Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να περάσω την 4.4 πρέπει να το κάνω unroot ;

Για την νέα έκδοση ρουτ υπάρχει;

Για να μην ψάχνεις παραπάνω...

 

Για την Kit Kat έκδοση μπορείς να κάνεις root ακολουθώντας τις οδηγίες εδώ (το έχω πρόχειρο γιατί το έκανα χθες):

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2703825

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι δουλεύει το Kingo και το άλλο σκριπτάκι σίγουρα δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αγορασα ενα usb otg συνδεω το στικακι και βγαινει ενα σημα usb .

Μετα που παω για να δω τα αρχεια του;

Χρειάζεσαι κάποιον file manager (πχ ES Explorer, ASTRO κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι κάποιον file manager (πχ ES Explorer, ASTRO κλπ)

 

Και το στικάκι διαμορφωμένο σε κάποιο σύστημα αρχείων που διαβάζει η ταμπλέτα. Αν δε βαριέσαι, ξεκίνα τις δοκιμές από FAT32 που δουλεύει σίγουρα και μετά γύρνα το σε exFAT ή NTFS εάν θέλεις να αποφύγεις τους περιορισμούς του πρώτου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Helium, παίρνει backup τις εφαρμογές χωρίς να είσαι root

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Απ' ό,τι φαίνεται το συγκεκριμένο αποθηκεύει και δεδομένα και δε χρειάζεται ρουτ, οπότε λογικά θα την κάνει τη δουλειά. Θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Με το LG PC Suite αν πάρω backup τις εφαρμογές στον υπολογιστή και μετά τις κάνω επαναφορά στο tablet θα έχω και τα δεδομένα των εφαρμογών (σκορ κτλ) ή μόνο τις εφαρμογές με σβησμένα τα δεδομένα τους; Δοκίμασα και με την εφαρμογή που αναφέρεται από πάνω (χωρίς root) αλλά μου έβγαλε κάποιο σφάλμα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανω fat32 θα ειναι λειτουργικο σε αλλον υπολογιστη

το exFAT νομιζω ειναι καλυτερη επιλογη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το exFAT νομιζω ειναι καλυτερη επιλογη

 

Το πρόβλημα με το exFAT είναι ότι δεν αναγνωρίζεται από πολλούς media players, τηλεοράσεις κλπ. Κατά τα άλλα είναι αρκετά καλό fs.

Link to comment
Share on other sites

Με το LG PC Suite αν πάρω backup τις εφαρμογές στον υπολογιστή και μετά τις κάνω επαναφορά στο tablet θα έχω και τα δεδομένα των εφαρμογών (σκορ κτλ) ή μόνο τις εφαρμογές με σβησμένα τα δεδομένα τους; Δοκίμασα και με την εφαρμογή που αναφέρεται από πάνω (χωρίς root) αλλά μου έβγαλε κάποιο σφάλμα.

 

Ενεργοποίησες την επιλογή που ζήτησε όταν το σύνδεσες με τον υπολογιστή; (Δεν μπορώ να θυμηθώ ποια είναι και δεν την βρίσκω τώρα). Το μόνο που χρειάζεται είναι drivers αλλά για το G Pad δεν χρειάστηκε να βάλω, στο One με παίδεψε μέχρι να βρω τους κατάλληλους. Το Helium πάντως δίνει επιλογή αν θα πάρεις backup είτε τα δεδομένα είτε ολόκληρη την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησες την επιλογή που ζήτησε όταν το σύνδεσες με τον υπολογιστή; (Δεν μπορώ να θυμηθώ ποια είναι και δεν την βρίσκω τώρα). Το μόνο που χρειάζεται είναι drivers αλλά για το G Pad δεν χρειάστηκε να βάλω, στο One με παίδεψε μέχρι να βρω τους κατάλληλους. Το Helium πάντως δίνει επιλογή αν θα πάρεις backup είτε τα δεδομένα είτε ολόκληρη την εφαρμογή

 

Ναι την ενεργοποίησα και ενώ ξεκίνησα να κάνω το backup με ολόκληρες τις εφαρμογές και όχι μόνο τα δεδομένα τους σε κάποιο σημείο μου έβγαλε κάποιο σφάλμα αλλά δεν το θυμάμαι τώρα τι ακριβώς ήταν. Θα το ξανά δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμουσα καποια βοηθεια για το πως εγκαθιστουμε το flash player στον dolphin για την kk 4.4. Νομιζω οτι εχει αναφερθει σε καποια σελιδα παλιοτερα, αλλα τωρα 2 μερες ψαχνω και δεν μπορω να το βρω..... Γνωριζει καποιος_
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Θα εκτιμουσα καποια βοηθεια για το πως εγκαθιστουμε το flash player στον dolphin για την kk 4.4. Νομιζω οτι εχει αναφερθει σε καποια σελιδα παλιοτερα, αλλα τωρα 2 μερες ψαχνω και δεν μπορω να το βρω..... Γνωριζει καποιος_

 

Δεν εχει καποιον ιδιαιτερο τροπο εγκαταστασης απλα θελει την συγκεκριμενη εκδοση που ειναι αυτη: http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/guide-how-to-play-flash-video-android-4-t2548001

Απλα να μην υπαρχει αλλη εκδοση στο tablet και αν υπαρχει να την κανεις απεγκατασταση και μετα στις ρυθμισεις του dolphin να πας να του βαλεις παντα ενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησες την επιλογή που ζήτησε όταν το σύνδεσες με τον υπολογιστή; (Δεν μπορώ να θυμηθώ ποια είναι και δεν την βρίσκω τώρα). Το μόνο που χρειάζεται είναι drivers αλλά για το G Pad δεν χρειάστηκε να βάλω, στο One με παίδεψε μέχρι να βρω τους κατάλληλους. Το Helium πάντως δίνει επιλογή αν θα πάρεις backup είτε τα δεδομένα είτε ολόκληρη την εφαρμογή

 

Σε εμένα έβγαλε μήνυμα ότι "Το κλειδί RSA δακτυλικών αποτυπωμάτων του υπολογιστή είναι: (δεν το γράφω :X )" κατά τον εντοπισμό σφαλμάτων USB και δεν προχώρησα παρακάτω...

Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο μήνυμα και η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται πολύ ύποπτη η διαδικασία ενεργοποίησης μέσω του υπολογιστή, και η πλήρη πρόσβαση σε όλα τα στοιχεία μου... :confused:

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έβγαλε μήνυμα ότι "Το κλειδί RSA δακτυλικών αποτυπωμάτων του υπολογιστή είναι: (δεν το γράφω :X )" κατά τον εντοπισμό σφαλμάτων USB και δεν προχώρησα παρακάτω...

Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο μήνυμα και η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται πολύ ύποπτη η διαδικασία ενεργοποίησης μέσω του υπολογιστή, και η πλήρη πρόσβαση σε όλα τα στοιχεία μου... :confused:

 

Πολλή συνομωσία ρε σύ :)

Από τη μία θέλεις να έχει πρόσβαση στα αρχεία σου για να πάρει backup, από την άλλη θέλεις να μην έχει πρόσβαση γιατί σου φαίνεται ύποπτο!

Είναι κλασική διαδικασία backup android μέσω adb. Επειδή κάτι ζητάει πλήρη δικαιώματα για το backup, σου ζητάει να το επιβεβαιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένας μικρός συνομωσιολόγος :lol:

 

Απλά θέλω να έχω πρόσβαση στα αρχεία μου χωρίς όμς να δίνω τα στοιχεία μου δεξιά και αριστερά...

Και επειδή το τάμπλετ δεν είναι δικό μου δε θέλω να το ρουτάρω...

Οκ. έριξα μια ματιά στον γουγλη και φαίνεται να έχεις δίκιο... Σε ευχαριστώ πολύ. Καλό βραδάκι.

Edited by El_Grego
νεα δεδομένα
Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εκανα με πολυ κοπο την ενημερωση, λογω μη ενημερωμενου driver. Ολα καλα δειχνουν, αλλα εχασα βιντεο, φωτο κλπ που νομιζα οτι κραταει το lgbackup! Το οποιο μαλιστα τωρα δεν ανοιγει με τιποτα! Υπαρχει σε apk απο καποιον;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσουμε να κάνουμε format την εξωτερική κάρτα μέσω της ίδιας της συσκευής (unmount / format), έχουμε επιλογή file system;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ναί παιδιά είναι γενικότερο και πολύ γνωστό θέμα του xposed . Μάλιστα έχει γράψει γι'αυτό και στο θέμα του στο XDA ο δημιουργός. Πάντως όσο παραμένει σε dalvik δεν πρόκειται να γίνει η αλλαγή.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με xpose κατάφερα να κάνω και immerse (να κρύψω τα κάτω κουμπιά που παίρνουν χώρο στην οθόνη) και multi-window σε οποιαδήποτε εφαρμογή (όχι μόνο στις εφαρμογές τις LG).

 

Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να βλέπω ταινίες από MX Player σε πλήρη οθόνη κλπ, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έβαλα και εγώ την 4.4.2 και είμαι ευχαριστημένος. Μια απορία αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει σχετικά με το θέμα που έχει η 4.4.2 όπου δεν μπορείς να γράψεις στην sd. Για να λυθεί το πρόβλημα γνωρίζω ότι εγκαθιστούμε το SD Fix αλλά εγώ δεν έχω κάνει στην συσκευή root. Υπάρχει κάποια άλλη λύση;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...