Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας πούμε οτι η cosmote ειναι μόνη της στο παιχνίδι..

Το θα γινόταν τώρα αν συμμαχουσαν οι αλλες 2?

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που το θυμηθήκατε το thread; Από τότε που το συζητούσαμε έχουν περάσει 6 μήνες, μια διαγραφή χρεών στη Wind, μια μη-συμφωνία HOL και Forthnet (και μια χρεωκοπία της Ελλάδας). Αφού δεν έγινε τότε που η wind ήταν στα κλεισίματα, δε νομίζω ότι πρόκειται να γίνει συγχώνευση στο άμεσο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα φανεί...

Ωστόσο εμένα μου ακούγεται πολύ ενδιαφέρον ένα τέτοιο σενάριο.

Μάλλον θα βγούνε πιο πάνω και από την Cosmote αν γίνει μια τέτοια συνένωση...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα φανεί...

Ωστόσο εμένα μου ακούγεται πολύ ενδιαφέρον ένα τέτοιο σενάριο.

Μάλλον θα βγούνε πιο πάνω και από την Cosmote αν γίνει μια τέτοια συνένωση...

 

Εννοεις συνενοση Vodafone - Wind?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό θα φανεί...

Ωστόσο εμένα μου ακούγεται πολύ ενδιαφέρον ένα τέτοιο σενάριο.

Μάλλον θα βγούνε πιο πάνω και από την Cosmote αν γίνει μια τέτοια συνένωση...

 

ενδιαφερουσα σαν κινηση...θα γινει ενας ψιλοπανικος!!!!αλλα δεν πιστευω να συμβει......

Link to comment
Share on other sites

Που το θυμηθήκατε αυτό ρε παιδιά ???

Ωραία θα ήταν πάντως... να βλέπουμε και NOVA στο κινητό !!! :lol::lol::lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις συνενοση Vodafone - Wind?

 

Για αυτό μάλλον δεν ενδιαφέρεται για νέους συνδρομητές.

Θέλω να πω, ότι όταν βγάζεις τα ίδια προγράμματα με την Cosmote που έχει τριπλάσιους συνδρομητές, αυτό πάει να πει αδιαφορία, ή ότι έχει κανονιστεί από πριν με την Vodafone ώστε τα ποσοστά τους να πέσουν κάτω από 50%. Δηλαδή η Cosmote να πάει πάνω απο 50% για να δωθεί το πράσινο φως από την επιτροπή ανταγωνισμού (λόγο του ότι με τόσο μικρά ποσοστά έναντι του ανταγωνιστή τους, δεν είναι οικονομικά βιώσιμες).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε εμφανιση παλι το site και επιτελους εχει τιμες στα κινητα!! ακουω γνωμες.. σαν της cosmote ειναι το μενου...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μαζεύτηκε κάπως...

Το προηγούμενο ήταν αρκετά πρωτόγονο!

Link to comment
Share on other sites

Δίνει την δυνατότητα να αγοράσεις κινητό με ή χωρίς συμβόλαιο ή είναι ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, μου άρεσε περισσότερο το παλιό site της WIND.

 

και εμενα δεν ξερω το ειχα συνηθισει μαλλον δεν ξερω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Με μία πρόχειρη περιήγηση παρατήρησα πως το καρτέλ καλά κρατάει και στα 3 site

Πανομοιότυπα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς προς τα που πέφτει η φόρμα ελέγχου διαθεσιμότητας δικτύου σταθερής;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς προς τα που πέφτει η φόρμα ελέγχου διαθεσιμότητας δικτύου σταθερής;

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και απ'ότι μου είπαν δεν είναι ακόμα έτοιμο το Site, από ερχόμενη εβδομάδα θα είναι όλα ok και θα δουλεύει το ηλεκτρονικό κατάστημα για αγορά νέου κινητού με συμβόλαιο και όχι μόνο.

 

Αυτό είναι καλό αν αναλογιστούμε πως στα καταστήματα δεν ξέρουν τι τους γίνεται όταν πας να αγοράσεις κινητό με συμβόλαιο ή χωρίς ;) .

Huawei τους λες, Samsung καταλαβαίνουν! :p

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση και απ'ότι μου είπαν δεν είναι ακόμα έτοιμο το Site, από ερχόμενη εβδομάδα θα είναι όλα ok και θα δουλεύει το ηλεκτρονικό κατάστημα για αγορά νέου κινητού με συμβόλαιο και όχι μόνο.

 

Αυτό είναι καλό αν αναλογιστούμε πως στα καταστήματα δεν ξέρουν τι τους γίνεται όταν πας να αγοράσεις κινητό με συμβόλαιο ή χωρίς ;) .

Huawei τους λες, Samsung καταλαβαίνουν! :p

επισης συντομα απ'ότι έχω μάθει θα μπορεις να αγορασεις και mobile broadband μεσω του eshop της Wind.

ειδομεν...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και έναν μήνα η πτώση της ταχύτητάς μου στο κέντρο της Θεσσαλονίκης (Αριστοτέλους) είναι αισθητά τρομερή!!!

 

Χαρακτηριστικά: με iPhone 4 και 3G ενεργό είχα 40-50 ΚΒ/sec, και τώρα με το ζόρι 2-3!!!

 

Πιό λίγο κι από το GPRS που έχω 4-5 ΚΒ/sec !

 

Μάλιστα, το ίδιο συμβαίνει βάζοντας την sim μου και στο iPad 2!

 

Όλες τις μετρήσεις γίνονται με την εφαρμογή speedtest, τόσο συνδεόμενος στον server της Αθήνας όσο και σε άλλους των Βαλκανίων! Το ping φτάνει τα 800-1000 ms.

 

Από απορία, πήγα σε ένα κατάστημα Wind, τους εξήγησα το πρόβλημα, απάντησαν για πιθανή συμφόρηση δικτύου και πειραματιστήκαμε με μία νέα κάρτα SIM (αφού την δήλωσα και την έκοψα με ψαλιδάκι).

 

Το παράδοξο είναι πως η νέα αυτή κάρτα τόσο στο iPhone 4 όσο και στο iPad 2 στο ίδιο σημείο έχει full ταχύτητες!

Ενώ με την κανονική μου σιμ απελπιστικά αργή ταχύτητα!!!

 

Περιττό να αναφέρω ότι οι συσκευές μου έχουν την 4.3.3 και δεν είναι jailbroken.

Άρα δεν υπάρχει αμφιβολία περί ύπαρξης περιορισμού της ταχύτητας μου στην κανονική μου σιμ!

 

Πήρα και στην εξυπηρέτηση πελατών, τους ανέφερα το πρόβλημα και μου απάντησαν κι αυτοί για συμφόρηση δικτύου και το κλασικό ότι η Q δεν υποστηρίζει 3G!!!

 

Επίσης τους εξήγησα κι όλα τα παραπάνω και ο υπάλληλος δεν ήξερε πραγματικά τί να μου απαντήσει.

 

Βλέποντας όμως αυτό: http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/kartokiniti-q/q-kalupsi/ γιατί αναφέρει με μπλέ σκούρο το 3G;

 

Και γιατί στην ανακοίνωση περί χρέωσης ιντερνετ αναφέρει ότι από 15/6 και στο εξής δεν θα υπάρχει περιορισμός ταχύτητας αλλά χρέωση 1e/MB;

 

Τόσο καιρό είχα ενεργοποιημένα τα 500 ΜΒ με τα 5 ευρώ και τώρα τα 200.

Chown the world!!! :cool:

 

iMessage: epaminos@me.com

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΚΤΥΟΥ ΕΝΑ ΠΕΔΙΟ ΜΕ: ΑΥΤΟΜΑΤΟ, 3G ή UMTS, KAI TEΛΟΣ GSM.

OTAN EINAI ΣΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ (3G ΚΑΙ GSM), O'ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ GSM (ΦΩΝΗ ΔΗΛΑΔΗ), ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΥΠΑΡΧΕΙ 3G ΚΕΡΑΙΑ, Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΑΛΛΟΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤH ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΥΤΟΜΑΤΑ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ 3G ΣΕ GSM

ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΕΟΥ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ MMS

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ. ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑ ΑΡΣΗ ΑΠΟΡΡΗΤΟΥ, ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΝΗΚΕΙ. ΑΝ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ(11818).

ΟΝΤΩΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΦΡΑΓΗ ΔΕΝ ΔΥΝΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ, ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝ ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ.

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΡΥΨΗ. ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΥΨΗΣ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ, 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ, ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ (ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ) ΓΙΑΤΙ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ

Edited by amanda20111
Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε email από το ricardo.gr ότι αν δεν πληρώσω κάτι οφειλές, θα μου στείλει εξώδικο. Μιλάμε για 35€...Ειναι λογικό;

 

Ωχχχ αν ξεκίνησε το φέσι και σε αυτούς...

Καλά κανείς δεν έχει πάει φυλακή για τόσο μικρά ποσά! Από το να βάλουν καμιά εισπρακτική να παίρνει τηλέφωνο καλύτερη η επιστολή από το δικηγορικό γραφείο

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε email από το ricardo.gr ότι αν δεν πληρώσω κάτι οφειλές, θα μου στείλει εξώδικο. Μιλάμε για 35€...Ειναι λογικό;

έχει κάπια σχέση με τα συμβόλαια της WIND το Ricardo?

Link to comment
Share on other sites

soublaki-3 μετά από πάρα πολλά off topic στα διάφορα θέματα του φόρουμ, σε ενημερώνω ότι στο εξής για κάθε νέο off topic θα έχεις και από μία εβδομάδα απαγόρευση εισόδου.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...