Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει μια ρυθμιση για πολυσημειακη εστιαση, οπως ολα τα σονυ δηλαδη. θα την βαλω, αντι για αυτοματο ή για κεντρο και θα τραβηξω με αυτη. Γενικα στο Ζ1 οταν παιζω manual εκει το εχω μονιμα, αλλα χθες εβγαλα με εστιαση αυτοματα που ηταν στο κεντρο.

Τελος παντων, νομιζω οτι οι ενδιαφερομενοι πηραν μια ιδεα, και εφοσον η τιμη πεσει κατω απο 400 μεχρι το πασχα (ετσι οπως παει) θα ειναι vfm αυτο το κινητο!!

μην ξεχναμε πως δε θελουν ολοι 5". οποτε ανταγωνιζεται και τα μεγαλα, με το σκεπτικο οτι καποιος παιρνει ναυαρχιδα σε διαστασεις...τσεπης! Με αυτο το σκεπτικο σκεφτομαι να το παρω και για μενα δινοντας το Ζ1. απο χθες με εχει βολεψει τρομερα, το swype λειτουργει τελεια, δεν εχει μεχρι τωρα αυτο το θεμα που εχει το Ζ1 που δεν μπορεις να γραψεις παντα σωστα και τελος για κανονικα δαχτυλα ειναι κομπλε. αν εχεις πολυ χοντρα ισως δεν βολεψει η 4.3".

α! επισης εχει επιλογη για πληκτρολογηση με γαντια!! θα τη δοκιμασω μολις βρω γαντια..προφανως αυτο σημαινει καλυτερη οθονη? παντως δοκιμη που το εκανα χωρις γαντια ηταν υπερευαισθητη που εκανε λαθη.

 

+1000!!

Θα είναι σαν να έχουν ένα μικρό ποιοτικό Nexus και με καλύτερη καμερα από το N5.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για εμένα το πρόβλημα δεν βρίσκεται στην εστίαση, αλλά στην απώλεια πληροφορίας.Δεν βλέπω τόσο τα άκρα στην φωτο των 8ΜΡ να είναι θολά, όσο βλέπω τις ταμπέλες και τις επιγραφές χωρίς λεπτομέρεια , άλλα γράμματά τους φαίνονται και άλλα όχι.Αυτό πράγματι μοιάζει πιο πολύ να οφείλεται στον αλγόριθμο συμπίεσης.

Τέλος πάντων, δεν μας κυνηγάνε κιόλας! Ας δούμε τί θα απαντήσει η Sony και πώς θα αντιδράσει (και αν), ας πέσει η τιμή του και το ξανασυζητάμε, υπάρχει το Xiaomi MI-2S για τους φτωχούς, ενώ το G2 mini για τους πιο πλούσιους έρχεται!..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το δίκιο τους κάποιοι θα πουν οτι κάναμε το thread παρουσίαση φωτογραφιών.

Ας ανοίξει κάποιος moderator ενα νέο θέμα για τις φωτογραφίες των Sony Z1 & Z1c να συνεχίσουμε εκεί.

Έχοντας δει αρκετές φώτο στο tablet μου πάντα, θεωρώ οτι Z1 βγάζει λίγο καλύτερες φώτο και με το FX camera zoom υπάρχει μια περαιτέρω μικρή βελτίωση.

 

Είμαστε βέβαιοι οτι το compact είναι ένα πολύ καλό τηλέφωνο και αποτελεί συμφέρουσα αγορά, αλλά προς το παρών τουλάχιστον δεν θεωρείται φωτογραφικό όπως θέλησε να το παρουσιάσει η Sony.

Ευελπιστώ στις αλλαγές του camera software που είδαμε στις διαρροές του νεου sony που ετοιμάζεται να παρουσιάσει στην έκθεση. Τέλος

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@haki Όντως είναι εντυπωσιακές οι φώτο του Ν5.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ λέω να αγορασεται μια dlsr και ενα νοκια 3310

 

Αν ψυριζουμε τις φωτό τις βγάζουμε με τρίποδο να τις τσεκαρουμε κλπ τι να πω

Γνώμη μου είναι οτι μετα απο τα δεκάδες ποστ για τις φωτο

Πρεπει να κλείσει κάπου η κουβέντα.

Υπάρχει κόσμος που θέλει να διαβάσει κάτι για το κινητό μπαίνει στο τοπικ του κινητού και διαβάζει μονο για φωτο .

ΑΣΣ ανοίξει ένα τοπικ για φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλαβαίνετε το να ανοίξει ένα topic που θα μιλάμε μόνο για τις φωτογραφίες του Ζ1C δεν έχει κανένα νόημα. Σε λίγο καιρό κανείς δεν θα ασχολείται με αυτό το θέμα, από τη μια, και από την άλλη και το θέμα της φωτογραφίας ανήκει στα χαρακτηριστικά του κινητού οπότε δεν μπορεί να φιλοξενείται σε άλλο θέμα. Αν δηλαδή σε ένα μήνα προκύψει θέμα με την οθόνη θα ανοίξουμε καινούριο θέμα;

 

Από την άλλη δεν νομίζετε ότι σιγά σιγά το θέμα εξαντλήθηκε;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είτε μας αρέσει είτε όχι, υπάρχουν θέματα με την κάμερα του Z1 Compact, αλλά και του μεγάλου αδερφού του, του Z1. Προφανώς η Sony δεν το κατέχει το σπορ στις κάμερες των κινητών, τουλάχιστον στα τελευταία της μοντέλα. Για όσους λένε ότι τα posts μας είναι off-topic έχω διαφορετική άποψη. Δεν θα μπορούσαν να είναι περισσότερο on-topic... Καυτηριάζουμε ένα σοβαρό (για εμάς τουλάχιστον) πρόβλημα σε ένα βασικό υποσύστημα της συσκευής. Και όχι, δεν έχουμε προβλήματα όρασης! Το βρίσκετε πιο on-topic να κάνουμε posts με AnTuTu benchmarks που ουδεμία σύνδεση έχουν με την πραγματική χρήση της συσκευής, μόνο και μόνο για να φτιαχνόμαστε και να λέμε "το δικό μου είναι πιο μεγάλο απ' το δικό σου";

 

Το συμπέρασμα και η συμβουλή μου: όσοι δίνουν έμφαση στην κάμερα και θέλουν ποιότητα από Note II (επιπέδου 2012) και πάνω, να μην το αγοράσουν γιατί θα απογοητευτούν. Θα συμφωνήσω με τον φίλο zxr, πράγματι το εξαντλήσαμε το θέμα. Νομίζω πως δεν έχει άλλο νόημα να παραμείνω στο thread, οπότε θα αποχωρήσω. Ευχαριστώ πολύ τους φίλους που ανέβασαν samples και ειδικότερα τον Νίκο (Nikos_Mpl).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είτε μας αρέσει είτε όχι, υπάρχουν θέματα με την κάμερα του Z1 Compact, αλλά και του μεγάλου αδερφού του, του Z1. Προφανώς η Sony δεν το κατέχει το σπορ στις κάμερες των κινητών, τουλάχιστον στα τελευταία της μοντέλα. Για όσους λένε ότι τα posts μας είναι off-topic έχω διαφορετική άποψη. Δεν θα μπορούσαν να είναι περισσότερο on-topic... Καυτηριάζουμε ένα σοβαρό (για εμάς τουλάχιστον) πρόβλημα σε ένα βασικό υποσύστημα της συσκευής. Και όχι, δεν έχουμε προβλήματα όρασης! Το βρίσκετε πιο on-topic να κάνουμε posts με AnTuTu benchmarks που ουδεμία σύνδεση έχουν με την πραγματική χρήση της συσκευής, μόνο και μόνο για να φτιαχνόμαστε και να λέμε "το δικό μου είναι πιο μεγάλο απ' το δικό σου";

 

Το συμπέρασμα και η συμβουλή μου: όσοι δίνουν έμφαση στην κάμερα και θέλουν ποιότητα από Note II (επιπέδου 2012) και πάνω, να μην το αγοράσουν γιατί θα απογοητευτούν. Θα συμφωνήσω με τον φίλο zxr, πράγματι το εξαντλήσαμε το θέμα. Νομίζω πως δεν έχει άλλο νόημα να παραμείνω στο thread, οπότε θα αποχωρήσω. Ευχαριστώ πολύ τους φίλους που ανέβασαν samples και ειδικότερα τον Νίκο (Nikos_Mpl).

 

νασαι καλα φιλε μου, εγω απλα προσπαθησα να βοηθησω να βγουν καποια συμπερασματα...απο εκει και περα, το κινητο τα σπαει, και ειτε αρεσει ειτε οχι σε αυτο το μεγεθος ειναι το καλυτερο! επισης σα συνολο θεωρω οτι ειναι το καλυτερο καθως εχει μια καλη φωτογραφια που σιγουρα δεν καλυπτει πολλους, ομως πλεον μιλαμε για μια ναυαρχιδα σε διαστασεις που θελει ο πολυς ο κοσμος..και για μενα αυτο ειναι σημαντικο.

Αν ηθελα καμερα phone και αν για μενα και για τον καθε ενα ηταν τοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο σημαντικο, θα ψωνιζαμε νοκια, πχ 1020 με ο,τι αυτο σημαινει για την εμπειρια χρησης και θα τελειωνε το παραμυθι. τωρα αν δεν φτανει το Note κτλ, λιγο με απασχολει καθως το note Θελει 2 τσεπες για να χωρεσει..οποτε θεωρω τη συγκριση ατοπη συνολικα. ως προς την φωτογραφια, απο τη στιγμη που ο φακος ειναι καλος, χρησιμοποιωντας αλλα προγραμματα ή με λιγο ψαξιμο στις ρυθμισεις, καποιος μπορει να παρει καλυτερα αποτελεσματα.

Εμενα με εκραζαν οσοι τους ελεγα οτι το G2 ειναι μαπα επειδη εχει χαλια Launcher! μα αφου δε θελω να αλλαξω launcher παιρνοντας καινουριο κινητο, γιατι να το θεωρω καλη επιλογη?

 

Όπως καταλαβαίνετε το να ανοίξει ένα topic που θα μιλάμε μόνο για τις φωτογραφίες του Ζ1C δεν έχει κανένα νόημα. Σε λίγο καιρό κανείς δεν θα ασχολείται με αυτό το θέμα, από τη μια, και από την άλλη και το θέμα της φωτογραφίας ανήκει στα χαρακτηριστικά του κινητού οπότε δεν μπορεί να φιλοξενείται σε άλλο θέμα. Αν δηλαδή σε ένα μήνα προκύψει θέμα με την οθόνη θα ανοίξουμε καινούριο θέμα;

 

Από την άλλη δεν νομίζετε ότι σιγά σιγά το θέμα εξαντλήθηκε;

 

ZXR ετσι ειναι, συμφωνω απολυτα, χθες εστειλα με Mail φωτογραφιες σε οποιον ενδιαφεροταν, και αν μου ζητησει καποιος θα το ξανα κανω. απο εκει και περα, εγω θα θυμισω την τρομερη οθονη που εχει το δικο μου Z1 compact σε αντιθεση με το Ζ1 μου, και ολο το υπολοιπο πακετο που προσφερει και ολοι ξερουμε.

Υ.Γ, για τη χρηση της οθονη με γαντια που ανεφερα στο προηγουμενο ποστ κανεις δεν ασχοληθηκε...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

..μισό λεπτό να (ξανα)γράψω κάτι για την τιμή και συνεχίζετε με τις φωτογραφικές δυνατότητες... (..ή μάλλον αδυναμίες..:lol:)...

 

...μου φαίνεται οτι όσο πιο πλούσια η χώρα....τόσο πιο χαμηλή η τιμή.... (..βλέπε Ελβετία με 410€ ..)

 

...Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα... 388€...!!!!

 

http://dubai.dubizzle.com/classified/mobile-phones-pdas/mobile-phones/sony-ericsson/2014/2/9/sony-z1-compact-lte-brand-new-with-one-yea-2/?back=ZHViYWkuZHViaXp6bGUuY29tL2NsYXNzaWZpZWQvbW9iaWxlLXBob25lcy1wZGFzL21vYmlsZS1waG9uZXMvc29ueS1lcmljc3Nvbi8%2FYWRkZWRfX2d0ZT0maXNfc2VhcmNoPTEmYWdlX19sdGU9JnByaWNlX19ndGU9JnBsYWNlc19faWRfX2luPVN0YXJ0K3R5cGluZytoZXJlJnBsYWNlc19faWRfX2luPSZjb25kaXRpb25fX2d0ZT0mdXNhZ2VfX2x0ZT0ma2V5d29yZHM9ejEmaXNfYmFzaWNfc2VhcmNoX3dpZGdldD0wJnByaWNlX19sdGU9Jm90PWRlc2Mmbz0z&pos=6

Link to comment
Share on other sites

..μισό λεπτό να (ξανα)γράψω κάτι για την τιμή και συνεχίζετε με τις φωτογραφικές δυνατότητες... (..ή μάλλον αδυναμίες..:lol:)...

 

...μου φαίνεται οτι όσο πιο πλούσια η χώρα....τόσο πιο χαμηλή η τιμή.... (..βλέπε Ελβετία με 410€ ..)

 

...Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα... 388€...!!!!

 

http://dubai.dubizzle.com/classified/mobile-phones-pdas/mobile-phones/sony-ericsson/2014/2/9/sony-z1-compact-lte-brand-new-with-one-yea-2/?back=ZHViYWkuZHViaXp6bGUuY29tL2NsYXNzaWZpZWQvbW9iaWxlLXBob25lcy1wZGFzL21vYmlsZS1waG9uZXMvc29ueS1lcmljc3Nvbi8%2FYWRkZWRfX2d0ZT0maXNfc2VhcmNoPTEmYWdlX19sdGU9JnByaWNlX19ndGU9JnBsYWNlc19faWRfX2luPVN0YXJ0K3R5cGluZytoZXJlJnBsYWNlc19faWRfX2luPSZjb25kaXRpb25fX2d0ZT0mdXNhZ2VfX2x0ZT0ma2V5d29yZHM9ejEmaXNfYmFzaWNfc2VhcmNoX3dpZGdldD0wJnByaWNlX19sdGU9Jm90PWRlc2Mmbz0z&pos=6

 

ωραια, θα στειλω την αδερφη μου να το ψωνισει αν θελει κανεις, dubhai.. σε 10 μερες θα παει ο πατερας μου επισκεψη...

αλλα φιλε μου 1 χρονο εγγυηση!

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.. Το πηρα σε ασπρο ειναι μια χαρα το κινητακι τουμπανο... Ειχα το g2 μου φανηκε καπως μικρο αλλα οκ ειναι θεμα χρονου για να το λατρεψεις... Με το lg g2 εβγαλα σχεδον δυο μερες χρηση μπαταριας να δω με αυτο αν και πιο μικρη... Απο της 14:00 μεχρι 17:15 εκλεισε με 50% μπαταρια.... Οσο για φωτο ειναι μια χαρα σε μενα και με φλας σε δωματιο νυκτας βγαζει μια χαρα...... Πρωτη φορτιση ποσο να το αφησω κλειστο.;;;
Link to comment
Share on other sites

Το χω βαλει απο της 18:00. Να το βγαλω τρ 22:00...;;; Ευχαριστω.!!!

 

Ναι βρε συ. Αν φορτισε βγαλτο.

Μολις φτασει στο 15-20% κλειστο και φορτισε το παλι μεχρι να φορτισει. Καντο 3-4 φορες αυτο να "στρωσει" μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπων .. Το κινητο τελειο σουπερ αλλα με χαλασε παλι στο βιντεο... Τι θελω να πω.... Βγαζω βιντεο σε club και live μαγαζια με ζωντανη μουσικη και το ηχειο τριζει πικαρει να χ@σω μεσα...:/ .... Γι αυτο το λογο εδωσα το lg g2 και εφαγα πατατα παλι.. Στις φωτο τελειο δν εχω προβλημα και σε αλλα θεματα....με χαλασε το θεμα βιντεο.. Ενω με το iphone 5 κανενα προβλημα το μοναδικο σε τελειο βιντεο ηχου....;) το βιντεο που εβαλα απο youtube το ιδιο κανει και μενα αυτο εννοω με τν ηχο... Οποτε χαλια.!!!!!!http://youtu.be/CLnOa1_xaOU Edited by bossgs3
Link to comment
Share on other sites

"Χάνει" λίγο σε αντίθεση. Νομίζω όμως πως είναι ικανοποιητικές οι φωτογραφίες του τηλεφώνου, ο περισσότερος κόσμος δε θα έχει παράπονο. Θέλει όμως λίγο "παιχνίδι" με τις ρυθμίσεις για καλό αποτέλεσμα...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με τις φωτό θα έχει μόνο κάποιος ειδικός , φωτογράφος και γενικά κάποιος που ασχολείται με την φωτογραφία. Για τους άλλους οι φωτό είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Όντως η αντίθεση έχει ένα θέμα και σε κάνει να νομίζεις ότι η φωτογραφία είναι από μακριά τραβηγμένη. Γενικά όμως είναι καλές κι αν παίξεις λίγο με τις ρυθμίσεις το αποτελέσμα θα είναι ακόμα καλύτερο.

Οπότε αφού το λύσαμε κι αυτό το ζήτημα ας πάμε λίγο παρακάτω τη συζήτηση σας παρακαλώ! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αναλωνομαστε στην καμερα γιατι πολυ απλα σε ολα τα αλλα ριχνει στα αυτια στις υπολοιπες συσκευες..:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα αυτό. Σίγουρα υπάρχουν αντάξιες συσκευές, που η καθεμία υπερτερεί σε διαφορετικά σημεία, πχ οθόνη, ήχος, κάμερα απλα το όλο θέμα απο ότι κατάλαβα γίνεται για το λογο του ότι η κάμερα δεν ανταπεξέρχεται των προσδοκιών που η sony δημιούργησε.

Σίγουρα όμως παίζει μπάλα μόνη της σε αυτή τη κατηγορία μεγέθους.

Μακάρι να ακολουθήσουν το παράδειγμα της κι άλλες εταιρείες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Από την χρήση (λίγη) που το έκανα σε έναν φίλο μου φάνηκε ότι δεν υπάρχει γυαλί ούτε εμπρός ούτε στην πίσω πλευρά παρά μόνον πλαστικό (ακούγεται υπόκωφος θόρυβος, μόνο κοντά στις άκρες αυτός ο θόρυβος σταματά - το πήρε από Media markt). Καμία σχέση με το SIII που έχω που φαίνεται στιβαρό. Έχει κάποιος την ίδια γνώμη?
Link to comment
Share on other sites

Από την χρήση (λίγη) που το έκανα σε έναν φίλο μου φάνηκε ότι δεν υπάρχει γυαλί ούτε εμπρός ούτε στην πίσω πλευρά παρά μόνον πλαστικό (ακούγεται υπόκωφος θόρυβος, μόνο κοντά στις άκρες αυτός ο θόρυβος σταματά - το πήρε από Media markt). Καμία σχέση με το SIII που έχω που φαίνεται στιβαρό. Έχει κάποιος την ίδια γνώμη?

 

το ειχα πει απο την αρχη, τοσο αυτο οσο και το Ζ1 που επισης εχω δεν κανουν σαν γυαλι. αλλα ουτε ακριβως πλαστικο. κατι σαν Plexiglass, και αν σκεφτεις οτι δηλωνει αθραυστο, ειναι πολυ πιθανο.

απο εκει και περα, το S3 απο μπροστα ειναι ποιοτικο, δειχνει ποιοτικο, αλλα πισω ειναι πλαστικουρα που μετα απο χαιρο αρχιζει και τους τριγμους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...