Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε ακούσει τα Xperia L, M τι ήχο βγάζουν; Δεν μπορούσαν να βάλουν παρόμοια μεγάφωνα και στις ναυαρχίδες; Τόσο δύσκολο είναι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε ακούσει τα Xperia L, M τι ήχο βγάζουν; Δεν μπορούσαν να βάλουν παρόμοια μεγάφωνα και στις ναυαρχίδες; Τόσο δύσκολο είναι;

 

Παιδιά το τηλ είναι μια χαρά και στο δικό μου δεν βρίσκω διαφορά στο ήχο από άλλα τηλ του ανταγωνισμου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ είναι μια χαρά και στο δικό μου δεν βρίσκω διαφορά στο ήχο από άλλα τηλ του ανταγωνισμου.

 

Είχα την τύχη να του δουλέψω σήμερα αρκετά στην δουλειά το κινητό! Κανένα πρόβλημα με τον ήχο.Χτυπάει πολύ καλά όπως και το Ζ που έχω..

Για όσους παραπονιουνται για τον ήχο κάπου είχα διαβάσει λόγο αδιαβροχοποιησης δεν είναι δυνατός.Αν και εμένα δεν μου φάνηκε αδύναμος ο ήχος

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Υστερεί στον ήχο και σε ένταση και στο τρίξιμο του ακουστικού.... Λέω την γνώμη μου για το δικό μου.. Ακόμη δεν άκουσα σε άλλον για να δω αν είναι ίδια..εννοείτε ότι και το βίντεο όταν βγάλεις σε μαγαζί με πολύ θόρυβο τρίζει όλο το ηχειο.. Άστο :/
Link to comment
Share on other sites

Είχα την τύχη να του δουλέψω σήμερα αρκετά στην δουλειά το κινητό! Κανένα πρόβλημα με τον ήχο.Χτυπάει πολύ καλά όπως και το Ζ που έχω..

Για όσους παραπονιουνται για τον ήχο κάπου είχα διαβάσει λόγο αδιαβροχοποιησης δεν είναι δυνατός.Αν και εμένα δεν μου φάνηκε αδύναμος ο ήχος

 

Το πιθανότερο να βγει και κάνα μοντάκι όπως στο Ζ που θα κάνει απίστευτα δυνατό και καθαρό τον ήχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω να πάρει την Kit Kat και τις βελτιώσεις του Z2 στην κάμερα, να δω πως θα είναι και μετά θα το πάρω...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η συσκευή αυτή έχει κατηγορηθεί πολυ, ήμουν και εγώ επιφυλακτικος πολυ όμως πραγματικά ειναι πολυ καλό. Δεν είμαι φαν της sony στα τηλ ήμουν για χρονια από Κορέα μεριά και δεν σας κρύβω μου λείπουν κάποια απο αυτά τα έξτρα. Όμως εδω το μέγεθος και η μπαταρία που κρατά παρά πολυ με κάνουν πολυ ευχαριστημένο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ να μην το ψειρίζουμε τόσο αλλά όταν σου μιλάει ο άλλος και εχει τριγμούς άστο.... Άσχετα που εγώ αν.θέλω το αλλάζω όποτε θέλω.... Απλά λέω τι ακούω... Κατά τ'αλλα είναι τούμπανο και γρήγορο με.καλή αυτονομία μπαταρίας... Που το έχω σχεδόν δύο βδομάδες και είχα πριν το lg g2....και για το ακουστικο ανέφερα γιατί ρώτησε ο ταξιδιώτης..και σαν ενημέρωση το έθεσα...ενώ το ήξερα το πρόβλημα....;)

 

Φίλε bossgs3, λες ότι είχες το G2 ε? Είσαι ο άνθρωπός μου. Είμαι ανάμεσα στα 2 αυτήν την περίοδο. Είναι αρκετά διαφορετικά κινητά με τα + και - τους. Αλήθεια για ποιο λόγο η αλλαγή? Και τώρα που έχεις και το Ζ1 compact στα χέρια σου, θα μπορούσες να κάνεις ένα αρκετά σύντομο συγκριτικό από τις εντυπώσεις σου? Στα χαρτιά τις ξέρουμε τις διαφορές. Επί της ουσίας δεν ξέρω αν υπολείπεται σοβαρά κάπου...

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Φίλε bossgs3, λες ότι είχες το G2 ε? Είσαι ο άνθρωπός μου. Είμαι ανάμεσα στα 2 αυτήν την περίοδο. Είναι αρκετά διαφορετικά κινητά με τα + και - τους. Αλήθεια για ποιο λόγο η αλλαγή? Και τώρα που έχεις και το Ζ1 compact στα χέρια σου, θα μπορούσες να κάνεις ένα αρκετά σύντομο συγκριτικό από τις εντυπώσεις σου? Στα χαρτιά τις ξέρουμε τις διαφορές. Επί της ουσίας δεν ξέρω αν υπολείπεται σοβαρά κάπου...

 

Καλησπέρα φίλε μου..lg g2.. Φοβερό κινητό μη σου πω το καλύτερο αλλά κουραστικό στο χέρι λόγο όγκου.. Αυτονομία μπαταρίας τέλεια.. Σχεδόν δύο μέρες...κάμερα καλή σε φώτο αλλά στο βίντεο μου τα χάλαγε Γτ πικαρει το ηχείο.. Z1c... Μια χαρά στο χέρι ότι πρέπει και με καλή αυτονομία..πάντα πώς χειρίζεσαι το τηλ παίζει ρόλο η αυτονομία ... Αν τα έχεις όλα ανοικτά κρατάει σχεδόν μια μέρα και τα δύο.. Είμαι πιο ευχαριστημενος από z1 compact γιατί είναι πιο βολικό στο χέρι και κάμερα τέλεια λίγο στο βίντεο μου τα χαλάει και αυτό λόγο θορύβου όταν.κάνεις λήψη βίντεο σε χώρο με δυνατή μουσική αλλά με κιτ κατ μάλλον θα αλλάξουν πολλά.... Και τα δύο.πολύ καλά..επιλογή σου..!!!!

Edited by bossgs3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου..lg g2.. Φοβερό κινητό μη σου πω το καλύτερο αλλά κουραστικό στο χέρι λόγο όγκου.. Αυτονομία μπαταρίας τέλεια.. Σχεδόν δύο μέρες...κάμερα καλή σε φώτο αλλά στο βίντεο μου τα χάλαγε Γτ πικαρει το ηχείο.. Z1c... Μια χαρά στο χέρι ότι πρέπει και με καλή αυτονομία..πάντα πώς χειρίζεσαι το τηλ παίζει ρόλο η αυτονομία ... Αν τα έχεις όλα ανοικτά κρατάει σχεδόν μια μέρα και τα δύο.. Είμαι πιο ευχαριστημενος από z1 compact γιατί είναι πιο βολικό στο χέρι και κάμερα τέλεια λίγο στο βίντεο μου τα χαλάει και αυτό λόγο θορύβου όταν.κάνεις λήψη βίντεο σε χώρο με δυνατή μουσική αλλά με κιτ κατ μάλλον θα αλλάξουν πολλά.... Και τα δύο.πολύ καλά..επιλογή σου..!!!!

 

ως προς τις βραδινες φωτογραφιες ή τη μερα με ζουμ ή κροπαρισμα, εχεις να πεις ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο? μιας και το Ζ1c εχει φαει θαψιμο, και φυσικα δεν ειναι ολα υπερβολες αφου δεν εχει αυτα τα αποτελεσματα που θα περιμενε κανεις.. Επισης σε σχεση με το φλας καμια συγκριση? βλεπεις πχ να τραβας κοντινες με το Ζ1c και να βγαινουν περιεργες? πχ πιο φωτισμενες στο κεντρο και σκοτεινες στις ακρες?

Τελος, εγω με το Ζ1c στο αυτοματο ειχα χειροτερα αποτελεσματα απο το 5s που ειχε αναφερθει, μιας και τα συγκρινε η αδερφη μου στο abu dhabi το τελευταιο 10ημερο, ομως αν παιξεις με ρυθμισεις και με iso και λιγο με την εστιαση, δηλαδη αν το μαθεις λιγο το κινητο και αλλαζεις αμεσως 2 ρυθμισεις, τοτε γινεται πολυ καλυτερο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα σήμερα, δεν το ερωτεύτηκα αλλά μου άρεσε πολύ (αντίθετα ερωτεύτηκα το Nexus 5 που ήταν δίπλα του, αλλά αυτό το έχω απορρίψει λόγω κακής μπαταρίας, και είναι off-topic :p ).

 

Τέλος πάντων, δεν το πήρα γιατί μπήκα στα settings και είδα ότι είχε μπόλικες εφαρμογές τύπου com.sonyericsson.xyz και θυμάμαι ότι αυτό με τσάντιζε πολύ και στο Xperia T που είχα 7 μήνες μέχρι που το έχασα.

Αφου έφυγα από το μαγαζί το μετάνιωσα και μάλλον θα πάω αύριο και αυτή τη φορά θα το χτυπήσω. :)

 

Μου άρεσε πολύ στο χέρι.

Το ότι είναι παχουλό δεν είναι πρόβλημα για εμένα, αντίθετα το θεωρώ θετικό αν αυτό αποτελεί το αντάλλαγμα για μια πολύ καλή μπαταρία.

 

480 ελβετικά φράγκα στο συγκεκριμένο μαγαζί, δηλαδή κάτω από 400 euros. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ελβετικό μαγαζί το χε 450 ελβετικα (370 ευρα) αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο :o
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
ως προς τις βραδινες φωτογραφιες ή τη μερα με ζουμ ή κροπαρισμα, εχεις να πεις ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο? μιας και το Ζ1c εχει φαει θαψιμο, και φυσικα δεν ειναι ολα υπερβολες αφου δεν εχει αυτα τα αποτελεσματα που θα περιμενε κανεις.. Επισης σε σχεση με το φλας καμια συγκριση? βλεπεις πχ να τραβας κοντινες με το Ζ1c και να βγαινουν περιεργες? πχ πιο φωτισμενες στο κεντρο και σκοτεινες στις ακρες?

Τελος, εγω με το Ζ1c στο αυτοματο ειχα χειροτερα αποτελεσματα απο το 5s που ειχε αναφερθει, μιας και τα συγκρινε η αδερφη μου στο abu dhabi το τελευταιο 10ημερο, ομως αν παιξεις με ρυθμισεις και με iso και λιγο με την εστιαση, δηλαδη αν το μαθεις λιγο το κινητο και αλλαζεις αμεσως 2 ρυθμισεις, τοτε γινεται πολυ καλυτερο.

 

Νίκο το lg εννοείτε ήταν Καλύτερο γιατί είχε καλή αντίθεση λόγο καλού φλας... Την μέρα δεν είχα και τα δύο μαζί αλλά το z1 πιστεύω είναι καλύτερο.... Εμένα βασικά πιο πολύ μαρεσει το z1 από το lg..σε μέγεθος κάμερας αδιάβροχο και πιο βολικό... Και 16g μνήμη + κάρτα...

Edited by bossgs3
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει για μεγάλο πρόβλημα στη κάμερα , για το ηχείο και για καποια χρώματα που επηρεάζουν τη camera και τις φοτογραφίες αρνητικά. Ξέρουμε ποια απο αυτά ισχύουν ?

Γιατί μαρέσει και θελω να το αγοράσω :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ελβετικό μαγαζί το χε 450 ελβετικα (370 ευρα) αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο :o

Δεν το πήρα είδηση, αλλά τώρα αρχίζει από 480.

http://www.toppreise.ch/index.php?search=z1+compact

 

Εκτός αυτού δεν παραγγέλνω από όπου να'ναι, έχω μαγαζιά που εμπιστεύομαι (Digitec, Microspot, Media Markt).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νίκο το lg εννοείτε ήταν Καλύτερο γιατί είχε καλή αντίθεση λόγο καλού φλας... Την μέρα δεν είχα και τα δύο μαζί αλλά το z1 πιστεύω είναι καλύτερο.... Εμένα βασικά πιο πολύ μαρεσει το z1 από το lg..σε μέγεθος κάμερας αδιάβροχο και πιο βολικό... Και 16g μνήμη + κάρτα...

 

αν εχεις φωτογραφιες στον υπολογιστη σου απο το g2 και τις κροπαρεις, βλεπεις να σπανε πιο πολυ δηλαδη απο το Ζ1c? μιλαω για φωτο ημερας..

εγω δεν θα πηγαινα στο G2 για διαφορους λογους, αλλα τοσα που διαβαζω για το Ζ1 compact με κωλωνουν. και οχι τιποτα αλλο, το εχω μες το σπιτι, αλλα δεν μπορω να το συγκρινω με τα αλλα για να μπορω να καταλαβω αν πχ αυτο υστερει καπου ή αν τα αλλα δινουν το κατι παραπανω. δεν εχω και το Ν8, που σιγουρα ειναι καλυτερο. αλλα πολυ θα ηθελα να μπορω να το συγκρινω με ενα s4.

Παντως θεωρω πως ειναι υπερβολες αυτα που λεγονται, οπως λεει ο φιλος απο πανω. δεν εχει τετοια θεματα. απλα δεν ειναι το καμερα phone Που διαφημιζει η σονυ. ή για να ειναι θα πρεπει να παιζεις με ρυθμισεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήρα είδηση, αλλά τώρα αρχίζει από 480

 

Ναι έγραφε για 2 μέρες προσφορά από 499 σε 450

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Τροποποιήσεις σε 3 εβδομάδες λίγο δύσκολο...απλά δεν το είχες δουλέψει όπως έπρεπε πιστεύω!

425 και κατεβαίνει... άντε και στα 350-370 με καλό και το τσιμπησα :D

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
αν εχεις φωτογραφιες στον υπολογιστη σου απο το g2 και τις κροπαρεις, βλεπεις να σπανε πιο πολυ δηλαδη απο το Ζ1c? μιλαω για φωτο ημερας..

εγω δεν θα πηγαινα στο G2 για διαφορους λογους, αλλα τοσα που διαβαζω για το Ζ1 compact με κωλωνουν. και οχι τιποτα αλλο, το εχω μες το σπιτι, αλλα δεν μπορω να το συγκρινω με τα αλλα για να μπορω να καταλαβω αν πχ αυτο υστερει καπου ή αν τα αλλα δινουν το κατι παραπανω. δεν εχω και το Ν8, που σιγουρα ειναι καλυτερο. αλλα πολυ θα ηθελα να μπορω να το συγκρινω με ενα s4.

Παντως θεωρω πως ειναι υπερβολες αυτα που λεγονται, οπως λεει ο φιλος απο πανω. δεν εχει τετοια θεματα. απλα δεν ειναι το καμερα phone Που διαφημιζει η σονυ. ή για να ειναι θα πρεπει να παιζεις με ρυθμισεις.

Νίκο καλύτερες του z1c είναι πιστεύω. Δεν έχω σε υπολογιστή να δω... Κανένα κιτ κατ να δούμε και άσε τα άλλα..:-P

Link to comment
Share on other sites

Ήρεμα βρε παιδιά! Δεν σε έθιξα ούτε υπονοησα κάτι! Κι εγώ άλλωστε περιμένω για να το πάρω γιατί αυτό με βολεύει ! Είχα HTC είχα Samsung είχα αιφονι και τώρα θα εχω σονυ, αυτό που μου αρέσει και που με εξυπηρετεί παίρνω χωρίς να κολλαω σε εταιρίες :)
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε θα παραθέσω και κανένα φρέσκο δείγμα τραβηγμένο δίπλα-δίπλα σε κάποιον ανταγωνιστή του...

 

Ότι βάλεις πάει! :D

 

Εγώ προσωπικα δεν το παίρνω για τα 20mpixel κάμερα (το παίρνω για το ότι είναι compact high end αδιάβροχο με glove mode) εχω dslr και ξέρω ότι τα πολλά mpixel σε μικρό φακό μόνο κακό κανουν! ;)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

..στο ebay η τιμή του έπεσε στα 394€ ..(..με μεταφορικά απο taiwan..)... όσο δηλαδή και στην Ελβετία (..χωρίς μεταφορικά..)

 

και φυσικά Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα...363€...!!!!!

 

http://www.letstango.com/product/sony-xperia-z1-compact/

Link to comment
Share on other sites

και φυσικά Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα...363€...!!!!!

 

http://www.letstango.com/product/sony-xperia-z1-compact/

 

Εχω φίλο που δουλεύει στο Ντουμπάι, αν το πάρει και μου το στείλει θα εχω θέμα με τελωνείο; :confused:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχω φίλο αλλά πλέον δεν ξέρω αν κερδίζει βάζοντας το στα έξοδα, παλιά ναι τώρα... :banghead:
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...