Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και τους εταιρικούς μας γράψανε;εμείς δεν είμαστε ΑΕΚτζίδες; :D

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται απλώς για τα προγράμματα 120 και 240 τα οποία θα περιλαμβάνουν υπηρεσία ενημέρωσης σχετικά με την ΑΕΚ. Καθημερινά MMS κλπ... Βέβαια θα είναι και λίγο πιο ανεβασμένα τα πάγια. Το 120 ΑΕΚ θα έχει πάγιο 20,50 ευρώ και το 240 31,50...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται απλώς για τα προγράμματα 120 και 240 τα οποία θα περιλαμβάνουν υπηρεσία ενημέρωσης σχετικά με την ΑΕΚ. Καθημερινά MMS κλπ... Βέβαια θα είναι και λίγο πιο ανεβασμένα τα πάγια. Το 120 ΑΕΚ θα έχει πάγιο 20,50 ευρώ και το 240 31,50...

Ωχ, ξενέρωσα. Τέτοια ιστορία είναι? Νόμιζα θα έδιναν και κάνα κινητό ΑΕΚοβαμμένο

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοόν...

Τα εξτρα που δίνουν τα δύο πακέτα είναι:

 

- 1 MMS με πολυφωνικό ringtone τον ύμνο της ΑΕΚ

- 1 wallpaper με το λογότυπο της ΑΕΚ

- 1 MMS ημερησίως με τα νέα της ομάδας

- 1 SMS για κάθε γκολ της ομάδας μαζί με το σκορ του αγώνα

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και εψαξα στο forum δεν μπορεσα να βρω καπου οδηγίες για την ενεργοποίηση του τηλεφωνητη σε καρτοκινητό ΤΙΜ. Επίσης πληροφορίες δεν κατάφερα να βρω ούτε στο site της ΤΙΜ (ούτε περίμενα βεβαια κατι τέτοιο), ούτε και στο 122.

Μήπως είναι εύκολο κάποιος να μου δώσει τα φώτα του?

Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει ακόμα το ότι δεν μπορεί να δουλέψει ο τηλεφωνητής παράλληλα με την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

λοιπον φιλε μου θα πατησεις **62*693555και μετα το προθεμα 693#

πχ το κινητο σου ειναι 6932 567891 οποτε πατας **62*6935552567891#

αυτο ειναι οταν εισαι εκτος δικτυου και οταν το εχεις κλειστο

αν θελεις οταν ειναι κατελειμενο **61*

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις οταν ειναι κατελειμενο **61*

 

Το **61* είναι για την περίπτωση που προωθείται όταν δεν απαντάει κανείς αφού χτυπήσει το κινητό για κάποια ώρα.

 

Ο κωδικός προώθησης σε περίπτωση κατειλημένης γραμμής είναι **67*

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το 693555ΧΧΧΧΧΧΧ ειναι για νουμερα 693ΧΧΧΧΧΧΧ. Εαν εχεις ερθει απο φορητοτητα παιζει αλλο νουμερο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για τη βοήθεια. Κατι ακόμα θα ήθελα ομως. Ωραία τον ενεργοποίησα, αν θέλω καποια στιγμή να τον απενεργοποιήσω τι κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα, η ΤΙΜ δίνει email όπως η vodafone και η cosmote με τζάμπα ειδοποιήσεις sms στο κινητό για νέα μηνύματα? έχω 2 email addresses (1 gmail, 1 του ΕΜΠ) από τα οποία θέλω να λαμβάνω ειδοποιήσεις... Μάλλον θα χρειαστεί να τα κάνω forward στην διεύθυνση της ΤΙΜ... πως το ενεργοποιώ? το site της TIM sux δεν έβγαλα άκρη... Έχω f2g αν παίζει ρόλο...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις σχετικές πληροφορίες στο http://www.b-online.gr

Πρέπει όμως υποχρεωτικά να ενεργοποιήσεις και συνδρομή Internet PSTN/ISDN με το ανάλογο μηνιαίο πάγιο (9 - 19 ευρώ...)

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει όμως υποχρεωτικά να ενεργοποιήσεις και συνδρομή Internet PSTN/ISDN με το ανάλογο μηνιαίο πάγιο (9 - 19 ευρώ...)

 

:w00t: δηλαδη στην ΤΙΜ ψαχνουν για κοροιδα :w00t:

 

...η λυση ειναι μονοδρομος ....δυο τηλεφωνα και mycosmos της Cosmote :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιεις το bonline για ενα μηνα και μετα το κοβεις και εχεις τουλαχιστον για ενα 6μηνο εμαιλ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Είδα μια διαφήμιση για ενα προγραμμα της ΤΙΜ, το ΤΙΜ ΤΕΤ-Α-ΤΕΤ, που αφορά συμβόλαια. Γνωρίζει κανείς τίποτα για το προγραμμα αυτο??? Ευχαριστώ εκ των προταίρων :)
"Μίλα μόνο όταν έχεις κάτι να πεις.."
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαβάσεις τη σχετική ανακοίνωση στο myPhone news: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85660
Link to comment
Share on other sites

Μία απλή ερώτηση..:

Ξέρετε αν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (1260) λειτουργεί 24ωρo;

Μιλάω φυσικά για την άμεση επικοινωνία και οχι για τις ηχογραφημένες πληροφορίες :)

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Μία απλή ερώτηση..:

Ξέρετε αν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών (1260) λειτουργεί 24ωρo;

Μιλάω φυσικά για την άμεση επικοινωνία και οχι για τις ηχογραφημένες πληροφορίες :)

Ναι, ολο το 24ωρο λειτουργει, χωρις χρεωση στο 1260 και πιεζεις το 8 για παρακαμψη των ηχογραφημενων . Απο σταθερο καλεις 6935601260 αλλα με χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω νασαι καλα! τουλαχιστον αυτο με το πληκτρο 8 δεν το γνωριζα...
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Το 1231 ειναι για οτι αφορα ιντερνετ, wap, mms, bonline,gprs και γενικα δικτυακα θεματα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το topic δημιουργείται για να πούμε ποιες υπηρεσίες θέλουμε από την ΤΙΜ.Εγώ θέλω αρκετές μιας και ως ΤΙΜ έχει ξεχάσει την παλιά καλή telestet :( :

1)b-online DSL. Με καλή τιμή και ανταγωνιστικό στην αγορά που τόσο χτυπάει το INTERNET...To b-online PSDN-ISDN έχει πεθάνει.

2)Eνημέρωση υπολοίπου δωρεάν χρόνου ομιλίας στα συμβόλαια και ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΕΤΑΙΡΙΚΑ.

3)αποστολή MMS στα κινητά της μέσω mail.

4)υποστήριξη υπηρεσίας e-mail για τους συνδρομητές της με τη μορφη 693χχχχχχχ@tim.com.gr στο στυλάκι του mycosmos mail.

5)φθηνές,χρήσιμες και υπηρεσίες 3g!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΜΟΙΡΟ ΤΟ UMTS!

Aυτά και αν μου έρθει τίποτα άλλο εδώ είμαστε!

Σημειωτέον ότι η ΤΙΜ έμεινε πάρα πολύ πίσω στις υπηρεσίες.Το ολοκληρωμένο roaming της vodafone,οι καταπληκτικές υπηρεσίες της και το marketing είναι μάλλον επικύνδινα για την ΤΙΜ.επιπλέον η cosmote έχει το imode το οποίο ναι μεν είναι ακριβό αλλά είναι υπερπλήρες.η ΤΙΜ λυπάμαι που το λέω αλλά αν δε κινηθεί σε αυτό τον τομέα την έβαψε...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσία που να λέει αν ο συνδρομητής είναι δικός της ή έχει φύγει με φορητότητα.

 

Σε όλες τις εταιρείες απευθύνεται αυτό. Δεν χτυπάει μόνο για την ΤΙΜ η καμπάνα.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, η ΤΙΜ είναι λίγο πίσω στις υπηρεσίες(προς το πολύ)...

 

Εγώ θα απεφθηνθώ μονο στο UMTS.Η ΤΙΜ όπως άλλωστε και η Cosmote είναι λίγο πισω στο θέμα αυτό...Για παράδειγμα η Vodafone μας δίνει την δυνατοτητα να χρησημοποιούμε τις υπηρεσίες 3G και με καρτοκινητό....Αλλά η ΤΙΜ εδώ το παράκανε. Οχι και 25Ε πάγιο στα συμβόλαια για να χρησημοποιούμε τις υπηρεσίες 3G!! Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, η ΤΙΜ είναι λίγο πίσω στις υπηρεσίες(προς το πολύ)...

 

Εγώ θα απεφθηνθώ μονο στο UMTS.Η ΤΙΜ όπως άλλωστε και η Cosmote είναι λίγο πισω στο θέμα αυτό...Για παράδειγμα η Vodafone μας δίνει την δυνατοτητα να χρησημοποιούμε τις υπηρεσίες 3G και με καρτοκινητό....Αλλά η ΤΙΜ εδώ το παράκανε. Οχι και 25Ε πάγιο στα συμβόλαια για να χρησημοποιούμε τις υπηρεσίες 3G!! Έλεος!

 

εγώ θυμάμαι που για κάποια εποχή παρουσίαζε σχεδόν κάθε μήνα καινούριες και χρηστικές υπηρεσίες.Τώρα όλες οι διαφημίσεις αφορούν τα ασύμφορα πακέτα της και το πανάκριβο F2g,tim card...

θα σταθώ και εγώ στο θέμα του 3g στο prepaid και στις υπηρεσίες 3g...Η μόνη υπηρεσία που έχει στο 3g είναι το TIM mobile TV!!! Επίσης ζητάει "ταρίφα" και είναι μόνο για συμβόλαια...

Θέλω υπηρεσίες,όχι σκουπίδια... :mad:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...