Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε και η απάντηση από τη SG post.... Οι άνθρωποι είναι αλλού για αλλού!!!! Τους ρωτάω να μου δώσουν πληροφορίες για το δέμα και ποιος ειναι ο προορισμος του και μου στελνουν αυτο....:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Dear Mr Fytros

Thank you for your email dated 29 May 2015 regarding the status of your Registered Article RF333673056SG.

Please be informed that your Registered 4px Article RF241473969SG contains SG code which means that the vendor either is from Hongkong or China, has used the SingPost counter services to deliver the item to the destination country.

With the failure on any part in regards to the delivery for the same, kindly note that you can liaise with the sender or the courier involved.

Please be advised that the estimated delivery timing for your registered article to reach Russia will be 10 working days, excluding weekends, public holidays, subject to Customs Clearance, festive peak season and weather conditions.

Kindly contact your sender and ask for the details for this package. Because Singpost will be able to dispatch the article what ever the address mentioned by your sender.

In case if your recipient has not received the item, you may liaise with the actual sender as sender has the right to claim. Please be advised that to contact your sender and ask to raise an official enquiry in their country's postal website regarding the article.

Thank you

Yours Sincerely

Harri

Consultant

Customer Care

Singapore Post Limited (Reg No. 199201623M)

 

Μα σου λενε πως παει Ρωσσια.Καποιο λαθος εχει γινει φιλε.Απο που παρηγγειλες??

Eπικοινωνησε με το καταστημα και πες τους πως ο αριθμος που σου δωσανε ειναι λαθος και οτι το δεμα παει Ρωσια,απειλησε τους με dispute στην τελικη.Ειμαι περιεργος να δω τι θα σου απαντησουνε....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρηγγειλα κατι ανταπτορες (4 σετ) απο Κινα αξιας μικροτερης των 2€ και ο πωλητης μου τα εστειλε χωρις tr.number γιατι (με tracking) θα μου κοστιζε περισσοτερο απο τους ανταπτορες. Ξερετε ποσες μερες κανει περιπου(πανω-κατω);

 

Σε συνεχεια των παραπανω....Ο κινεζος μου εβαλε ενα tracking number τελικα το οποιο δουλευει σε αυτο σαιτ http://track.yw56.com.cn/en-US/ και μου βγαζει:

 

Original Country-Yanwen[11240143762] To Unknown[]

 

2015-05-28 18:00 ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center

 

Τι ειναι αυτη η yanwen; Ο κινεζος ειπε οτι δεν θα εχει tracking;

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια των παραπανω....Ο κινεζος μου εβαλε ενα tracking number τελικα το οποιο δουλευει σε αυτο σαιτ http://track.yw56.com.cn/en-US/ και μου βγαζει:

 

Original Country-Yanwen[11240143762] To Unknown[]

 

2015-05-28 18:00 ShenZhen Arrived at ShenZhen Yanwen Sorting Center

 

Τι ειναι αυτη η yanwen; Ο κινεζος ειπε οτι δεν θα εχει tracking;

Θα μπορεις να βλεπεις την πορεια του δεματος μεχρι να μπει στην Ελλαδα, μετα δεν θα μπορεις να παρακολουθεις την πορεια του δεματος εντος της Ελλαδας και απλα θα περιμενεις να παραλαβεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά αφού σήμερα μου ξανααπάντησε η Singapore Post λέγοντάς μου συγκεκριμένα ότι το δέμα πάει για παράδοση στη Ρωσσία, ξαναέστειλα στο κατάστημα μήνυμα, υποψιαζόμενος πια ότι κάποιο λάκκο έχει η φάβα.... Εκεί πάλι μου έλεγε ότι αυτό είναι φυσιολογικό....Ε τοτε λέω επειδή μάλλον όλοι τους εκεί είναι λίγο τα ζα μου αργά τη ρωτάω να μου πει σε ποια ΑΚΡΙΒΩΣ διεύθυνση το έστειλαν και τότε είναι που αποκαλύφθηκαν όλα....

Προφανώ και το τηλέφωνό μου δεν το είχαν στείλει ποτέ και απλά μου έδωσαν αλλουνού αριθμό στη Ρωσσία!!!! Άρχισε αυτή να ζητάει συγγνώμη και μου λέει θα το στείλουμε την επόμενη εβδομάδα...Της λέω γιατι? Αφου η παραγγελία μου έγινε την Τρίτη, γιατί τοση καθυστέρηση? Μου λέει ότι ξεμείνανε εκείνη τη μέρα από στοκ...Ναι της λέω αλλά το σαιτ σας μέχρι και τώρα το δείχνει in stock... Μετά άρχισε πάλι να μου λέει ότι μπορεί να το στείλει την επόμενη εβδομάδα....Ωστόσο έχοντας διαβάσει παρόμοιες περιπτώσεις στο φόρουμ της λέω το εξής: Φοβάμαι ότι μάλλον θέλετε να με κοροιδέψετε. Θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη για να το στείλετε! Διφορετικά θα ζητήσω τα χρήματά μου πίσω! Δεν μπορώ να περιμένω άλλο!!!

Οπότε τελική προθεσμία θα τους δώσω ως την Τετάρτη μετά dispute και τα χρήματά μου πίσω..... :(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και το μαγαζί να το βάλουμε στη μαύρη λίστα
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και το μαγαζί να το βάλουμε στη μαύρη λίστα

to2c..... Έχω παραγγείλει πάμπολλες φορές από εκεί και πάντα ήταν εξυπηρετικότατοι και ουδένα πρόβλημα είχα!!!!! Αυτή τη φορά όμως δεν ξέρω γιατί το έκαναν αυτό.... Και παρεπιμπτόντως το τηλέφωνο συνεχίζει ακόμη και τώρα να εμφνίζεται σε στοκ...Βέβαια μου είπε αυτή μέχρι την Τετάρτη θα το έχουμε στείλει-αν και δεν μου φαίνεται και πολύ πιθανό...Μόνο μη μου ξαναδώσει κανέναν αριθμό για κανένα Πακιστάν αυτή τη φορά.... :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω από πέρσι παραγγελια από την ευρωπαϊκή αποθήκη του to2c, δεν έφτασε ποτέ. Dispute και τα λεφτά πίσω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω από πέρσι παραγγελια από την ευρωπαϊκή αποθήκη του to2c, δεν έφτασε ποτέ. Dispute και τα λεφτά πίσω.

 

Λες να μην περιμένω μέχρι την Τετάρτη? Κι εμένα μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το στείλουν... :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην περιμένω μέχρι την Τετάρτη? Κι εμένα μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το στείλουν... :cry::cry:

Πέρσι είχα παραγγείλει ένα τηλέφωνο και κάνανε 12 μέρες να το στείλουν

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγκειλει 3 τηλεφωνα εγω και αλλα 3 ενας φίλος μου ποτε δεν ειχαμε καποιο πρόβλημα παντα γρήγορη στην επικοινωνία που ειχαμε με καποιο δωρακι και σε καλυτερη τιμη απο αλλα μαγαζια. Συμβαινουν και τα λαθη ομως!!! Υπομονή φιλε εγω νομιζω θα σου το στειλουν αλλιως dispute.
Link to comment
Share on other sites

2015-05-30 09:36:00

Sat

GRATH

Despatched to ATC

 

Τι ειναι το ATC ρε παιδια? το grath απ'οτι λετε σε παλιοτερα σχολια ειναι το GR - Athens...αλλα το ATC?

Απλα ενημερωτικα ρωταω,μιας και σε ολα τα υπολοιπα site δειχνει το κλασικο despatched to overseas,οποτε εχω ακομα.

Μονο στο 4PX δειχνει το ΑΤC

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν είμαι off topic αλλά βλεπω πως πολλοί αγοράζεται κινητά και ηλεκτρονικές συσκευές απο κινέζικα site όπως το to2c που βλέπω πιο πανω.. Είναι καλες οι συσκευές? Αξιόπιστες? Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια γρήγορη απάντηση ή να μου πει σε ποιο topic να ανατρεξω! Και παλι ζητώ συγνώμη..
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστες είναι, πολλές δε από αυτές κυκλοφορούν και Ελλάδα επίσημα (xiaomi, lenovo, ZTE, Asus.......), για μαγαζί θα έλεγα το vickmall καλύτερα
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

UA666595346YP

 

 

Αποστολή με yawnen post, οταν κανω track λεει Departured from Airport-(Yanwen's Track End)

 

Άρα απο εκεί κ πέρα δεν θα έχω νέα για το δεμα απο track η σημαινει κατι αλλο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα διακινείται ως απλό δέμα οπότε δεν θα έχεις ενημέρωση ούτε από yawyen ούτε από ΕΛΤΑ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωση των γρηγορων χρόνων αυτό το καιρό [ATTACH]61499[/ATTACH]

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αξιόπιστες είναι, πολλές δε από αυτές κυκλοφορούν και Ελλάδα επίσημα (xiaomi, lenovo, ZTE, Asus.......), για μαγαζί θα έλεγα το vickmall καλύτερα

 

Ευχαριστώ πολύ pisons!!! Θα το τσεκαρω :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτι τέτοιο, δεν έχει σχέση με συγκεκριμένη χώρα προορισμού.

 

Πάλι καλά μου έχει destination GRATH και δίπλα αυτό. :)

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση από το paypal ότι το κινητό στάλθηκε και μου έδινε και το νέο tracking number. Το δοκίμασα στο 17track αλλά μου έγραφε unknown για τον προορισμό, ωστόσο είναι φυσικό γιατί είναι πολύ νωρίς... Βέβαια για να είμαι σίγουρος μπήκα στο 4px και εκεί μου έβγαλε κωδικό GR, οπότε είμαστε μια χαρά... Λογικά, από αύριο μεθαύριο θα αρχίσει να φαίνεται και στα άλλα σαιτ! Λογικά, θα ξέμειναν από στοκ επειδή η τιμή έπεσε πολύ, οπότε έπρεπε να ανεφοδιαστούν ξανά! Ελπίζω όλα τα υπόλοιπα από εδώ και πέρα να κυλήσουν ομαλά!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Νέο tracking number: RF334583768SG

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει μια παραγγελια απο to2c και σημερα το πρωι στις 6 μου εδειξει στο track checker οτι με postNL βρισκεται στην ολλανδια.

ποσος χρονος εχει μεινει περιπου για να το παραλαβω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θέλω τη βοήθεια σας..εκανα το Σάββατο μια παραγγελία απο geekbuying ενα tempered glass για jiayu s3 και επέλεξα αποστολή με tracking number με airmail με εξτρα χρεωση αλλά δεν μου έδωσαν track number.έστειλα και mail αλλά δεν μου απάντησαν.θα προτιμούσα να έχω αριθμό για να βλέπω το status.μπορεί να μου πει κάποιος τι να κάνω;;!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα,εκανα στις 29/5 μια παραγγελεια απο dhgate και μου εδωσαν το τρακινγκ : RD413555146CN αλλα ακομα δεν εχει εμφανιστει τιποτα...Τι κανω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...