Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Αν ενδιαφέρεστε το link είναι http://itrend.gr/?s=romoss&post_type=product

 

Εδώ νομίζω έχει καλύτερες τιμές

 

http:// http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=72460

Edited by sinepofli
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι ποτέ δυνατόν να συναγωνιστεί ελληνικό κατάστημα τον κινέζο;

Και μόνο το ΦΠΑ+μτφ να βάλεις είσαι 25% τουλάχιστον.

 

Το σημαντικό είναι να το έχουν όντως ετοιμοπαραδοτο και να είναι αξιόπιστο το προιον. Όποιος για Χ Ψ λόγο βιάζεται να παραλάβει θα εκτιμήσει τη διαθεσιμότητα και δεν θα τον νοιαξουν τα 5-10 ευρώ ώστε να κάνει τη δουλειά του.

 

Εμείς που μπορούμε να περιμένουμε 3-4 ή και παραπάνω εβδομάδες πάμε σε xiaomi από Κίνα, που είναι διαπιστωμένα αξιόπιστο και οικονομικοτερο .

 

Σαφως ειναι δυσκολο να κοντραρει ενα Ελληνικο μαγαζι το αντιστοιχο κινεζικο αλλα να μην ξεχναμε οτι δεν ειναι τοσο απλο...

Μην ξεχνας οτι ενας σοβαρος εισαγωγεας δεν αγοραζει απο το κινεζικο eshop αλλα απο τον κινεζο κατασκευαστη και πιστεψε με η τιμη ειναι πολυ πιο κατω... Και πιστεψε με αν αγορασε 10€ πουλαει χονδρικη ~25€ σαφως χωρις ΦΠΑ...και τελικα θα το παρεις εσυ και εγω στην καλυτερη 39.90€ απο το καταστημα

Συνηθως παλαιοτερα η διαφορα ισοτιμιας ευρω δολλαριου καλυπτε πληρως το κοστος αγορας (μεταφορικα, εκτελωνισμοί κ.α) ... Ασχοληθηκα αρκετα χρονια με αυτες τις εισαγωγες....

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι τιμές για τα xiaomi power banks στο επίσημο site είναι αρκετά χαμηλότερες. 9,99$ το 5000mah και 13,99$ το 10400mah αλλά δυστυχώς δεν κάνει ακόμα αποστολές στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Aπ`οτι φαινεται, σημερα ειναι η μερα εναρξης. (δεν ειναι κατι που ξεραμε δλδ)

Αλλα αυτες οι τιμες δε νομιζω να παραμεινουν. Κανενα official site δεν πουλαει πιο φτηνα απο τους resellers, σε οποιοδηποτε ειδος... Γιατι ετσι οι resellers δεν εχουν λογο να πουλανε τη συγκεκριμενη εταιρεια με τετοιο ανταγωνισμο που τους κανει.

Θα δουμε..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα οι resellers πουλούσαν σταθερά πιο ακριβά από το επίσημο κατάστημα της xiaomi.

Ο απλός λόγος ήταν ότι έστελναν εκτός Κίνας, ενώ το επίσημο κατάστημα όχι, άρα δεν είχαν ανταγωνισμό.

 

Αυτό άλλαξε από χθες και γι'αυτό παρατηρούμε σημαντικές προσφορές από τους resellers ειδικά στα προϊόντα που επικαλύπτονται με το επίσημο κατάστημα.

Πάντως και το επίσημο πάλι από Κίνα θα στέλνει, οπότε δεν προβλέπω σημαντική μείωση στο χρόνο παραλαβής.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς μείωση τιμών σε προϊόντα της xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι τιμές για τα xiaomi power banks στο επίσημο site είναι αρκετά χαμηλότερες. 9,99$ το 5000mah και 13,99$ το 10400mah αλλά δυστυχώς δεν κάνει ακόμα αποστολές στην Ελλάδα.

Εγώ τώρα πήρα το 16αρι και την θήκη στα 27 ευρό και σε τέτοια τιμή δεν υπάρχει άλλο σαν και αυτό

Αρκεί να περιμένεις...

Link to comment
Share on other sites

αγορα 10400mAh Xiaomi powerbank απο Gearbest στις 9/5, αποστολη στις 14/5, αφιξη στις 4/6..

μολις το ελεγξα, και ειναι αυθεντικο..!!

Το αυθεντικό το καταλαβαίνεις από το κουτί το καλώδιο και τα γράμματα σωστά?

 

 

Βρήκα της διαφορές http://www.devi4nt.com/

Edited by Nikoskame
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το Romoss Sense 6 20000mAh εχθες .

Η τιμη του με "Make offer" απο το Ebay 25$ .

Οι πρωτες δοκιμες αριστες ( τους φορτισα ολους στην δουλεια σημερα ) .

Απλα εχει ογκο-βαρος και δεν ειναι να το κουβαλας στην τσεπη σου ( εγω το ηθελα πιο πολυ για την ταμπλετα και μεταφερετε μαζι της στο τσαντακι της )

Οπως εχω ξαναπει σε αυτο το θεμα την μαρκα αυτη την θεωρώ ανωτερη απο τα powerbank Της xiaomi ( ειχα και πιο παλια το Romoss 10400mah ) .

 

καλησπέρα villasg, γιατι τη θεωρεις ανωτερη?

My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα villasg, γιατι τη θεωρεις ανωτερη?

 

Την ιδια απορια εχω και εγω...

Γιατι να θεωρεις ανωτερη αυτη την μαρκα οταν ξερουμε ηδη οτι η Xiaomi φοραει επωνυμες μπαταριες LG ή Samsung ενω τα τσιπακια της πλακετας ειναι texas instruments made in USA??? Σημειωσε οτι στο amazon το συγκεκριμενο εχει 52$ οποτε ψαξτο αναλυτικα εαν ειναι original....

Ειναι πραγματικα να απορει κανεις.... Ειδικα για αγορα μεσα απο ebay... Να το αγοραζε κανεις απο Ελλαδα αμμεσα να το καταλαβω ως ενα βαθμο αλλα μεσα απο ebay και μετα απο 30 μερες στην καλυτερη και αν ειναι και original? Δεν εχει κανενα νοημα

Edited by ADISSON

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου ηρθε χωρις κωδικο σε ενα διαφανο πλαστικο κουτακι

Και;

0123456789

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ψάξει για fake ή οχι, γιατί ο μοναδικός λόγος που κοιτούσα απο geekbuying είναι για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι θα είναι γνήσιο. Μου κινήσατε υποψίες, το κοίταξα λίγο απο περιέργεια και μάλλον υπάρχει εφόσον το έχει ανακοινώσει και επίσημα η Xiaomi πριν λίγες μέρες στο twitter . Απ'οτι διάβασα κυκλοφορησε κυρίως Ινδία και το έβγαλε για να ανταγωνιστεί το one plus και ένα της Asus. Anyway, δεδομένου ότι υπάρχει, ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι σε σχεση με το δοκιμασμένο 10400mah είναι οι διαστάσεις.

 

Edit: Τελικά χτύπησα το 10000mah. Άντε να δούμε τι θα παραλάβουμε...

 

Παρέλαβα σήμερα από geekbuying το xiaomi 10000mah. Στο τεστ με τον κωδικό βγήκε γνήσιο. Μερικές φωτογραφίες για να πάρετε μια ιδέα για το μέγεθος.

[ATTACH]61843[/ATTACH]

[ATTACH]61844[/ATTACH]

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από geekbuying το xiaomi 10000mah. Στο τεστ με τον κωδικό βγήκε γνήσιο. Μερικές φωτογραφίες για να πάρετε μια ιδέα για το μέγεθος.

[ATTACH]61843[/ATTACH]

[ATTACH]61844[/ATTACH]

 

 

 

Ποσό σου έκανε να έρθει ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου ηρθε χωρις κωδικο σε ενα διαφανο πλαστικο κουτακι

 

Από που το πήρες; χωρίς να θέλω να είμαι αρνητικός κατά πάσα πιθανότητα είναι fake

Link to comment
Share on other sites

Ποσό σου έκανε να έρθει ?

2 βδομάδες με nl post. Για όποιον ενδιαφέρεται το έχουν σε προσφορά με κουπόνι τόσο το geekbuying οσο και το gearbest. Η τιμή βγαίνει η ίδια δεδομένου ότι το geekbuying δεν έχει επιπλέον χρέωση για tracking number.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

2 βδομάδες με nl post. Για όποιον ενδιαφέρεται το έχουν σε προσφορά με κουπόνι τόσο το geekbuying οσο και το gearbest. Η τιμή βγαίνει η ίδια δεδομένου ότι το geekbuying δεν έχει επιπλέον χρέωση για tracking number.

 

 

 

Ωραία γιατι και εγώ έχω παραγγείλει το 16αρι και έρχεται με nlpost

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που το πήρες; χωρίς να θέλω να είμαι αρνητικός κατά πάσα πιθανότητα είναι fake

 

 

 

Άνοιξε το και κοιτά της μπαταρίες

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/400934366003?var=670477696763&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&fromMakeTrack=true

 

αυτο δηλαδη σας φαίνεται πολυ φθηνό για να ειναι γνησιο;;;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/400934366003?var=670477696763&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&fromMakeTrack=true

 

αυτο δηλαδη σας φαίνεται πολυ φθηνό για να ειναι γνησιο;;;

 

Μα μπορείς να το πάρεις στα ίδια λεφτά από άλλο site και να είναι και γνήσιο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...