Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εχω φαει το τοπο σε ολο το site τις TIM αλλα δε καταφερα να εντοπισω κατι παρομοιο οπως εχει η VODAFONE την MobileConnectCard PCMCIA 3G.

 

Γνωριζει κανεις εαν υπαρχει τετοια καρτα και για ιδιωτη (οχι για εταιρια) απο την TIM καθως και τιμες απο παγια, τιμη καρτας κλπ;

 

EDIT: Τελικα εντοπισα το λινκ αυτο: http://www.tim.com.gr/details.cfm?PageID=1097&Status=Category

 

Αν καποιος την εχει θα ηθελα να μου πει την γνωμη του.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η ΤΙM εχει την 3g Data card η οποια συνδεεται με φορητο υπολογιστη για πλοηγηση στο internet.H οποια εχει πακετα προπληρωμενων Mb.

Με 15mb εχει κοστος 15euro

Με 60mb εχει κοστος 30euro

Με 150mb εχει κοστος 60euro

Με 3gb εχει κοστος 130euro.

Aν σε ενδιαφερει κατι τετοιο πηγαινε σε καποιο καταστημα να ενημερωθεις,το site στο Internet δεν ειναι και ιδιαιτερα ενημερωμενο απο οτι εχουμε πει.

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

να το ψαξετε καλα εγω εχω προβλημα με την υπηρεσια τους απο τον ιουνιο

με το σημα απ τον αυγουστο με την pcmci (μου εδωσαν καινουργια αφου μου κρατησαν για ελεγχο και καλα την παλαια πανω απο 15 μερες)και πληρωνε κοροιδο γαμπρε

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ

ξεχασα να σας πω οτι απο αλλα τα email που τους εχω στειλει απαντησαν σε ενα δυο ημερες πριν την πληρωμη του λογαριασμού καταλαβατε τωρα γιατι

καλη χρονια να εχετε εστω και με μοντεμ

Link to comment
Share on other sites

να το ψαξετε καλητερα εγω εχω προβλημα μετην υπηρεσια τους

τι προβλημα δηλαδη?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αρχικα με την συνδεση περιπου 20 δευτερα απο umts με παει σε gprs και το αναποδο για 3 φορες ωσπου να με ''πεταξει εξω'' ολα αυτα εντος αττικης φιλεμου

ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΛΠ ΚΛΠ κινεζοι δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε αν δεν εχεις καλη καλυψη umts λογικο να σε γυρναει σε gprs

παρε στο 1231 και πες τους! αποκλιεται να στο παιζουν κινεζοι!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. με τετοια που διαβαζω μου φαινεται θα μεταπηδησω σε αγορα τις Vodafone Mobile Connect card.

 

Πηγα σε Tim-store και τους ρωτησα ποσο στοιχειζει η καρτα στο παγιο των 15€ και δεν ηξερε:wacko:

 

Μου λεει αφηστε τηλεφ. να σας ενημερωσω μεχρι το μεσημερι και τις λεω ΟΧΙ ευχαριστω πολυ.. και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

 

Αν δεν γνωριζουν τα καταστηματα τους ποσο να τις πουλανε θα γνωριζουν τα αλλα;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. με τετοια που διαβαζω μου φαινεται θα μεταπηδησω σε αγορα τις Vodafone Mobile Connect card.

 

Πηγα σε Tim-store και τους ρωτησα ποσο στοιχειζει η καρτα στο παγιο των 15€ και δεν ηξερε:wacko:

 

Μου λεει αφηστε τηλεφ. να σας ενημερωσω μεχρι το μεσημερι και τις λεω ΟΧΙ ευχαριστω πολυ.. και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

 

Αν δεν γνωριζουν τα καταστηματα τους ποσο να τις πουλανε θα γνωριζουν τα αλλα;

80 ευρω στοιχιζει η καρτα αν κανεις με 15mb δωρεαν

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια με υγεια

 

το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να καλεσω το τμημα της τεχνικης υποστηριξης για να λυσω το προβλημα . και απο εκει ξεκινησε η γραφειοκρατια. επισης εχω πραγματοποιηση διαφορες εργασιες σε πολλους κομβους της εταιρειας κατα το παρελθον και ξερω οτι την περιoxη μου την καλυπτουν τρεις κομβοι .εγω πιστευω οτι για να μπουν την αγορα μπηκαν χωρις να ειναι προετοιμασμενει στο συγκεκρημενω προιον και την εχουν πατησει για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οσο και αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω τον αριθμο sms που στελνουμε για να μας ενεργοποιηθει η φθηνη χρεωση ομιλιας.... φυσικα εχω το F2G....

την βοηθεια σας παρακαλω...

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω τον αριθμο sms που στελνουμε για να μας ενεργοποιηθει η φθηνη χρεωση ομιλιας.... φυσικα εχω το F2G....

την βοηθεια σας παρακαλω...

μηνυμα sms50 στο 2323

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω billakosss!! :) ο αριθμος ειναι αυτος αλλα νομιζω οτι για κλησεις πρεπει να στειλεις την λεξη "ΤΙΜ" αν δεν κανως λαθος...
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν ψάχνω το ίδιο αλλά για να μην ανοίγω νέο θέμα

 

Μπήκα στην σελίδα της ΤΙΜ και δεν βρίσκω το νουμεράκι στο οποίο δηλώνουμε έναν αριθμό για να μιλάμε 500λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

1265 καλεις και ακολουθεις τις ηχογραφημενες οδηγιες!

μηπως να κανω ενα αρχειακι με ολα τα 4ψηφια? :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ...

 

Δεν θα ήταν άσχημη ιδέα.

Προσωπικά κάθε φορά που θέλω κάτι κάθομαι και ψάχνω τα αντίστοιχα νουμεράκια.

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να απευθυνθεις σε καποιο καταστημα...ή στο 1231 θα παρεις και θα πατησεις το 8.

αν βρεις παντως κανενα site για αποστολη mms σε live κινητα πες μου.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

τουΣ πηρα ειδη τηλεφωνο αλλα καμια βοη8εια ...

 

μου ειπαν ακριβωΣ το ιδιο να απευθυνθω σε καταστημα...

 

οκ αν βρω κατι 8α σου πω!

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να απευθυνθεις σε καποιο καταστημα...ή στο 1231 θα παρεις και θα πατησεις το 8.

αν βρεις παντως κανενα site για αποστολη mms σε live κινητα πες μου.

Please find below all relevant settings for your Sharp V903

 

 

 

Press Menu button

 

Select Connectivity

 

Select Internet Settings

 

Select Application

 

Select MMS settings

 

Select an Create New

 

Insert the following:

 

Profile name: TIM MMS

 

Proxy: TIM MMS

 

Relay server URL: http://192.168.200.95/servlets/mms

 

Press Back 3 times

 

Select Proxy

 

Select Create New

 

Insert the following:

 

Proxy Name: TIM MMS

 

Proxy Address: 192.168.200.11

 

Access Point: TIM MMS

 

Home: http://192.168.200.95/servlets/mms

 

Port number: 9401

 

Authentication Type: HTTP-BASIC

 

User name: mms

 

Password: mms

 

Press Back 2 times

 

Select Access Point

 

Select Create New

 

Insert the following

 

Access Point Name: TIM MMS

 

APN: mnet.b-online.gr

 

Authentication type: PAP

 

 

 

Then, go back twice, select Application

 

Select MMS settings

 

Select TIM MMS

 

Press Options and select Activate

Link to comment
Share on other sites

ωραιος!

θα βοηθησει και αλλους που εχουν την ιδια απορια. :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπηκε και η ΤΙΜ στο παιχνιδι βγαζοντας μια υπηρεσια που ειναι λιγακι τροποποιημενη σε σχεση με το vodafone pointmania,ετσι λοιπον θελησα να μαθω περισσοτερα και πηρα τηλεφωνακι στην εξυπηρετηση πελατων,η κοπελια ηταν ευγενικη οπως παντα και μου πληροφορησε οτι η συγκεκριμενη υπηρεσια ισχυει για ενα χρονο απο τη στιγμη που θα στειλεις μηνυμα για ενεργοποιηση και θα ισχυει για "παντα"(το για παντα ειναι σχετικο για την ΤΙΜ) ομως με τη συμπληρωση του χρονου θα πρεπει να εξαργυρωσεις τους ποντους σου αλλιως τους χανεις

Ετσι λοιπον αφου το εμαθα αυτο εκανα τους υπολογισμους μου γιατι με ενδιεφερε να αποκτησω μια δωρεαν συσκευη,λοιπον για καθε 1 ευρω χρονο ανανεωσης προστιθονται 2 ποντοι αρα εχουμε και λεμε,για να αποκτησω μια συσκευη με 2500 ποντους που ειναι το κατωτερο οριο,αυτο σημαινει 1250 ευρω χρονο ομιλιας μεσα σε ενα χρονο,η πιο φτηνη καρτα ανανεωσης ειναι 10 ευρω αρα συνολικα θα χρειαστω 125 καρτες των 10 ευρω σε ενα χρονο,ενας χρονος εχει 12 μηνες αρα εαν διαιρεσουμε το 125 δια 12 αντιστοιχουν σε καθε μηνα 10 καρτες των 10 ευρω,10*10=100 ευρω χρονου ομιλιας για καθε μηνα περιπου το οποιο ειναι εξωπραγματικο και δεν υπαρχει περιπτωση καποιος η καποια να ξοδευσει τοσα πολλα σε ενα μηνα,αν ειναι να δινεις 100 ευρω σε καρτοκινητο επειδη μιλας πολυ σε συμφερει να πας να κανεις συμβολαιο στο ΤΙΜ 600 που εχει παγιο 83 ευρω και να παρεις μια δωρεαν συσκευη

 

Πλακα πλακα θα σου βγει και πιο φτηνα στο 12μηνο

 

Συμπερασμα ειναι μουφα το WIN CLUB,ευχαριστουμε που βγαλατε μια υπηρεσια εκτος οριων της ελληνικης πραγματικοτητας :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...