Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ όμως το 1020 είναι καλύτερο απο τα android, δεν το έχω να έχω δiκη μου γνώμη όμως εδώ βλέπω fωτο τύπου DSLR.

http://theultralinx.com/2013/07/nokia-lumia-1020-sample-pictures.html#jp-carousel-36535

 

Μην ξεχνάς οτι ο φακός του 1020 είναι τέρας και ανήκει σε άλλη κατηγορία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συμφωνω, απλα ειναι κριμα να το θαβουμε για την καμερα οτι δινει τοσα αλλα, την ωρα που οι υπολοιποι κατασκευαστες δινουν μινι μονο σε specs.

Απο εκει και περα, κορυφαια καμερα θεωρω τα νοκια οπως και να εχει, με διαφορα..

Αυτό ας το ακούσει η Sony που πήγε και πάντρεψε έναν θορυβώδη αισθητήρα με κακογραμμένο s/w και τώρα προσπαθεί μέσω των διαφημίσεων να μας πλασάρει το πακέτο ως το απόλυτο camera-phone. Είχε δύο επιλογές: να βάλει μια ποιοτική και δοκιμασμένη κάμερα κι ας ήταν 8 MP ή να βάλει τον αισθητήρα των 20.7 MP που όμως δίνει υποδεέστερα αποτελέσματα στην πράξη, ειδικά με τόσο χάλια s/w. Επέλεξε το δεύτερο και γιαυτό την κράζουμε (και καλά κάνουμε). Δεν νοείται να μπορεί το Note II του 2012 να βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το Compact του 2014.

 

χε χε

Το iPhone 5s κερδίζει χωρίς δεύτερη σκέψη. Είδατε εκεί που ο τύπος απλά πατάει το shutter και τραβάει αμέσως και συνέχεια; Αυτό είναι που μετράει. Απλότητα στη χρήση και καλό αποτέλεσμα. Γιαυτό μ' αρέσει η Apple. Αργούν να βάλουν πράγματα, αλλά όταν τα βάζουν τα βάζουν σωστά και θέτουν τον πήχη που οι άλλοι στη συνέχεια προσπαθούν να φτάσουν. Σε κάποιο σημείο κάποιος λέει ότι το iPhone έχει φωτογραφική μηχανή για dummies. Αυτό θέλω! Θέλω όταν βλέπω κάτι που θέλω να τραβήξω, να βγάζω το κινητό και να τραβάω και το αποτέλεσμα να είναι καλό. Αν αυτό σημαίνει ότι είμαι dummy τότε ναι, είμαι dummy!

 

It doesn't capture at 20mp.It captures at 8 mp :)

Στο Superior Auto mode ναι. Στο Manual mode τραβάει στα 20.7 MP (άλλο που είναι χάλια μαύρα το αποτέλεσμα - και είναι και στα 4:3 aspect ratio).

 

Το 1020 έχει ακόμα προβλήματα. Δεν είναι τόσο καλό όσο το 808.

Σε android κατά γενική ομολογία όλων των σχετικών με την φωτογραφια site, η Samaung διαθέτει το καλύτερο processing και πετυχαίνει αξιοζηλευτα αποτελέσματα.

Πράγματι, η εμπειρία μου με το Note II επιβεβαιώνει αυτό που λες. Η κάμερα του Note II με έχει ικανοποιήσει πλήρως. Αν η ίδια ακριβώς κάμερα + flash υπήρχαν στο Compact θα το είχα ήδη αγοράσει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Xperia Z1 Sea Water Test

/watch?v=cnwFuRNi_no

Παντως δεν ξερω τι λετε..........και δικιο να χετε(που μαλλον εχετε) αλλα τα αποτελεσματα αυτα

δεν τα εχει κανενα αλλο.

υγ: αυτο βρηκα ,εστω και απο τον μεγαλο του αδερφο (ετσι κι αλλιως ιδιο ειναι)

 

και ενα ακομα τεστ εστω κι αν δεν καταλαβαινω γρι:lol:

Test Camera iPhone 5s,Lumia 1020,Xperia Z1

/watch?v=yFYuy0sZP8Q

 

συγνωμη για το z1 αλλα ειπαμε το ιδιο ειναι.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ωραα σε ολα τα specs για μινι δεν παιζεται αλλα η σονυ το συγκεκριμένο κινητο το διαφημιζει στο καταναλωτικο κινητο και για την 20αρα καμερα του αλλα ειναι μουφα, και αξιοπρεπές φωτογραφιες παίρνει στα 8 mp αρα απατα το κοινό που θελει να αγοράσει ,το κινητο αυτο!!Για αυτο νομιζω οι κατοχοι της συσκευής πρέπει να απαιτησουν με καθε τροπο να διορθωσει το προβλημα που εχει αλλιως εγω θα τις εκανα εξωδικο για απατη γιατι δεν μπορουν συνεχεια να μας δουλεύουν . Παντως ας ηταν αυτη η sony να βγαλει συσκευή που να μην εχει καποια αστοχία και ολες η συσκευες ειναι πιοτικες και όμορφες δεν ξερω οταν τις βάζουν στο εμποριο πρωτα δεν κανουν κάποια δοκιμη μηπως υπαρχει κάποια αστοχια , αλλα μαλλον γρήγορα γρήγορα στην αγορα και παρε το προβλημα να το έχεις να το χαίρεσαι:mad: Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει το θάψατε το κινητό. Τελικά πρέπει να είναι χάλια αυτή η συσκευή. Δεν θα το αγοράσω. Όλοι μαζί για εξόδικο στη Sony. Τα λεφτά για το δικηγόρο ποιος θα τα βάλει; :lol:

Νόμιζα τα είχα διαβάσει όλα σαυτό το site.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ασχοληθήκαμε με μια εταιρία που δεν κατάφερε να βγάλει μια σωστή συσκευή κινητού μέχρι σήμερα και ούτε θα το κάνει. Για τηλεοράσεις είναι καλή.
Link to comment
Share on other sites

Ντάξει το θάψατε το κινητό. Τελικά πρέπει να είναι χάλια αυτή η συσκευή. Δεν θα το αγοράσω. Όλοι μαζί για εξόδικο στη Sony. Τα λεφτά για το δικηγόρο ποιος θα τα βάλει; :lol:

Νόμιζα τα είχα διαβάσει όλα σαυτό το site.

 

Τουλαχιστον αυτα φτανουν στα αυτια της sony να ριξει την τιμη οσο ποιο γρηγορα γινεται

μιας και ενδιαφερομαστε να το παρουμε , οεοεοοοοοο..:D

 

παμε ολοι μαζι παιδια να το θαψουμε να μην το παρει κανενας , μηπως και το παρουμε μιας

ωρα αρχητερα!!:shifty::D

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρος ότι απ' όλα αυτά που λέμε εδώ μέσα τίποτα απολύτως δεν φτάνει στα αφτιά της Sony... Αυτό που καταλαβαίνουν είναι τα $$$. Όσο αγοράζουμε τα προϊόντα τους, τόσο θα διαιωνίζεται η ίδια κατάσταση...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Βρε μια μανια με το μικρο ,αρον αρον να το βγαλουν αχρηστο χαχαχα ,το θυμαμαι αυτο και με το Ζ ,αμαν κανανε να βρουν το ελάττωμα δηθεν για να μην το παρουνε

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Βρε μια μανια με το μικρο ,αρον αρον να το βγαλουν αχρηστο χαχαχα ,το θυμαμαι αυτο και με το Ζ ,αμαν κανανε να βρουν το ελάττωμα δηθεν για να μην το παρουνε

 

Πες και συ τωρα οτι ειναι αχρηστο!!

Μην πας κοντρα στο ρεμα...... Πες μηπως και πεσει η τιμη ποιο γρηγορα για να το τσιμπησω:D

Link to comment
Share on other sites

 

Σταματα εσυ!! Αχρηστο ειναι! Χαλια... μηνυση στην sony και πεταμα του Ζ1c στην πυρα. Εγω θα πεταξω και οσα sony/SE εχω στην κατοχη μου. Δεν ανεχομαι απο τους Ιαπωνες να με κοροιδευουν ετσι..

Βασικα zxr κλεισε το θεμα γιατι ειναι ενα μιασμα για το myphone! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Αχρηστο ειναι...............Ψεματα λενε..........Τα παιρνουν μην τους πιστευεις:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σταματα εσυ!! Αχρηστο ειναι! Χαλια... μηνυση στην sony και πεταμα του Ζ1c στην πυρα. Εγω θα πεταξω και οσα sony/SE εχω στην κατοχη μου. Δεν ανεχομαι απο τους Ιαπωνες να με κοροιδευουν ετσι..

Βασικα zxr κλεισε το θεμα γιατι ειναι ενα μιασμα για το myphone! :lol:

 

αχχαχααααααα:lol::D:X

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι από εμάς έχουμε ιδιαίτερες απαιτήσεις στον τομέα φωτογραφία, δεν πάει να πει ότι βγάζουμε άχρηστη τη συσκευή. Το "κράξιμο" απευθύνεται στην sony και σε αυτό που παρουσιάζει ως το τρομερό καμερο-κινητό που στην πράξη αποδυκνύεται ότι μάλλον δεν είναι (ας περιμένουμε να δούμε περισσότερα αποτελέσματα καθώς και την νέα έκδοση λειτουργικού που θα πάρει). Η συσκευή κατά τα άλλα είναι τρομερή τόσο από διαστάσεις, όσο από design, αδιαβροχοποίηση και φυσικά επιδόσεις (που προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο οι επιδόσεις και τα benchmarks). Επίσης ο μέσος χρήστης θα κάνει εννοείται τη δουλειά του με την κάμερα αυτή και με το παραπάνω. Αλλά δεν έχουμε όλοι ίδιες απαιτήσεις ή προτεραιότητες, πράγμα που δε σημαίνει όπως είπα ότι κράζουμε.
Link to comment
Share on other sites

 

νομιζω οτι αυτο το review τα λεει ολα! σιγουρα κραταμε μια αμφιβολια για την τελειοτητα της καμερας, και εστω οτι ειναι μια μετρια 8αρα, παλι το κινητο αυτο παιζει μπαλα μονο του,σε μια κατηγορια που οι αλλες εταιρειες θαβουν, καθως τα μινι τους (βλεποντας και τις φημες για το htc one 2mini που ερχεται) ειναι τραγικα. Για τον απλο χρηστη που ομως δε θελει λαγκ, νομιζω οτι το κινητο αυτο, ειδικα οταν θα πεσει στα 400, θα ειναι η ιδανικη επιλογη, χωρις να τον προβληματισει να το κραταει χρονια.

@Moralas, ετσι οπως τα λες ειναι. εσυ οπως και εγω εχουμε ευχαριστηθει φωτο απο νοκια και νιωθω και εγω πως ιεναι να πηγαινεις σε κατι κατωτερο, παρολα αυτα οι επιδοσεις στο ανδροιδ ειναι σημαντικες γιατι δεν παυει να ειναι ενα προβληματικο λειτουργικο (αφου καταφερνει και μπουκωνει με λιγο πιο απλο h/w) ή με ενα κακο ui Οπως της samsung. Επομενως οποιος δεν ικανοποιειται με 1020κτλ, το Ζ1c ειναι μια πολυ καλη επιλογη.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ καλό review τον ευχαριστούμε για την δουλειά του. Σαν κάτοχος του 5 s ειναι ακριβώς όπως τα λέει. Θα παρακαλούσα να μας πει τι γίνεται με το flash του Ζ1c που ειναι η μεγάλη μας απορία.

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα και πολυ το εχουμε κουρασει. Η sony διαφημιζει τον φακο σαν μεγαλο ατου της συσκευης. Ναι, ολοι θα θελαμε φωτογραφιες αντιστοιχες καμερων με πλουσιο αριθμο MP. Απο τη στιγμη που σε αρκετα reviews δεν φαινεται τοσο χαλια η καμερα οσο πιστευουμε και απο τη στιγμη που στα 8MP βγαζει παρα πολυ καλες φωτο, ποιος ο λογος να μην το αγορασεις τελικα; ειναι το σημειο που χανω τον συλλογισμο αυτων που ψαχνουν μια τετοια συσκευη. Ναι να κραξουμε την Sony και εγω μαζι σας επειδη ισως να περιμεναμε καλυτερα πραγματα απο εναν φακο 20mp. Αλλα οταν η 8αρα ειναι πολυ καλη, γιατι σας αποτρεπει απο την αγορα του; παλι τη δουλεια σας θα την κανατε οπως κανετε με το note 2 ή το iphone 5s. Καπου καλυτερα, καπου χειροτερα.

Να μου πεις οτι τραβας φωτο και βγαινει 8-bit να συ πω και εγω μακρυα απο το z1c. Αλλα εχουμε δει και πολυ καλα αποτελεσματα αναμεσα στα reviews!

Και τελικα γιατι αγοραζετε αυτη τη συσκευη (που κλασικα κανεις απο εδω μεσα που αναλωνεστε δεν σκοπευετε να την αγορασετε); Επειδη θελατε μια καμερα 20mp που να μαμει και να δερνει στις φωτο ή για ενα θηριο σε μικρο μεγεθος; Αν για το πρωτο, τοτε παρτε ψηφιακη της προκοπης να γλιτωσετε και τα εξτρα χρηματα. Αν το δευτερο, τι σας πειραζει που εχετε μια καμερα ανταξια της συσκευης που εχετε τωρα στα χερια σας ειτε λγεται note, ειτε iphone;

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας αγοράζει για τους λόγους του. Το να "κράζουμε" αυτόν που κρίνει αυστηρά το πολυδιαφημισμένο ατού της συσκευής δεν είναι και σωστό.. Και εγώ τουλάχιστον ξαναλέω ότι δεν την έβγαλα σε καμία περίπτωση άχρηστη τη συσκευή λόγω ελαττωμάτων της κάμερας (στα δικά μου μάτια) που μπορεί και να διορθωθούν.
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα και πολυ το εχουμε κουρασει. Η sony διαφημιζει τον φακο σαν μεγαλο ατου της συσκευης. Ναι, ολοι θα θελαμε φωτογραφιες αντιστοιχες καμερων με πλουσιο αριθμο MP. Απο τη στιγμη που σε αρκετα reviews δεν φαινεται τοσο χαλια η καμερα οσο πιστευουμε και απο τη στιγμη που στα 8MP βγαζει παρα πολυ καλες φωτο, ποιος ο λογος να μην το αγορασεις τελικα; ειναι το σημειο που χανω τον συλλογισμο αυτων που ψαχνουν μια τετοια συσκευη. Ναι να κραξουμε την Sony και εγω μαζι σας επειδη ισως να περιμεναμε καλυτερα πραγματα απο εναν φακο 20mp. Αλλα οταν η 8αρα ειναι πολυ καλη, γιατι σας αποτρεπει απο την αγορα του; παλι τη δουλεια σας θα την κανατε οπως κανετε με το note 2 ή το iphone 5s. Καπου καλυτερα, καπου χειροτερα.

Να μου πεις οτι τραβας φωτο και βγαινει 8-bit να συ πω και εγω μακρυα απο το z1c. Αλλα εχουμε δει και πολυ καλα αποτελεσματα αναμεσα στα reviews!

Και τελικα γιατι αγοραζετε αυτη τη συσκευη (που κλασικα κανεις απο εδω μεσα που αναλωνεστε δεν σκοπευετε να την αγορασετε); Επειδη θελατε μια καμερα 20mp που να μαμει και να δερνει στις φωτο ή για ενα θηριο σε μικρο μεγεθος; Αν για το πρωτο, τοτε παρτε ψηφιακη της προκοπης να γλιτωσετε και τα εξτρα χρηματα. Αν το δευτερο, τι σας πειραζει που εχετε μια καμερα ανταξια της συσκευης που εχετε τωρα στα χερια σας ειτε λγεται note, ειτε iphone;

 

Γιατι φιλε μου οπως λενε και στο χωριο μου"οποιος δεν θελει να ζυμωσει,δεκα μερες κοσκινιζει"!

Αφου πολλοι ,αν και εχουν ξενερωσει,δεν θελουν να φυγουν απο την samsung..Γιατι παιδευονται ηθελα να ξερα.Τα ιδια και τα ιδια σε καθε θεμα καινουριας συσκευης.

Η συσκευη τα σπαει!

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας αγοράζει για τους λόγους του. Το να "κράζουμε" αυτόν που κρίνει αυστηρά το πολυδιαφημισμένο ατού της συσκευής δεν είναι και σωστό.. Και εγώ τουλάχιστον ξαναλέω ότι δεν την έβγαλα σε καμία περίπτωση άχρηστη τη συσκευή λόγω ελαττωμάτων της κάμερας (στα δικά μου μάτια) που μπορεί και να διορθωθούν.

 

Δεν αναφερομουν προσωπικα σε σενα. Και δεν εκραξα καποιον που ειπε κατι για τη συσκευη. μαζι να κραξουμε τις εταιριες! Κανενα προβλημα. Απλα μιλησα για το σημειο που χανω το συλλογισμο σε οσα διαβαζω. Η συσκευη και απεναντι σε note 2 και απεναντι σε i5s (στο θεμα καμερας) ειναι πολυ κοντα και αναλογως καπου κερδιζει καπου χανει. Ακομα ψαχνω τον λογο γιατι να μην το αγορασει καποιος με note 2 ή i5s ή htc one ή Ζ1 και παει λςγοντας...Τα τραγικοποιουμε λιγο τα πραγματα.

 

 

 

 

Γιατι φιλε μου οπως λενε και στο χωριο μου"οποιος δεν θελει να ζυμωσει,δεκα μερες κοσκινιζει"!

Αφου πολλοι ,αν και εχουν ξενερωσει,δεν θελουν να φυγουν απο την samsung..Γιατι παιδευονται ηθελα να ξερα.Τα ιδια και τα ιδια σε καθε θεμα καινουριας συσκευης.

Η συσκευη τα σπαει!

 

Ετσι ακριβως. Θελησα να το πω λιγο πιο ευγενικα..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι απλα και πολυ το εχουμε κουρασει. Η sony διαφημιζει τον φακο σαν μεγαλο ατου της συσκευης. Ναι, ολοι θα θελαμε φωτογραφιες αντιστοιχες καμερων με πλουσιο αριθμο MP. Απο τη στιγμη που σε αρκετα reviews δεν φαινεται τοσο χαλια η καμερα οσο πιστευουμε και απο τη στιγμη που στα 8MP βγαζει παρα πολυ καλες φωτο, ποιος ο λογος να μην το αγορασεις τελικα; ειναι το σημειο που χανω τον συλλογισμο αυτων που ψαχνουν μια τετοια συσκευη. Ναι να κραξουμε την Sony και εγω μαζι σας επειδη ισως να περιμεναμε καλυτερα πραγματα απο εναν φακο 20mp. Αλλα οταν η 8αρα ειναι πολυ καλη, γιατι σας αποτρεπει απο την αγορα του; παλι τη δουλεια σας θα την κανατε οπως κανετε με το note 2 ή το iphone 5s. Καπου καλυτερα, καπου χειροτερα.

Να μου πεις οτι τραβας φωτο και βγαινει 8-bit να συ πω και εγω μακρυα απο το z1c. Αλλα εχουμε δει και πολυ καλα αποτελεσματα αναμεσα στα reviews!

Και τελικα γιατι αγοραζετε αυτη τη συσκευη (που κλασικα κανεις απο εδω μεσα που αναλωνεστε δεν σκοπευετε να την αγορασετε); Επειδη θελατε μια καμερα 20mp που να μαμει και να δερνει στις φωτο ή για ενα θηριο σε μικρο μεγεθος; Αν για το πρωτο, τοτε παρτε ψηφιακη της προκοπης να γλιτωσετε και τα εξτρα χρηματα. Αν το δευτερο, τι σας πειραζει που εχετε μια καμερα ανταξια της συσκευης που εχετε τωρα στα χερια σας ειτε λγεται note, ειτε iphone;

 

Μπράβο Κωνσταντίνε, είπες ότι ήθελα να πω.

Το θέμα είναι ότι πρόκειται για ένα άριστο κινητό, σε μαζεμένες διαστάσεις και μια καλή κάμερα στα 8mp.

Αν είναι να συγκρίνουμε με το note, που είναι το άλλο άκρο, χάνουμε το νόημα. Αυτή η πρόταση βγήκε για να καλύψει ένα κομμάτι της αγοράς, που τόσο καιρό διάβαζα στο φόρουμ παράπονα, που δεν υπήρχε. Χαρακτηριστικά ναυαρχιδας σε πιο μικρές διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κωνσταντίνε, είπες ότι ήθελα να πω.

Το θέμα είναι ότι πρόκειται για ένα άριστο κινητό, σε μαζεμένες διαστάσεις και μια καλή κάμερα στα 8mp.

Αν είναι να συγκρίνουμε με το note, που είναι το άλλο άκρο, χάνουμε το νόημα. Αυτή η πρόταση βγήκε για να καλύψει ένα κομμάτι της αγοράς, που τόσο καιρό διάβαζα στο φόρουμ παράπονα, που δεν υπήρχε. Χαρακτηριστικά ναυαρχιδας σε πιο μικρές διαστάσεις.

 

δεν ξερω τι λετε εσεις, εγω απο αυριο, εφοσον δωσω το asus, το τσιμπαω! και θα το εχω σαν βασικο κινητο, βλεπω και το Ζ1 να παιρνει ποδι.. :p:p:p:p:ρ:ρ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσετε το thread θα δείτε ότι έχω πει τα καλύτερα λόγια για τη συσκευή, για την ομορφιά της, τη δύναμή της σε specs, την ποιότητα των υλικών της και το μαζεμένο μέγεθός της. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο τη θέλω αυτή τη συσκευή. Όμως, ξαναλέω: δεν νοείται συσκευή του 2012 (Note II) να έχει καλύτερη κάμερα από ναυαρχίδα του 2014 (Compact), ειδικά όταν η κάμερα του Compact διαφημίζεται ως το δυνατό σημείο της συσκευής.

 

Θα συμφωνούσα 100% μαζί σας αν δεν είχα δει αυτό το thread:

 

Sony Z1 Compact... Why is the camera so poor?

 

...και αν δεν είχα δει αυτή την απαράδεκτη φωτογραφία με flash:

 

http://i59.tinypic.com/25gv0qd.jpg

 

Αν διαπιστώσω ότι τα παραπάνω δύο στοιχεία είναι υπερβολές και δεν ισχύουν θα αγοράσω το Compact άμεσα. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο θέλω να μην ισχύουν τα προβλήματα αυτά. Όμως, όσο τα θέματα αυτά υφίστανται, δεν μπορώ παρά να είμαι επιφυλακτικός και να περιμένω. Ο σκοπός των posts εδώ είναι να ενημερωνόμαστε και να προστατευόμαστε από αγορές που θα μας απογοητεύσουν. Όποιοι από εσάς δεν σας ενδιαφέρει η κάμερα ή είστε τυφλωμένοι οπαδοί της Sony και την εμπιστεύεστε άνευ όρων ας πάτε να το αγοράσετε. Αλλά μην κατηγορείτε εμάς που σπαταλάμε χρόνο κάνοντας posts και ενημερώνοντας την κοινότητα για τα όποια παρατράγουδα της κάθε συσκευής, επειδή απλά διαφωνείτε μαζί μας!

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Aπό Νίκο και όποιο άλλο παιδί το πάρει, θέλουμε εντυπώσεις! Κάπου έχω σταματήσει να διαβάζω τα διάφορα reviews και ακούω μόνο τους χρήστες.

Αν δεν είχα καλομάθει στις μεγάλες οθόνες θα το τσίμπαγα χθες. Ακόμα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αλλά η συσκευή που έχω τώρα με έχει ξετρελάνει σε όλους τους τομείς και δεν θέλω να μπω πάλι σε διαδικασία αλλαγής. Α ρε Sony. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπό Νίκο και όποιο άλλο παιδί το πάρει, θέλουμε εντυπώσεις! Κάπου έχω σταματήσει να διαβάζω τα διάφορα reviews και ακούω μόνο τους χρήστες.

Αν δεν είχα καλομάθει στις μεγάλες οθόνες θα το τσίμπαγα χθες. Ακόμα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αλλά η συσκευή που έχω τώρα με έχει ξετρελάνει σε όλους τους τομείς και δεν θέλω να μπω πάλι σε διαδικασία αλλαγής. Α ρε Sony. :p

 

εφοσον ολοκληρωθει αυριο η συναλλαγη μου με το asus, θα το χτυπησω και θα το κανω δωρο στον πατερα μου σε πρωτη φαση, και αν βγει καλο, μολις βγουν επιδοτησεις το τσιμπαω και εγω. Προσωπικα δεν πολυεμπιστευομαι τοσο τραγικα ποστ οσο του φιλου με τη φωτογραφια (Τη φωτο δεν εμπιστευομαι οχι τον φιλο) διοτι δεν μπορω να φανταστω οτι η σονυ θα εβγαζε κατι τοσο χαλια απο τη στιγμη που ηδη κυκλοφορει στην ιαπωνια με αλλο ονομα και δεν εχουμε ακουσει το παραμικρο. τωρα αν φταιει το Lime σαν χρωμα και δημιουργει καμια αντανακλαση, αν αυτος που την εβγαλε ειχε θαμπωσει το φακο του,δεν ξερω. παντως κραταω μια επιφυλαξη, και εφοσον το κινητο το ειδα απο κοντα, επαιξα μιση ωρα μαζι του και με ικανοποιησε, δε θα πεθανω κιολας απο τον πανικο που σπερνουν μερικοι.. τη νυχτα τετοιες φωτο μονο με SLR εχει νοημα να τις τραβας. ολα ταλλα ειναι μπουρδες. (ή με xenon Κανα πολυ κοντινο θεμα) . -

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...