Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TWRP 2.8.7 εχω ήδη στην κιτκαπ. Πρεπει παρ ολα αυτα να παω σε λολιποπ;

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

TWRP 2.8.7 εχω ήδη στην κιτκαπ. Πρεπει παρ ολα αυτα να παω σε λολιποπ;

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι αναγκαίο αλλά είναι καλό να έχεις τους τελευταίους Bootloader modem και μετά να πας σε custom.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

και κατι τελευταιο. Αν δεν μηνω ευχαριστημένος απο τη magma θα μπορώ να γυρίσω σε κιτκατ.

Φανταζομαι μεσω οdin twrp kaiμετα restore nandroid backup

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις.

και κατι τελευταιο. Αν δεν μηνω ευχαριστημένος απο τη magma θα μπορώ να γυρίσω σε κιτκατ.

Φανταζομαι μεσω οdin twrp kaiμετα restore nandroid backup

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι μέσω odin βάζεις όποια Official θέλεις. Αν και η magma είναι ότι καλύτερο δεν πρόκειται να ξανά πας πίσω.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Περασε το kernel που αναφέρει ο μενιος σε πιο παλια post και που τον έβαλα και εγώ.Μετα το φλασαρισμα της ρομ φλασαρε το kernel και τότε bootare και θα εισαι κομπλέ.

Κάτι κάνω λάθος μάλλον...Έκανα wipe data-system-cache-dalvik cache έβαλα την magma,στο άρωμα έβαλα όλα τα προκαθορισμένα εκτός απο το μοντέλο που έβαλα note 3 internasional,και χωρίς expoze,kernel άφησα την πρώτη επιλογή που έχει και όταν τέλειωσε η εγκατάσταση έκανα πάλι wipe cache και dalvik cache και φλάσαρα το darklord-kernel-marshmallow-newux-hlte-eur-v2.0 zip.Πατάω να κάνει reboot με ρωτάει κάτι για το root επιλέγω να μην το εγκαταστήσει και κολλάει στην αρχή που λέει samsung note 3...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος μάλλον...Έκανα wipe data-system-cache-dalvik cache έβαλα την magma,στο άρωμα έβαλα όλα τα προκαθορισμένα εκτός απο το μοντέλο που έβαλα note 3 internasional,και χωρίς expoze,kernel άφησα την πρώτη επιλογή που έχει και όταν τέλειωσε η εγκατάσταση έκανα πάλι wipe cache και dalvik cache και φλάσαρα το darklord-kernel-marshmallow-newux-hlte-eur-v2.0 zip.Πατάω να κάνει reboot με ρωτάει κάτι για το root επιλέγω να μην το εγκαταστήσει και κολλάει στην αρχή που λέει samsung note 3...

Βάλε πρώτα τον Kernel που θέλεις και μετά τη Rom.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος μάλλον...Έκανα wipe data-system-cache-dalvik cache έβαλα την magma,στο άρωμα έβαλα όλα τα προκαθορισμένα εκτός απο το μοντέλο που έβαλα note 3 internasional,και χωρίς expoze,kernel άφησα την πρώτη επιλογή που έχει και όταν τέλειωσε η εγκατάσταση έκανα πάλι wipe cache και dalvik cache και φλάσαρα το darklord-kernel-marshmallow-newux-hlte-eur-v2.0 zip.Πατάω να κάνει reboot με ρωτάει κάτι για το root επιλέγω να μην το εγκαταστήσει και κολλάει στην αρχή που λέει samsung note 3...

 

Μετα την εγκατάσταση της magma δε χρειάζεται wipe cache και dalvic για να φλασαρεις το kernel.Δοκιμασε χωρις το δεύτερο wipe.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τελικά μετά από πολύ προσπάθεια αλλά τώρα μία έχω σήμα μία δεν έχω.Σαν να αποσυνδέετε η sim
Link to comment
Share on other sites

Το προκαθορισμένο που είχε.Δεν το πείραξα.Modem έχω πρόσφατο...Του έκανα ένα wipe cache kai dalvik και περιμένω να ξανα ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Το προκαθορισμένο που είχε.Δεν το πείραξα.Modem έχω πρόσφατο...Του έκανα ένα wipe cache kai dalvik και περιμένω να ξανα ανοίξει.

Να βάλεις EUR όχι BTU. Όταν κάνεις wipe κάνε τα πάντα όλα εκτός Micro sd. Και format system που θέλει να γραψεις yes για να το κάνει.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.Θα ξαναπροσπαθήσω...Σε ευχαριστώ!

Edit:Δεν κάθετε με τίποτα στο δικό μου κινητό.Εκτός του ότι δεν έχω σήμα,όταν κάνω εγκατάσταση με τον ίδιο τρόπο μία ανοίγει δέκα δεν ανοίγει...Έμεινα με την phronesis που τρέχει απροβλημάτιστα... :)

Edited by Dimitris_1386
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα.Θα ξαναπροσπαθήσω...Σε ευχαριστώ!

 

Μπες γενικη διαχείριση και βεβαιωσου οτι δεν ειναι ενεργοποιημενη η αναφορα. διαγν.πληρ.Αν το απενεργοποιησεις μετα απο λιγο θα επανέλθει το σημα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό είναι...Τελοσπάντων βαριέμαι να ασχοληθώ παρα πάνω.Βλέπω ότι και ένας άλλος φίλος έχει το ίδιο πρόβλημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373965&page=897

Γενικά δεν θέλει να κάτσει.Και στο πληκτρολόγιο όταν έγραφα δεν ήταν τόσο smooth όσο με την phronesis.Είπαμε το κάθε τηλέφωνο έχει την προσωπικότητα του! :lol: Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό είναι...Τελοσπάντων βαριέμαι να ασχοληθώ παρα πάνω.Βλέπω ότι και ένας άλλος φίλος έχει το ίδιο πρόβλημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373965&page=897

Γενικά δεν θέλει να κάτσει.Και στο πληκτρολόγιο όταν έγραφα δεν ήταν τόσο smooth όσο με την phronesis.Είπαμε το κάθε τηλέφωνο έχει την προσωπικότητα του! :lol: Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!!

Όλα τα κινητά ίδια είναι κάπου κολλάει η όλη δουλειά. Εμένα η Phronesis κόλλαγε σε αρκετά σημεία η magma πάει νεράκι.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!! Ξαφνικά οταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής και πατάω το μεσαίο πλήκτρο κάνει reboot.... Τι να ψάξω;;shinto kernel magna rom

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!! Ξαφνικά οταν το κινητό είναι σε κατάσταση αναμονής και πατάω το μεσαίο πλήκτρο κάνει reboot.... Τι να ψάξω;;shinto kernel magna rom

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες μέσα από το ρυθμίσεις - εφαρμογές - προεπιλεγμένες εφαρμογές - εφαρμογή βοήθειας συσκευής ποιά εφαρμογή είναι επιλεγμένη. Αυτή ανοίγει πατώντας το μεσαίο πλήκτρο. Επέλεξε το κανένα και έλεγξε αν συνεχίζει το πρόβλημα.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Aryamod note 7 v2.1 με προσθηκη απο τα καλουδια της NX team. Ο,τι καλυτερο.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις τι κανει αυτη η εφαρμογη DiagMonAgent?.Οποτε ανοιγω wifi ή δεδομενα μου πεταει ενα μηνυμα και μετα φευγει.Ειναι ασφαλες που την απενεργοποιησα?.Ειμαι με την τελευταια magma
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερει κανεις τι κανει αυτη η εφαρμογη DiagMonAgent?.Οποτε ανοιγω wifi ή δεδομενα μου πεταει ενα μηνυμα και μετα φευγει.Ειναι ασφαλες που την απενεργοποιησα?.Ειμαι με την τελευταια magma

 

Μου απαντησε τελικα ο <μαγειρας> της ρομ απο τους xda και μου ειπε πως ειναι αχρηστη αυτη η εφαρμογη σε custom rom και πως στο επομενο update της ρομ θα αφερεθει τελειως

Link to comment
Share on other sites

Δες μέσα από το ρυθμίσεις - εφαρμογές - προεπιλεγμένες εφαρμογές - εφαρμογή βοήθειας συσκευής ποιά εφαρμογή είναι επιλεγμένη. Αυτή ανοίγει πατώντας το μεσαίο πλήκτρο. Επέλεξε το κανένα και έλεγξε αν συνεχίζει το πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ.... Είχα επιλέξει το greenify το άλλαξα και; έβαλα κανένα όπως μου είπες θα ενημερώσω.... Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!!!!!!!!!!!Εχει δοκιμάσει κανείς αυτόν τον κέρνελ -N9005 gugu0das kernel τον βρήκα στον νήμα της magna rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Πρόσφατα αναβάθμισα modem και έχω το N9005XXUGBPI1. Έκτοτε η μπαταρία διαρκεί αισθητά λιγότερο. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το modem και το ενδεχόμενο να έχω χειρότερο σήμα με αυτό? Αν ναι, υπάρχει κάποιο "νεότερο" modem? να προσπαθήσω να περάσω κάποιο παλαιότερο? και που μπορώ να τα βρω? Πληροφορικά είμαι με phronesis v 6.5 και idle kernel 7.1.0

 

Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία σε όλους.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Απο κιτκατ πέρασα στη magma. Οι εντυπώσεις μου όχι καλές. Πολύ φλατ και πολυ κούραστική ασπρίλα. Οσο για την ταχύτητα , στην αρχη ναι ηταν γρήγορη , αλλά όταν φόρτωσα όλα όσα χρειαζόμουν έγινε ίδια ή και λιγότερο γρήγορη απο την κιτκατ. Οπότε πίσω στην κιτκατ. Τελικά μήπως ειναι μύθος του μαρκετινγκ αυτές οι αναβαθμίσεις. Οσο για τις πρόσθετες λειτούργιές της magma δεν υπήρχε τίποτε που να μην είχα με xposed

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...