημα?

http://www.17track.net/el/track?nums=YT1629912166101420&fc=190008

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έστειλα και προηγουμένος αλλά δεν έλαβα καμιά απάντηση.

 

Για ρίξτε μια ματιά εδώ. Γιατί έχει φάει τόσο μεγάλο κόλλημα?

http://www.17track.net/el/track?nums=YT1629912166101420&fc=190008

Δεν είναι και μεγάλο κόλλημα.Στα λογικά πλαίσια κινείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Κατι πρεπει να παιζει εκει με Ολλανδια. και εγω στο γκρουπ με κολλημενο το δεμα Ολλανδια(?) 15 μερες... Για να δουμε...

 

Destination Country - Cache Time: 2016-11-10 10:24

2016-10-24 15:21 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...χρειάζομαι άμεσα τη βοηθειά σας...

Λοιπόν είχα πάρει πέρυσι τον Ιούλιο το Lenovo Vibe Z2 pro απο το Vickmall... (To συγκεκριμένο κινητό ήταν μεγάλη αποτυχία)αφού το δουλεύω 9 μήνες μου βγάζει θέμα motherboard...

Tο στέλνω πίσω στο Vickmall και αφού το "φτιάχνει" και είμαι κανονικά στην εγγυηση, μετα απο δυομιση μήνες το εχω και πάλι στα χέρια μου...

Όταν το παίρνω μετά απο 4 μέρες που δουλεύει κανονικά, αφού αλλάξανε motherboard, κάνει πάλι τα ίδια... Το λέω στη Σελίνα και μου λέει στείλτο πίσω ξανά...

Αφού το στέλνω και περιμένω 2 μήνες χωρίς κάποιο νέο... την ρωτάω τι γίνεται με το κινητό... για τα λάβω το παρακάτω e-mail

 

Dear customer,

When you sent it back to us,the phone had lost warranty when you sent it back to me.

I received your phone,and because you sent to the old address,we take a long time get it.

we will pay about $40 to fix the model by ourself.

But i am afraid it will appear problem in future again,then we can not fix it for you again...

Do you want to fix it?or we can offer you $40 coupon,you buy another model?

Thanks very much,waiting for your reply.

 

------------------

Best Regards!

Selina

Site:http://www.vickmall.com

 

 

Και ρωτάω... οκ τώρα δεν είναι στην εγγύηση... αλλά την πρώτη φορά ήταν και στην ουσία ήρθε πίσω χαλασμένο... και εφόσον παραδέχεσαι ότι δεν μπορείς να το φτιάξεις χωρίς να ξαναχαλάσει... για κινητο που μου κόστισε 280Ε μου δίνεις απλά ένα κουπόνι 40$??????

Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επικοινώνησε μαζί μου χθες το gearbest για να με ρωτήσει εάν παρέλαβα το δέμα που μου έστειλαν από 13/10. Τους είπα ότι το δέμα μου έχει κολλήσει στην Τσεχια από τις 21/10 και αφού με γέμισαν συγνώμες, μου ζήτησαν να ξαναστειλω τα στοιχεία μου και να τους δώσω 4-5 μέρες για να ξεκαθαρίσουν τι συμβαίνει.

Θέλω να πιστεύω πως σε 4-5 μέρες θα είμαι o.k διαφορετικά θα καθαρίσει η PayPal μιας και έχω κρατημενες με screenshot όλες μας τις συνομιλίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...