Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχριστουμε πολυ για τις πληροφοριες και καλοριζικο αδερφε.

Εγω να προσθεσω μιας και πηγα και το ειδα εστω και κλειστο,

οτι ειναι και ποιο μικρο και απο το (S) που ειμαι και κατοχος.

Τετοια θελω να βλεπω και τετοια θελω να ακουω

 

ΥΓ ειδα το λαιμ.........σε αλλη φαση αυτο το χρωμα.......αντε να ερθει το καλοκαιρι να το χτυπησω

Edited by PULMAN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Edit: Να τρολάρω λίγο; Είμαι στο τρένο και μόλις πριν λίγο παρατηρούσα την κοπέλα που καθόταν δίπλα μου και έπαιζε με το iPhone της. Νομίζω πρέπει να ήταν το 5, με το iOS 7. Λοιπόν παιδιά, ο ορισμός του smoothness! Όλα γίνονταν κυριολεκτικά αστραπιαία και μάλιστα απόρησα πώς μπορούσε να το δουλεύει τόσο γρήγορα. Πραγματικά νοστάλγησα αυτή την τρομερά γρήγορη απόκριση, που δυστυχώς φοβάμαι πως δεν υπάρχει ακόμα στο Android... Δεν το απορρίπτω, αλλά κάποια πράγματα πρέπει να λέγονται...

 

 

Επειδή έχω το Ζ1 και η αδερφή μου το 5s, σε πληροφορω οτι δεν υπάρχει διαφορά..εγώ δεν κατάλαβα καμια παιζοντας με το δικο της και ουτε εχωθεμα με το δικο μου. Ποτέ κανένα lag. Δεν το έχω τιγκαρει εφαρμογές αλλά οτι έχει τρέχει Αρίστα.

 

Όσο για το μικρο μας...ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΑ!!!!

Ημουν media markt Καβάλας, φεύγοντας για Σπάρτη και φέρανε την πρώτη παρτίδα...

Έχω φωτογραφίες δίπλα από το Ζ1...

 

Λοιπον, πάχος αν και θα ήθελα λίγο λεπτότερο δεν ενοχλεί ούτε του φαίνεται...

Είναι πραγματικα μαζεμένο μικρό και στιβαρό πολύ.

Κάμερα όσο δοκιμασία με το μαυρο ηταν οκ, το κίτρινο που έχουν επίσης τα σπάει αλλά είχα το μαυρο εγώ.

 

Οθόνη, το Λεύκο ίδιο με το δικο μου, το όποιο ηταν ελαφρώς πιο γκρι, ίσως και καθόλου απο το Ζ1 της βιτρίνας τους.

Τα χρώματα όμως ηταν άλλος θεός, απίστευτα Κάλα χρωματα, το Asus infinity 2 που είχα επίσης μάζι ηταν κατώτερο και έχει οθοναρα, οποτε κατάλαβα οτι οκ,το λευκό ίσως να μην είναι το απόλυτο αλλά σε χρώματα το κινητό τα σπάει...

 

Αυτά απο μένα,ταξιδεύω για Σπαρτη, το πρωί τα υπολοιπα.....

 

 

Υ.Γ, πουλάω ηδη το Ζ1 μου....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στο Mediamarkt και το είδα από κοντά διαστάσεις είναι ίδιο με το S2.Όσο για το πάχος ελάχιστη διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl: Νίκο ευχαριστούμε για τα σχόλια. Σχετικά με το smoothness του iPhone 5 που αναφέρθηκα, χαίρομαι που το Z1 είναι το ίδιο smooth (που σημαίνει ότι το Compact θα είναι ακόμα καλύτερο λόγω χαμηλότερης ανάλυσης οθονης).

 

Αυτή την περίοδο προβληματίζομαι πολύ στο τι να επιλέξω ως επομενη συσκευή. Οι όροι που θετω: όχι Samsung, όχι phablet, όχι Windows Phone, δυνατά specs, οπωσδήποτε μαζεμένο σε διαστάσεις, ποιοτικά υλικά. Οι μοναδικές δύο συσκευές που υπαρχουν στον κόσμο που ικανοποιούν τα παραπάνω ειναι το Z1 Compact και το iPhone 5s (και σε λίγους μήνες το 6). Παρόλο που με ελκύει το iOS, φοβάμαι πως δεν θα μπορέσω να δεχτώ τους περιορισμούς του έχοντας συνηθίσει πλέον την ελευθερία του Android. Το Compact πραγματικά ήρθε στην κατάλληλη στιγμή. Αν δεν ήταν τα θέματα της κάμερας και του flash θα το ειχα ήδη πάρει. Χαίρομαι πολυ που οι εντυπώσεις σας είναι έντονα θετικές και μακάρι να ισχύει το ίδιο και για την κάμερα/flash.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl: Νίκο ευχαριστούμε για τα σχόλια. Σχετικά με το smoothness του iPhone 5 που αναφέρθηκα, χαίρομαι που το Z1 είναι το ίδιο smooth (που σημαίνει ότι το Compact θα είναι ακόμα καλύτερο λόγω χαμηλότερης ανάλυσης οθονης).

 

Αυτή την περίοδο προβληματίζομαι πολύ στο τι να επιλέξω ως επομενη συσκευή. Οι όροι που θετω: όχι Samsung, όχι phablet, όχι Windows Phone, δυνατά specs, οπωσδήποτε μαζεμένο σε διαστάσεις, ποιοτικά υλικά. Οι μοναδικές δύο συσκευές που υπαρχουν στον κόσμο που ικανοποιούν τα παραπάνω ειναι το Z1 Compact και το iPhone 5s (και σε λίγους μήνες το 6). Παρόλο που με ελκύει το iOS, φοβάμαι πως δεν θα μπορέσω να δεχτώ τους περιορισμούς του έχοντας συνηθίσει πλέον την ελευθερία του Android. Το Compact πραγματικά ήρθε στην κατάλληλη στιγμή. Αν δεν ήταν τα θέματα της κάμερας και του flash θα το ειχα ήδη πάρει. Χαίρομαι πολυ που οι εντυπώσεις σας είναι έντονα θετικές και μακάρι να ισχύει το ίδιο και για την κάμερα/flash.

 

Φιλε μου, εγω επαιξα μιση ωρα μαζι του και επαθα πλακα. καταρχην και μονο που το νιωθεις μισο απο το Ζ1 σε μεγεθος ειναι σημαντικο, νιωθεις επιτελους οτι το κινητο χωραει ανετα σε τσεπη και δε θα φυγει, χωραει σε θηκες αυτοκινητου κτλ, γενικα ειναι και παλι κινητο, χωρις να πεφτει κατω απο το φραγμα των 4.3" που εχω βαλει εγω, ως πρωην ιδιοκτητης του ARC S, το οποιο παντα θεωρουσα ιδανικο σαν μεγεθος.

Απο εκει και περα, εαν η τιμη του πεσει κοντα στα 400, θα το χτυπησω να ησυχασω.

Τωρα για το 5S, πραγματικα αν θες απλα ενα τηλεφωνο και οχι πολυεργαλειο αξιζει, γιατι το μεγεθος του ειναι μοναδικο, ομως για μενα παραειναι μικρο. δεν με βολευει και δεν μπορω να πληκτρολογω κειμενα, mail κτλ.

χωρια τους περιορισμους της apple Που πες τους καταπινω.. οποτε αν ηταν λιγο πιο μεγαλο θα το σκεφτομουν, αλλα σε αυτη την τιμη και σε τοσο μικρη οθονη δεν παω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά από ότι φαίνεται το flash σε συνθήκες νύχτας είναι πολύ κακό σαν αποτέλεσμα...

Κρατάω μια επιφύλαξη μιας και δεν το σκαλισα πολύ με ρυθμίσεις αλλά λογικά το πρόβλημα θα παραμένει...

Είναι το μοναδικό ψεγάδι που υπάρχει στο τηλέφωνο...

Επίσης όλα τα λεφτά είναι και το στοκ πληκτρολόγιο της Sony...

Η πρόβλεψη λέξεων που κάνει είναι κορυφαία...

Η μπαταρία μετά από 3 ώρες ασταμάτητη χρήση τώρα γράφει 14% υπόλοιπο, από το 58% που το άνοιξα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl: Ευχαριστούμε και πάλι Νίκο. Πραγματικά μου έχει λείψει η φορητότητα που είχα με το iPhone 4 και πλέον έχω σταματήσει να κοιτάζω μεγάλες συσκευές. Έχοντας το Note II, έκανα υπομονή και εστίαζα στα θετικά τους (μεγάλες οθόνες, άνεση στο σερφάρισμα κτλ.), αλλά κακά τα ψέμματα, αν η συσκευή δεν μπαίνει και δεν χάνεται στην τσέπη του παντελονιού δεν μπορεί να χαρακτηρίζεται ως φορητή για μένα.

 

@galanakop: Για αυτό που λες με το flash, ότι είναι κακό το αποτέλεσμα, τι ακριβώς εννοείς; Παρατηρείς τη διάχυση φωτός στην εικόνα (light bleeding) που αναφέρεται στα ξένα forums;

 

Τελικά είμαι πολύ άτυχος... Μια συσκευή μικρή βγήκε που να μου ταιριάζει και τη σκοτώσανε πριν καν γεννηθεί με την κάμερα/flash που βάλανε... Δεν απογοητεύομαι ακόμα, δεν μπορεί ολόκληρη Sony να έκανε τέτοια πατάτα... Θα περιμένω και για άλλα σχόλια, άλλωστε το καλοκαίρι αργεί και την παλεύω ακόμα με το Note II. Μακάρι πάντως να λυθεί με κάποιο τρόπο το θέμα της κάμερας/flash γιατί είναι κρίμα να χαντακώνεται έτσι μια τέτοια όμορφη, δυνατή, μαζεμένη και (επιτέλους) φορητή Android συσκευή.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

@Nikos_Mpl: Ευχαριστούμε και πάλι Νίκο. Πραγματικά μου έχει λείψει η φορητότητα που είχα με το iPhone 4 και πλέον έχω σταματήσει να κοιτάζω μεγάλες συσκευές. Έχοντας το Note II, έκανα υπομονή και εστίαζα στα θετικά τους (μεγάλες οθόνες, άνεση στο σερφάρισμα κτλ.), αλλά κακά τα ψέμματα, αν η συσκευή δεν μπαίνει και δεν χάνεται στην τσέπη του παντελονιού δεν μπορεί να χαρακτηρίζεται ως φορητή για μένα.

 

@galanakop: Για αυτό που λες με το flash, ότι είναι κακό το αποτέλεσμα, τι ακριβώς εννοείς; Παρατηρείς τη διάχυση φωτός στην εικόνα (light bleeding) που αναφέρεται στα ξένα forums;

 

Τελικά είμαι πολύ άτυχος... Μια συσκευή μικρή βγήκε που να μου ταιριάζει και τη σκοτώσανε πριν καν γεννηθεί με την κάμερα/flash που βάλανε... Δεν απογοητεύομαι ακόμα, δεν μπορεί ολόκληρη Sony να έκανε τέτοια πατάτα... Θα περιμένω και για άλλα σχόλια, άλλωστε το καλοκαίρι αργεί και την παλεύω ακόμα με το Note II. Μακάρι πάντως να λυθεί με κάποιο τρόπο το θέμα της κάμερας/flash γιατί είναι κρίμα να χαντακώνεται έτσι μια τέτοια όμορφη, δυνατή, μαζεμένη και (επιτέλους) φορητή Android συσκευή.

 

ετσι ειναι, και η συσκευη σου δινει πολυ στιβαρη αισθηση, καθως ειναι μαζεμενη και δεν συγκρινεται ουτε με το Ζ1 σε αυτο το θεμα.

Επισης επαθα πλακα με τα χρωματα της οθονης, οκ το λευκο ηταν ιδιο με το δικο μου, αλλα τα χρωματα καμια σχεση. και συγκριναμε και τα Ζ1 που ειχε εκει.

Γενικα πιστευω οτι αξιζει αυτη η συσκευη, τα μπεζελ ειναι οκ, δεν φαινονται ασχημα, πιο μικρα απο το Ζ1 και αναλογικα ειναι καλα, απο τη στιγμη που μπαινει τσεπη, θα το χτυπησω και εγω..

 

Οσο για το φλας, τι να πω, αν και δεν το χρησιμοποιω σχεδον ποτε, το θεωρω αχρηστο αν δεν ειναι xenon, στο μαυρο που δοκιμαζα εβγαιναν οκ οι φωτογραφιες...

επισης αν υπηρχε τετοιο θεμα δε θα το ηξεραν απο το Ζ1f??? αν παλι ειναι μονο θεμα του Lime, μαλλον θα φταιει η αντανακλαση λογω ανοιχτου χρωματος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοώ για το flash είναι ότι δεν είναι δυνατό και το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που πρέπει...

Βέβαια όπως σας είπα θέλω να το δω καλύτερα μιας και πρέπει να παίξουμε με τις ρυθμίσεις για να το δούμε καλύτερα...

Μερικές φωτογραφίες χθεσινές με flash, και μία σήμερα το πρωί χωρίς flash...

Γενικά πάντως το κινητό είναι απλά εξαιρετικό απίστευτο σε όλες τις άλλες λειτουργίες του.

Η κάμερα που για μένα που είμαι συνέχεια έξω και γουστάρω αλλά έχω και τρέλα με την φωτογραφία είναι σημαντική, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα...

[ATTACH]41066[/ATTACH][ATTACH]41067[/ATTACH][ATTACH]41068[/ATTACH][ATTACH]41069[/ATTACH][ATTACH]41070[/ATTACH]

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοώ για το flash είναι ότι δεν είναι δυνατό και το αποτέλεσμα δεν είναι αυτό που πρέπει...

Βέβαια όπως σας είπα θέλω να το δω καλύτερα μιας και πρέπει να παίξουμε με τις ρυθμίσεις για να το δούμε καλύτερα...

Μερικές φωτογραφίες χθεσινές με flash, και μία σήμερα το πρωί χωρίς flash...

Γενικά πάντως το κινητό είναι απλά εξαιρετικό απίστευτο σε όλες τις άλλες λειτουργίες του.

Η κάμερα που για μένα που είμαι συνέχεια έξω και γουστάρω αλλά έχω και τρέλα με την φωτογραφία είναι σημαντική, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα...

[ATTACH]41066[/ATTACH][ATTACH]41067[/ATTACH][ATTACH]41068[/ATTACH][ATTACH]41069[/ATTACH][ATTACH]41070[/ATTACH]

 

το οτι το φλας ειναι αδυναμο ισχυει και για το Ζ, και για το Ζ1, επομενως απλα βλεπουμε οτι η σονυ κανει "οικονομια" στα λαμπακια..δεν ξερω πως να το δικαιολογησω, αλλα ξανα λεω, αν ειναι αυτο το προβλημα, τοτε δεν ειναι θεμα.

Αν δεν εχεις xenon δεν θεωρω με την καμια οτι εχεις φλας. Σιγουρα ενα διπλο Led θα εκανε πολυ καλυτερη δουλεια αλλα γενικα ας το παρουμε χαμπαρι οτι ειτε θα παιζουμε με Manual ρυθμισεις χωρις φλας (οποιος θελει να εχει καλυτερο αποτελεσμα)ειτε μεχρι εκει φτανουν αυτα τα κινητα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς...

Πόσο σας είπα ότι θα κρατάει η μπαταρία μόλις στρώσει ???6+ ώρες ???

Λοιπόν το έβγαλα το πρωί και με ανοικτή οθόνη μία ώρα έχει χάσει μόνο 8%...Με wifi χρήση...

Οπότε πάμε για μεγάλο αποτέλεσμα όσον αφορά την μπαταρία...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νίκο σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. το είδα σήμερα στο πλαίσιο είναι μια πρόκληση. Πολύ ομαλή λειτουργιά χωρίς lag και σωστό μέγεθος και βάρος!! Όταν άναψα το φλας σαν φακό ήταν πολύ αδύνατο και όπου φώτισα έκανε ένα κύκλο στο κέντρο, επειδή τα φώτα ήταν έντονα δεν μπόρεσα να δω πολλά. Σε φωτο που έβγαλα με το φλας πάλι δεν έδειξε κάτι γιατί ήταν φωτισμένος πολύ ο χώρος. Γενικά το τηλ μου αρέσει και θα το άλλαζα ευχάριστος με το G2.
Link to comment
Share on other sites

Νίκο σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. το είδα σήμερα στο πλαίσιο είναι μια πρόκληση. Πολύ ομαλή λειτουργιά χωρίς lag και σωστό μέγεθος και βάρος!! Όταν άναψα το φλας σαν φακό ήταν πολύ αδύνατο και όπου φώτισα έκανε ένα κύκλο στο κέντρο, επειδή τα φώτα ήταν έντονα δεν μπόρεσα να δω πολλά. Σε φωτο που έβγαλα με το φλας πάλι δεν έδειξε κάτι γιατί ήταν φωτισμένος πολύ ο χώρος. Γενικά το τηλ μου αρέσει και θα το άλλαζα ευχάριστος με το G2.

 

σκεψου οτι ενθουσιαστηκα τοσο που σταματησα στα διοδια δεξια να γραψω..Ειδικα διπλα απο το Ζ1, δειχνει πολυ αχαρο το μεγαλο. Πραγματικα το πιανεις και θες να το βαλεις Τσεπη.. Εγω μονο ενα πραγμα θα περιμενω, λογω μικρου μεγεθους μην αναφερθει τιποτα για υπερθερμανσεις κτλ. και το εχω χτυπησει.

απλα δεν ξερω τι να διωξω, το Ζ1 ή το asus infinity 2 που ειναι και ταμπλετ... η αληθεια ειναι οτι το 2ο δεν το χρησιμοποιω πολυ, αλλα το 1ο δε θαχει λογο υπαρξης μαζι με το compact.

Τελος, οσο αφορα το φλας, δεν το συγκρινα με Ζ1, αλλα το Ζ1 και το Ζ τα συγκρινα με το Τ που εχω, και το τελευταιο ειναι πολυ πιο δυνατο. Τα Ζ/Ζ1 δεν ξερω γιατι ειναι πιο αδυναμα, αλλα η διαφορα ειναι μεγαλη. ομοιως και με το asus που ειναι επισης δυνατο. παρολα αυτα ειναι το ελαχιστο κακο, αν ειναι αυτο μονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σκεψου οτι ενθουσιαστηκα τοσο που σταματησα στα διοδια δεξια να γραψω..Ειδικα διπλα απο το Ζ1, δειχνει πολυ αχαρο το μεγαλο. Πραγματικα το πιανεις και θες να το βαλεις Τσεπη.. Εγω μονο ενα πραγμα θα περιμενω, λογω μικρου μεγεθους μην αναφερθει τιποτα για υπερθερμανσεις κτλ. και το εχω χτυπησει.

απλα δεν ξερω τι να διωξω, το Ζ1 ή το asus infinity 2 που ειναι και ταμπλετ... η αληθεια ειναι οτι το 2ο δεν το χρησιμοποιω πολυ, αλλα το 1ο δε θαχει λογο υπαρξης μαζι με το compact.

Τελος, οσο αφορα το φλας, δεν το συγκρινα με Ζ1, αλλα το Ζ1 και το Ζ τα συγκρινα με το Τ που εχω, και το τελευταιο ειναι πολυ πιο δυνατο. Τα Ζ/Ζ1 δεν ξερω γιατι ειναι πιο αδυναμα, αλλα η διαφορα ειναι μεγαλη. ομοιως και με το asus που ειναι επισης δυνατο. παρολα αυτα ειναι το ελαχιστο κακο, αν ειναι αυτο μονο.

 

Δεν είδα να θερμαίνετε για 15-20 λεπτά που το είχα στα χέρια μου, η μπαταρία έπεσε 4% και δεν πρέπει να έχει κάνει 2 φορτίσεις:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπερδευτει λιγο..οσοι φοβαστε για την καμερα, τι φοβαστε ακριβως?? Καταρχην το αγοραζετε για το μεγεθος ή για την καμερα? Αν για το δευτερο τοτε πατε αναγκαστικα σε Lumia μερια. Αν το αγοραζετε για το μεγεθος και θελετε να εχετε και μια καλη καμερα τοτε δεν καταλαβαινω τον προβληματισμο σας. Τραβατε φωτογραφιες και βγαινουν μαυρες? Απλα το βραδυ οπως σε ΟΛΑ τα Android δεν εχετε καλο αποτελεσμα. Αν αφησετε το auto βγαζετε αξιοπρεπεις φωτο. Αν παιξετε με ρυθμισεις εχετε καλυτερα αποτελεσματα.

Καπου ψειριζουμε τη μαιμου καθως το θεμα του κινητου αυτου ειναι το μεγεθος οχι αν ειναι το καλυτερο καμεροφωνο στο android

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπερδευτει λιγο..οσοι φοβαστε για την καμερα, τι φοβαστε ακριβως?? Καταρχην το αγοραζετε για το μεγεθος ή για την καμερα? Αν για το δευτερο τοτε πατε αναγκαστικα σε Lumia μερια. Αν το αγοραζετε για το μεγεθος και θελετε να εχετε και μια καλη καμερα τοτε δεν καταλαβαινω τον προβληματισμο σας. Τραβατε φωτογραφιες και βγαινουν μαυρες? Απλα το βραδυ οπως σε ΟΛΑ τα Android δεν εχετε καλο αποτελεσμα. Αν αφησετε το auto βγαζετε αξιοπρεπεις φωτο. Αν παιξετε με ρυθμισεις εχετε καλυτερα αποτελεσματα.

Καπου ψειριζουμε τη μαιμου καθως το θεμα του κινητου αυτου ειναι το μεγεθος οχι αν ειναι το καλυτερο καμεροφωνο στο android

 

Μακράν η καλύτερη τοποθέτηση που διάβασα μέχρι τώρα.

Swift-Red-Arrow:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω μπερδευτει λιγο..οσοι φοβαστε για την καμερα, τι φοβαστε ακριβως?? Καταρχην το αγοραζετε για το μεγεθος ή για την καμερα? Αν για το δευτερο τοτε πατε αναγκαστικα σε Lumia μερια. Αν το αγοραζετε για το μεγεθος και θελετε να εχετε και μια καλη καμερα τοτε δεν καταλαβαινω τον προβληματισμο σας. Τραβατε φωτογραφιες και βγαινουν μαυρες? Απλα το βραδυ οπως σε ΟΛΑ τα Android δεν εχετε καλο αποτελεσμα. Αν αφησετε το auto βγαζετε αξιοπρεπεις φωτο. Αν παιξετε με ρυθμισεις εχετε καλυτερα αποτελεσματα.

Καπου ψειριζουμε τη μαιμου καθως το θεμα του κινητου αυτου ειναι το μεγεθος οχι αν ειναι το καλυτερο καμεροφωνο στο android

 

Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει 10 μερες κοσκινίζει κτλ κτλ ..

Οι πιο πολλοι που γκρινιαζουν δεν θα το επαιρναν ουτως η αλλως για διαφορους λογους ,να'χαμε να λεγαμε

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν πιστεύω να νομίζει κάποιος ότι αυτά τα προβλήματα που προκαλούνται από λανθασμένες επιλογές στο hardware θα λυθούν με αναβαθμίσεις του software;;;!!!:blink:

 

Μπορεις να μας πεις ποιες ειναι οι λανθασμενες επιλογες στο hardware ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το bleed της καμερα που 1)μπορει να το εχουν συγκεκριμενες και ελαχιστες συσκευες 2)παιζει να λυνεται με update, 3)πιθανόν να γινεται αντικατασταση (οπως τοτε με τις κιτρινιλες στο S) και αν ισχυει σε μεγαλο βαθμο τοτε απλα κανεις υπομονη λιγες μερες πριν αγορασεις για να δεις τι παιζει και τελικα δεν αγοραζεις, το να καταστροφολογεις γιατι η καμερα στο σκοταδι δεν βγαζει καλες φωτο ή γιατι το automode τις βγαζει με θορυβο, ειναι ανουσιο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Όλο το πίσω καπάκι που επιτρέπει διαρροή του φωτός.

2. Ο σένσορας που κάθε άλλο παρά στην κορυφή των Android δεν κατατάσσεται.

3. Το φλας που, όπως και στο Ζ που είχα πριν 2 μέρες, είναι εντελώς αναιμικό

 

Κανένα από τα παραπάνω δεν διορθώνεται με αναβάθμιση! ;)

 

Eσυ το δοκιμασες και τα ειδες ολα αυτα η τα διαβαζεις εδω κι εκει ? και βασικα αυτα δεν αφορουν ολα τα Zc ,επισης δεν ειδα να αναφερεις και κανα πλεονεκτημα π.χ οθονη αδιαβροχο μεγεθος ,δεν μπορει ολο και κατι θα εχει στον μεσο ορο :rolleyes:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει 10 μερες κοσκινίζει κτλ κτλ ..

Οι πιο πολλοι που γκρινιαζουν δεν θα το επαιρναν ουτως η αλλως για διαφορους λογους ,να'χαμε να λεγαμε

 

Έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

...τελικά το ζήτημα της τιμής πανευρωπαϊκά (..ακόμη και στην ίδια αλυσίδα καταστημάτων..)... ειναι ένα ζήτημα....

mediamarkt Ελλάδας 549€, Γερμανίας 499€ και Ελβετίας 499 CHF (δηλαδή περιπου 410€)... γενικά πάντως τα 500€ είναι η βάση...

Link to comment
Share on other sites

...τελικά το ζήτημα της τιμής πανευρωπαϊκά (..ακόμη και στην ίδια αλυσίδα καταστημάτων..)... ειναι ένα ζήτημα....

mediamarkt Ελλάδας 549€, Γερμανίας 499€ και Ελβετίας 499 CHF (δηλαδή περιπου 410€)... γενικά πάντως τα 500€ είναι η βάση...

 

 

Οσο πιο πλουσια η χωρα τοσο πιο άκριβη η τιμη.....Ε ρε κατι φαπες που θελουν οι δικοι μας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό έχει για πλάκα τις 7ωρες οθόνη από την πρώτη φόρτιση...

Έχουν κάνει εκπληκτική δουλειά εκεί στην Sony...

Επίσης παίζοντας με τις ρυθμίσεις οι βραδυνές φωτογραφίες με flash είναι άνω του μετρίου πλέον...

Για όλα τα άλλα τα έχουμε πει...

Μέχρι να βγει η επόμενη ναυαρχίδα το τηλέφωνο θα παραμένει στην συλλογή μου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό έχει για πλάκα τις 7ωρες οθόνη από την πρώτη φόρτιση...

Έχουν κάνει εκπληκτική δουλειά εκεί στην Sony...

Επίσης παίζοντας με τις ρυθμίσεις οι βραδυνές φωτογραφίες με flash είναι άνω του μετρίου πλέον...

Για όλα τα άλλα τα έχουμε πει...

Μέχρι να βγει η επόμενη ναυαρχίδα το τηλέφωνο θα παραμένει στην συλλογή μου...

 

Νικο με το νοτε 3 που βγάζει πολύ καλές βραδυνές φωτο είναι στα ίδια περίπου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...