Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω προσωπικα, το μονο μειον που του βρισκω, ειναι η θεση των μεγαφωνων του. Θα τα ηθελα στην πρόσοψη και οχι πισω.

Την βρισκω τελειως ακατάλληλη σαν θεση.

Ειλικρινά δεν βρισκω καποιο αλλο λαθος να του προσαψω!

Θα μπορούσαν να ήταν και στη μία πλευρά και να είναι ό,τι χειρότερο. Πάλι καλά να λες...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα τίποτα. Όταν διπλοπατάω στα αριστερά ή στα δεξιά της οθόνης, μεγαλώνει η επιφάνεια εργασίας σαν να χρησιμοποιούσα τον μεγεθυντικό φακό στα Windows. Και μου βγάζει ένα μπλε περίγραμμα στην οθόνη. Αυτό πως το απενεργοποιώ;

 

[ATTACH]48663[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Για κάποια ρύθμιση στα accessibilities μου κάνει! Ρίξε μια ματιά εκεί!

Προσβασιμότητα, νομίζω στα Ελληνικά. (Έχω Αγγλικό menu).

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για κάποια ρύθμιση στα accessibilities μου κάνει! Ρίξε μια ματιά εκεί!

Προσβασιμότητα, νομίζω στα Ελληνικά. (Έχω Αγγλικό menu).

 

Ευχαριστώ πολύ. Εκεί ήταν. Μεγέθυνση αφής ονομάζεται. Δεν είχα δει ότι είχε και άλλες επιλογές στο drop down menu. ..

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα, το μονο μειον που του βρισκω, ειναι η θεση των μεγαφωνων του. Θα τα ηθελα στην πρόσοψη και οχι πισω.

Την βρισκω τελειως ακατάλληλη σαν θεση.

Ειλικρινά δεν βρισκω καποιο αλλο λαθος να του προσαψω!

 

και η μπαταρια του δεν εχει και τις μεγαλυτερες αντοχες, θα συμφωνησω ομως ειναι ισως το καλυτερο ταμπλετ πλην κινεζικων στα 220 ευρω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

και η μπαταρια του δεν εχει και τις μεγαλυτερες αντοχες, θα συμφωνησω ομως ειναι ισως το καλυτερο ταμπλετ πλην κινεζικων στα 220 ευρω

 

Η αντοχη της μπαταριας ειναι κατι εντελως ρευστο. Με την δικη μου χρηση ειμαι μονιμως στις 6 με 6.5 ωρες οθονης.

Για τα δικα μου στανταρ ειναι σαφως, σαφεστατα, πολυ καλη!

Ενα note 10.1 που επεισης εχω, ουτε κατα ιδεα δεν τις φτανει.

 

Εδω ομως, για να ειμαι ακριβοδικαιος, οσο το note ηταν στην 4.0.4 εφτανα τις 9 ωρες!!!!! Με το που εδωσαν jb, μαμιθηκε ο Διας!!! Επεσε το κραξιμο της αρκουδας τοτε!

Απο τοτε πηρε βεβαια κατι (με τα updates) αλλα οχι σπουδαια πραγματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/lg-g3-ux-interface-to-mid-range-devices-9876/

Μπορεί το άρθρο να μην αναφέρει την συσκεύη μας,αλλά ελπίζω να έρθει κ σε μάς...Θα πετάει ακόμα περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε παρατηρησει στα δικα σας ενα σημειο στην οθονη οπου δεν φωτιζεται απο τα λεντ? συγκεκριμενα οπως το λραταμε το δικο μου σε portrait ειναι κατω και δεξια της οθονης. ειναι ενα σημειο 2 εκατοστα που δεν φωτιζεται. φαινεται μονο αν την δειτε υπο γωνια την οθονη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/lg-g3-ux-interface-to-mid-range-devices-9876/

Μπορεί το άρθρο να μην αναφέρει την συσκεύη μας,αλλά ελπίζω να έρθει κ σε μάς...Θα πετάει ακόμα περισσότερο!

 

Κι εδώ μέσα είχε εμφανιστεί η ίδια είδηση, αλλά προς το παρόν δεν ακούγεται πολύ πιθανό να παίξει για V500 και G2.

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ μέσα είχε εμφανιστεί η ίδια είδηση, αλλά προς το παρόν δεν ακούγεται πολύ πιθανό να παίξει για V500 και G2.

 

Γιατί όχι?Αν δεν κάνω λάθος,το G pad 8.3 δεν παραμένει η ναυαρχίδα της εταιρίας στην συγκεκριμένη κατηγορία?Η καινούργια σειρά που έβγαλε,είναι υποδεέστερη νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/mobile/lg-g3-ux-interface-to-mid-range-devices-9876/

Μπορεί το άρθρο να μην αναφέρει την συσκεύη μας,αλλά ελπίζω να έρθει κ σε μάς...Θα πετάει ακόμα περισσότερο!

 

"Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που φέρνει features από μια ναυαρχίδα σε ολόκληρη την σειρά προϊόντων της". Δεν αναφέρει το gpad, αφού μιλάει για όλες! Για να δούμε.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]49038[/ATTACH] Δεν το εχω ξαναδει αυτο και μου το εμφανισε μολις το συνεδεσα στον φορτιστη του. Δεν εκανα τπτ καινουργιο κατα την συνδεση ουτε πριν.Μαλιστα δεν υπακουγε σε κανενα κουμπι αφης και κανονικο. . Το συνεδεσα και στο λαπτοπ μηπως και ξεμπερδευτει η εμφανησει κατι αλλο αλλα τπτ. Τελικα με παρατεταμενο πατημα του παουερ εσβησε και μετα ανοιξε κανονικα. Σας λεει τπτ αυτο βρε παιδια; Να το θεωρω ανησυχητικο και υποπτο;
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Τι αντιβαιρους ρε παιδια; Windows τρέχει το μηχάνημα;

Σε Download mode το έβαλες φίλε μου πατώντας τα κουμπιά της έντασης μαζί και συνδέοντας το usb

Link to comment
Share on other sites

Τοσο συμπτωση να τα εκανα μαζι εν αγνοια;..ειναι η πιο λογικη εξηγηση βεβαια. Ποτε το βαζουμε ετσι, γιατι και πως βγαινει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλεις να περάσεις στο κινητό στοκ ρομ για αναβάθμιση/υποβάθμιση/επαναφορά κλπ, ετοιμάζεις το πρόγραμμα στο pc και το συνδέεις σε download mode.
Link to comment
Share on other sites

Όταν θέλεις να περάσεις στο κινητό στοκ ρομ για αναβάθμιση/υποβάθμιση/επαναφορά κλπ, ετοιμάζεις το πρόγραμμα στο pc και το συνδέεις σε download mode.

Καταλαβα....αυτο θα εγινε....σε ευχαριστω πολυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για όσο το δυνατόν πιο λεπτή θήκη για το tablet και έχω κατλήξει σε αυτή:

http://www.amazon.de/IVSO-Smart-Cover-Tasche-Tablet-SchwarzII/dp/B00GJUQE78/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1409292974&sr=1-2&keywords=lg+8.3

 

πως σας φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω το tablet να το έχω πάνω μου (μέσα σε μεγάλη τσέπη ψάχνω κάτι εξαιρετικά λεπτό... ίσως μόνο μπροστινό κάλυμμα που να αναδιπλώνει πίσω θα ήταν το ιδανικό αλλά δεν έχω βρει κάτι...

 

τι λέτε για αυτή:

http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/thikes/voia-single-stage-cover-thiki-lg-g-pad-v500-83-mayro/prod5361029pp/

Edited by deviant
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω το tablet να το έχω πάνω μου (μέσα σε μεγάλη τσέπη ψάχνω κάτι εξαιρετικά λεπτό... ίσως μόνο μπροστινό κάλυμμα που να αναδιπλώνει πίσω θα ήταν το ιδανικό αλλά δεν έχω βρει κάτι...

 

τι λέτε για αυτή:

http://www.public.gr/product/aksesoyar/tablet/thikes/voia-single-stage-cover-thiki-lg-g-pad-v500-83-mayro/prod5361029pp/

 

Αγορα από ελλαδα είναι μονόδρομος αυτή η θηκη.

Στο εξωτερικο θα βρεις μεγαλυτερη γκαμα.

Αυτή την θηκη πηρα και είμαι ευχαρηστημενος,δεν προσθετει αρκετο παχος(ουτε 1,5cm )και προστατευει την συσκευη κατά την μεταφορα της,τσεπη πχ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτήν έχω και είμαι ευχαριστημένος. Βέβαια, όταν καμιά φορά τη βγάζω, πχ. για να αφαιρέσω την κάρτα μνήμης, θυμάμαι πόσο λεπτό και ελαφρύ είναι το ταμπλετάκι σκέτο...

 

Και με αυτή την αφορμή: Ενώ για 2-3 μήνες δεν είχα κανένα πρόβλημα με την κάρτα μνήμης, εδώ και ένα μήνα μου έχει βγάλει 4-5 διαδοχικά μηνύματα ότι την «αφαίρεσα» (κάτι που φυσικά δεν έχω κάνει) και την ξαναβλέπει, ως γνωστό, μόνο με επανεκκίνηση. Καμία πρόσφατη αναβάθμιση προγράμματος άραγε (δεν έχω κάνει εγκατάσταση νέας εφαρμογής) ή κάτι άλλο;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Σε dalvik ή σε art το εχεις;

Παλιοτερα που το ειχα σε art μου εκανε 1-2 αποσυνδεσεις. Απο τοτε που το γυρισα σε dalvik δεν εχει κανει κιχ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε dalvik ή σε art το εχεις;

Παλιοτερα που το ειχα σε art μου εκανε 1-2 αποσυνδεσεις. Απο τοτε που το γυρισα σε dalvik δεν εχει κανει κιχ.

 

Εμενα το αντίθετο και το ξαναβαλα σε art

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...