Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα μπορείς να το πάρεις στα ίδια λεφτά από άλλο site και να είναι και γνήσιο....

Θα μου στείλεις τοτε απο που είναι γνήσιο και στα ίδια λεφτά; Ευχαριστώ

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Μα μπορείς να το πάρεις στα ίδια λεφτά από άλλο site και να είναι και γνήσιο....

 

Χλωμο να ειναι αυθεντικο σε αυτη την τιμη το 16αρι

Το πιο πιθανο ειναι να μην εχει σοβαρο τσιπακι και επωνυμες μπαταριες...

 

Οσο για το διαφανο πλαστικο συσκευασιας πιο παλια ετσι ερχοταν το powerbank ...μετα το αλλαξαν στο φθηνοτερο καρτινο κουτι...

Δεν ειναι απαραιτητα δηλωτικο οτι ειναι fake απο μονο του το πλαστικο κουτι.

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Θα μου στείλεις τοτε απο που είναι γνήσιο και στα ίδια λεφτά; Ευχαριστώ

http://m.geekbuying.com/item/XIAOMI-Original-5V-3-6A-2A-16000mAh-Power-Bank-Smartphone-Tablet-Silver-External-Battery-338665.html

 

Από εδώ ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χλωμο να ειναι αυθεντικο σε αυτη την τιμη το 16αρι

Το πιο πιθανο ειναι να μην εχει σοβαρο τσιπακι και επωνυμες μπαταριες...

 

Οσο για το διαφανο πλαστικο συσκευασιας πιο παλια ετσι ερχοταν το powerbank ...μετα το αλλαξαν στο φθηνοτερο καρτινο κουτι...

Δεν ειναι απαραιτητα δηλωτικο οτι ειναι fake απο μονο του το πλαστικο κουτι.

Εγώ το παρήγγειλα από το geekbying ενός φίλου το 10ρι του βγήκε το αυθεντικό

Αν μου έρθει μουφα απλά θα πάρω τα λεφτά μου πίσω και θα μου μείνει και το power bank

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έρθει μουφα απλά θα πάρω τα λεφτά μου πίσω και θα μου μείνει και το power bank

Όταν ζητάς πίσω τα χρήματα δεν υποχρεούσαι να επιστρέψεις πίσω και το προϊόν?
Link to comment
Share on other sites

http://m.geekbuying.com/item/XIAOMI-Original-5V-3-6A-2A-16000mAh-Power-Bank-Smartphone-Tablet-Silver-External-Battery-338665.html

 

Από εδώ ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το παρήγγειλα από το geekbying ενός φίλου το 10ρι του βγήκε το αυθεντικό

Αν μου έρθει μουφα απλά θα πάρω τα λεφτά μου πίσω και θα μου μείνει και το power bank

Ναι αλλά αυτό που μου εβαλες έχει 26$ δηλαδή περιπου 24€ ενω αυτό που ποσταρα απο ebay έχει 14€ ο οποίος λέει οτι είναι το αυθεντικό, αν δεν είναι τότε γίνετε καταγγελία για τα λεφτά πίσω

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αυτό που μου εβαλες έχει 26$ δηλαδή περιπου 24€ ενω αυτό που ποσταρα απο ebay έχει 14€ ο οποίος λέει οτι είναι το αυθεντικό, αν δεν είναι τότε γίνετε καταγγελία για τα λεφτά πίσω

 

Δηλαδή θες να μπεις σε μια διαδικασία που θα παραγγείλεις, θα περιμένεις 20-25 μέρες θα σου έρθει, κατά 99% θα είναι fake (άσε τι λέει ο πωλητής), θα ζητήσεις τα λεφτά πίσω, υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσει το προϊόν πίσω οπότε άλλες 20 μέρες, θα παραγγείλεις αυτό που σου λέει το παιδί με τα 10 ευρώ παραπάνω και θα περιμένεις άλλες 25 μέρες να παραλάβεις. αν έχεις τόσο χρόνο για να ρισκάρεις για 10 ευρώ ρίσκαρε το.

 

ps: υπάρχει και αυτό το μαγαζί που το έχει φτηνότερα απ'όλους, σε γειτονικό φόρουμ λένε ότι τα προιόντα xiaomi που στέλνει είναι αυθεντικά

 

https://www.allbuy.com/detail/64910

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θες να μπεις σε μια διαδικασία που θα παραγγείλεις, θα περιμένεις 20-25 μέρες θα σου έρθει, κατά 99% θα είναι fake (άσε τι λέει ο πωλητής), θα ζητήσεις τα λεφτά πίσω, υπάρχει περίπτωση να σου ζητήσει το προϊόν πίσω οπότε άλλες 20 μέρες, θα παραγγείλεις αυτό που σου λέει το παιδί με τα 10 ευρώ παραπάνω και θα περιμένεις άλλες 25 μέρες να παραλάβεις. αν έχεις τόσο χρόνο για να ρισκάρεις για 10 ευρώ ρίσκαρε το.

 

ps: υπάρχει και αυτό το μαγαζί που το έχει φτηνότερα απ'όλους, σε γειτονικό φόρουμ λένε ότι τα προιόντα xiaomi που στέλνει είναι αυθεντικά

 

https://www.allbuy.com/detail/64910

λεω, οτι αφου μπορεις να γλειτοσεις 10€ (10 απο εδω και 10 απο το αλλο μαζευονται), γιατι να μην τα γλειτοσεις...; δεν το βιαζομαι, το χρειαζομαι τον Αυγουστο, και απο ebay εχω κανει πανω απο 200 αγορες, τοσα χρονια. θα τον ρωτησω φυσικα το πωλητη πρωτα αν ειναι γνησιο, και θα του το ξεκααρισω οτι αν ειναι θελω να λεφτα μου πισω, αν εξακριβώσω οτι δεν ειναι γνησιο.

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

λεω, οτι αφου μπορεις να γλειτοσεις 10€ (10 απο εδω και 10 απο το αλλο μαζευονται), γιατι να μην τα γλειτοσεις...; δεν το βιαζομαι, το χρειαζομαι τον Αυγουστο, και απο ebay εχω κανει πανω απο 200 αγορες, τοσα χρονια. θα τον ρωτησω φυσικα το πωλητη πρωτα αν ειναι γνησιο, και θα του το ξεκααρισω οτι αν ειναι θελω να λεφτα μου πισω, αν εξακριβώσω οτι δεν ειναι γνησιο.

 

Δικά σου τα λεφτά εσύ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί το κανετε αυτο.. Δεν υπάρχει καμια λογικη εξηγηση. Μονο μη γεμισετε για αλλη μια φορά το θεμα με ενα σετ ελέγχου γνησιότητας- βοήθειας -επαναπαραγγελιας..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το eBay δίνει τα αυθεντικά και τα site τα fake...

 

δεν ειπα αυτο, αλλα οσο fake μπορει να ειναι από ebay, άλλο τόσο μπορει και απο αυτα τα site, εξαλλου στις προηγουμενες σελιδες αυτου του νυματος εχουν αναφερθει καμποσες περιπτώσεις απο μερικα σαιτ που ειναι fake, σαιτ που το ιδιο μοντελο αλλο το δίνει 15,αλλος 25 και αλλος 35€, αρα το πιο ακριβο=το γνησιο;;;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Όντως αλλά όχι πάντα....

Εγώ το παρήγγειλα από εκεί γιατί πήρε και φίλος και του βγήκε το γνήσιο, τώρα θα δείξει και με το δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και mail και μου επιβεβαίωσαν οτι ειναι αυθεντικό τωρα θα δούμε

Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Προσωπικά ο κύριος λόγος που ψωνίζω από geekbuying είναι ότι έχω το κεφάλι μου σίγουρο ότι αυτό που θα στείλουν θα είναι original. Και εγώ που παρέλαβα πριν λίγες μέρες original ήταν. Τώρα αν πέσεις στην περίπτωση τι να πω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Προσωπικά ο κύριος λόγος που ψωνίζω από geekbuying είναι ότι έχω το κεφάλι μου σίγουρο ότι αυτό που θα στείλουν θα είναι original. Και εγώ που παρέλαβα πριν λίγες μέρες original ήταν. Τώρα αν πέσεις στην περίπτωση τι να πω.

Ζαν έχουν σκασει μια στο τόσο και παρτίδες με μούφα και σε καλά μαγαζιά.

Οπότε δεν υπάρχει τέλειο.

Βέβαια Για αυτό προτιμάμε συγκεκριμένα μαγαζιά, ώστε οι πιθανότητες να είναι μειωμένες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα χθες το 10000 της Xiaomi.

Σε κουτάκι χάρτινο.

Φαίνεται πολύ ωραίο. Έβαλα το κωδικό στη σελίδα της Xiami και μου λέει: "You are testing a power bank". Υποθέτω ότι αυτό σημαίνει ότι είναι αυθεντικό.

Μόνο που οι οδηγίες είναι στα κινέζικα μόνο και δε βρίσκω πουθενά αγγλικές. Εσείς που έχετε πάρει power bank της Xiami στο παρελθόν, ξέρετε αν πρέπει να προσέξω κάτι; (π.χ. κατά την 1η φόρτιση ή αν πρέπει να το αποφορτίζω πλήρως κτλ.)

Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγίες να δεις..; Οχι δεν ισχυει τιποτα απο οσα πιθανως γνωριζες, πληρης αποφορτιση, 16 ωρες φόρτιση την πρωτη φορα κλπ κλπ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγίες να δεις..;

 

Επειδή έχει μέσα ένα χαρτάκι και γράφει κάποια πράγματα στα κινέζικα έλεγα μήπως λέει κάτι σημαντικό. Επίσης π.χ. το κουμπί που έχει ποιά είναι η λειτουργία του ακριβώς; Πότε πρέπει να το πατάω; Από ότι φαίνεται μου ήρθε φορτισμένο μέχρι τη μέση πάντως (ανάβουν τα 2 ledάκια).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει μέσα ένα χαρτάκι και γράφει κάποια πράγματα στα κινέζικα έλεγα μήπως λέει κάτι σημαντικό. Επίσης π.χ. το κουμπί που έχει ποιά είναι η λειτουργία του ακριβώς; Πότε πρέπει να το πατάω; Από ότι φαίνεται μου ήρθε φορτισμένο μέχρι τη μέση πάντως (ανάβουν τα 2 ledάκια).

 

Το χρησιμοποιείς μέχρι να πέσει στο 1 και το φορτίζεις, μόλις γεμίσουν και τα 4 το βγάζεις.

 

Το κουμπί είναι για να βλέπεις πόση μπαταρία έχει ακόμα. Γενικά είναι άχρηστο

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται μισοφορτισμενο πάντα (δλδ 2 λεντακια). Το κουμπι ειναι διακοπτης on/off, δε χρειάζεται να το πατας ομως γιατι μολις συνδεεις κινητο, αυτο αρχιζει να φορτιζει αυτοματα. Αν συνδεσεις πχ USB led λάμπα, θα δεις οτι με το κουμπί αναβει/σβηνει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σας βρήκα ρε παιδιά,

τα 2 usb ports που έχει (micro + κανονικό) ένα είναι για να το φορτίζεις και το άλλο για να φορτίζεις άλλες συσκευές ή μπορούν να χρησιμοποιηθούν και τα 2 και για τους 2 σκοπούς;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καλώδιο mini USB και στα δύο ακρα;

Ή USB male to USB male;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο που είχε μέσα; Είναι κλασσικό usb σε micro usb.

Εντάξει μάλλον ήταν χαζή η ερώτησή μου, προφανώς θα το φορτίζεις από το micro όπως τα κινητά, και θα φορτίζει άλλες συσκευές από το κανονικό όπως και οι φορτιστές. Απλά μου ήρθε να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...