Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έβγαλα το παρακάτω χωρίς το νέο driver

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161226/80a22e230fc93ab3986c48f2a020106f.jpg

 

Περνάω τον καινούργιο και ξανά τεστάρω.

 

Send from note 3 with Note 7 rom

 

61135 έβγαλε και σε εμένα με lss kernel v3.8 έβαλες τον καινούριο driver να δεις αν υπάρχει διαφορά

Link to comment
Share on other sites

61135 έβγαλε και σε εμένα με lss kernel v3.8 έβαλες τον καινούριο driver να δεις αν υπάρχει διαφορά

 

Εβαλα τον καινουργιο driver σε magma rom και επεσα σε bootloop το κινητο δεν ανοιγε με τιποτα.Τωρα περναω την νεα magma.Το κινητο ηθελε format wipe τα παντα για να ξανα ανοιξει.

 

Τωρα θα περασω τη rom(την νεα εκδοση) και αμεσως τον driver με το suhide.Να δω τι θα γινει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά από magna Rom ποια είναι η καλύτερη επιλογή για κάμερα

 

S7 καμερα και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα. Έβαλα την νέα magma η οποία είναι ακόμα καλύτερη. Πέρασα τον driver χωρίς wipe dalvik cache και τα αποτελέσματα εξαιρετικά.

 

Νέο benchmark με τον νέο driver:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161227/6dee762b04096a452bb447b5f10c5648.jpg

 

Επισης έχουν αλλάξει την ονομασία στο κινητό στο build.prop και δείχνει όλα τα παιχνίδια στο playstore συμβατά που μέχρι τώρα δεν τα έβγαζε με τίποτα. Έβαλα 320dpi restore τα saves και πάει σφαίρα πραγματικά. Μπράβο στα παιδιά στο xda χαίρεσαι να το δουλεύεις αυτό το τηλέφωνο με αυτή τη Rom.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά με τις φωτογραφίες.

Να τις μικραίνετε πριν τις ποστάρετε!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά με τις φωτογραφίες.

Να τις μικραίνετε πριν τις ποστάρετε!

Είναι από το capture Screen της Rom. Είμαι με tapatalk και δεν καταλαβαίνω πόσο μεγάλες είναι.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι που είναι τεράστιες, γίνονται και παράθεση και παραγίνεται το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα. Έβαλα την νέα magma η οποία είναι ακόμα καλύτερη. Πέρασα τον driver χωρίς wipe dalvik cache και τα αποτελέσματα εξαιρετικά.

 

Νέο benchmark με τον νέο driver:

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161227/6dee762b04096a452bb447b5f10c5648.jpg

 

Επισης έχουν αλλάξει την ονομασία στο κινητό στο build.prop και δείχνει όλα τα παιχνίδια στο playstore συμβατά που μέχρι τώρα δεν τα έβγαζε με τίποτα. Έβαλα 320dpi restore τα saves και πάει σφαίρα πραγματικά. Μπράβο στα παιδιά στο xda χαίρεσαι να το δουλεύεις αυτό το τηλέφωνο με αυτή τη Rom.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Με καθαρή εγκατάσταση την έβαλες την καινούργια magna Rom εσείς με dirty

Link to comment
Share on other sites

Με καθαρή εγκατάσταση την έβαλες την καινούργια magna Rom εσείς με dirty

Καθαρή αλλιώς δεν άνοιγε το κινητό έφαγε ολικό wipe. Δεν θέλει wipe dalvik μετά που θα βάλουμε τον driver αλλιώς δεν ανοίγει το κινητό.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν περασουμε τους drivers της qualcomm μετα μπορεις να κανεις restore 5.0.1 rom η θα μπρικαρει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Αν περασουμε τους drivers της qualcomm μετα μπορεις να κανεις restore 5.0.1 rom η θα μπρικαρει το κινητο?

Λογικά ναι δεν θα παίζουν η θα μπουν οι παλιοί drivers μαζί με την 5.0.1

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έβαλα τον καινούργιο driver στην magna Rom που είχα και στο antutu μου έβγαλε 66056 από 61813

Πάει τραίνο ο νέος driver με magna ένα σκαλί πάνω από πριν.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους ότι καλύτερο παιδιά!!!!!!!!!!Μόλις έβαλα την magna rom 24-12-16 και έχω πρόβλημα με το bluetooth και το handsfree δηλαδή δονήται το handsfree και δεν βγαίνει ήχος απο το κινήτο............Καμιά λύση;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους ότι καλύτερο παιδιά!!!!!!!!!!Μόλις έβαλα την magna rom 24-12-16 και έχω πρόβλημα με το bluetooth και το handsfree δηλαδή δονήται το handsfree και δεν βγαίνει ήχος απο το κινήτο............Καμιά λύση;;;;;

Το γνωστό πρόβλημα των N7 roms! Φλάσαρε αυτό και θα είναι εντάξει.

 

https://mega.nz/#!dVQTyJgb!zvjxLpVNi3u_vdnyEdGUC2ekKi-PRixzgkjxYvkyqC8

Edited by aopvet

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω με τη σειρά μου τη Magma και εχω να πω οτι αξιζει σε σχεση με Phronesis.Νεος driver και ShinToKernel-ShinTo-L22A06-UX-N9005-601 ρολαρουν ολα βούτυρο το note κερδισε αλλα 10 χρόνια :P.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη ομάδα!!

Με την Magna Rom ποιο κέρνελ προτείνετε για καλύτερη overall χρήση;

Τα Bugs της Rom σας επηρεάζουν κάπου γενικά στη χρήση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά.Επειδή βλέπω πολλοί συστήνετε την magma rom λέω να την περάσω.Μέχρι τώρα Χρεισημοποιώ την pronesis 5.1.1. H διαδικασία είναι κατεβάζω την ρομ κάνω τα wips μέσω recovery και φλασάρω;Κέρνελ κτλ είναι όλα μέσα;

Edit:Ότι και να έκανα δεν μπόρεσα να την κάνω να μπουτάρει.Απο άρωμα επιλέγετε μοντέλο νοτε 3 internasional και κερνελ πάλι note 3 internasional;

Edited by Dimitris_1386
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.Εβαλα και εγω την magma την τελευταια εκδοση.Ολα δειχνουν να πηγαινουν σφαιρα...καλυτερα απο phronnesis.Εχω ενα προβλημα καθε φορα που μπαινω σε ρεκοβερυ και επιλεγω reboot μου λεει πως δεν εχω ρουτ και με ρωταει να το περασει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά.Επειδή βλέπω πολλοί συστήνετε την magma rom λέω να την περάσω.Μέχρι τώρα Χρεισημοποιώ την pronesis 5.1.1. H διαδικασία είναι κατεβάζω την ρομ κάνω τα wips μέσω recovery και φλασάρω;Κέρνελ κτλ είναι όλα μέσα;

Edit:Ότι και να έκανα δεν μπόρεσα να την κάνω να μπουτάρει.Απο άρωμα επιλέγετε μοντέλο νοτε 3 internasional και κερνελ πάλι note 3 internasional;

 

Περασε το kernel που αναφέρει ο μενιος σε πιο παλια post και που τον έβαλα και εγώ.Μετα το φλασαρισμα της ρομ φλασαρε το kernel και τότε bootare και θα εισαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά την magma. Βάζετε το n9005 στο aroma στην αρχή και αφήστε τον default Kernel που έχει πάει τραίνο. Στο τέλος σας λέει να κάνει Install το su η όχι. Πατάτε do not install παντα.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.Εβαλα και εγω την magma την τελευταια εκδοση.Ολα δειχνουν να πηγαινουν σφαιρα...καλυτερα απο phronnesis.Εχω ενα προβλημα καθε φορα που μπαινω σε ρεκοβερυ και επιλεγω reboot μου λεει πως δεν εχω ρουτ και με ρωταει να το περασει.

 

Και κάθε φορά θα επιλέγεις "do not install"

Και μετά θα bootαρης

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Και κάθε φορά θα επιλέγεις "do not install"

Και μετά θα bootαρης

 

Ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά σε όλους

 

Απο Κιτκατ φλασάρω κατευθείαν τη magma ή πρεπει να πάω πρώτα σε επισημη Lolipop;

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά σε όλους

 

Απο Κιτκατ φλασάρω κατευθείαν τη magma ή πρεπει να πάω πρώτα σε επισημη Lolipop;

Καλύτερα πάνε σε επίσημη Lolipop.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά σε όλους

 

Απο Κιτκατ φλασάρω κατευθείαν τη magma ή πρεπει να πάω πρώτα σε επισημη Lolipop;

 

Βαζεις με Odin επίσημη Lolipop και μετά αφού κάνεις boot βαζεις πάλι με Odin TWRP v 2.8.7.0 και μέσα από την costum recovery (TWRP) παίρνεις ένα backup και μετά βάζεις την magna

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...