Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχεις αδικο, κι εμενα αυτο το "country of destination" δεν μου καθεται καλα. Παντως αν η Ρουμανια που σταματησε ειναι "country of destination" τοτε το Greece που υποτιθεται οτι γραφει το δεμα τι ειναι?

Στην καλύτερη περίπτωση, πήγε κατα λάθος στη Ρουμανία και θα το προωθήσουν στην Ελλάδα όταν το αντιληφθούν.

 

Στη χειρότερη, σου έδωσαν λάθος αριθμό αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

SG post ή NL post ?

 

Αύριο θα καταθέσω παραγγελία μάλλον...​

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..Σίγουρα πολλές ερωτήσεις έχουν απαντηθεί και σίγουρα πάντα θα υπάρχει κάποιος σαν εμένα να κάνει τις ίδιες ερωτήσεις,οποτε στηρίζομαι στη καλή θέληση...λοιπον το tracking number στα ΕΛΤΑ κουριερ μου βγάζει αυτά.

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 27-12-2015 23:07 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-01-2016 18:25 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-01-2016 21:25 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-01-2016 23:25 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Η ερωτήσεις μου ειναι 2 και αρχικά το δέμα έρχεται προφανώς από ΕΛΤΑ.

Α. Έχει περάσει τελωνείο πλέον και δεν χρειάζεται άγχος? Και

Β. Επειδή είναι 2 τα κινητά ένα δικό μου και ένα της γυναίκας μου αν δε μας βρουν στο σπίτι θα μείνει το ειδοποιητήριο η θα τα "πετάξουν" στην είσοδο και ο Θεός βοηθός?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και κάτι τελευταίο υπολογίζω άλλες 2-4 εργάσιμες για τελική παραλαβή σε αυτό το στάδιο σωστά?μενω Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω από μέσα Νοεμβρίου

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RI784887493CN

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 17-12-2015 21:11 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-01-2016 19:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-01-2016 22:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 04-01-2016 3: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΡΑΦΗΝΑΣ 04-01-2016 07:20 Μ.Δ. ΡΑΦΗΝΑΣ

 

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RI784899240CN

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 17-12-2015 21:11 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 03-01-2016 19:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 03-01-2016 22:00 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 04-01-2016 4: ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΡΑΦΗΝΑΣ 04-01-2016 07:18 Μ.Δ. ΡΑΦΗΝΑΣ

Link to comment
Share on other sites

Number: RF368473174SG

Package Status: Delivered ( 10 Days )

Destination Country: Greece

2016-01-04 09:46 LOUTRON EDIPSOU - ELTA, ITEM DELIVERED

2016-01-04 09:10 LOUTRON EDIPSOU - ELTA, ITEM ARR LOUTRON EDIPSOU - ELTA

2016-01-03 23:14 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM IN CONTA KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-01-03 21:14 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-01-03 18:14 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-12-27 14:34 SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

Origin Country: Singapore

2015-12-27 14:34 Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-12-25 14:34 Received from Customer

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

για γιορτες πολυ καλος χρονος

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα με sg post που την έστειλαν 24 Δεκεμβρίου. 10 μέρες εν μέσω γιορτές. Το θέμα είναι άλλες με nl post china post Swiss post ακομα ουτε καν φάνηκαν Ελλάδα.

 

Η Sg post εδώ και ένα μήνα είναι απίστευτα γρήγορη. Η έβαλε δικούς της ανθρώπους να αναλαμβάνουν αυτά με sg post και για αυτό κλείνουν τόσο γρήγορα από το κέντρο διαλογής.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα με sg post που την έστειλαν 24 Δεκεμβρίου. 10 μέρες εν μέσω γιορτές. Το θέμα είναι άλλες με nl post china post Swiss post ακομα ουτε καν φάνηκαν Ελλάδα.

 

Η Sg post εδώ και ένα μήνα είναι απίστευτα γρήγορη. Η έβαλε δικούς της ανθρώπους να αναλαμβάνουν αυτά με sg post και για αυτό κλείνουν τόσο γρήγορα από το κέντρο διαλογής.

 

δεν νομίζω

 

Destination Country - Cache Time: 2016-01-04 12:00

2015-12-19 09:42

 

SINGAPORE, ITEMS IN PACKING

 

Origin Country - Cache Time: 2016-01-04 11:58

2015-12-19 09:42

 

Despatched to overseas (Country code: GR)

2015-12-17 09:42

 

Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα με sg post που την έστειλαν 24 Δεκεμβρίου. 10 μέρες εν μέσω γιορτές. Το θέμα είναι άλλες με nl post china post Swiss post ακομα ουτε καν φάνηκαν Ελλάδα.

 

Η Sg post εδώ και ένα μήνα είναι απίστευτα γρήγορη. Η έβαλε δικούς της ανθρώπους να αναλαμβάνουν αυτά με sg post και για αυτό κλείνουν τόσο γρήγορα από το κέντρο διαλογής.

 

Η SG post συνήθως εν μέσω γιορτών προσλαμβάνει περισσότερο προσωπικό. Για τα υπόλοιπα ταχυδρομεία δεν ξέρω αλλά ειδικά η NL πιο αργή πεθαίνεις έχει καταντήσει τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το δικό μου Xiaomi redmi note3 από Vickmall που είχε πάει Αγγλία. Μου το έφερε η ACS χωρίς προειδοποίηση σήμερα το πρωί. Ούτε είχα κάποια πληροφόρηση από το tracking number.
Link to comment
Share on other sites

Η SG post συνήθως εν μέσω γιορτών προσλαμβάνει περισσότερο προσωπικό. Για τα υπόλοιπα ταχυδρομεία δεν ξέρω αλλά ειδικά η NL πιο αργή πεθαίνεις έχει καταντήσει τελευταία.

Παραγγελία απο Vickmall με SG POST που έγινε 27/12 ,έχει έρθει ήδη Αθήνα και μου εμφανίζει και το tracking των ΕΛΤΑ πληροφορία! Είναι τρελή η SG! και κλασσικά παραγγελία 2 δεμάτων από Banggood με PostNLτην ίδια μέρα, η μια απλά είναι ενεργή και η άλλη τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, και εγω εχω το ιδιο προβλημα μιλησα μαζι τους ειπαν ειναι στο δρομο UF470528784SE

παραγγελια 27-11-15

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τσεκαρα τωρα και βλεπω οτι στο 17track σου εχει εμφανισει Alert που σημαινει οτι παιζει να εχει γυρισει πισω,αυτο σημαινει ειτε οτι ειχαν γραψει λαθος τη διευθυνση σου ή ακομα και οτι μπορει να εχει χαθει το δεμα. Καλο ειναι να επικοινωνησεις αμεσα με τον πωλητη σου ή το ταχυδρομειο που εκανε την μεταφορα.Προσωπικα επειδη τα ΕΛΤΑ οντως δεν το εμφανιζουν το track number πιστευω οτι το γυρισαν πισω ετσι ουσιαστικα ακυρωνεται το track number και ειναι σαν να μην υπαρχει γι αυτους.Μπορει πχ να ηταν αλλοιωμενα τα χαρακτηριστικα του παραληπτη πανω στο δεμα και να μην ξεραν σε ποιον ανηκει και ετσι ουσιαστικα περασε σχεδον 1 μηνας ( 9/12 βλεπω η τελευταια ενημερωση) και να το γυρισαν πισω οποτε μιλα με τον πωλητη αμεσα

 

γεια σας παιδια, και εγω εχω το ιδιο προβλημα μιλησα μαζι τους ειπαν ειναι στο δρομο UF470528784SE

παραγγελια 27-11-15

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ καλή Χρονιά !

Κάποιος που του έχει τύχει ή ξέρει να μου πεί τι σημαίνει η τελευταία ένδειξη σε μια παραγγελία που περιμένω από αρχές Δεκεμβρίου : #RF366437259SG.

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά έρχεται μέσω Ρωσίας, λέει ότι έφυγε απο εκεί . όμως το 17track μου λέει ότι ίσως υπάρχει πρόβλημα. Περίμενε καμία βδομάδα η δυο και βλέπουμε.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα περιμένω 2 πακέτα το ένα από minideal 34 μέρες και ακόμα δεν έφτασε Ελλάδα . Και ένα 2ο από 1949deal το οποίο αντί για Ελλάδα πήγε ρωσια έκανε Χριστούγεννα και πρωτοχρονιά εκεί αλλά και πάλι δεν έχει φύγει. Εγώ προφανώς ενημερώσει και μου είπαν ότι έχουν γίνει πολλκ λάθη τα οποία όμως θα διορθωθουν και θα μου έρθει από ρωσια. Αυτό είναι γύρω στις 25 μέρες που έφυγε από κίνα . Και τα δύο έχουν φύγει με Singapore post τι κάνουμε ρε μάγκες εδώ τώρα να περιμένω και άλλο η να ανοίξω θέμα στο paypal?
Link to comment
Share on other sites

#RF370943588SG

εμένα έγινε shipped από vickmall το κινητό στις 30/12 αλλά ακόμα δεν φαίνεται κάτι για το που βρίσκεται. λέει αυτό το information received αλλά πιθανών είναι απλά μια ενημέρωση ότι ξεκίνησε να λειτουργεί το tracking number(?).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά έρχεται μέσω Ρωσίας, λέει ότι έφυγε απο εκεί . όμως το 17track μου λέει ότι ίσως υπάρχει πρόβλημα. Περίμενε καμία βδομάδα η δυο και βλέπουμε.

 

Παιδιά έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα περιμένω 2 πακέτα το ένα από minideal 34 μέρες και ακόμα δεν έφτασε Ελλάδα . Και ένα 2ο από 1949deal το οποίο αντί για Ελλάδα πήγε ρωσια έκανε Χριστούγεννα και πρωτοχρονιά εκεί αλλά και πάλι δεν έχει φύγει. Εγώ προφανώς ενημερώσει και μου είπαν ότι έχουν γίνει πολλκ λάθη τα οποία όμως θα διορθωθουν και θα μου έρθει από ρωσια. Αυτό είναι γύρω στις 25 μέρες που έφυγε από κίνα . Και τα δύο έχουν φύγει με Singapore post τι κάνουμε ρε μάγκες εδώ τώρα να περιμένω και άλλο η να ανοίξω θέμα στο paypal?

 

Η SG post τα έχει κάνει μαντάρα με τις αποστολές , "βλέπουν" στα πακέτα άλλα αντί άλλων (RU αντί για το σωστό GR) , κ έχεις κ τους συμφορουμίτες να σε κάνουν ακόμα πιο ράκος , λέγοντας : "πάλι έσκισε η sg'' , "φοβερά γρήγορη αποστολή", "προτιμήστε για σιγουριά την sg" , κ αρχίζεις μετά να αναρωτιέσαι για την γκαντεμιά που σε δέρνει.

 

Τι άλλο να κάνουμε παρά κουράγιο , κ να είναι καλά το dispute του paypal :cool:

Link to comment
Share on other sites

#RF370943588SG

εμένα έγινε shipped από vickmall το κινητό στις 30/12 αλλά ακόμα δεν φαίνεται κάτι για το που βρίσκεται. λέει αυτό το information received αλλά πιθανών είναι απλά μια ενημέρωση ότι ξεκίνησε να λειτουργεί το tracking number(?).

 

Φίλε μου είσαι λογικά στην επόμενη παρτίδα από εμένα..και εγώ από Vickmall 28/12..με βάση τα δικά μου στοιχεία λογικά αύριο θα γίνει Recieve from customer και μετά Despatched to ATC -GRATH..Πληροφορήσου από εδώ: https://track.aftership.com/4px/RF370943588SG .

Το Vickmall έστειλε e-mail και είπε ότι χρησιμοποίησε 4px και δες την πορεία του από αυτό το site.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε και είχα ανησυχησει γιατί δεν φαινόταν τίποτα. αυτά τα receive from customer, despatched to ATC GRATH τι ακριβώς σημαίνουν? ότι φτάνει το δέμα Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...