Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι για το συγκεκριμένο tablet, γιατί έχει πέσει η τιμή του στα 149ε αλλά σχεδόν όλοι γράφουν ότι δεν αντέχει πάνω από 5 ώρες χρήσης. Ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλοι 5, άλλοι 4, άλλοι 7.

Σε ταμπλετ είναι απλά τα πράγματα.

Παιχνίδια/φωτεινότητα είναι που παίζουν τον μεγαλύτερο ρόλο στην κατανάλωση.

Εγώ 2 χρόνια 40-60% παίζω και σπάνια παιχνίδια για λίγο. Κατά μέσο όρο 6μιση ώρες οθόνη έχω.

Για τη δική μου χρήση, είναι υπεραρκετο. Για άλλους μπορεί όχι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το gpad, αλλά άμα έπαιρνα τώρα tablet, δεν θα το αγόραζαν. Για παράδειγμα το nvidia shield έχει 199€ και τα χαρακτηριστικά του πολύ καλύτερα. Είμαι σίγουρος ότι άμα το έψαχνα, θα έβρισκα άπειρα παρόμοια παραδείγματα.
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο νήμα...

Φλάσαρα κι εγώ εδώ και 2 μέρες (δεν άντεξα άλλο :lol::lol:) με flashtool και cse flash την v50030b από Hong Kong.

Πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές.Καθαρή χωρίς δείγμα κινέζικων,το βλέπω και λίγο speedato από πρίν (αυτό όμως θα οφείλεται και εν μέρει στην καθαρή εγκατάσταση που έκανα) και με όλα τα εφετζίκια της lollipop.

Προσωπικά για μένα ανανεώθηκε το ταμπλετάκι και θα συνεχίσουμε την επιτυχημένη συμβίωση για αρκετό διάστημα ακόμα.

Ελπίζω απροβλημάτιστα όπως μέχρι τώρα:D

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω εδω και 2 χρονια το tablet και εδω και λιγο καιρο μου παρουσιάζει ενα παραξενο προβλημα. οταν μπω στο ιντερνετ ενω ειμαι σε καποια σελιδα ξαφνικα μου κατεβαίνει η κουρτινα λιγο κατω και μενει εκει και πρεπει να παταω το back να ξανανέβει μου εχει σπασει τα νευρα. εκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων άλλαξα και ρομ και νεότερη και παλαιότερη αλλα τιποτα.

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες, είμαι με AOSP 5.1.1 (έχω reboots τελευταία). Υπάρχει κάτι που δεν λειτουργεί/ bugs στον AOSP 6.0.1? Το θέμα με την sdcard λύθηκε; Xposed, doubletap2wake κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες, είμαι με AOSP 5.1.1 (έχω reboots τελευταία). Υπάρχει κάτι που δεν λειτουργεί/ bugs στον AOSP 6.0.1? Το θέμα με την sdcard λύθηκε; Xposed, doubletap2wake κλπ?

 

Για μενα παει μπαλα

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε aosp 6.0.1 αλλαζει ολη η ταμπλετα

Αυτή?

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-android-6-0-marshmallow-20151028-t3235794

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έβαλα την unofficial CM13 και η συσκευή δουλεύει μια χαρά. Η συσκευή πήρε νέα ζωή και βλέπω ξανά καλούς χρόνους στην μπαταρία. Φυσικά αυτό με απλή χρήση browsing και YouTube. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160130/1f7dddb010192a0656bc830be9b0da61.jpg
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε λινκ ποια εννοεί ο καθένας.....

Λογικά:

AOSP 6.0.1: http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-android-6-0-marshmallow-20151028-t3235794

δηλ αυτή που είπες Κατερίνα

 

και CM13 -εφόσον είπε Unofficial- :

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/orig-development/v500-cyanogenmod-13-0-t3259135

 

Τις παρακολουθώ εδώ και καιρό χωρίς να δοκιμάσω καμιά. Η AOSP είναι προφανώς πιο γρήγορη, αλλά χωρίς τις παραμετροποιήσεις της CyanogenMod, αλλά η CM13 έχει κάποια bugs νομίζω (το θέμα με την sdcard, μπλε βίντεο στο youtube σε μερικούς - είχε και random reboots/ μαύρη οθόνη, δεν ξέρω αν έχει λυθεί πλέον).

 

ΥΓ: από δοκιμές στο τάμπλετ αυτό, με AOSP 5.1.1 & CM12.1, έχω παρατηρήσει ότι η εγκατάσταση εφαρμογών στις AOSP γίνεται "κανονικά" από άποψη χρόνου, ενώ στις CM αργεί ως και λεπτά (βλ πχ facebook που είναι κ μεγάλη). Κατά καιρούς το είχαν παράπονο πολλοί χρήστες (και σε κινητά και διάφορες ROM) και τουλάχιστον αυτό που συμπέρανα είναι ότι στις AOSP δεν είχα ποτέ πρόβλημα, ενώ στις CM καθυστερούσε η εγκατάσταση χαρακτηριστικά. Εννοείται σε φρεσκο-φλασαρισμένη ROM, με full wipe.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την AOSP 6.0.1 (με έτρωγε το χέρι μου!) αλλά έχω random reboots... Ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω logcat πριν το reboot; Γιατί με την επανεκκίνηση χάνονται από όσο έχω καταλάβει...
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την AOSP 6.0.1 (με έτρωγε το χέρι μου!) αλλά έχω random reboots... Ξέρει κανείς πως μπορώ να πάρω logcat πριν το reboot; Γιατί με την επανεκκίνηση χάνονται από όσο έχω καταλάβει...

 

Κατι πρεπει να μην εκατσε καλα... Εγω παντως δεβ εχω επανεκκινήσεις...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Xposed χρησιμοποιείς Τάκη;

 

edit: το greenify νομίζω προκαλούσε τις επανεκκινήσεις...

 

Ναι αλλα οχι γκρινιφαι

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν και νέκρωσε το thread... ευχάριστα νέα... ο θρυλικός Temasek έκανε μια CM13 (6.0.1) για το GPad. Σκέφτομαι να τη δοκιμάσω, αλλά δεν έχω χρόνο για στήσιμο από την αρχή... Μήπως τη δοκίμασε κανείς μέχρι τώρα;

 

link:

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-unofficial-temasek-cm13-t3312308

Link to comment
Share on other sites

Αν και νέκρωσε το thread... ευχάριστα νέα... ο θρυλικός Temasek έκανε μια CM13 (6.0.1) για το GPad. Σκέφτομαι να τη δοκιμάσω, αλλά δεν έχω χρόνο για στήσιμο από την αρχή... Μήπως τη δοκίμασε κανείς μέχρι τώρα;

 

link:

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-unofficial-temasek-cm13-t3312308

 

Now flashing....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο screen protector και θήκη τύπου βιβλίο; Δεν έχω πρόβλημα για αγορά από εσωτερικό ή εξωτερικό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις για την CM13 (6.0.1) ,

όσο για θήκη , εγώ έχω αυτή :

http://www.plaisio.gr/tablet/prostasia-tablet/thikes/Sentio-Thikh-gia-LG-Gpad-V500-8-3-Black.htm

πολύ καλή .

Link to comment
Share on other sites

Και γω περιμένω εντυπώσεις απο την cm 13,είχα περάσει την 12 αλλά επειδή ήθελα 6.0,την έβγαλα.Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...