Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την MagMa_NX_Release_UD_XDA και άρχισα το σκάλισμα.

Το έβγαλα από την μπριζα στο 62% και άρχισα

το διάβασμα σε FC tapatalk ενδιάμεσα κάποιες ρυθμίσεις και ξεχάστηκα.

Βλέπω την μπαταρία μετά κάνα μισάωρο και είναι στο 62% :eek: λέω δεν θυμάμαι πότε το έβγαλα, βλέπω το BBS

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161218/a951ac6f7a953d82b3687523535b2135.jpg

Έχω 48 λεπτά οθόνη 0% κατανάλωση και τώρα που γράφω είμαι στο 62%

Απίστευτο!!!

 

 

 

Edit

Μία ώρα sot στο 62% :cool:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161218/36d577e008b7c3391c98cd49a9e3e0ec.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161218/c30b9e9671540a777631c71bc8c26c13.jpg

Χαχαχα είσαι απίστευτος. Τόσα χρόνια και δεν κουράστηκες να φλασάρεις. Υποκλίνομαι!

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχαχα είσαι απίστευτος. Τόσα χρόνια και δεν κουράστηκες να φλασάρεις. Υποκλίνομαι!

Την έβαλα αλλά δεν έχω δεδομένα.....βασικα από μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα αλλά είναι πολύ smooth.... Καμιά βοήθεια με τα δεδομένα

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εδώ και δύο μέρες με MagMa_NX_Release_UD_XDA και πάει πολύ καλύτερα από την phronesis v4.1 που είχα επέλεξα τον προ επιλεγμένο kernel στην εγκατάσταση και μετά έβαλα τον lss 3.8
Link to comment
Share on other sites

Ρε μπαγάσες θα με κάνετε να βάλω και εγώ τη Rom που λέτε γιατί η Phronesis τρώει κάτι σκαλωματα. 100 rom το χρόνο φλασαρουμε αλλά το ευχαριστιομαστε είναι η αλήθεια.

 

Send From Note 3 With Note 7 Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έβαλα ούτε σήμα είχε το κινητό ούτε δεδομένα έπαιρνα τηλέφωνο και ούτε χτυπούσε δεν ξέρω τι λάθος έκανα τον ίδιο κερνελ άφησα δεν άλλαξα κάτι στο csc έβαλα eur τώρα τι έγινε πάντως αξίζει θα ξαναδοκίμασω

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έβαλα ούτε σήμα είχε το κινητό ούτε δεδομένα έπαιρνα τηλέφωνο και ούτε χτυπούσε δεν ξέρω τι λάθος έκανα τον ίδιο κερνελ άφησα δεν άλλαξα κάτι στο csc έβαλα eur τώρα τι έγινε πάντως αξίζει θα ξαναδοκίμασω

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Έχεις παλιό μόντεμ ή έκανες τικ μετά το boot την αναφορά

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161219/c60e58c3a77806e2463bcb943e0455fc.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να βαλω μια καστομ ρομ σε ενα note 3 που δεν εχει πειραχτει ποτε και ειναι στην 5.0.αν μπορει καποιος να μου πει ολη τη διαδικασια για ρουτ και μια καστομ με βαση τον tw και να ειναι σταθερη και απροβληματιστη.thanks...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις παλιό μόντεμ ή έκανες τικ μετά το boot την αναφορά

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161219/c60e58c3a77806e2463bcb943e0455fc.jpg

Είναι παλιό;;;;;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161219/0b4ac5d2b198ae9a67bec3e33e57d216.jpg

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Edited by fraggreg
Link to comment
Share on other sites

Magma Rom με systemless root και Magisk θα παίζει κανονικά ote GO αν ξερουταρω μέσω Magisk?

 

Send From Note 3 With Note 7 Rom

 

Λογικά ναι εγκατέστησε την και πες μας

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι εγκατέστησε την και πες μας

 

Λοιπον magisk με magisk hide και xposed στο ote go λεει παντα οτι η συσκευη ειναι rooted.Οποτε δεν κανει δουλεια το magisk με το ote go.Δοκιμασα systemless supersu χωρις xposed μαζι με suhide και ολα κομπλε με το ote go εχω ρουτ και αυτο παιζει κανονικα.Αλλα δεν εχω xposed.Τωρα δοκιμαζω suhide μαζι με xposed-v86.2-sdk23-topjohnwu στο οποιο γραφει ο chainfire οτι δουλευει κανονικα και το xposed και το suhide.Αν δεν δουλεψει και αυτο μαλλον δεν υπαρχει ακομα τροπος σε note 7 rom να τρεχει xposed+suhide.Το magisk hide δεν δουλευει καθολου με το ote go.Τωρα μπαινει η rom και επανερχομαι να πω αν δουλεψε το xposed-v86.2-sdk23-topjohnwu μαζι με suhide χωρις magisk στο ote go.

 

Edit:

Λοιπον μαλλον δεν γινεται.Εβαλα xposed installer κανονικα αλλα λεει θελει xposed για samsung roms και δεν μπαινει το xposed-v86.2-sdk23-topjohnwu.Οποτε η xposed η ote go και τα 2 δεν γινεται με note 7 rom.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να βαλω μια καστομ ρομ σε ενα note 3 που δεν εχει πειραχτει ποτε και ειναι στην 5.0.αν μπορει καποιος να μου πει ολη τη διαδικασια για ρουτ και μια καστομ με βαση τον tw και να ειναι σταθερη και απροβληματιστη.thanks...

Η διαδικασία είναι η εξής:

1)γίνεσαι root μέσω odin: https://www.youtube.com/watch?v=pdvhViM96ok

2)περνάς καινουργιο recovery μέσω odin(twrp συνηστούν οι περισσότεροι)

3)κατεβάζεις την rom που θες

4)εγκαθιστάς την rom μέσω recovery κάνοντας τα wipe που πρέπει.

Εγώ χρεισιμοποιώ την: http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

Μέσα αναφέρει ακριβώς τα βήματα που πρέπει να γίνουν

Edited by Dimitris_1386
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογη για να κρυψω το ρουτ απο συγκεκριμενες εφαρμογες χωρις να εχω το xposed?.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογη για να κρυψω το ρουτ απο συγκεκριμενες εφαρμογες χωρις να εχω το xposed?.

Suhide διάβασε λίγο παραπάνω

 

Send from note 3 with Note 7 rom

Link to comment
Share on other sites

Suhide διάβασε λίγο παραπάνω

 

Send from note 3 with Note 7 rom

 

Ευχαριστω και συγνωμη που δεν το ειδα

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι η εξής:

1)γίνεσαι root μέσω odin: https://www.youtube.com/watch?v=pdvhViM96ok

2)περνάς καινουργιο recovery μέσω odin(twrp συνηστούν οι περισσότεροι)

3)κατεβάζεις την rom που θες

4)εγκαθιστάς την rom μέσω recovery κάνοντας τα wipe που πρέπει.

Εγώ χρεισιμοποιώ την: http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-phronesis-rom-v1-0-stable-feature-t3241910

Μέσα αναφέρει ακριβώς τα βήματα που πρέπει να γίνουν

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με magna Rom χωρίς xposed πάει καλύτερα από ποτέ. Σφαίρα παντού η μπαταρία κορυφή δουλεύει το suhide άψογα(ote GO pokemon go) τρέχουν κανονικά. Έχει ένα θέμα με το dpi με κάποια παιχνίδια που δείχνουν incompatible στο playstore αλλά θα το λύσουμε.

 

Κινητό 3ετιας το οποίο βάζει τα γυαλιά σε πολλές καινούργιες ναυαρχίδες.

 

Για το xposed που δεν δουλεύει με suhide έβαλα ogyoutube black mod το οποίο δεν έχει ούτε ads δουλεύει με κλειστή οθόνη κανονικά και σε παράθυρο κομπλέ. Οπότε γλίτωσα από τα modules στο xposed. Minminguard δεν χρειάζεται με το τελευταίο adaway. Χαιρομε να το δουλεύω αυτό το κινητό μετά από τόσα χρόνια.

 

Send from note 3 with Note 7 rom

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με magna Rom χωρίς xposed πάει καλύτερα από ποτέ. Σφαίρα παντού η μπαταρία κορυφή δουλεύει το suhide άψογα(ote GO pokemon go) τρέχουν κανονικά. Έχει ένα θέμα με το dpi με κάποια παιχνίδια που δείχνουν incompatible στο playstore αλλά θα το λύσουμε.

 

Κινητό 3ετιας το οποίο βάζει τα γυαλιά σε πολλές καινούργιες ναυαρχίδες.

 

Για το xposed που δεν δουλεύει με suhide έβαλα ogyoutube black mod το οποίο δεν έχει ούτε ads δουλεύει με κλειστή οθόνη κανονικά και σε παράθυρο κομπλέ. Οπότε γλίτωσα από τα modules στο xposed. Minminguard δεν χρειάζεται με το τελευταίο adaway. Χαιρομε να το δουλεύω αυτό το κινητό μετά από τόσα χρόνια.

 

Send from note 3 with Note 7 rom

Καλησπέρα μια βοήθεια με την εγκατάσταση της ρομ..... Όταν είσαι στο aroma install τι βήματα έκανες..... Γιατί την έβαλα και εγώ με csc eur χωρίς kernel eur International με 3.7 lss μετά επέλεξα την επιλογή χωρίς xposed και τα άλλα και όταν άνοιξε το κινητό δεν είχα σήμα, δεδομένα, ούτε sms.... Μια βοήθεια please

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με magna Rom χωρίς xposed πάει καλύτερα από ποτέ. Σφαίρα παντού η μπαταρία κορυφή δουλεύει το suhide άψογα(ote GO pokemon go) τρέχουν κανονικά. Έχει ένα θέμα με το dpi με κάποια παιχνίδια που δείχνουν incompatible στο playstore αλλά θα το λύσουμε.

 

Κινητό 3ετιας το οποίο βάζει τα γυαλιά σε πολλές καινούργιες ναυαρχίδες.

 

Για το xposed που δεν δουλεύει με suhide έβαλα ogyoutube black mod το οποίο δεν έχει ούτε ads δουλεύει με κλειστή οθόνη κανονικά και σε παράθυρο κομπλέ. Οπότε γλίτωσα από τα modules στο xposed. Minminguard δεν χρειάζεται με το τελευταίο adaway. Χαιρομε να το δουλεύω αυτό το κινητό μετά από τόσα χρόνια.

 

Send from note 3 with Note 7 rom

 

 

Το suhide πως το βάζεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια βοήθεια με την εγκατάσταση της ρομ..... Όταν είσαι στο aroma install τι βήματα έκανες..... Γιατί την έβαλα και εγώ με csc eur χωρίς kernel eur International με 3.7 lss μετά επέλεξα την επιλογή χωρίς xposed και τα άλλα και όταν άνοιξε το κινητό δεν είχα σήμα, δεδομένα, ούτε sms.... Μια βοήθεια please

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

 

Τα περισσότερα τα αφήνεις στα default. Kernel άσε αυτόν που έχει στην πρώτη επιλογή. Επιλέγεις εννοείται το μοντέλο που έχεις. N9005 πρόσεξε μην κάνεις λάθος εκεί. Αν θες suhide superuser κανονικο system less χωρις xposed τελευταια επιλογή στο xposed.

 

Send from note 3 with Note 7 rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το suhide πως το βάζεις;

Μέσω recovery ένα zip είναι και έπειτα κατεβάζεις από το store το suhide gui. Από εκεί βάζεις οποία εφαρμογή θες να κρύβετε το ρουτ. Reboot και έτοιμος. Xposed δεν μπαίνει μάλλον αν και στο xda ένας πρότεινε superuser κανονικό χωρίς xposed. Boot τη Rom install το xposed installer και έπειτα install xposed systemless 86.2 και μετά suhide. Το Magisk δεν κάνει δουλειά με το ote GO.

 

Send from note 3 with Note 7 rom

Link to comment
Share on other sites

Έλυσα και το θέμα με το dpi βάζοντας 320 dpi μέσω adb shell. Όλα λειτουργούν ομαλά. 2 παιχνίδια που δείχνουν ως incompatible στο playstore είναι τα bully και door kickers. Ο λόγος δεν ξέρω ούτε με 420dpi δουλεύουν ούτε με 320.

 

Send from note 3 with Note 7 rom

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί το κινητό δεν φορτίζει

Είμαι με phronesis n7 v4.1 και lss 3.8

Όταν είναι κλειστό το κινητό και βαζω τον φορτιστή μου δείχνει τον κεραυνό ότι φορτίζει.

Τι μπορει

να φταιει;

Edit:μετα απο ενα wipe από recovery ξεκίνησε πάλι να φορτίζει.

Edit 2:στο 65% σταμάτησε παλι.

Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Edit:μετα απο ενα wipe από recovery ξεκίνησε πάλι να φορτίζει.

Edit 2:στο 65% σταμάτησε παλι.

Βγάλε βάλε μπαταρία κάποιο σκάλωμα θα έφαγε.

 

ShinToKernel-ShinTo-L22A06-UX-N9005

Τα πάει πολύ καλά και στα συν το double tab wake.

 

Σήμερα έκλεισα τρία χρόνια με την συσκευή και μπορώ να πω ότι θα περάσω άνετα μαζί της αρκετά ακόμη.

 

Χρόνια πολλά σε όλους και καλά Χριστούγεννα :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η πιο απροβλημάτιστη 6.0 ρομ ρε παιδιά; η αύρα 2.1 και η phorensis κολλαγανε με ότι πυρήνα και να έβαζα

Magma. Με τον αρχικό Kernel της χωρίς xposed. Ότι καλύτερο υπάρχει πάει σφαίρα και δουλεύουν όλα.

 

Send from note 3 with Note 7 rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...