Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι το έχουν και θέλουν να δούν τι είδος οθόνη έχει (μάλλον μας έχει έρθει η aou) δες τε εδώ http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1-Compact/Xperia-Z1-Compact-JDI-and-AUO-Display-Panels-used/m-p/566315 (ακολουθήστε τα βήματα, δεν χρειάζεται να είστε root)

Με τον solid explorer. Πάντως κοιτάζοντας τις φωτογραφίες που δίνει το link αλλά και το δικό μου Siii, (δεν ξέρω αν κανω καλά που συγκρίνω το siii με το Ζ1), μου φαίνονται τα χρώματα του Ζ1με την aou πιο "ξεπλυμενα"

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήμουν και εγώ αρνητικός μέχρι που το πήρα, τώρα δεν έχω κάτι αρνητικό να πω σαν κάτοχος πια.
Link to comment
Share on other sites

Η γνωστή παγκόσμια συνωμοσία κατά της Sony.

Ευτυχώς που υπαρχεις και εσύ να βάζεις τα πράγματα στη θέση τους.

 

Στηριξου πανω μου. ;)

 

 

Εγω δεν εχω πει την αποψη μου. Την εχω δει τη συσκευη εδω και αρκετες μερες. Ναι το μεγεθος ακομα και με τα bezel που λετε ειναι compact. Σε σχεση με αυτο που εχω τωρα ειδικα. Παχος μεγεθος δενουν αρμονικα και νομιζω οτι οι φωτο το αδικουν λιγο. Απο κει και περα, η οθονη ειναι η ευχαριστη εκπληξη της Sony. Δειχνει αρκετα βελτιωμενη ακομα και σε σχεση με τον μεγαλο αδερφο ειδικα σε γωνιες θεασης. Καμερα δεν μπορεσα να κρινω στο μαγαζι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μένα πάντως το χρώμα είναι ένα....

Lime...χρωματαρα και θα το είχα πάρει αλλά το θεωρώ υπερτιμημένο ακόμα οπότε υπομονή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το μεγεθος ακομα και με τα bezel που λετε ειναι compact.

Eγώ δεν είπα τίποτα για τα bezel και δεν είναι ανάγκη να μου μιλάς στον πληθυντικό.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του Ζ1 compact! Ψάχνω ένα κινητό αδιάβροχο (δεν θα το βουταω στο νερό, να μπορώ να το βάζω για gps στη μηχανή κι ας βρέχει λίγο) που να έχει και glove mode ,έτσι καταλήγω στο S4 active και στο Z1 compact ! (δεν υπάρχουν κι αλλα :D)

Πότε περίπου λέτε να πέσει η τιμή στο Ζ1 λιγάκι 370-400 ευρα ; αξίζει να περιμένω; (το θέλω μέχρι το Μάιο Ιούνιο γιατί με το galaxy S mini δεν την παλεύω :rolleyes: ps πούλησα το αιφονι 4 κι έμεινα μ'αυτο )

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του Ζ1 compact! Ψάχνω ένα κινητό αδιάβροχο (δεν θα το βουταω στο νερό, να μπορώ να το βάζω για gps στη μηχανή κι ας βρέχει λίγο) που να έχει και glove mode ,έτσι καταλήγω στο S4 active και στο Z1 compact ! (δεν υπάρχουν κι αλλα :D)

Πότε περίπου λέτε να πέσει η τιμή στο Ζ1 λιγάκι 370-400 ευρα ; αξίζει να περιμένω; (το θέλω μέχρι το Μάιο Ιούνιο γιατί με το galaxy S mini δεν την παλεύω :rolleyes: ps πούλησα το αιφονι 4 κι έμεινα μ'αυτο )

 

πιστευω οτι μεχρι τοτε σιγουρα θα εχει πεσει στα 400 και πολυ πιθανο πιο κατω...το κακο ειναι οτι η LG δεν εβγαλε G2 αντιστοιχων specs και δεν ξερουμε αποψε τι θα παρουσιασει σε μινι η samsung, Οποτε αν παιζει μπαλα μονο του δε θα πιεστει τοσο η τιμη του.

κατα ταλλα αξιζει σαν επιλογη για το λογο που το θες, εκτος αν εχεις τρομερες φωτογραφικες απαιτησεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω το xperia go το οποίο με εκανε να πω οτι δεν θα ξαναπρω sony λογω του

πολυ κακου δεκτη gps. Ειναι καιρος να αναθεωρήσω; Κοιταω εδω κ ενα 15ημερο

το active s4, μηπως να το ξανασκεφτω;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το xperia go το οποίο με εκανε να πω οτι δεν θα ξαναπρω sony λογω του

πολυ κακου δεκτη gps. Ειναι καιρος να αναθεωρήσω; Κοιταω εδω κ ενα 15ημερο

το active s4, μηπως να το ξανασκεφτω;

 

οταν λες κακος δεκτης, δεν βρισκει χωρις 3G? χανει σημα ευκολα? τι προβλημα εχει?

Γενικα χρησιμοποιω αρκετο 3G τοσο για αθλητικες δραστηριοτητες, οσο και οταν ειμαι αθηνα, ειδικα μεχρι το φθινοπωρο που εμενα μονιμα. Εχω ανοιχτο το 3G παντα και ποτε δεν ειχα θεμα, ουτε στο να με βρει ουτε στο να χανει το σημα, με arc S, T, Z,Z1. to Z1 compact δεν το δοκιμασα ακομα στην πλοηγηση αλλα δε νομιζω να εχει θεμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Xperia P που έχω, έχει κακό σήμα gps επειδή έχει μεταλλικό πλαίσιο. Χάνει 20 με 30 μέτρα.

Ξεβίδωσα το πλαίσιο και η ακρίβεια του gps έφτιαξε.

 

Ένας που έχει το Z1 Compact ανέφερε ότι το gps είναι καλό.Το έχει δουλέψει κάποιος άλλος?

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

Το Xperia P που έχω, έχει κακό σήμα gps επειδή έχει μεταλλικό πλαίσιο. Χάνει 20 με 30 μέτρα.

Ξεβίδωσα το πλαίσιο και η ακρίβεια του gps έφτιαξε.

 

Ένας που έχει το Z1 Compact ανέφερε ότι το gps είναι καλό.Το έχει δουλέψει κάποιος άλλος?

 

δεν ξερω αν φταιει αυτο αλλα το Ρ οντως εχει κακο gps

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω το xperia go το οποίο με εκανε να πω οτι δεν θα ξαναπρω sony λογω του

πολυ κακου δεκτη gps. Ειναι καιρος να αναθεωρήσω; Κοιταω εδω κ ενα 15ημερο

το active s4, μηπως να το ξανασκεφτω;

 

Κι εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτα τα δύο! S4 active η περιμένω να πέσει το Ζ1 compact (και οι δύο συσκευές αδιαβροχες και με λειτουργία με γάντια που με ενδιαφέρει εμένα)...πάντως και το active θα πέσει λογικα με την έλευση του S5 :rolleyes:

 

Ιδωμεν! :)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους ενδιαφερόμενους της κάμερας, έχω φτιάξει ένα συγκριτικό, αν θέλετε ελάτε να τα πούμε. Είχα την ευκαιρία να δω το πανέμορφο z1c από κοντά στο media markt, έβγαλα μερικές φωτογραφίες και τις έστειλα στο δικό μου με bt για σύγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Για όλους τους ενδιαφερόμενους της κάμερας, έχω φτιάξει ένα συγκριτικό, αν θέλετε ελάτε να τα πούμε. Είχα την ευκαιρία να δω το πανέμορφο z1c από κοντά στο media markt, έβγαλα μερικές φωτογραφίες και τις έστειλα στο δικό μου με bt για σύγκριση.

 

Δεν το συζητάμε ότι το Ζ1compact δεν φτάνει το 808.. Αλλά σε αυτές τις ίντσες android.. είναι ιδανικό.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στα 350-370 που θα πέσει λογικά μετά το Πάσχα θα είναι πολύ δελεαστική πρόταση..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αυτα θελω να βλεπω.

Το z1c εφτασε στν τιμη του z1.(σκρουτζομαγαζα)

Αντε βρε,........και στα κατωτερα!!:D:D:D:D:lol:

 

Φτανει ο καιρος για την αλλαγη...Ζ1-->Ζ1c

και με βλεπω πριν το καλοκαιρι να την κανω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φτανει ο καιρος για την αλλαγη...Ζ1-->Ζ1c

και με βλεπω πριν το καλοκαιρι να την κανω..

 

Εσυ απο Ζ1 σε z1c......τι να πω και γω ο

κακομοιρης απο s σε z1c:lol::lol::lol:

 

Βεβαια θα ακολουθησω την πεπατημενη του Karthan7 και θα παει

το S στην γυναικα μου........πραγματικα το κινητο αυτο το εχω ερωτευτει!!

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

Στα 350-370 που θα πέσει λογικά μετά το Πάσχα θα είναι πολύ δελεαστική πρόταση..

 

Άντε να δούμε με το ζόρι κρατιεμαι :o

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Το είδα το κινητό και μου άρεσε αρκετά. Θέλω να ρωτήσω όμως πως γίνεται το δεξί soft button να μην δείχνει τις ανοιχτές εφαρμογές, αλλά τις ρυθμίσεις? Επίσης γίνεται στον stock launcher να κρύψουμε εφαρμογές στο app drawer?
Link to comment
Share on other sites

Εσυ απο Ζ1 σε z1c......τι να πω και γω ο

κακομοιρης απο s σε z1c:lol::lol::lol:

 

Βεβαια θα ακολουθησω την πεπατημενη του Karthan7 και θα παει

το S στην γυναικα μου........πραγματικα το κινητο αυτο το εχω ερωτευτει!!

 

χαχα, μη νομιζεις, το Ζ1 απο τυχη το πηρα, εβγαλα αγγελια ο,τι κινητο ειχα ντουλαπι, και βρεθηκε ενα παλικαρι να μου τα παρει ολα για το Ζ1, ενω ειχα το για κυριο και το Τ για δευτερο που το πουλαγα.

Ετσι το δοκιμασα και μαρεσε πολυ, το πουλησα γιατι προτιμουσα το μεγεθος του Ζ, ομως μετα με ετρωγε και το ξαναπηρα...

Πλεον ειμαι πεπεισμενος οτι το ιδανικο κινητο ειναι το Ζ1c σε ολα του, και ας μην ειναι 808 ή 1020 στην καμερα.

Σκεφτομαι τη μεταβαση στα wp οταν αυτα ωριμασουν τοσο ωστε να μην με ενοχλησει καθολου..μεχρι τοτε το Ζ1c το βρισκω τελειο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...