Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα!επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα αυτου του ταμπλετ,θα ηθελα να ρωτησω αξιζει να το παρω αφου κλεινει ενα χρονο κυκλοφοριας?μηπως εχει ακουστει ποτε θα βγει νεα εκδοση του gpad 8.3?το hardware του εχει ψωμια ακομα?....τα ρωταω ολα αυτα γιατι πρωτα μου αραισει παρα πολυ κ δευτερον με δυσκολια μαζεψα τα χρηματα για αγορα...
Link to comment
Share on other sites

Το αξιζει με τα χιλια! Μια χαρα σπεκς και αυτονομια, ωραια οθονη και φορητοτητα!το gpad 7 που βγηκε προσφατα ειναι σαφως χειροτερο

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα αυτου του ταμπλετ,θα ηθελα να ρωτησω αξιζει να το παρω αφου κλεινει ενα χρονο κυκλοφοριας?μηπως εχει ακουστει ποτε θα βγει νεα εκδοση του gpad 8.3?το hardware του εχει ψωμια ακομα?....τα ρωταω ολα αυτα γιατι πρωτα μου αραισει παρα πολυ κ δευτερον με δυσκολια μαζεψα τα χρηματα για αγορα...

 

Γεια! Eγώ το έχω από το Δεκέμβριο. Tο μόνο που πείραξα είναι ο launcher, έβαλα nova. Ότι και να του ζητήσω, το κάνει και γρήγορα χωρίς να κολλάει. Του έβαλα κι ένα βαρύ παιχνιδάκι για δοκιμή, το red bull air race και ήταν οκ. Με 2gb ram και τετραπύρηνο επεξεργαστή 1.7, φαντάζομαι έχει ψωμί. Δεν έχει ακουστεί κάτι για διάδοχο. Ρίξε μια ματιά και στο samsung tab pro 8.4 (στο σκρουτζ μόνο πια) και σύγκρινέ τα (δε γράφω παραπάνω εδω γιατί είναι άλλο το θέμα για συγκρίσεις συσκευών :) )

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρίες συνέχεια παρουσιάζουν νέα προϊόντα νέες αναβαθμίσεις ... έτσι δουλεύει η αγορά ...

Το TAB είναι κορυφή .... από τα καλύτερα που έχω πιάσει στα χεριά μου ...

Η Lg έχει καταφέρει να δώσει στα προϊόντα της άλλο feeling ... Καλή ποιότητα σε προσιτή τιμή .

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν λέει ότι το G Pad δεν έχει πολύ καλό value for money, ή ότι δεν είναι πραγματικά γρήγορη συσκευή.

Είναι όμως λιγάκι απογοητευτικό το ότι, ενώ έχουν περάσει αρκετοί μήνες, δεν βλέπουμε το UI του G3,

ή ότι μπορεί & να μην έρθει μια τόσο μεγάλη αναβάθμιση & να μη περάσουμε σε Android 5.

Καλό θα ήταν η LG να κάνει 1 προσπάθεια & να προσφέρει το κάτι παραπάνω.

Μπορεί κάποιος να πεισθεί & να πάρει & κανένα ακόμα προϊόν της.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Harware-ικα, δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να μην παρει 5αρι. Αν τελικα δεν το παρει θα ειναι καθαρα απο επιλογη της LG.

 

Προσωπικα, ενταξει ..... δεν θα πεσω και απο τα συννεφα. Αν και διχνει αρκετη σοβαροτητα πλεον σ' αυτο το θεμα, ειναι παντα η γνωστη μας LG.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημενος με την τωρινή εκδοσή του android . Γρήγοροo και εύχρηστο gui ( Ένας λόγος που πήγα και σε κινητό lg ). Οπότε δεν καίγομαι για update . Στο κάτω κάτω τη σημασία έχει όταν μου κοπάνας έναν Nova Launcher και αναιρείς το υπάρχων gui ?

Εξάλλου πλέων με ένα root βάζεις ότι έκδοση επιθυμείς .

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτή την έγνοια με τις αναβαθμίσεις, δεν κατάφερα να συμμετάσχω ποτέ.... Δε νομίζω να χάσω τον ύπνο μου αν δεν πάρω τη νέα έκδοση του λογισμικού. Και βασικά στο 4.2.2 να έμενε, δεν ξέρω αν θα με ένοιαζε. Αν είναι να έρθει κάποια αναβάθμιση και να βελτιώσει κάποια πράγματα, οκ. Που αυτή τη στιγμή δε μου φαίνεται να υπάρχει κάτι, το τάμπλετ είναι γρήγορο. Αλλιώς τι να το κάνω, που ειδα στις ρυθμίσεις κάποια στιγμή να γράφει android 4.4.2 και χάρηκα μόνος μου;; :lol: :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για την σωστή υποστήριξη του ART. Αλλιως κι εγω δεν πολυ-ενδιαφέρομαι. Φυσικα με την προϋπόθεση οτι θα δουλευει σωστα και στα υπολοιπα.

Αλλιως, πισω ολοταχώς!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για την σωστή υποστήριξη του ART. Αλλιως κι εγω δεν πολυ-ενδιαφέρομαι. Φυσικα με την προϋπόθεση οτι θα δουλευει σωστα και στα υπολοιπα.

Αλλιως, πισω ολοταχώς!

 

Πέραν του Polaris,νομίζω οτι το Art τρέχει αψεγάδιαστα στην τωρινή έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του Polaris,νομίζω οτι το Art τρέχει αψεγάδιαστα στην τωρινή έκδοση...

 

δηλ το χρησιμοποιείς; Είδες διαφορά με Dalvik ? κανένα θέμα με force closes κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του Polaris,νομίζω οτι το Art τρέχει αψεγάδιαστα στην τωρινή έκδοση...

 

Στις native εφαρμογες ισως. Αν και ειχα καποια ψυλοπροβληματακια. Στις αλλες εφαρμογες ομως υπηρχαν σοβαρα προβληματα.

Συν του οτι ειχα λιγο τσιμπιμενη την καταναλωση και πολλα disconnect της sd, τα οποια επαψαν με το που το γυρισα σε dalvik.

 

Νομιζω οτι με το 5.0 θα στρωσουν ολα αυτα.

 

δηλ το χρησιμοποιείς; Είδες διαφορά με Dalvik ? κανένα θέμα με force closes κλπ;

 

Ηταν ελαφρα πιο σπιρτοζικο στο ανοιγμα των εφαρμογων. Γενικοτερα, εδινε την αισθηση του πιο αερατου και σβελτου στην χρηση.

Ομως ειχα τσιμπιμενη την καταναλωση της μπαταριας, αρκετα fc's και (χωρις να ειμαι 100% σιγουρος οτι πραγματικα ευθυνονταν) πολλα disconnect της sd.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αρτ πολυ καιρο και εκτος απο το πολαρις που το αντικατεστησα με το κινγκ οφις δεν ειχα κανενα απο τα προαναφαιρομενα προβληματα και το νιωθω πιο σβελτο.
Link to comment
Share on other sites

δηλ το χρησιμοποιείς; Είδες διαφορά με Dalvik ? κανένα θέμα με force closes κλπ;

 

Στις native εφαρμογες ισως. Αν και ειχα καποια ψυλοπροβληματακια. Στις αλλες εφαρμογες ομως υπηρχαν σοβαρα προβληματα.

Συν του οτι ειχα λιγο τσιμπιμενη την καταναλωση και πολλα disconnect της sd, τα οποια επαψαν με το που το γυρισα σε dalvik.

 

Νομιζω οτι με το 5.0 θα στρωσουν ολα αυτα.

 

 

 

Ηταν ελαφρα πιο σπιρτοζικο στο ανοιγμα των εφαρμογων. Γενικοτερα, εδινε την αισθηση του πιο αερατου και σβελτου στην χρηση.

Ομως ειχα τσιμπιμενη την καταναλωση της μπαταριας, αρκετα fc's και (χωρις να ειμαι 100% σιγουρος οτι πραγματικα ευθυνονταν) πολλα disconnect της sd.

 

Το εχω αρτ πολυ καιρο και εκτος απο το πολαρις που το αντικατεστησα με το κινγκ οφις δεν ειχα κανενα απο τα προαναφαιρομενα προβληματα και το νιωθω πιο σβελτο.

 

Το έχω αρκετό καιρό γυρισμένο σε art,ποτέ δεν είχα θέμα με καμία εφαρμογή πέραν του polaris.Είναι λίγο πιο σβέλτο,αλλά οχι θεαματικά διαφορετικό.Το γεγονός οτι στην L το art είναι η κύρια επιλογή,πιστεύω οτι λέει κάτι...;)..Τώρα για μπαταρία,δεν μπορώ να πώ...Σπίτι είναι συνέχεια το τάμπλετ με πρίζες γύρω γύρω.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα δοκιμη σε ενα καταστημα και παρατηρησα οτι αργει απελπιστικα αργα στην περιστροφη οθονης. Ετυχε ή οντως υπαρχει θεμα; Επισης δε με αφηνε να βαλω φουλ φωτεινοτητα, λογω θερμοκρασιας ελεγε το κινητο.. Πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο.. Τελος, δε εντυπωσιαστηκα απο την οθονη..

 

Ηθελα να το παρω, καθως εβλεπα πολλα θετικα reviews, αλλα πλεον δε ξερω.. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το samsung pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Ποιό κινητό;

Στο g pad θερμοκρασία ανεβασμένη (Εγώ) δεν έτυχε να δώ ακόμα. Ίσως γιατί δεν παίζω παιχνίδια.

Η οθόνη είναι κοντά στις αποχρώσεις του ipad mini retina.

Η περιστροφή οθόνης αργεί στην αρχική οθόνη και μόνο. Αυτο έγινε μετά το update. Δεν είναι δυσλειτουργία, έτσι τους ήρθε και αλλάξανε τον χρόνο περιστροφής στον launcher.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα δοκιμη σε ενα καταστημα και παρατηρησα οτι αργει απελπιστικα αργα στην περιστροφη οθονης. Ετυχε ή οντως υπαρχει θεμα; Επισης δε με αφηνε να βαλω φουλ φωτεινοτητα, λογω θερμοκρασιας ελεγε το κινητο.. Πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο.. Τελος, δε εντυπωσιαστηκα απο την οθονη..

 

Ηθελα να το παρω, καθως εβλεπα πολλα θετικα reviews, αλλα πλεον δε ξερω.. Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το samsung pro 8.4

 

Πλάκα κάνεις τωρα, έτσι?

 

Τι σχεση εχει το tab pro 8.4 με το G-pad? Μονον στις ίντσες ειναι παρόμοια!

 

Αλλο αν δεν σε ικανοποίησε το ταμπλετακι αλλα προφανως και δεν μπορει να σταθει διπλα στο tab pro.

 

Καμία σχεση δηλαδή! Παιζει σε αλλη κατηγορία!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα μηχανάκια που είναι στις εκθέσεις των καταστημάτων δεν είναι και ό,τι καλύτερο για δοκιμή. Ας πούμε η υπερθέρμανση οφείλεται στο γεγονός ότι είναι στη φόρτιση και πάραλληλα το ζορίζεις (π.χ του βάζεις να παίξει ταινία σε φουλ φωτεινότητα). Αυτά ανεβάζουν πολύ τη θερμοκρασία και το μηχάνημα παίρνει μέτρα για να προστατευθεί. Σε νορμαλ καθημερινή χρήση δεν θα έχεις πρόβλημα (εκτός αν το σκίζεις ενώ το φορτίζεις, οπότε τελικά θα μειώσεις και τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας με δραστικό τρόπο.)

 

Για την οθόνη του LG θα διαφωνίσω. Την βρήσκω υπέροχα καθαρή (αν και η αντίθεση θα έπρεπε να είναι λίγο περισσότερη). Πάντως τη βάζω στα θετικά του μηχανήματος.

 

Είδα και το Samsung 8.4 και μου άρεσε πολύ. Είναι εντυπωσιακά πανάλαφρο και γενικά σε όλα ένα κλικ καλύτερο. Αν αγόραζα τώρα, αυτό θα αγόραζα. Αν έχεις τα λίγα εξτρα χρήματα που απαιτούνται, πάρε το Samsung. Αλλιώς μπορώ να σου πω με το χέρι στην καρδιά ότι το LG είναι (με τα δικά μου κριτήρια) εξαιρετικό και ήδη σκέφτομαι πως όταν χρειαστεί να το αλλάξω πιστεύω ότι θα στενοχωρηθώ λίγο. Κάνω περίπου όλες μου τις δουλειές με το LG.

Link to comment
Share on other sites

Πέραν του Polaris,νομίζω οτι το Art τρέχει αψεγάδιαστα στην τωρινή έκδοση...

Και η εφαρμογή του Facebook έχει θέμα. Για να καταλάβεις την ανοίγω μετά από ενημέρωση και κάνω κάτι άλλο μέχρι να φορτώσει για πρώτη φορά. Το καλό είναι ότι αυτό μπορεί να γίνει και με την εφαρμογή στο παρασκήνιο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Και η εφαρμογή του Facebook έχει θέμα. Για να καταλάβεις την ανοίγω μετά από ενημέρωση και κάνω κάτι άλλο μέχρι να φορτώσει για πρώτη φορά. Το καλό είναι ότι αυτό μπορεί να γίνει και με την εφαρμογή στο παρασκήνιο.

 

Δεν την εχω την εφαρμογή του fb,και γενικά δεν το πολυχρησιμοποιώ,οπότε δεν μπορώ να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...