Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σημειώσω οτι το δέμα μου έρχεται κατευθείαν απο Γερμανία απο αποθηκες του tinydeal που βρίσκονται εκεί, και οχι απο κίνα διαμέσου Γερμανίας.

Και το δικό μου απο τις γερμανικές αποθήκες του Amazon ήρθε. Τα γερμανικά ταχυδρομεία πάντα ήταν αργά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, χρόνια πολλά!

Ξέρει κάποιος να μου πει αυτό τον αριθμό που τον βλέπω?

YF015988047

 

Εδω: http://track.yw56.com.cn/en-US/

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου απο τις γερμανικές αποθήκες του Amazon ήρθε. Τα γερμανικά ταχυδρομεία πάντα ήταν αργά.

 

Ισχύει.Εδώ η αδερφή μου έστειλε προσωπικά χέρι με χέρι στο ταχυδρομείο ένα δέμα και έκανε 1 μήνα να μου έρθει..Οδικώς έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα δεματα της 7-12 μου ξανα στειλε η κινεζα για καποιο λογο...και λεει τα εξης...

 

Dear customer,

It is normal will appear such delay,we don't know the reason,but will appear such delay every year.

and nobody know when will appear delay..

So it is unlucky ..

Pls wait more days,what i can sure is your parcel didn't lost.

Hope you can understand.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω μια απορία να μου λύσετε αν σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο.

Από 16 Νοεμβρίου έχω παραγγείλει δύο μικρά τζαμάκια κάμερας για κινητό από vickmall 5$. Μικρό ποσό. Με tracking number κλπ.

Το μαγαζί αξιόπιστο.

Περίπου τέλη Νοεμβρίου μπήκα (ΕΛΤΑ track) και είδα ότι είχε φτάσει Ελλάδα το δεματάκι.

Εντάξει λέω. Το θέμα τελείωσε, είναι θέμα χρόνου να έρθει στη πόρτα.

Αλλά δεν ήρθε ακόμη. Μπαίνω σήμερα στα ΕΛΤΑ Track και δεν υπάρχει. ΠΟΥΘΕΝΑ. Ούτε σε διεθνή Track site τα οποία τσέκαρα σήμερα για πρώτη φορά.

Τι έγινε; μήπως κάτι δε κατάλαβα;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω μια απορία να μου λύσετε αν σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο.

Από 16 Νοεμβρίου έχω παραγγείλει δύο μικρά τζαμάκια κάμερας για κινητό από vickmall 5$. Μικρό ποσό. Με tracking number κλπ.

Το μαγαζί αξιόπιστο.

Περίπου τέλη Νοεμβρίου μπήκα (ΕΛΤΑ track) και είδα ότι είχε φτάσει Ελλάδα το δεματάκι.

Εντάξει λέω. Το θέμα τελείωσε, είναι θέμα χρόνου να έρθει στη πόρτα.

Αλλά δεν ήρθε ακόμη. Μπαίνω σήμερα στα ΕΛΤΑ Track και δεν υπάρχει. ΠΟΥΘΕΝΑ. Ούτε σε διεθνή Track site τα οποία τσέκαρα σήμερα για πρώτη φορά.

Τι έγινε; μήπως κάτι δε κατάλαβα;

 

Θες να μας δωσεις το tracking?

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια...

 

RI727062382CN*

Το συγκεκριμένο δείχνει στα ΕΛΤΑ ότι ξεκίνησε από την Κίνα στις 22/11

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια...

 

RI727062382CN*

 

εκτος απ την καθυστερηση δεν βλεπω κατι λαθος...μια χαρα το δειχνει και στα ελτα. γνωμη μου; περιμενε μεχρι την πρωτη εργασιμη του νεου ετους και ανοιξε dispute στo paypal

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Μήπως ο λόγος που δεν είδα τίποτα ήταν ότι έκανα αναζήτηση από browser κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που μπερδευω λιγο τα θεματα αλλα με αγχωσατε τωρα γιατι και εγω περιμενω ενα δεμα απο Ολλανδια και ενω γραφει στο PostNL οτι ηρθε στις 25/12 στην Ελλαδα και στα ΕΛΤΑ γραφει:

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 22-12-2015 23:41 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-12-2015 14:20 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

και δεν εχω πληρωσει με paypal αλλα με τραπεζικο εμβασμα.Καμια ιδεα τι να κανω; ποσο καιρο θα περιμενω;

Edited by Sianor
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες

Πεντε χρονια παραγγελιες απο Κινα, πρωτη φορα αναρωτιεμαι..

Περιμενω ενα δεμα απο banggood, το εστειλαν με nederland post και στο tracking λεει:

22-12-2015 09:27 The item has been processed in the country of destination ROMANIA

Το βλεπετε φυσιολογικο εδω και 8 μερες να ειναι κολλημενο Ρουμανια?

Να ανοιξω case στο paypal αμεσα η να περιμενω κατα τις 10 Ιανουαριου? Πληρωθηκε στις 3/12 και εφυγε την επομενη.

Τι λετε?

 

Υ.Γ. Στα ΕΛΤΑ δεν υπαρχει καταχωρηση.

 

Σορρυ που μπερδευω λιγο τα θεματα αλλα με αγχωσατε τωρα γιατι και εγω περιμενω ενα δεμα απο Ολλανδια και ενω γραφει στο PostNL οτι ηρθε στις 25/12 στην Ελλαδα και στα ΕΛΤΑ γραφει:

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 22-12-2015 23:41 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-12-2015 14:20 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

και δεν εχω πληρωσει με paypal αλλα με τραπεζικο εμβασμα.Καμια ιδεα τι να κανω; ποσο καιρο θα περιμενω;

Αυτα που ρωτας σε μας παρε τηλ στα ΕΛΤΑ 2103353777 και ρωτα τα εκει.

Προφανως θα φανει και στα ΕΛΤΑ αλλα οι μερες ειναι δυσκολες..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω σε αυτούς που παρήγγειλαν από vickmall και το tracking δείχνει πως το πακέτο είναι ακόμα κολλημένο Αγγλία.

 

Μόλις με ενημέρωσαν πως πήγε σπίτι ένα πακέτο από Σιγκαπούρη και δεν περιμένω κατι άλλο από εκεί αυτή την περίοδο, οπότε μάλλον είναι το τηλέφωνο. Θα ξέρω σίγουρα το μεσημέρι που θα πάω σπίτι.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω σε αυτούς που παρήγγειλαν από vickmall και το tracking δείχνει πως το πακέτο είναι ακόμα κολλημένο Αγγλία.

 

Μόλις με ενημέρωσαν πως πήγε σπίτι ένα πακέτο από Σιγκαπούρη και δεν περιμένω κατι άλλο από εκεί αυτή την περίοδο, οπότε μάλλον είναι το τηλέφωνο. Θα ξέρω σίγουρα το μεσημέρι που θα πάω σπίτι.

 

Εμένα είναι ακόμη έτσι:

2015-12-24 00:00 GREECE, ON ITS WAY TOGLS ATHENS

2015-12-22 05:16 HEATHROW WORLDWIDE DC, ARRIVED IN THE UK

Link to comment
Share on other sites

Άμα το πάρει η GLS λογικά θα το φέρει η ACS υπόψιν

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε οσους εχει γινει λαθος και είναι GB τσεκάρετε μία στα ελτα το tracking number ,εμενα εφτασε στα ελτα το αντικειμενο μου.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ετσι ειναι,αλλα με ενημερωσε παλικαρι οτι ξαφνικα του το βγαλε στα ελτα στο κδ της περιοχης του σημερα.και ολα τα site του το γραφουν αγγλια ακομα.

Αρα τσεκαρετε το και εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από banggood

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ22-12-201504:13ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ30-12-201510:13ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ30-12-201513:13ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ30-12-201515:13ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,μπορει να βοηθησει καποιος υπαρχει καποιο θεμα

RK347072096CN

 

2015-12-09 17:15 CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Origin Country - Tracking Consuming: 1399 ms

2015-12-30 14:25 Πεκίνο, αποστολή

2015-12-29 22:18 Πεκίνο αεροδρόμιο τερματικού, αριστερό χέρι πλοήγησης

2015-12-29 22:13 Πεκίνο αεροδρόμιο τερματικού, άφιξη

2015-12-29 15:58 Exchange Bureau στο Πεκίνο, έχει εξαχθεί

2015-12-29 15:58 Exchange Bureau στο Πεκίνο, επέστρεψε

2015-12-28 15:08 Έχουν εξαχθεί Exchange Bureau στο Πεκίνο, για να ανοίξετε τις σημειώσεις (ασφάλεια επιστροφής)

2015-12-26 09:45 Nanjing Exchange Bureau, έχουν εξαχθεί σε μεταξύ τους (εσωτερικής διαμετακόμισης)

2015-12-26 09:45 Exchange Bureau στο Nanjing, επιστροφή

2015-12-26 09:45 Exchange Bureau στο Nanjing, έχει εξαχθεί για να ανοίξει

2015-12-10 15:30 Nanjing Exchange Bureau, έχουν εξαχθεί σε μεταξύ τους (εσωτερικής διαμετακόμισης)

2015-12-10 09:23 Exchange Bureau στο Nanjing, έχει εξαχθεί για να ανοίξει

2015-12-09 18:01 Nanjing ταχυδρομείο ταχυδρομείου διαφήμιση Προεδρείο, αριστερά, στον επόμενο σταθμό "Nanjing"

2015-12-09 17:18 Nanjing ταχυδρομείο ταχυδρομείου διαφήμιση Προεδρείο,

2015-12-09 17:15 Nanjing Προεδρείο ταχυδρομείο ταχυδρομείου διαφήμισης έχει γίνει αποδεκτή

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,μπορει να βοηθησει καποιος υπαρχει καποιο θεμα

RK347072096CN

 

Κανένα πρόβλημα.

Πάνω κάτω στις 10/1 λογικά θα το χεις, εκτός απροόπτου.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα.

Πάνω κάτω στις 10/1 λογικά θα το χεις, εκτός απροόπτου.

 

στο 17 track ειχε εμφανιση αλαρμ στις 26 και ελεγε θα επιστρεψει πισω στον αποστολεα γιατι δεν πληροι τα προτυπα τελωνειου

μηπως το εστειλαν απο το πεκινο τωρα.

 

Επιστροφή στοιχείο στον αποστολέα

Nanjing Διεθνείς χώρο της ανταλλαγής 21004700

12/26/2015 9:45

Ενοποιημένη για εξαγωγή (Export)

Nanjing Διεθνείς χώρο της ανταλλαγής 21004700

12/28/2015 15:08

Επιστροφή στον αποστολέα. Δεν πληροί τις απαιτήσεις Τελωνείων.

Beijing International χώρο της ανταλλαγής 10010200

Edited by ZMA
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες

Πεντε χρονια παραγγελιες απο Κινα, πρωτη φορα αναρωτιεμαι..

Περιμενω ενα δεμα απο banggood, το εστειλαν με nederland post και στο tracking λεει:

22-12-2015 09:27 The item has been processed in the country of destination ROMANIA

Το βλεπετε φυσιολογικο εδω και 9 μερες να ειναι κολλημενο Ρουμανια?

Να ανοιξω case στο paypal αμεσα η να περιμενω κατα τις 10 Ιανουαριου? Πληρωθηκε στις 3/12 και εφυγε την επομενη.

Τι λετε?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά μια ερώτηση και εγω. παραγειλα στις 21/12 το xiaomi redmi note 3 απο το gearbest. εγραφε οτι το εχουν σε στοκ και για να σταλει η διαδικασια περνει 3-5 μερες. μια και δεν εχει σταλει ακομα μετα απο 10 μερες τους εστειλα μηνημα και μου απαντισαν αμεσως. μου ειπαν οτι το σινγεκριμενο προιον εχει γινει backordered και οτι αργεί η χιαομι να τους προμηθεύσει. μου ειπαν αν θελω να περιμενω λιγο..να διαλεξω κατι αλλο...η να μου δωσουν πισω τα λεφτα.μιας και δεν θελω κατι αλλο λεω να περιμένω. λετε να ειναι οντως ετσι οπως μου τα λενε? παντος ακομα λεει σε στοκ στην σελιδα τους. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

στο 17 track ειχε εμφανιση αλαρμ στις 26 και ελεγε θα επιστρεψει πισω στον αποστολεα γιατι δεν πληροι τα προτυπα τελωνειου

μηπως το εστειλαν απο το πεκινο τωρα.

Φαίνεται οτι υπήρχε ένα πρόβλημα σε κάποιους ελέγχους αλλά πρέπει να πέρασε απο το Πεκίνο και αναχώρησε για εξωτερικό.

 

22-12-2015 09:27 The item has been processed in the country of destination ROMANIA

Το βλεπετε φυσιολογικο εδω και 9 μερες να ειναι κολλημενο Ρουμανια?

Το παράξενο δεν είναι οτι κάθεται τόσες μέρες, το παράξενο είναι οτι δείχνει προορισμό τη Ρουμανία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...