Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά. Αν δεις τίποτα επανεκκινήσεις ή μαύρη οθόνη, πες μας, σκεφτόμουν να τη βάλω κι εγώ για το customization που έχει αλλά την φοβόμουν.

 

Μέχρι στιγμής το μοναδικό που μου έχει κάνει είναι 2 φορές μαυρη οθόνη την ίδια μέρα που την πέρασα.Έκτοτε τίποτα απολύτως...Στοκ πάντως δεν ξαναγυρίζω,''ανάπνευσε'' το τάμπλετ με custom rom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως δοκίμασα την cm, από το μεσημέρι μέχρι πριν από λίγα λεπτά και δεν θα την πρότεινα. Παρόλο που αναφέρθηκε ότι στο τελευταίο nightly είχαν διορθωθεί τα οποία bugs.

Είχα αρκετές φορές μαύρη οθόνη.

Σε συνομιλία στο Skype με διέκοψε 3-4 φορές λόγω fc της εφαρμογής.

Ο ήχος ακούγεται πολύ χαμηλότερα από τα ηχεία.

Καλή η παραμετροποίηση αλλά η rom είναι αργή.

Η μπαταρία μου έδωσε την εντύπωση ότι φορτίζει υπερβολικά αργά.

Κατά συνέπεια καταλήγω στην aosp του adriano , η οποία έκανε και update, πριν από λίγο.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω λιγο βοηθεια

 

Ειμαι ρουτ με Kingo root ολα οκ αλλα με το TWRP Manager κατεβαζει το image αλλα μετα βγαινει το μυνημα unfortunately TWRP manager has stopped.

 

Μπορει καποιος να μου εξηγησει καποιον αλλον τροπο? Θελω να βαλω την AOSP 5.1 που εχετε παραπανω και εχω κολλησει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δοκίμασα την cm, από το μεσημέρι μέχρι πριν από λίγα λεπτά και δεν θα την πρότεινα. Παρόλο που αναφέρθηκε ότι στο τελευταίο nightly είχαν διορθωθεί τα οποία bugs.

Είχα αρκετές φορές μαύρη οθόνη.

Σε συνομιλία στο Skype με διέκοψε 3-4 φορές λόγω fc της εφαρμογής.

Ο ήχος ακούγεται πολύ χαμηλότερα από τα ηχεία.

Καλή η παραμετροποίηση αλλά η rom είναι αργή.

Η μπαταρία μου έδωσε την εντύπωση ότι φορτίζει υπερβολικά αργά.

Κατά συνέπεια καταλήγω στην aosp του adriano , η οποία έκανε και update, πριν από λίγο.

 

Πέραν της μαυρης οθόνης 1-2 φορές,δεν είχα κάτι άλλο.Πάντως λέω να δοκιμάσω και γω την aosp που λές,αφού δεν έχεις κάποιο πρόβλημα...Ρούτ υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω λιγο βοηθεια

 

Ειμαι ρουτ με Kingo root ολα οκ αλλα με το TWRP Manager κατεβαζει το image αλλα μετα βγαινει το μυνημα unfortunately TWRP manager has stopped.

 

Μπορει καποιος να μου εξηγησει καποιον αλλον τροπο? Θελω να βαλω την AOSP 5.1 που εχετε παραπανω και εχω κολλησει

Τα λέει Πολύ ωραία εδώ: http://forums.androidcentral.com/lg-g-pad-8-3-rooting-roms-hacks/480571-rooting-installing-lollipop-aosp-your-lg-g-pad-8-3-a.html/URL]

Μόνο που παίρνεις την χθεσινή έκδοση aosp και πιο φρέσκα gapps.

 

 

Pre rooted δεν είναι. Φλασάρεις rom, gapps και super su 2.46 κι είσαι κομπλέ ;)

(Άντε κι ένα busybox για σιγουριά)

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Δεν είχα το θέμα αυτό ποτέ και ξεκίνησε εχθές με το φλασάρισμα. Ίσως φταίει ότι την πέρασα επάνω από την την προηγούμενη έκδοση (αν κ δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα)...

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι φίλε να αλλάξω ROM... μ'εχει τρελάνει στα unmounts η sdcard. Θα χαθούν και τίποτα δεδομένα... Έχεις τσεκάρει με το SD Card Monitor μήπως ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στην CM; Είχες πει ότι δεν έχει, αλλά φοβάμαι μην κάνω όλη τη διαδικασία και στο τέλος μου κάνει τα ίδια εμένα...
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις...

Εγώ είχα πάντα το πρόβλημα με την μαμά Rom, σε εκνευριστικό βαθμό. Εκτός του ότι σέρνεται η ταμπλέτα, άνευ λόγου και αιτίας.

Από εκεί και πέρα δεν είχα το θέμα ούτε στην aosp, που ανέφερες εσύ. Οκ ίσως κάνει ένα κλικ στο reboot, αλλά μέχρι εκεί.

Cyanogen δεν κάνει κιχ. Σε κάθε περίπτωση άσε με να την δω 1-2 μέρες και τα ξαναλέμε.

Αυτό που θα σε βοηθούσε είναι να πάρεις back up τα αρχεία της sd και να την κάνεις ένα φορμάτ, μέσα από τη ταμπλέτα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ. Την έκανα φορμάτ εχθές αλλά από υπολογιστή (σε FAT32). Θα δοκιμάσω κ από το τάμπλετ να δούμε. Το περίεργο είναι πως δεν είχα ούτε 1 unmount πριν βάλω τη νέα AOSP. Τώρα έχω καμμιά 100 μέσα στη μέρα. Ίσως πείραξε τον kernel ο developer...
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι custom kernel που έχει στο xda αναφέρουν ένα palman emmc driver to fix sd umounts. Έχει δοκιμάσει κανεις μήπως λύνει το θέμα;
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

το εχετε δει πουθενα να πωλειτε σε λογικη τιμη παντα?

 

Νομίζω πλέον έχει νόημα να κοιτάξεις πιο σύγχρονες ταμπλέτες. Δεν είναι κακό, αλλά πλέον χάνει σε σχέση κόστους/τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλέον έχει νόημα να κοιτάξεις πιο σύγχρονες ταμπλέτες. Δεν είναι κακό, αλλά πλέον χάνει σε σχέση κόστους/τιμής.

 

δεν βλεπω κατι συγκλονιστικο οπως αυτο πλεον, σαβουρια τα πιο πολλα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι custom kernel που έχει στο xda αναφέρουν ένα palman emmc driver to fix sd umounts. Έχει δοκιμάσει κανεις μήπως λύνει το θέμα;

Κάτι πήρε το μάτι μου, αλλά νομίζω είναι kernels μόνο για τη στοκ, δεν το έψαξα και πολύ όμως.

 

δεν βλεπω κατι συγκλονιστικο οπως αυτο πλεον, σαβουρια τα πιο πολλα

Όντως, και κρίμα που δεν θα πάρει Lollipop επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Android 6 - AOSP ROM στο xda!... αρχική έκδοση, ίσως βρεθούν κάποια bugs, αλλά όσοι θέλετε δοκιμάστε, όταν βρω χρόνο θα τη βάλω κι εγώ

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-android-6-0-marshmallow-20151028-t3235794

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα αλλά δυστυχώς την SD δεν τη βλέπει σωστά κατά τ αλλά μια χαρά δείχνει αν και είναι νωρίς.
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα, εχει περασει κανεις την κορεατικη λολιποπ να μας πει εντυπωσεις? και αν την περασω τα χανω ολα τα αρχεια? η περναει σαν update?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα, εχει περασει κανεις την κορεατικη λολιποπ να μας πει εντυπωσεις? και αν την περασω τα χανω ολα τα αρχεια? η περναει σαν update?

 

Δεν έχω δει την Κορεάτικη, αλλά παίζοντας με ένα V700 τις τελευταίες μέρες (κοντινός συγγενής του δικού μας V500) δεν είδα κάτι αξιοσημείωτο στη lollipop που φοράει, ούτε καμία σημαντική αλλαγή από την Kitkat που είχε πριν.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα, εχει περασει κανεις την κορεατικη λολιποπ να μας πει εντυπωσεις? και αν την περασω τα χανω ολα τα αρχεια? η περναει σαν update?

 

Εγώ την έβαλα πριν κατι μήνες και την έχω ακόμα. Δεν έχασα τίποτα. Δεν θυμάμαι όμως πολλά πράγματα από τη διαδικασία.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παρακαλώ... Υπάρχει κάποιος τρόπος, ίσως με άλλη rom, όπου η θύρα υπέρηθρων να λειτουργεί με άλλα προγράμματα πέραν του εργοστασιακού ? Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα σταμάτησαν οι ενοχλητικές αποσυνδέσεις της sd. Από εκεί που είχα μια τη βδομάδα, τώρα σε 4-5 μήνες ίσως να μην είχα καμία, δεν θυμάμαι ακριβώς, ίσως μια φορά όλο αυτό το διάστημα. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που να έχω αλλάξει, πέραν του ότι συνήθως έχω την sd πιο γεμάτη από ό,τι παλιά (κάτι που μπορεί να είναι τελείως άσχετο, βέβαια).

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...