Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι καθαρή όμως και όσο να την κάνεις ζουμ δεν βγάζει θόρυβο (στα σημεία που έχει φως).

Κάνε τα τεστ που είπαμε και προσπάθησε να κάνεις δοκιμές σε κοντινά και μακρινά με ακιυμπισμενη την συσκευή για να μην ειναι σίγουρα κουνημένες. Μετά ας αν υπάρχει κανα θέμα για φωτογραφίες με Sony Xperia ας τις σχολιάσουμε εκεί ώστε να μην μετατρέψουμε το εδω thread σε φωτογραφικό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλέπω οτι δεν το πήρε κανείς και δεν έχουμε εντυπώσεις.. ναι έχει 2 τύπους οθόνης το είδα στο xda..
Τι εννοείς ότι έχει δύο τύπους οθόνης?
Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρή όμως και όσο να την κάνεις ζουμ δεν βγάζει θόρυβο (στα σημεία που έχει φως).

Κάνε τα τεστ που είπαμε και προσπάθησε να κάνεις δοκιμές σε κοντινά και μακρινά με ακιυμπισμενη την συσκευή για να μην ειναι σίγουρα κουνημένες. Μετά ας αν υπάρχει κανα θέμα για φωτογραφίες με Sony Xperia ας τις σχολιάσουμε εκεί ώστε να μην μετατρέψουμε το εδω thread σε φωτογραφικό.

 

αν και εγω βλεπω κοκκο, νομιζω οτι σε τοσο κοντινη αποσταση και το Ζ1 δεν βγαζει. Γενικα βλεποντας τη φωτο αυτη, δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο ποιοτικα και γενικα τα προσπαθησω να τραβηξω μια ιδια το ΣΚ με την κοπελα μου να συγκρινω. Αλλα υποτιθεται οτι εδω εστιαζει στο δαχτυλο, με φλας και παρολα αυτα πισω εχει θορυβο, γιατι εμενα αυτο δε μου κανει σωστο? (μια δοκιμη με το Ζ1 που εκανα ειναι πολυ πιο καθαρη, αλλα επειδη δεν ειναι σωστο να συγκρινω ανομοια πραγματα-τοσο το κινητο οσο και το δικο μου δαχτυλο σε αλλες συνθηκες, το ΣΚ θα δουμε).

 

Απο εκει και περα, για τις οθονες που βλεπω, αν οντως ειναι παρτιδες με κακη ποιοτητα, θα ξενερωσω πολυ καθως ειναι αδικο για καποιον να παιρνει μια συσκευη και να τζογαρει αν θα του κατσει μια καλη οθονη ή οχι. Εμενα μου ειπε ο φιλος galanakop οτι ειναι αψογη η οθονη, και στα media καβαλας που ειδα επισης ηταν αψογη (λογικα ειναι και ιδια παρτιδα), οποτε μενει να δουμε ποιος θα πεσει σε κακη και να σιγουρευτουμε οτι ισχυει. στο Ζ1 σιγουρα ισχυει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν και εγω βλεπω κοκκο, νομιζω οτι σε τοσο κοντινη αποσταση και το Ζ1 δεν βγαζει. Γενικα βλεποντας τη φωτο αυτη, δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο ποιοτικα και γενικα τα προσπαθησω να τραβηξω μια ιδια το ΣΚ με την κοπελα μου να συγκρινω. Αλλα υποτιθεται οτι εδω εστιαζει στο δαχτυλο, με φλας και παρολα αυτα πισω εχει θορυβο, γιατι εμενα αυτο δε μου κανει σωστο? (μια δοκιμη με το Ζ1 που εκανα ειναι πολυ πιο καθαρη, αλλα επειδη δεν ειναι σωστο να συγκρινω ανομοια πραγματα-τοσο το κινητο οσο και το δικο μου δαχτυλο σε αλλες συνθηκες, το ΣΚ θα δουμε).

 

Απο εκει και περα, για τις οθονες που βλεπω, αν οντως ειναι παρτιδες με κακη ποιοτητα, θα ξενερωσω πολυ καθως ειναι αδικο για καποιον να παιρνει μια συσκευη και να τζογαρει αν θα του κατσει μια καλη οθονη ή οχι. Εμενα μου ειπε ο φιλος galanakop οτι ειναι αψογη η οθονη, και στα media καβαλας που ειδα επισης ηταν αψογη (λογικα ειναι και ιδια παρτιδα), οποτε μενει να δουμε ποιος θα πεσει σε κακη και να σιγουρευτουμε οτι ισχυει. στο Ζ1 σιγουρα ισχυει.

 

Με φλας ήταν? Χάλια είναι τότε εγω νόμιζα με χαμηλό φωτισμό δωματίου. Κρίμα που διαφήμιζε η apple το νεο φλας του 5s.

Θα σου στείλω με πμ φώτο με φλας μα δεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με φλας ήταν? Χάλια είναι τότε εγω νόμιζα με χαμηλό φωτισμό δωματίου. Κρίμα που διαφήμιζε η apple το νεο φλας του 5s.

Θα σου στείλω με πμ φώτο με φλας μα δεις.

 

ε ναι, και επειδη τα χριστουγεννα εβγαλα απειρες φωτο με το κινητο της, δεν τρελαθηκα. να μην πω για το 4S Που το ντροπιασε το Ν8 μου. (ασχετο αλλα επειδη βγαινει η φημη οτι εχει καποια τρελη φωτογραφικη το καθε αι φον, και ειναι μουφες ολα αυτα. απλα στην οθονη του φαινονται ωραιες)

Λοιπον, τα λεμε απο ΣΚ παιδες, να κατσω με ηρεμια να βγαλω μερικες με Ζ1 και Z1 compact..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από όσους το πήραν κοίταξε κανένας το είδος της οθόνης με το Android Terminal Emulator https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm?

Link to comment
Share on other sites

απο ΣΚ θα σας βγαλω οσες μπορω!

προς το παρον, μιλωντας στο skype Με την αδερφη μου η οποια εχει το 5s της ζητησα να βγαλει μια φωτο ετσι μες το σπιτι να δω τι πιανει, και μου εστειλε αυτη:

(το θεμα ειναι καθαρα γυναικειο, αλλα δε νομιζω οτι βλεπετε καμια τρελλη ποιοτητα!!)

[ATTACH]41191[/ATTACH]

Στην αρχή νόμισα ότι ήταν τα δικά σου δάχτυλα!!! Κρύος ιδρώτας με έλουσε!!! :p :lol:

Δεν μου φαίνεται και άσχημη πάντως για φωτό. Ας δούμε και αυτές που θα βγάλεις το ΣΚ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; Άλλα βγήκανε τώρα; Διαφορετικές οθόνες και προβλήματα στο touch; :angry:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή νόμισα ότι ήταν τα δικά σου δάχτυλα!!! Κρύος ιδρώτας με έλουσε!!! :p :lol:

Δεν μου φαίνεται και άσχημη πάντως για φωτό. Ας δούμε και αυτές που θα βγάλεις το ΣΚ.

 

χαχαχα,ναι δεν ειχα τι να κανω χθες στο γραφειο και εβαφα νυχι!

αυτη ειναι απο το 5s της αδερφης μου, και μου την εστειλε γιατι ηθελα να δω με μετριο φωτισμο και φλας τι κανει.. ε ενταξει, δεν ειναι και τοσο τρομερη φωτο, το ΣΚ θα βαψω και εγω νυχι να δουμε αν το μικρο βγαζει χειροτερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα δεν βλεπω κατι ασχημο ουτε στη καμερα ουτε στην οθονη, βαζω ενα δειγμα 2 φωτο που τραβηξα στο αυτοματο μολις το πηρα.

https://www.dropbox.com/sc/od63cdlm4xyldra/mEbeECh4Iv

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα δεν βλεπω κατι ασχημο ουτε στη καμερα ουτε στην οθονη, βαζω ενα δειγμα 2 φωτο που τραβηξα στο αυτοματο μολις το πηρα.

https://www.dropbox.com/sc/od63cdlm4xyldra/mEbeECh4Iv

Μανώλη αν μπορείς τράβηξε 2-3 φωτογραφίες με φλας να δούμε αν έχει διάχυση φώτος. Πες μας και σε τι χρώμα το πήρες γιατί έχει σημασία.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Μανωλη! Πες μας εντυπωσεις με τη σειρα σου για οθονη, μπαταρια ταχυτητα..;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο υπομονή θα βάλω με φλας. Το πήρα μαύρο, 2-3 με φλας που τράβηξα δεν είδα ούτε πολυ θόρυβο ούτε διάχυση φωτός που αυτο με τρομαζε. Λίγο να συνηθίσω το μενού του γιατι μετά απο χρονια με samy και iPhone εδω ειναι λίγο ξένο. Σαν ταχύτητα δεν βλέπω διαφορα απο το G2 που είχα όμως δεν ειναι note3 σίγουρα. Η κάμερα έχει πολλές ρυθμίσεις δεν έβρισκα πως να αλλάξω απο τα 20 στα 8 :). Το βρήκα όμως. Η μπαταρία απο 56 που ήταν με πολυ ψάξιμο και φόρτιση εφαρμογών φωτό κλπ τώρα ειναι 26.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο και διάθεση να μας έκανες ένα σχόλιο για την ποιότητα των κλήσεων και για την λήψη σήματος. Ειδικά για το τελευταίο έχω ακούσει καλά λόγια.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και πάνω απ'ολα καλομίλητο :D

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία Μανωλιό θα παθεις ζημιά...

Συμπεριφορά τρομερή...

Τα άλλα τα έχουμε πει αρκετές μέρες τώρα,ελπίζω να δεις και εσύ τα ίδια

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα δεν βλεπω κατι ασχημο ουτε στη καμερα ουτε στην οθονη, βαζω ενα δειγμα 2 φωτο που τραβηξα στο αυτοματο μολις το πηρα.

https://www.dropbox.com/sc/od63cdlm4xyldra/mEbeECh4Iv

 

Είναι πολύ καλές οι 8 άρες σε επίπεδα Note 2 και ίσως καλύτερη ευκρίνεια. Στα 20 θέλουμε να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα.

Όπως είπα και στον Νίκο, όταν βρεις χρόνο, βγες στο μπαλκόνι στηριξε την συσκευή κάπου και τράβα το ίδιο πλάνο με 8 και 20 mpx.

Μετά κατέβασε την δωρεάν έκδοση της FX camera και κανε το ίδιο.

Πιστεύω οτι με την FX θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα στα 20.

Προσπάθησε να κάνεις manual focus με tap στην οθόνη.

 

Για το φλας σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο φωτογράφισε ενα αντικείμενο με εντονα χρώματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

...ακόμη ένα ενδιαφέρον συγκριτικό με το βασιλιά των megapixel....

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/19296_Camera_phone_flagship_shootout.php

 

...τα περισσότερα συγκριτικά επιλέγουν Ζ1 Compact σε σύγκριση με Iphone 5S...

 

http://www.theinquirer.net/inquirer/review/2327954/sony-xperia-z1-compact-vs-iphone-5s-head-to-head-review

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο και διάθεση να μας έκανες ένα σχόλιο για την ποιότητα των κλήσεων και για την λήψη σήματος. Ειδικά για το τελευταίο έχω ακούσει καλά λόγια.

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και πάνω απ'ολα καλομίλητο :D

 

Σε ευχαριστω πολυ. Σε αυτά ειναι άψογο και σε σήμα και στο αυτί. GPS άψογο. Wifi καλό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την μπαταρία Μανωλιό θα παθεις ζημιά...

Συμπεριφορά τρομερή...

Τα άλλα τα έχουμε πει αρκετές μέρες τώρα,ελπίζω να δεις και εσύ τα ίδια

 

Νίκο ναι ειναι φοβερό. Όμως να δώ αν μου καθίσει και εμένα χα χα έχουμε συνηθίσει σε αλλα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι πολύ καλές οι 8 άρες σε επίπεδα Note 2 και ίσως καλύτερη ευκρίνεια. Στα 20 θέλουμε να δούμε αν υπάρχει πρόβλημα.

Όπως είπα και στον Νίκο, όταν βρεις χρόνο, βγες στο μπαλκόνι στηριξε την συσκευή κάπου και τράβα το ίδιο πλάνο με 8 και 20 mpx.

Μετά κατέβασε την δωρεάν έκδοση της FX camera και κανε το ίδιο.

Πιστεύω οτι με την FX θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα στα 20.

Προσπάθησε να κάνεις manual focus με tap στην οθόνη.

 

Για το φλας σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο φωτογράφισε ενα αντικείμενο με εντονα χρώματα.

Έχω βγάλει και θα βάλω link με 8 και με 20 στον ίδια χρόνο. Το φλας ειναι πολυ αδύναμο μα παρα πολυ ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...ακόμη ένα ενδιαφέρον συγκριτικό με το βασιλιά των megapixel....

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/19296_Camera_phone_flagship_shootout.php

 

...τα περισσότερα συγκριτικά επιλέγουν Ζ1 Compact σε σύγκριση με Iphone 5S...

 

http://www.theinquirer.net/inquirer/review/2327954/sony-xperia-z1-compact-vs-iphone-5s-head-to-head-review

Καλό το lumia αλλα windows ούτε δώρο... Έχω και το 5s κάποια στιγμή θα βγάλω να δούμε διάφορες. Νομίζω όμως το iPhone ειναι καλύτερο με το φλας.

https://www.dropbox.com/sc/3xffvzuk576v4jr/3siiGYlNoC

xperia

https://www.dropbox.com/sc/wmmwb7ffubf9qox/FjN3kvUygp

5s

με φλας και οι δυο

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ. Σε αυτά ειναι άψογο και σε σήμα και στο αυτί. GPS άψογο. Wifi καλό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νίκο ναι ειναι φοβερό. Όμως να δώ αν μου καθίσει και εμένα χα χα έχουμε συνηθίσει σε αλλα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω βγάλει και θα βάλω link με 8 και με 20 στον ίδια χρόνο. Το φλας ειναι πολυ αδύναμο μα παρα πολυ ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό το lumia αλλα windows ούτε δώρο... Έχω και το 5s κάποια στιγμή θα βγάλω να δούμε διάφορες. Νομίζω όμως το iPhone ειναι καλύτερο με το φλας.

https://www.dropbox.com/sc/3xffvzuk576v4jr/3siiGYlNoC

xperia

https://www.dropbox.com/sc/wmmwb7ffubf9qox/FjN3kvUygp

5s

 

 

φιλαρακι μου τη βγηκες απο δεξια :P

καλοριζικο και εδω, μαλλον σε επεισα χθες, ελπιζω να μην με βριζεις απο αυριο..

εχεις και το 5s οποτε δε θα καθομαι να βγαζω παλι τα νυχια της αδερφης μου...

Οσο για το φλας, το ειχα τονιζει οτι απο το Ζ και μετα (ειχα το Τ, το Ζ και Ζ1) ειναι τελειως αδυναμα και δεν ξερω γιατι..παρολα αυτα προσωπικα το χρησιμοποιω μονο για φακο, καθως σπανια προσφερει κατι..μακαρι να ηταν xenon αν μπορουσαν στο ιδιο μεγεθος κινητου..

απο αυριο θα το εχω και εγω απο τον συνονοματο Νικο που μου το εστειλε χθες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να βρισω κανενα χαχα ηταν δικια μου αποφαση γιατι μου αρεσε σαν μεγεθος, τωρα αν θα το κρατησω η οχι θα φανει στη πορεια. Πρωτες εντυπωσεις αριστες δεν μπορω να πω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει λογος να βρισω κανενα χαχα ηταν δικια μου αποφαση γιατι μου αρεσε σαν μεγεθος, τωρα αν θα το κρατησω η οχι θα φανει στη πορεια. Πρωτες εντυπωσεις αριστες δεν μπορω να πω κατι.

 

σε πειραζω, εξαλλου σου ειπα οτι ρισκαρεις 1ον οθονη αν ισχυουν τα ιδια με Ζ1, και 2ον φλας αν ισχυουν οι φημες και δεν ειναι μονο το Lime που φταιει πχ.

Μπαταρια, το Ζ1 εχει αριστη, οποτε και αυτο αν καταναλωνει λιγοτερο η οθονη και ερχεται στην ιδια αναλογια θα ευχαριστηθεις!

Ταχυτητα, ειπες οτι δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο το ΝΟΤΕ 3? που βλεπεις διαφορα? (επειδη ειναι μικρες οι διαφορες τους στο HW αλλα και η οθονη εχει αλλες απαιτησεις).

Σε σχεση με το 5s ποιο προτιμας? εγω το 5s δεν το αντεξα γιατι ηταν πολυ μικρα τα πληκτρα, μου το εδινε η sister να το χειριστω τα χριστουγεννα αλλα δεν βολεψε. Εκει σιγουρευτηκα οτι θελω πανω απο 4" οθονη, με τις 4,3"-4,5" να ειναι ιδανικες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε πειραζω, εξαλλου σου ειπα οτι ρισκαρεις 1ον οθονη αν ισχυουν τα ιδια με Ζ1, και 2ον φλας αν ισχυουν οι φημες και δεν ειναι μονο το Lime που φταιει πχ.

Μπαταρια, το Ζ1 εχει αριστη, οποτε και αυτο αν καταναλωνει λιγοτερο η οθονη και ερχεται στην ιδια αναλογια θα ευχαριστηθεις!

Ταχυτητα, ειπες οτι δεν ειναι τοσο γρηγορο οσο το ΝΟΤΕ 3? που βλεπεις διαφορα? (επειδη ειναι μικρες οι διαφορες τους στο HW αλλα και η οθονη εχει αλλες απαιτησεις).

Σε σχεση με το 5s ποιο προτιμας? εγω το 5s δεν το αντεξα γιατι ηταν πολυ μικρα τα πληκτρα, μου το εδινε η sister να το χειριστω τα χριστουγεννα αλλα δεν βολεψε. Εκει σιγουρευτηκα οτι θελω πανω απο 4" οθονη, με τις 4,3"-4,5" να ειναι ιδανικες

Τωρα το φορτιζω στο pc με τη usb δεν μπορω να πω ακομα για την μπαταρια, ε μεταχυ των δυο ακομα δεν μπορω να πω αλλα για να κρατω το μηλο και να εχω πουλησει το νοτε 3 αυτο απαντα μονο του ασχετα το μεγεθος.. Το βλεπω αργο στο play και στο instagram εκει ακομα και το G2 ηταν πιο γρηγορο, screen shot δεν μπορω να παρω με power και volume down η εγω δεν το καταφερνω η εχει αλλαξει τον τροπο, ξερεις καποιο αλλο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

@ manolis Όντως το φλας του iphone είναι πολύ πιο δυνατό αλλά δεν φταίει μόνο αυτό. Βλέπω ότι οι φώτο του Ζ1c έχουν πολύ ψηλά το iso πράγμα που δεν δικαιολογειται με χρήση φλας.

Μικρό το κακό από την στιγμή που δεν έχει διάχυση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...