Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω παιδια περιμενω απο 21/5 με NL post να φτασει το δεμα απο Ολανδια οπως και τα αλλα παιδια αλλα ακομα δεν εχω δει φως. Εχει καμια διαφορα αν το track ξεκιναει απο RS η απο RC; γιατι εχω την εντυπωση οτι αυτα με RS εχουν φτασει ολα ενω τα αλλα οχι. Παιζει να εχει χαθει; εχει ξανασυμβει κατι τετοιο; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

18 μερες ακομα "on transport to country of destination" (απο 21/5) η PostNL

εντομεταξι το περιεργο ειναι μονο το trackitonline ru μου βγαζει ενα event με ημερομινια 22/5 με κοκκινα γραμματα ξερει κανεις τι ειναι?

επισης ξερει κανεις τιποτα για αυτο που αυτα π εφυγαν απο Ολλανδια 21/5 20:36 και λογικα κολισαν τι παιζει και ποτε μπορει να ξεκολλησουν?

 

http://postimg.org/image/rmhoqmycr

 

http://postimg.org/image/rmhoqmycr/

 

ευχαριστω

 

Η παραγγελία μου έγινε από το Gearbest.

 

Number: RC459485509NL

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2016-05-21 15:07 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin Country: Netherlands

2016-05-21 20:36 The item is on transport to the country of destination

2016-05-21 15:07 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-20 09:34 The item is pre-advised

 

Στο http://trackitonline.ru το αντίστοιχο event στο δικό μου είναι:

21.05.2016 17:58* Update item information Greece

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δέμα που περιμένω απο το yeso521 μου το έστειλαν με NL και μου είπαν να το κοιτάω απο αυτη την ιστοσελίδα:

http://intl.sf-express.com/?a=trackEn

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Εγω περιμενω ποσες μερες και ακομα send item abroad καμια αλλαγη να αρχισω να ανυσηχω?RB001640671LA

Πόσες μέρες δηλαδή? Θα το δεις μια και καλή οταν φτάσει Ελλάδα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες δεν πηρα refund πισω...... Δεν γινεται να κανω πληρωμη https://i.imgsafe.org/808050efd7.png

 

 

Υπαρχει κανενα προβλημα μηπως με τις πληρωμες με paypal??

Edited by Machima
::X
Link to comment
Share on other sites

Εμεις απο ποστνλ που περιμενουμε απο 21/5 , εστειλα μηνημα και ποστνλ και στην εξυπηρετηση απο ελτα και περιμενω απο αυριο απαντησεις, οχι οτι θα γινει κατι ... αλλα ελπιζουμε . Ακομα και τα 4 τρακινγκ που εχω ειναι κολλημενα στο

 

2016-05-21 20:36 The item is on transport to the country of destination

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες δεν πηρα refund πισω...... Δεν γινεται να κανω πληρωμη https://i.imgsafe.org/808050efd7.png

 

Υπαρχει κανενα προβλημα μηπως με τις πληρωμες με paypal??

Ο φίλος σου επικοινώνησε με την τράπεζα για να δει εάν έγινε η επιστροφή στην κάρτα;;

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από ότι ξέρω.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες δεν πηρα refund πισω...... Δεν γινεται να κανω πληρωμη https://i.imgsafe.org/808050efd7.png

 

 

Υπαρχει κανενα προβλημα μηπως με τις πληρωμες με paypal??

 

Το refund δεν μπαίνει αυτόματα στην καρτα αμεσως.Θελει 2-5 εργασιμες μερες για να εμφανιστουν στην καρτα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εγώ ακόμα το έχω απορία, είναι δυνατόν να έβαλαν στο μάτι το vickmall και να έκαναν πλιάτσικο τα κινεζάκια του SG post? Το ξέρω μπορεί να λέω και π@παρολογίες αλλά ...με την απορία θα μείνουμε? :P
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από που ακριβώς ήρθε ή πληροφορία αλλά λένε για κλοπή 10000-15000 δεμάτων στις αποθήκες τις sg.

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια περιμενω απο 21/5 με NL post να φτασει το δεμα απο Ολανδια οπως και τα αλλα παιδια αλλα ακομα δεν εχω δει φως. Εχει καμια διαφορα αν το track ξεκιναει απο RS η απο RC; γιατι εχω την εντυπωση οτι αυτα με RS εχουν φτασει ολα ενω τα αλλα οχι. Παιζει να εχει χαθει; εχει ξανασυμβει κατι τετοιο; ευχαριστω.

Δεν ξέρω αν μπορεί να σε βοηθήσει αυτό αλλά εμένα τρεία δέματα τον τελευταία μήνα απο Ολλανδία με "RS" έφτασαν Ελλάδα το αργότερο σε 10 μέρες.

 

RS442650294NL

RS501420060NL

RS527017604NL

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από τους άτυχους με ημερ.Αφιξης 7/5/2016 (3 συσκευές) έκανα σήμερα Dispute στην PayPal.

Κρίμα και έχω κρεμάσει τον αδερφό μου και 2 συνάδελφους που με ρωτάνε κάθε μέρα :what:

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από που ακριβώς ήρθε ή πληροφορία αλλά λένε για κλοπή 10000-15000 δεμάτων στις αποθήκες τις sg.

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγνώμη αλλά αν είχε γίνει κλοπή στις αποθήκες δεν θα είχε βγει στίς ειδήσεις; (Όχι στις ελληνικές) . Δεν έχει βγει κάτι σε κάνα διεθνές σιτε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από που ακριβώς ήρθε ή πληροφορία αλλά λένε για κλοπή 10000-15000 δεμάτων στις αποθήκες τις sg.

 

Στάλθηκε από το ThL W200S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε μου που την ειδες αυτη την πληροφορια ??? το προβλημα υπαρχει απο τα τελη Μαρτιου επι 2 μηνες ... δε γινεται επι 2 μηνες να κλεβουν δεματα που φτανουν στις αποθηκες και φευγουν για Ελλαδα (ή φτανουν Ελλαδα) !! να γινει μια φορα κλοπη ή επι 1-2 μερες αντε να το δεχτω αλλα επι 2 μηνες ??? ειναι παραλογο και παρακινδυνευμενο για οποιον το εκανε....

 

εγω παρατηρω οτι (και δεν εχει να κανει με δεματα του Vickmall γιατι κι ενας φιλος μου με δεμα απο το geekbuying το περιμενει εδω και 2 μηνες) οτι εχουν χαθει τα δεματα με tracking number RFxxxxxxxxxSG γιατι ειδα post οτι δεμα με RPxxxxxxxSG εχει φτασει.

 

πιθανον να εχουν μπλοκαριστει καπου αυτα τα δεματα ...επιπλεον παρατηρω οτι το SinG post office ακομα να απαντησει και στα 2 eshops που τους ρωτανε τι γινεται...ενω τα ΕΛΤΑ δεν εχουν ιδεα τι εχει συμβει αφου το δεμα δεν τους εφτασε ποτε.πολυ πιθανον στους Κινεζους να ειναι το θεμα.

googlαρα επισης μηπως βρω να υπαρχει κανενα γενικο θεμα και σε αλλες χωρες που περιμενουν δεματα απο SG αλλα δεν υπαρχει κατι...πολυ περιεργο που συμβαινει μονο με δεματα απο SG προς Ελλαδα

Edited by zatast
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το site της NL δείχνει τα παρακάτω

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RS355819742NL

 

Ωστόσο στην σελίδα των ελτα τιποτα

Είναι φυσιολογικό?

Edited by toumpanosk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το site της NL δείχνει τα παρακάτω

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RS355819742NL

 

Ωστόσο στην σελίδα των ελτα τιποτα

Είναι φυσιολογικό?

 

τιποτα ?

 

για δες το συννημενο ...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου που την ειδες αυτη την πληροφορια ??? το προβλημα υπαρχει απο τα τελη Μαρτιου επι 2 μηνες ... δε γινεται επι 2 μηνες να κλεβουν δεματα που φτανουν στις αποθηκες και φευγουν για Ελλαδα (ή φτανουν Ελλαδα) !! να γινει μια φορα κλοπη ή επι 1-2 μερες αντε να το δεχτω αλλα επι 2 μηνες ??? ειναι παραλογο και παρακινδυνευμενο για οποιον το εκανε....

 

εγω παρατηρω οτι (και δεν εχει να κανει με δεματα του Vickmall γιατι κι ενας φιλος μου με δεμα απο το geekbuying το περιμενει εδω και 2 μηνες) οτι εχουν χαθει τα δεματα με tracking number RFxxxxxxxxxSG γιατι ειδα post οτι δεμα με RPxxxxxxxSG εχει φτασει.

 

πιθανον να εχουν μπλοκαριστει καπου αυτα τα δεματα ...επιπλεον παρατηρω οτι το SinG post office ακομα να απαντησει και στα 2 eshops που τους ρωτανε τι γινεται...ενω τα ΕΛΤΑ δεν εχουν ιδεα τι εχει συμβει αφου το δεμα δεν τους εφτασε ποτε.πολυ πιθανον στους Κινεζους να ειναι το θεμα.

googlαρα επισης μηπως βρω να υπαρχει κανενα γενικο θεμα και σε αλλες χωρες που περιμενουν δεματα απο SG αλλα δεν υπαρχει κατι...πολυ περιεργο που συμβαινει μονο με δεματα απο SG προς Ελλαδα

απο αναφορες μελων σε αλλο site το ειδα παιδια δεν ξερω αν ισχύει το μετεφερα με καθε επιφυλαξη... και εγω που το κοιταξα στα αγγλικα δεν υπαρχει προσφατα αναφορα σε τετοιο θεμα μονο το για το 2013 βρηκα κατι..

αν τα επαιρναν λιγα λιγα συγκεκριμενες ημερομηνιες ισως δεν το καταλαβαν αμεσως...

για το SG post office εμενα προσωπικα μου ειχε απαντησει σε ticket που ειχα ανοιξει και με διαβεβαίωνε οτι το δεμα μου εχει φτασει στην ελλαδα..

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

εμεις που περιμενουμε απο 21/5 PostNL να φτασει Ελλαδα πειρα αυτες τις απαντησεις.

 

ΕΛΤΑ : Σε απάντηση του ηλεκτρονικού σας μηνύματος και σύμφωνα με το Διεθνές Ταχυδρομικό Σύστημα στο οποίο έχουν πρόσβαση μόνο ταχυδρομικές υπηρεσίες, σας πληροφορούμε ότι μέχρι σήμερα 09.06.2016, δεν υπάρχει καταγραφή άφιξης / διαχείρισης του εν λόγω αντικειμένου στην Ελλάδα.

 

PostNL : Hi Nikos,

 

I've checked the codes and this is just taking too long. We are the forwarding country. What I would like to advise you is to contact the sender for more information and perhaps an inquiry for all of them. I really wish I had more and better news for you. I hope you will receive all of the parcels soon.

 

 

και το everbuying (στην περιπτωση μου) δεν βοηθαει αρκετα...δηλαδη η θα μου λενε να περιμενω και αλλο η θα μου λενε οτι το ψαχνουν και θα με ενημερωσουν ...

Αρα ουσιαστικα τιποτα, δεν εβγαλα ακρη ... κανεις δεν ξερει τιποτα ...

 

το track ακομα τα ιδια λεει :

2016-05-21 20:36 The item is on transport to the country of destination

2016-05-21 15:12 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-20 09:34 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

απο αναφορες μελων σε αλλο site το ειδα παιδια δεν ξερω αν ισχύει το μετεφερα με καθε επιφυλαξη... και εγω που το κοιταξα στα αγγλικα δεν υπαρχει προσφατα αναφορα σε τετοιο θεμα μονο το για το 2013 βρηκα κατι..

αν τα επαιρναν λιγα λιγα συγκεκριμενες ημερομηνιες ισως δεν το καταλαβαν αμεσως...

για το SG post office εμενα προσωπικα μου ειχε απαντησει σε ticket που ειχα ανοιξει και με διαβεβαίωνε οτι το δεμα μου εχει φτασει στην ελλαδα..

 

αφου εφτασε το θεμα ειναι που πηγαν γιατι τα ΕΛΤΑ δεν τα βλεπουν ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμεις που περιμενουμε απο 21/5 PostNL να φτασει Ελλαδα πειρα αυτες τις απαντησεις.

 

ΕΛΤΑ : Σε απάντηση του ηλεκτρονικού σας μηνύματος και σύμφωνα με το Διεθνές Ταχυδρομικό Σύστημα στο οποίο έχουν πρόσβαση μόνο ταχυδρομικές υπηρεσίες, σας πληροφορούμε ότι μέχρι σήμερα 09.06.2016, δεν υπάρχει καταγραφή άφιξης / διαχείρισης του εν λόγω αντικειμένου στην Ελλάδα.

 

PostNL : Hi Nikos,

 

I've checked the codes and this is just taking too long. We are the forwarding country. What I would like to advise you is to contact the sender for more information and perhaps an inquiry for all of them. I really wish I had more and better news for you. I hope you will receive all of the parcels soon.

 

 

και το everbuying (στην περιπτωση μου) δεν βοηθαει αρκετα...δηλαδη η θα μου λενε να περιμενω και αλλο η θα μου λενε οτι το ψαχνουν και θα με ενημερωσουν ...

Αρα ουσιαστικα τιποτα, δεν εβγαλα ακρη ... κανεις δεν ξερει τιποτα ...

 

το track ακομα τα ιδια λεει :

2016-05-21 20:36 The item is on transport to the country of destination

2016-05-21 15:12 The item is at the PostNL sorting center

2016-05-20 09:34 The item is pre-advised

 

το δικο σου φιλε απο οτι φαινεται δεν εχει καν φτασει ακομα στην Ολλανδια.οποτε περιμενεις να παει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το site της NL δείχνει τα παρακάτω

 

http://www.17track.net/en/track?nums=RS355819742NL

 

Ωστόσο στην σελίδα των ελτα τιποτα

Είναι φυσιολογικό?

 

Μια χαρά είσαι το πακέτο είναι στην Ελλάδα περιμένεις να ανοίξουν το σάκο και να σκαναριστει ώστε να δεις το update

 

Βλέπεις το ένα είναι το δικό μου και το άλλο το δικό σου φτασανε την ίδια ώρα και μερα

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι το πακέτο είναι στην Ελλάδα περιμένεις να ανοίξουν το σάκο και να σκαναριστει ώστε να δεις το update

 

Βλέπεις το ένα είναι το δικό μου και το άλλο το δικό σου φτασανε την ίδια ώρα και μερα

 

Βιάζεστε λιγάκι ... :) Σε 2 - 3 μέρες θα φτάσει στο Ελληνικό αεροδρόμιο. Ακόμα είναι στο Ολλανδικό ......:happy:

Link to comment
Share on other sites

κοβει βολτες στην Κινα;;;:lol:

 

Χώρα Προορισμού - Χρόνος αναζήτησης: 616 ms

2016-06-05 13:29 CHINA, SEND ITEM ABROAD

2016-05-29 13:38 CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 293 ms

2016-06-08 18:14 上海浦东, 离开

2016-06-08 18:14 上海浦东, 离开交航

2016-06-08 12:25 上海浦东, 到达

2016-06-08 09:32 上海, 启运

2016-06-05 11:19 上海互换局, 已出口直封

2016-06-04 15:04 上海互换局, 已出口开拆

2016-05-31 12:51 杭州互换局, 已出口互封(国内经转)

2016-05-31 11:05 杭州互换局, 已出口开拆

2016-05-29 16:22 中国邮政集团公司宁波市电商包裹局, 离开

2016-05-29 16:19 中国邮政集团公司宁波市电商包裹局, 已封发

2016-05-29 13:38 中国邮政集团公司宁波市电商包裹局, 已收寄

2016-05-26 10:47 电子信息已收到

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...