Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον... Την ξαναπερασα με κερνελ, οχι τον gouodas ή κάπως ετσι :) αλλα τον αλλο απο τους 2 για το 9005.

Στο scs έβαλα την πρωτη επιλογη (standard νομιζω...?) χωρις να διαλέξω κατι δηλαδη.

Το τηλ εχει σημα, οχι οτι τρελαίνεται αλλα εχει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον... Την ξαναπερασα με κερνελ, οχι τον gouodas ή κάπως ετσι :) αλλα τον αλλο απο τους 2 για το 9005.

Στο scs έβαλα την πρωτη επιλογη (standard νομιζω...?) χωρις να διαλέξω κατι δηλαδη.

Το τηλ εχει σημα, οχι οτι τρελαίνεται αλλα εχει.

 

Δοκίμασε να αλλάξεις δίκτυο απο 4g σε 3g και θα δεις βελτίωση στο σήμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Την ξαναπερασα με κερνελ, οχι τον gouodas ή κάπως ετσι :) αλλα τον αλλο απο τους 2 για το 9005.

Στο scs έβαλα την πρωτη επιλογη (standard νομιζω...?) χωρις να διαλέξω κατι δηλαδη.

Το τηλ εχει σημα, οχι οτι τρελαίνεται αλλα εχει.

Κομπλέ είσαι δηλαδή λογικά έφταιγε Ι Kernel μιας και τo crc παρέμεινε EUR.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν "παρέμεινε" απο προηγούμενες προσπάθειες αλλα εγω στην τελευταια ΔΕΝ το διάλεξα. Διάλεξα την πρωτη πανω επιλογη
Link to comment
Share on other sites

...να ρωτήσω 2-3 πραγματα για την magma.

-Φάκελο μπορω να δημιουργήσω για να έχω ομαδοποιημενες κάποιες εφαρμογές; πχ games, maps κλπ

 

-Δεν ειδα να υπαρχει το πολυ βολικό και ευχριστο Βιβλιο Αποκοματων. Δεν...;

Link to comment
Share on other sites

...να ρωτήσω 2-3 πραγματα για την magma.

-Φάκελο μπορω να δημιουργήσω για να έχω ομαδοποιημενες κάποιες εφαρμογές; πχ games, maps κλπ

 

-Δεν ειδα να υπαρχει το πολυ βολικό και ευχριστο Βιβλιο Αποκοματων. Δεν...;

Βάλε Nova launcher κάνεις τα πάντα και ομαδοποίηση εφαρμογών προφανώς. Βιβλίο αποκομμάτων κατέβασε το από το playstore εφαρμογή είναι.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι με magma rom την τελευταια.Στο synapse ποιες ρυθμισεις ειναι καλυτερες να βαλουμε γιατι εχω πειραξει αρκετες χωρις να ξερω και βλεπω τρελη καταναλωση στη μπαταρια και κανα 2 φορες μου εκανε restart το κινητο.Ο κερνελ που φοραω ειναι ο lss 3.8 Ux
Link to comment
Share on other sites

Με τον kernel του darklord εχει πολύ καλή μπαταρία.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα που μπορώ να απενεργοποιησω τα background data γιατι έχω θέμα ένω έχω ειδοποίησεις με WiFi είτε με κλειστή η ανοικτή οθόνη με data και κλειστή οθόνη τίποτα και με ανοικτή μόνο αν είμαι στην εφαρμογή

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά. Ειμαι με phronesis 6.5 και τώρα τελευταία οταν κανω power off μου ανοίγει και κολλάει στο logo. Κάνω wipe cache και wipe dalvik και ξανά το ίδιο. Μόνο με restore ξαναέρχεται. Τι συμβαίνει?
Samsung note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη MagMa δουλεύει το πενάκι κανονικά ...

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στη MagMa δουλεύει το πενάκι κανονικά ...

 

Ναι δουλευει κανονικα και εχει ολες τις λειτουργιες του note7

Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάφορες rom ΜΜ που δοκίμασα, κάποιες από αυτές για αρκετό καιρό, εδώ και 3-4 μέρες χρησιμοποιώ τη rom του civato Rev 2.1 - non root. (5.0). Η rom δεν υπάρχει παίδες. Απόλυτα smooth, γρήγορη, χωρίς κολλήματα, μπορώ και χρησιμοποιώ wallet, otego η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης έχει παραμείνει, όπως και η δυνατότητα για βασικές παραμετροποιήσεις (status bar κλπ). Οι βασικές μου εφαρμογές είναι αγορασμένες και άρα θέμα διαφημίσεων δεν πολύ-έχω.... Super!!! Επίσης είδα σημαντική βελτίωση σε θέμα κατανάλωσης σε σύγκριση με τη phronesis 6.5 που χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό.

 

@menioseten ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλά και για την υπόδειξη της εν λόγω rom.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Μετά από διάφορες rom ΜΜ που δοκίμασα, κάποιες από αυτές για αρκετό καιρό, εδώ και 3-4 μέρες χρησιμοποιώ τη rom του civato Rev 2.1 - non root. (5.0). Η rom δεν υπάρχει παίδες. Απόλυτα smooth, γρήγορη, χωρίς κολλήματα, μπορώ και χρησιμοποιώ wallet, otego η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης έχει παραμείνει, όπως και η δυνατότητα για βασικές παραμετροποιήσεις (status bar κλπ). Οι βασικές μου εφαρμογές είναι αγορασμένες και άρα θέμα διαφημίσεων δεν πολύ-έχω.... Super!!! Επίσης είδα σημαντική βελτίωση σε θέμα κατανάλωσης σε σύγκριση με τη phronesis 6.5 που χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό.

 

@menioseten ευχαριστώ για τις συμβουλές αλλά και για την υπόδειξη της εν λόγω rom.

 

Καποιο λινκ φιλε μου για την ρομ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λινκ φιλε μου για την ρομ εχεις?

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-civz-flexlollipop-rev1-2-aroma-t2987732

 

Εδώ είσαι. Είναι non root

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Μετά από αρκετό καιρό με νότε 3 από τον πρώτο μήνα που βγήκε.. Άλλαξα στρατόπεδο και πήγα σε iPhone 7 plus αλλά δεν αφήνω το νότε σε ησυχία.. Θελω να βάλω την πιο γρήγορη και με καλύτερη μπαταρία rom. Τώρα είμαι με phronesis v6. 5. Ποια να περασω

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αλλά δεν αφήνω το νότε σε ησυχία.. Θελω να βάλω την πιο γρήγορη και με καλύτερη μπαταρία rom. Τώρα είμαι με phronesis v6. 5. Ποια να περασω

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν χρησιμοποιείς πενάκι είσαι εδώ

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3501138

 

Ταχύτητα ,μπαταρία,multitasking απο άλλο πλανήτη.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια. Μετα απο πολυ καιρο με το nοte 3 και με απροβληματιστη χρηση του (4.4.2 Ν9005XXUGNG1, ROOT) αρχιζει και μου κανει κατι τρελα. Σκεφτομαι λοιπον ή να του κανω ενα γενικο reset με την ιδια εκδοση ή να παω σε πιο καινουρια επισημη σταθερη και να την ρουταρω. Επειδη ομως εχω καιρο να μπω και να ασχοληθω, ξεκινησα και πελαγωσα... Ποια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο σταθερη επισημη που δεχεται root? Ευχαριστω προκαταβολικα!! :)
Link to comment
Share on other sites

Adaway μονο για web παιδια; Για ολες τις εφαρμογές;

 

Ισχυει κανονικα για ολες τις εφαρμογες ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια. Μετα απο πολυ καιρο με το nοte 3 και με απροβληματιστη χρηση του (4.4.2 Ν9005XXUGNG1, ROOT) αρχιζει και μου κανει κατι τρελα. Σκεφτομαι λοιπον ή να του κανω ενα γενικο reset με την ιδια εκδοση ή να παω σε πιο καινουρια επισημη σταθερη και να την ρουταρω. Επειδη ομως εχω καιρο να μπω και να ασχοληθω, ξεκινησα και πελαγωσα... Ποια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο σταθερη επισημη που δεχεται root? Ευχαριστω προκαταβολικα!! :)

 

Νομίζω η 4.4.2 ήταν πολύ πιο σταθερή από την 5.0 (επισημη)

Τώρα αν θες μια custom 5.0 παρα πολυ σταθερή για μένα μονόδρομος είναι η arya mod v9

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-aryamod-v1-tw-lollipop-t2990920

Τώρα αν θες σε 5.1.1 πας σε phronesis v6.5

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...