Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ ένα πραγμα θέλω να ξέρω. Έχω το Note II από τον Νοέμβριο του 2012 και είμαι πλήρως ικανοποιημένος από την κάμερά του. Σήμερα (Φεβρουάριος του 2014) αν αγοράσω το Compact θα έχω ή όχι τουλάχιστον την ίδια ποιότητα με το Note II; Γιατί αν δεν την έχω, τότε μιλάμε για πισωγύρισμα 2 ετών και δεν με ενδιαφέρει αν έχει και 100 MP. Το αποτέλεσμα μετράει. Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εγώ ένα πραγμα θέλω να ξέρω. Έχω το Note II από τον Νοέμβριο του 2012 και είμαι πλήρως ικανοποιημένος από την κάμερά του. Σήμερα (Φεβρουάριος του 2014) αν αγοράσω το Compact θα έχω ή όχι τουλάχιστον την ίδια ποιότητα με το Note II; Γιατί αν δεν την έχω, τότε μιλάμε για πισωγύρισμα 2 ετών και δεν με ενδιαφέρει αν έχει και 100 MP. Το αποτέλεσμα μετράει.

 

Κώστα μην αγχώνεσαι. Κάποια μετά κάνε μια συνάντηση με κάποιο από τα παιδιά που το έχουν και βγάλε μερικές φώτο με το ένα και το άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, δεν τράβηξα εγώ φωτογραφία. Εγώ έκοψα ένα κομμάτι από την φωτογραφία των 8ΜΡ που ανέβασε ο manolis και το παρέθεσα ατόφιο χωρίς καμία παρέμβαση πέραν του κοψίματος. Στα στοιχεία της φωτό γράφει ότι ο φακός ήταν σε θέση "Landscape", δηλαδή ήταν "τερματισμένος" και χαίρομαι γιατί επιβεβαιώνονται αυτά που ανέφερα μερικά ποστ παραπάνω.

 

Δικια μου φωτο ηταν ναι, το Landscape δεν ειναι οτι το ηλ ηταν πλαγια? ειναι κατι αλλο?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μα δεν το εχει, αυτα ειναι κολπα...:lol:

 

Και τα €475 του δεύτερου δεν είναι άσχημα!

Έχω την αίσθηση ότι η τιμή του θα κατρακυλήσει γρήγορα και θα σταθεροποιηθεί γύρω στα €420 σε κανέναν μήνα. Τότε θα χτυπήσω, αν δεν βρεθεί κάτι μεταχειρισμένο εν τω μεταξύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους αρέσει η κάμερα και σε κάποιους που είναι πιο ψαγμένοι δεν αρέσει. Γιατί τρώγεστε μεταξύ σας σε τέτοιο βαθμό; Εμένα προσωπικά η κάμερα για τις δικές μου ανάγκες με καλύπτει μια χαρά (κάτοχος Ζ1 που σκέφτεται να πάει στο compact.). Να πω και την αλήθεια σε καμία φωτογραφία δεν έκανα ζουμ εκτός από αυτές που ήταν για σκονάκια! :p
Link to comment
Share on other sites

Πηγα για το G2 και ...προεκυψε έρωτας με το compact! Παιδες το κινητο έχει το τέλειο μέγεθος, μου άρεσε πάρα πολυ το UI της Σονυ, οι φωτογραφιες που εβγαλα μου αρεσαν παρα πολυ (με το g2 αργουσε η εστιαση, ενω το 5s τις εβγαζε "κιτρινωπες"), οσο το χειριστηκα εφαρμογες μηνυματων κτλ μου φανηκαν όλα πάρα πολυ όμορφα και λειτουργικά. Κάποια ψιλολαγκάκια βέβαια είδα, όπως και στο G2.

 

Eπιτέλους όμως ένα κινητό που είναι κινητό και οχι ..πλακάκι!:D

 

Υ.Γ. Μια ερώτηση, πάρα πολυ σοβαρη. Για το σερβις της Αρβάτο ακουγονται τα χειρότερα. Τί κάνουμε αν το χρειαστουμε? (εκτος απ τον σταυρό μας)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα μετά από 6 μήνες και με s4 mini σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή στο μικρό Sony θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει στη διαχείριση κλήσεων επιλογή για αυτόματη απόρριψη κλήσεων με απόκριση και αν μπορείς να βάλεις και δικά σου νούμερα!
Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα μετά από 6 μήνες και με s4 mini σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή στο μικρό Sony θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει στη διαχείριση κλήσεων επιλογή για αυτόματη απόρριψη κλήσεων με απόκριση και αν μπορείς να βάλεις και δικά σου νούμερα!

οχι δεν έχει αυτά της σαμυ.. αλλά με εφαρμογή απο το play γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

Ο Νίκος μου έστειλε μερικές φώτο σε 8 και 20mp.

Δεν μπορώ να είμαι απόλυτος στα συμπεράσματα μου, γιατί δεν ξέρω αν ειναι σωστά τραβηγμένες και δεν υπάρχει μετρο σύγκρισης πχ φώτο απο καποιο άλλο τηλέφωνο.

 

Το ευχάριστο είναι οτι οι 20mp δεν φαίνονται χειρότερες αλλά καλύτερες.

Για σωστά συμπεράσματα χρειάζεται τρίποδο ωστε να εξασφαλισουμε την ορθή λήψη και όπως είπα μια δυο συσκευές ακόμα για σύγκριση.

 

Οι φωτο ειναι καλες και θα ικανοποιησουν τους περισσότερους.

Θα μπορούσαν όμως να ήταν καλύτερες αν βοηθούσε το software. O αισθητήρας αυτός έχει πιο πολλές δυνατότητες.

 

 

Αυτό που μπορεί να βελτιωθεί είναι η οξύτητα των αντικειμένων, η μείωση του θορύβου και ισως ευκρίνεια.

Αυτά για τους απαιτητικούς. Οι υπόλοιποι δεν θα εχουν πρόβλημα ειδικά αν ασχοληθούν λίγο με τις manual ρυθμίσεις.

Σίγουρα δεν είναι η κάμερα που θα σας δώσει το maximum με τις ρυθμίσεις στο auto.

 

Δείτε ενα κομμάτι απο την καθε φωτογραφία. Η μια είναι απο την αρχική των 8 mp και άλλη των 20.

Το κομμάτι είναι περίπου το 40-45% του μεγέθους της αρχικής φώτο. Δεν μπόρεσα να κάνω την δουλειά στο photoshop γιατί ειχα μονο το tablet μου αλλά τα κομμάτια ειναι σχεδον παρόμοια σε μέγεθος.

 

https://www.dropbox.com/s/yjyije6fcwkdxlt/DSC_0002-Crop_8mp-1.jpg

8mp cropped

 

http://img853.imageshack.us/img853/8103/tx6b.jpg

 

 

https://www.dropbox.com/s/ossocr5dwcjqp78/DSC_0001-1_Crop_20mp.jpg

20mp cropped

http://img37.imageshack.us/img37/6831/n5qo.jpg

 

 

Κι εδώ ολόκληρη η φωτο των 20mp.

 

http://img823.imageshack.us/img823/6503/b9t9.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Κώστα. Είμαι με το Note τώρα και δεν μπορώ να εκτιμήσω την ποιότητα των εικόνων, θα τις δω το πρωί απ' το PC. Ίσως τελικά να μην είναι και τόσο άσχημα τα πράγματα όσο ακούγονται. Θα προσπαθήσω να το δω ο ίδιος από κοντά κι αν με ικανοποιήσει θα το πάρω κι ό,τι γίνει. Σε κανένα μήνα θα έχει πέσει και η τιμούλα του και θα είναι ό,τι πρέπει για αγορά.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη και πρόχειρη ματιά στις φώτος του review, κατατάσσω τις κάμερες ως εξής (καλύτερη προς χειρότερη):

 

Sony Alpha A57 (εννοείται...)

Lumia 1520 (αναμενόμενο)

Galaxy S4

Z1 Compact

iPhone 5 ( γιατί δεν χρησιμοποίησαν το 5s; )

 

Δεν τα πάει άσχημα το Compact. Είναι οριακά καλό και ίσως αποδεκτό για τις ανάγκες μου. Cannot compute... Need more data...

 

@Te_salat: Κώστα είδα τις φώτος του post σου στο PC. Δεν τις λες άσχημες αλλά ούτε και πολύ καλές. Στην 8 MP έχει έντονο φαινόμενο "νερομπογιάς" (που σημαίνει ότι έχουν ανεβάσει υπερβολικά τους αλγόριθμους αποθορυβοποίησης) - διορθώνεται με s/w update. Στα 20 MP φαίνεται πράγματι καλύτερη, με περισσότερη λεπτομέρεια, αλλά έχει αυτόν τον παράξενο θόρυβο "αλατοπίπερο" (αραιοί λευκοί κόκκοι ανάμεσα στον έγχρωμο θόρυβο). Δεν το έχω ξαναδεί σε άλλη κάμερα αυτό, ίσως διορθώνεται με s/w update, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Πάντως φαίνεται ότι ο αισθητήρας των 20 MP δίνει επιπλέον πληροφορία απ' τα 8 MP (η οποία όμως είναι "μολυσμένη" με θόρυβο και artifacts).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω και εκνευρίζομαι σχετικά με τις κουβέντες γύρω από την φωτογραφική του compact... Η φωτό των 20MP είναι καλή μόνο για γενική αναφορά. Οι περισσότερες επιγραφές δεν φαίνονται καθαρά και έχει χαθεί πολλή πληροφορία. 6MB φωτό και εν πολλοίς άχρηστη για παρατήρηση λεπτομερειών.

Δεν έχω υψηλές απαιτήσεις από την φωτογραφική του κινητού μου και δεν την χρησιμοποιώ ευρέως παρά μόνο στη δουλειά, αλλά θα εκνευριστώ να αγοράσω καινούργιο κινητό με χειρότερη φωτογραφική από αυτήν που ήδη έχω.

 

Edit.

Αυτήν την έβγαλα πριν από λίγο με το S3.

https://drive.google.com/file/d/0B3dWFsO0vO04dXJ2c3hFalVMTXM/edit?usp=sharing

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται χειρότερη από του Z1c, προσέξτε όμως πόσο καθαρά φαίνεται η πινακίδα του focus κάτω δεξιά.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω υψηλές απαιτήσεις από την φωτογραφική του κινητού μου και δεν την χρησιμοποιώ ευρέως παρά μόνο στη δουλειά, αλλά θα εκνευριστώ να αγοράσω καινούργιο κινητό με χειρότερη φωτογραφική από αυτήν που ήδη έχω.

Αυτό ακριβώς φοβόμαστε οι περισσότεροι και διστάζουμε να το αγοράσουμε. Καλές οι διαστάσεις, καλό το μέταλλο και το γυαλί (κι ας έχει πλαστική πλάτη), καλά και τα benchmarks, αλλά είναι πισωγύρισμα να καταλήξουμε με υποδεέστερη κάμερα από συσκευές του 2012.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

παιδες, τις φωτογραφιες τις εβγαλα ορθιος στο δρομο γρηγορα, χωρις να κατσω να το ψαξω πολυ, εστιασα στο βαθος στο δρομο, και γενικα ειναι μια προχειρη φωτογραφια που δε νομιζω οτι πρεπει να την κρινουμε παραπανω απο αυτο. Διοτι αν κατσουμε να το αναλυσουμε τρομερα θα πρεπει να κατσω και εγω να βγαλω φωτογραφιες με πολλαπλη εστιαση, με εστιαση με αφη κτλ να δουμε που εχουμε καλυτερα αποτελεσματα, ετσι ωστε να μην φταιει ο τροπος φωτογραφησης για το αποτελεσμα.

Επισης θα βγαλω κιαλλες αυριο, κυριακη απο ταρατσα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες, τις φωτογραφιες τις εβγαλα ορθιος στο δρομο γρηγορα, χωρις να κατσω να το ψαξω πολυ, εστιασα στο βαθος στο δρομο, και γενικα ειναι μια προχειρη φωτογραφια που δε νομιζω οτι πρεπει να την κρινουμε παραπανω απο αυτο. Διοτι αν κατσουμε να το αναλυσουμε τρομερα θα πρεπει να κατσω και εγω να βγαλω φωτογραφιες με πολλαπλη εστιαση, με εστιαση με αφη κτλ να δουμε που εχουμε καλυτερα αποτελεσματα, ετσι ωστε να μην φταιει ο τροπος φωτογραφησης για το αποτελεσμα.

Επισης θα βγαλω κιαλλες αυριο, κυριακη απο ταρατσα..

 

Αν δεν σου κάνει κόπο καν'το αυτό, να δούμε τί γίνεται.

Η δική μου είναι τραβηγμένη με την χρήση απλά του landscape mode, δεν έκανα κάποια περίεργη ρύθμιση.

Αν και κυρίως η χρήση που το προορίζω εγώ είναι φωτογράφηση/σκανάρισμα κειμένων και φωτό αντικειμένων στα 1-2 μέτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπο καν'το αυτό, να δούμε τί γίνεται.

Η δική μου είναι τραβηγμένη με την χρήση απλά του landscape mode, δεν έκανα κάποια περίεργη ρύθμιση.

Αν και κυρίως η χρήση που το προορίζω εγώ είναι φωτογράφηση/σκανάρισμα κειμένων και φωτό αντικειμένων στα 1-2 μέτρα.

 

εγω θεωρησα οτι επρεπε να βγαλω μια φωτογραφια οπως βγαζουμε στην καθημερινοτητα, χωρις να το παιδευω, χωρις πολλα πολλα, γιατι το να δωσεις ενα καλυτερο αποτελεσμα και να κανεις μιση ωρα να βγαλεις τη φωτο δεν ξερω αν ειναι σωστο. ο μεσος χρηστης ανοιγει, βαζει αυτοματο (τη μερα) και τραβαει. αντε να εστιασει με το δαχτυλο στην οθονη ή να αλλαζεις τα ΜΡ, αλλα γενικα ετσι νομιζω οτι επρεπε να βγαλω. τελος παντων, το εχω κλειστο τωρα να φορτισει (μαρεσει να κανω ολοκληρωμενες φορτισεις) και αργοτερα ή αυριο θα βγαλω νεες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω θεωρησα οτι επρεπε να βγαλω μια φωτογραφια οπως βγαζουμε στην καθημερινοτητα, χωρις να το παιδευω, χωρις πολλα πολλα, γιατι το να δωσεις ενα καλυτερο αποτελεσμα και να κανεις μιση ωρα να βγαλεις τη φωτο δεν ξερω αν ειναι σωστο. ο μεσος χρηστης ανοιγει, βαζει αυτοματο (τη μερα) και τραβαει. αντε να εστιασει με το δαχτυλο στην οθονη ή να αλλαζεις τα ΜΡ, αλλα γενικα ετσι νομιζω οτι επρεπε να βγαλω. τελος παντων, το εχω κλειστο τωρα να φορτισει (μαρεσει να κανω ολοκληρωμενες φορτισεις) και αργοτερα ή αυριο θα βγαλω νεες..

 

Πολύ σωστό το σκεπτικό σου, αλλά αν τα snapshots του είναι έτσι, τότε δεν μου κάνει το κινητό, πολύ περισσότερο δε στα €400-500.Κρίμα, και το περίμενα πως και πως...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστό το σκεπτικό σου, αλλά αν τα snapshots του είναι έτσι, τότε δεν μου κάνει το κινητό, πολύ περισσότερο δε στα €400-500.Κρίμα, και το περίμενα πως και πως...

 

στα παιδια που εστειλα τις φωτογραφιες, εστειλα και απο το Ζ1 το μεγαλο, με το cameraFX, στα 20ΜΡ, και βλεπω πολυ μεγαλη διαφορα..αυτο σημαινει οτι με μια αλλη εφαρμογη ισως να εχει πολυ πολυ καλυτερα αποτελεσματα. θα τη ριξω την εφαρμογη και στο μικρο και θα το δω. Επισης θα βγαλω μερικες ακομα, και πιο προσεκτικα, ωστε να δειτε και εσεις οι πιο απαιτητικοι αν σας ψιλοκαλυπτει. αρκει να βρω χρονο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο επειδή σήμερα έχω δουλειά στο γραφείο θα τις δω το απόγευμα.

Η δική μου άποψη είναι αυτό που είπα.

Ο φακός έχει δυνατότητες αλλά το software δεν τις αφήνει να αναδειχθούν.

Η Sony κάνει software που ταιριάζει περισσότερο σε compact ψηφιακή κάμερα.

Παράδειγμα όταν τραβάω μακρινό πλάνο με το S4 η κάμερα κάνει αυτόματα εστίαση σε όλο το πλάνο και βλέπεις λεπτομέρεια παντού.

Δείτε εδώ https://www.dropbox.com/s/fdf1szbsz0bhejp/20140128_143734_Richtone%28HDR%291.jpg

Ενω η κάμερα του Ζ1c είναι ανώτερη δυσκολεύεται να δώσει αυτό που δίνει ο αλγόριθμος της Samsung.

Φυσικά για τους περισσότερους αυτά είναι λεπτομέρειες αφού θα περιοριστούν σε κοντινά πλάνα και φωτογραφίες προσώπων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νίκο επειδή σήμερα έχω δουλειά στο γραφείο θα τις δω το απόγευμα.

Η δική μου άποψη είναι αυτό που είπα.

Ο φακός έχει δυνατότητες αλλά το software δεν τις αφήνει να αναδειχθούν.

Η Sony κάνει software που ταιριάζει περισσότερο σε compact ψηφιακή κάμερα.

Παράδειγμα όταν τραβάω μακρινό πλάνο με το S4 η κάμερα κάνει αυτόματα εστίαση σε όλο το πλάνο και βλέπεις λεπτομέρεια παντού.

Δείτε εδώ https://www.dropbox.com/s/fdf1szbsz0bhejp/20140128_143734_Richtone%28HDR%291.jpg

Ενω η κάμερα του Ζ1c είναι ανώτερη δυσκολεύεται να δώσει αυτό που δίνει ο αλγόριθμος της Samsung.

Φυσικά για τους περισσότερους αυτά είναι λεπτομέρειες αφού θα περιοριστούν σε κοντινά πλάνα και φωτογραφίες προσώπων.

 

εχει μια ρυθμιση για πολυσημειακη εστιαση, οπως ολα τα σονυ δηλαδη. θα την βαλω, αντι για αυτοματο ή για κεντρο και θα τραβηξω με αυτη. Γενικα στο Ζ1 οταν παιζω manual εκει το εχω μονιμα, αλλα χθες εβγαλα με εστιαση αυτοματα που ηταν στο κεντρο.

Τελος παντων, νομιζω οτι οι ενδιαφερομενοι πηραν μια ιδεα, και εφοσον η τιμη πεσει κατω απο 400 μεχρι το πασχα (ετσι οπως παει) θα ειναι vfm αυτο το κινητο!!

μην ξεχναμε πως δε θελουν ολοι 5". οποτε ανταγωνιζεται και τα μεγαλα, με το σκεπτικο οτι καποιος παιρνει ναυαρχιδα σε διαστασεις...τσεπης! Με αυτο το σκεπτικο σκεφτομαι να το παρω και για μενα δινοντας το Ζ1. απο χθες με εχει βολεψει τρομερα, το swype λειτουργει τελεια, δεν εχει μεχρι τωρα αυτο το θεμα που εχει το Ζ1 που δεν μπορεις να γραψεις παντα σωστα και τελος για κανονικα δαχτυλα ειναι κομπλε. αν εχεις πολυ χοντρα ισως δεν βολεψει η 4.3".

α! επισης εχει επιλογη για πληκτρολογηση με γαντια!! θα τη δοκιμασω μολις βρω γαντια..προφανως αυτο σημαινει καλυτερη οθονη? παντως δοκιμη που το εκανα χωρις γαντια ηταν υπερευαισθητη που εκανε λαθη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...