Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Henry (11 Σεπ. 2004 , 11:29)

 

re paidia kanena neo gia to an to mobile tv tha mpei sta P800/P900?

 

γιατι δεν ρωτας την τιμ να σου πουν αν θα γινει;προς το παρων οχι απο οτι ξερω
Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστον, στο SX1 με έκδοση software >=10 σύμφωνα με την TIM δεν δουλεύει με το mobile TV.

Σύμφωνα με την TIM πάντα όμως ;)

Στην ουσία τώρα. RealMedia files δεν παίζει μόνο ο realplaye, παίζει και ένα ημι-opensource project, το Helix. Αν εγκαταστήσετε τον HelixPlayer θα δουλεύει κανονικά η υπηρεσία.

(Τώρα ποιος θέλει μια υπηρεσία που κοστίζει περίπου 20 Euro/ώρα (περισσότερο από ιδιέταιρο!) είναι άλλο θέμα!)

 

Τον player μπορείτε να τον βρείτε στην διεύθυνση http://player.helixcommunity.org/, φυσικά freeware.

 

Επειδή η διαδικασία downloading είναι περίπλοκη από αυτούς, με registration, αναμονές και ιστορίες, σας έχω και links από το πανεπιστήμιο Πατρών:

 

https://sisifus.ceid.upatras.gr/~georgemv/sx1/helixplay-adv-1of3.SIS

https://sisifus.ceid.upatras.gr/~georgemv/sx1/helixplay-adv-2of3.SIS

https://sisifus.ceid.upatras.gr/~georgemv/sx1/helixplay-adv-3of3.SIS

 

Το software φυσικά σαν freeware ΔΕΝ χρειάζεται c-r-a-c-k και βλακείες, παίζει σε ΟΛΑ τα series60 κινητά και στην τελική opensource rulez ;)

 

Για να το εγκαταστήσετε, εγκαθιστάτε τα αρχεία με την σειρά 1-2-3. Το πρόγραμμα μετά την εγκατάσταση θα είναι στον φάκελο Κάμερα.

 

Καλή τύχη!

 

btw, για όποιους έχουν τον oggplayer: Έκπληξη!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟ MOBILE TV! ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ Τ' ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΣΚΑΛΙΖΑ ΤΟ 7610 ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ, ΚΑΙ Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΣΥΝΔΕΘΗΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΒΕΒΑΙΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΙΣΣΟΡΟΠΗ ΤΗΝ ΤΙΜ... :eek: ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ : (tedkappa. Κι εγώ παιδιά με το 7610 μία απ' τα ίδια με τη σύνδεση στο mobile tv. Wap over GPRS δουλεύει κανονικά, ρυθμίσεις για τον real player κατεβασμένες (και εναλλακτικά, και χειροκίνητα περασμένες), σύνδεση με συμβόλαιο, ενεργοποίηση υπηρεσίας μέσω μηνυμάτων στην TIM, κατάλληλη συσκευή, αλλά ΤΙΠΟΤΑ. Μόλις επιλέγω την υπηρεσία (είτε απ' το imagine, είτε απ' το wap, μεταβαίνει μέσω του wap over gprs στο μενού του real player όπου μου ζητάει να διακόψει τη σύνδεση του gprs και να συνδεθεί μέσω του mobile tv, εκεί παρατηρώ ότι αφού αναβοσβήσει μία φορά το G μου βγάζει το μήνυμα ότι η "σύνδεση είναι αδύνατη". Με το 1231 που μίλησα αρκετές φορές τελικά μου είπαν ότι φταίει η έκδοση του real player (Μάϊος 2004), κι ότι τα υπόλοιπα 7610 που "παίζει" κανονικά η εφαρμογή έχουν έκδοση Ιούλιος 2004. Η αντιπροσωπεία της real όμως αλλά και η nokia που απευθύνθηκα μου είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Είμαι σε απόγνωση ρε παιδιά. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; please... )
ΑΝ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΧΙ...!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
hi, ti prepei na kano gia na do tv apo to kinito?? poso xreonome(exo TIM eteriko) exei kamia simasia an h karta einai sim h u-sim??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JuNiOr ( 8 Δεκ. 2004 , 14:10)

 

hi, ti prepei na kano gia na do tv apo to kinito?? poso xreonome(exo TIM eteriko) exei kamia simasia an h karta einai sim h u-sim??

 

Δεν εχει καμμια σχεση αν εχεις η οχι usim τηλεοραση μπορεις να δεις απλα θα πρεπει να εχεις συμβατη συσκευη και ενεργοποιημενη υπηρεσια gprs.Η χρεωση ειναι ανα kb και χρεωνεσαι αναλογα το οικονομικο πακετο gprs που θα ενεργοποιησεις(η ενεργοποιηση χρειαζεται fax η να περασει ο νομιμος εκπροσωπος απο ενα καταστημα). :)

Try Me
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pezei logo h syskevh pu exeis? giati diavasa oti den dulevei se 6630 alithevei afto??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JuNiOr (19 Δεκ. 2004 , 19:14)

 

pezei logo h syskevh pu exeis? giati diavasa oti den dulevei se 6630 alithevei afto??

 

Θα πρεπει να εχεις συμβατη συσκευη:

 

Nokia 3650,3660, 6230, 6260, 6600, 6670, 7600, 7610 N –Gage

Siemens SX1

Sony Ericsson K500i, K700i, S700i, P800, P910i, Z1010

Panasonic X700

Qtek 2020, 9090

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EVIAN (20 Δεκ. 2004 , 05:52)

 

Θα πρεπει να εχεις συμβατη συσκευη:

 

Nokia 3650,3660, 6230, 6260, 6600, 6670, 7600, 7610 N –Gage

Siemens SX1

Sony Ericsson K500i, K700i, S700i, P800, P910i, Z1010

Panasonic X700

Qtek 2020, 9090

 

:( 6630 den exei :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JuNiOr (20 Δεκ. 2004 , 15:59)

 

:( 6630 den exei :cry: :cry:

 

Μην μασάς, δοκίμασέ το, θα παίξει

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό, αποφάσισα να επιχειρήσω να δοκιμάσω ξανά το TIM Mobile TV. Τελικά... απογοήτευση.

 

Κάθε 3 δευτερόλεπτα σταματάει η μετάδοση για να κάνει buffering και όταν δεν κάνει buffering, η εικόνα είναι τόσο χάλια, που δεν καταλαβαίνεις κυριολεκτικά τι βλέπεις. Όλα αυτά σε περιοχές με full σήμα. Επίσης πέφτει συνέχεια η σύνδεση, με σφάλμα "Το χρονικό όριο του διακομιστή παρήλθε". Όχι ότι περίμενα κάτι καλύτερο δηλαδή, από υπηρεσία που βασίζεται στο GPRS...

 

Ιδού και screenshot (μπορείτε να το πείτε και... παιχνίδι "Βρείτε τι δείχνει η εικόνα" ή "λύστε το puzzle") :blink:

screenshot.zip

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Στο Κ700i φαίνεται τέλεια σχεδόν...Βέβαια άλλο Καρδίτσα και άλλο Αθήνα...Μην υποτιμάς τόσο το GPRS της ΤΙΜ,αυτήν τη στιγμή θεωρείται το καλύτερο και το πιο γρήγορο σε αντίθεση με το παρελθόν...Ιδάλλως περίμενε το EDGE που δεν έχει καμιά σχέση με GPRS

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γιατί αλήθεια όχι;;; Αφού οι προδιαγραφές του είναι οκ.... :cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά, η υπηρεσία χρεώνεται; Αν τη χρεώνουν με το ΚΒ όπως και το wap over gprs, είναι σίγουρα ασύμφορη!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nosferatu (13 Ιαν. 2005 , 23:32)

 

Παιδιά, η υπηρεσία χρεώνεται; Αν τη χρεώνουν με το ΚΒ όπως και το wap over gprs, είναι σίγουρα ασύμφορη!

 

Ναι υπάρχει κανονική χρέωση gprs 0.0019€/kb. Ακριβούτσικο. :whistle:

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

0.0019€/kb για να δω TV; Και να αδειάσω τη μπαταρία μου σε ένα μισάωρο (εκεί βέβαια έχεις αδειάσει και την τσέπη σου!); Και δεν παίρνω μια τηλεοραση τσέπης να βλέπω παντού και δωρεάν;

Ας δώσουν κανένα 3G στα καρτοκινητά ή να κόψουν το πάγιο των 25Ε στα συμβόλαια και μετά ας δώσουν όση TV θέλουν!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

E υπηρεσία είναι αυτή και συνδρομητές εμείς. Η επιλογή δική μας. Δεν σου λέει να χρησιμοποιείς το κινητό για να δεις ΤV θες δεν θες. Είναι βέβαια για όσους αντέχει η τσέπη. χιχιχι.
[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Re pedia i TV den kani kai polla pragmata, olo pagoni i ikona kai o ichos,se diaforetikes perioxes to idio, e sto telos de lei

περίμενες από την ΤΙΜ αξιόπιστο δίκτυο GPRS???????? :blink: :blink: :wacko: :wacko:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Mia xara einai to Gprs,ti exei? :whistle:

Πανάκριβες χρεώσεις! Ας το αφήσουν να το χρησιμοποιούν μόνο οι υπάλληλοί τους και οι διευθυντές τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...