Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ρεκόρ μου ήταν 11ωρες με την stock μπαταρία που έχω τώρα

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57164951&postcount=3976&nocache=1&z=4481256469152868

 

Εγώ δεν το δίνω θα το κρατήσω μέχρι να τα παίξει.

Οτιδήποτε άλλο να πάρω θα το βαρεθώ έτσι απλά.

Από την στιγμή που τρέχει τα πάντα και έχουμε τα τελευταία firm δεν υπάρχει λόγος αντικατάστασης.

 

Πω ρε φιλε 11 ώρες λογικά το είχες σε χαμηλη φωτεινότητα χωρίς 3g 4g αλλιώς δεν βγαίνουν τόσες ώρες. Κοίτα και εγώ δεν θέλω να το δώσω το έχω με systemless Root με suhide και κάνω τα πάντα. Antutu 65χιλιαδες με τον νέο adreno driver σκέψου ένα le max 2 με τον 820 θα βγάζει 140χιλιαδες. Είναι πολύ μεγάλη διαφορά. Πέρα από αυτό οθόνη spen custom Roms βγαίνουν συνέχεια το κινητό πιστεύω θα πάρει εύκολα και s8 NOTE 8 Rom και θα τρέχει και άψογα. Απλά τα 6gb Ram με τον 820 σε δελεάζουν όπως και να το κάνουμε στα 240 ευρώ. Αρκετά προβληματισμενος.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και φίλε δυστυχώς το NOTE 3 δείχνει την ηλικία του προχθές έπιασα ένα με NOTE 7 port rom και ήταν απλά μέτριο και μιλάμε για μια από τις πιο αγαπημένες μου συσκευές,η ταχύτητα του επεξεργαστή δυστυχώς μετά από τρία χρόνια + αν είσαι power user δεν θα σε ικανοποιεί

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και φίλε δυστυχώς το NOTE 3 δείχνει την ηλικία του προχθές έπιασα ένα με NOTE 7 port rom και ήταν απλά μέτριο και μιλάμε για μια από τις πιο αγαπημένες μου συσκευές,η ταχύτητα του επεξεργαστή δυστυχώς μετά από τρία χρόνια + αν είσαι power user δεν θα σε ικανοποιεί

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίτα θέμα δεν έχω με τη magma που το έχω. Το Multitasking είναι άψογο μπορεί να έχω 3 παιχνίδια ανοιχτά mx player η YouTube στο background και split screen με 2 εφαρμογές και να πηγαίνει τέλεια. Το να πάω σε κάτι καινούργιο είναι καθαρα για ψυχολογικούς λόγους να έχω ότι πιο καινούργιο και τα 6gb Ram είναι ότι πιο future proof υπάρχει. Μου αρέσουν και οι vfm αγορές και το Le max 2 στα 240 είναι vfm αγορά. Κρατιεμαι ακόμα λόγο amoled οθόνης και των custom Roms που γινεται χαμός στο xda αν και από την άλλη μεριά υπάρχει ο απίστευτος CrisBal που φτιάχνει εξαιρετικές Rom για το Le max. Μπέρδεμα η φάση.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα θέμα δεν έχω με τη magma που το έχω. Το Multitasking είναι άψογο μπορεί να έχω 3 παιχνίδια ανοιχτά mx player η YouTube στο background και split screen με 2 εφαρμογές και να πηγαίνει τέλεια. Το να πάω σε κάτι καινούργιο είναι καθαρα για ψυχολογικούς λόγους να έχω ότι πιο καινούργιο και τα 6gb Ram είναι ότι πιο future proof υπάρχει. Μου αρέσουν και οι vfm αγορές και το Le max 2 στα 240 είναι vfm αγορά. Κρατιεμαι ακόμα λόγο amoled οθόνης και των custom Roms που γινεται χαμός στο xda αν και από την άλλη μεριά υπάρχει ο απίστευτος CrisBal που φτιάχνει εξαιρετικές Rom για το Le max. Μπέρδεμα η φάση.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Απο e-fox λες? Θα ερθει ποτε ομως το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Απο e-fox λες? Θα ερθει ποτε ομως το κινητο?

Ναι από efox. Γιατί να μην έρθει δεν είναι αξιόπιστο κατάστημα?

 

Με πρότεινε κάποιος ανταλλαγή το NOTE 3 με το galaxy tab s 10.5" t 805 16gb 4G μοντέλο με τον exynos. Θα το ανταλλάζατε? Αυτή τη στιγμή έχω galaxy-note 10.1 το πρώτο με τα 2gb Ram.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

εχοντας διαφορα προβληματα με note εβαλα με odin την παρακατω εκδοση :

 

N9005ZSUGPJ2

https://www.sammobile.com/firmwares/download/109560/N9005ZSUGPJ2_N9005OZSGPJ2_TGY/

kernel : 3.4.0-9577798

 

ειναι official hong kong με build date November 2016!. παρατηρησα οτι η kernel ειναι πολυ πιο καινουργιος απο την τελευταια εκδοση της cosmote. δεν ειμαι τυπος του root κτλ αλλα εφοσον παραμενεις με stock rom νομιζω οτι αξιζει η αλλαγη.

 

antutu score 60326.

3d : 9918

ux : 19126

cpu : 22492

ram 8790

 

δεν θυμαμε ακριβως αλλα νομιζω οτι με την cosmote εβγαζα πιο λιγο.

 

αποτελεσματα :

1. καλυτερο sharpness

2. γρηγοροτερα στα μενου

3. πιο γρηγορο boot

4. γενικα καλυτερη εμπειρια.

Edited by hlekat
Link to comment
Share on other sites

Ναι από efox. Γιατί να μην έρθει δεν είναι αξιόπιστο κατάστημα?

 

Με πρότεινε κάποιος ανταλλαγή το NOTE 3 με το galaxy tab s 10.5" t 805 16gb 4G μοντέλο με τον exynos. Θα το ανταλλάζατε? Αυτή τη στιγμή έχω galaxy-note 10.1 το πρώτο με τα 2gb Ram.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

 

Δεν το ξερω το καταστημα γι αυτο ρωτησα. Οσο για την ανταλλαγη πιστευω αξιζει.Το νοτελι πωλειται απο 150-200 αναλογα τη κατασταση ενω το ταμπλετ πιανει τα 300. Το θεμα ειναι ποσο θες να το δωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω το καταστημα γι αυτο ρωτησα. Οσο για την ανταλλαγη πιστευω αξιζει.Το νοτελι πωλειται απο 150-200 αναλογα τη κατασταση ενω το ταμπλετ πιανει τα 300. Το θεμα ειναι ποσο θες να το δωσεις.

Το tab s στα 200 το βρίσκω σε αρκετές αγγελίες.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/tablets/samsungtablets/849166-samsung-galaxy-tab-s-105-wifi-sm-t800/

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/tablets/samsungtablets/846640-samsung-galaxy-tab-s-ευκαιρια/

 

Απλα δεν είναι η έκδοση 4g που δεν έχω θέμα αν είναι 4g η όχι sim δεν θα μπει εξαλλου. Έχω ένα NOTE 10.1 Tablet αυτή τη στιγμή που η οθόνη δεν με ικανοποιεί. Το NOTE 3 δεν δίνεται εύκολα ειναι η αλήθεια αν και πιστεύω είναι η συναισθηματική αξία των 3 χρόνων παρα ότι δεν υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το tab s στα 200 το βρίσκω σε αρκετές αγγελίες.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/tablets/samsungtablets/849166-samsung-galaxy-tab-s-105-wifi-sm-t800/

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/tablets/samsungtablets/846640-samsung-galaxy-tab-s-ευκαιρια/

 

Απλα δεν είναι η έκδοση 4g που δεν έχω θέμα αν είναι 4g η όχι sim δεν θα μπει εξαλλου. Έχω ένα NOTE 10.1 Tablet αυτή τη στιγμή που η οθόνη δεν με ικανοποιεί. Το NOTE 3 δεν δίνεται εύκολα ειναι η αλήθεια αν και πιστεύω είναι η συναισθηματική αξία των 3 χρόνων παρα ότι δεν υπάρχουν πολύ καλύτερα κινητά.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Αλλο το wifi, εγω νομιζα λες για το μοντελο που παιρνει sim. Σ αυτη τη περιπτωση εσυ αποφασιζεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση. Χρειάστηκα 2η συσκευή και εβγαλα από το συρτάρι το παλιό note 3. Ακόμα λειτουργεί μια χαρά αλλά βλέπω κολλάει πολύ (είναι ξεχασμένο στη sweet Rom 4.4.2). Ποιες Rom/kernel προτείνετε; με ενδιαφέρει πιο πολύ να είναι σταθερή, με καλή κατανάλωση και root για κάποιες εφαρμογές που το χρειάζονται Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση. Χρειάστηκα 2η συσκευή και εβγαλα από το συρτάρι το παλιό note 3. Ακόμα λειτουργεί μια χαρά αλλά βλέπω κολλάει πολύ (είναι ξεχασμένο στη sweet Rom 4.4.2). Ποιες Rom/kernel προτείνετε; με ενδιαφέρει πιο πολύ να είναι σταθερή, με καλή κατανάλωση και root για κάποιες εφαρμογές που το χρειάζονται

Βάζεις official Lolipop. Κανεις ρουτ περνάς recovery και βάζεις magma rom και είσαι κομπλέ. Το κινητό θα μεταλλαχτεί σε σχέση με πριν δεν θα δεις lag στην κυριολεξία σε ότι και αν κάνεις.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω σκουριάσει λίγο.. https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3508672

 

Αυτή η ρομ είναι ένταξει;

 

Περνάω μια οποιαδήποτε official Λολιποπ με Odin. Root/recovery υπάρχει εύκολος τρόπος; τελευταία φορά θυμάμαι κάτι με towel. Μετά κάνω wipe data και ότι άλλο ζητάει η ρομ και την περναω από recovery.

Με το κερνελ που έχει μέσα είναι εντάξει η να βάλω άλλο;

.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω σκουριάσει λίγο.. https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3508672

 

Αυτή η ρομ είναι ένταξει;

 

Περνάω μια οποιαδήποτε official Λολιποπ με Odin. Root/recovery υπάρχει εύκολος τρόπος; τελευταία φορά θυμάμαι κάτι με towel. Μετά κάνω wipe data και ότι άλλο ζητάει η ρομ και την περναω από recovery.

Με το κερνελ που έχει μέσα είναι εντάξει η να βάλω άλλο;

Για το ρουτ φλασαρεις το cf auto root μέσω odin και είσαι κομπλέ. Έπειτα φλασαρεις twrp 2.8.7.0 έκδοση μέσω odin. Περνάς τη magma σε μια sd μπαίνεις recovery κάνεις wipe τα πάντα εκτός της sd που έχεις τη ρομ και τη φλασαρεις. Θα βάλεις Lss 3.8 στο aroma για το n9005 που έχουμε. Τέλος όταν θα σε πει να κάνει Root θα πατήσεις so not install και είσαι έτοιμος.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει περασει κανεις την magma ur3 ?.

Δοκιμασα να την περασω αλλα εχω θεμα με την φωτεινοτητα...δηλαδη και ας μην το εχω στο αυτοματο συμπεριφερεται σαν να ειναι στο αυτοματο.Την περασα 2 φορες με καθαρη εγκατασταση και παλι τα ιδια.Ξαναπερα την εκδοση up2 που ειχα και δουλευει κανονικα.Δεν ξερω γιατι δεν καθετε καλα η τελευυεα εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει περασει κανεις την magma ur3 ?.

Δοκιμασα να την περασω αλλα εχω θεμα με την φωτεινοτητα...δηλαδη και ας μην το εχω στο αυτοματο συμπεριφερεται σαν να ειναι στο αυτοματο.Την περασα 2 φορες με καθαρη εγκατασταση και παλι τα ιδια.Ξαναπερα την εκδοση up2 που ειχα και δουλευει κανονικα.Δεν ξερω γιατι δεν καθετε καλα η τελευυεα εκδοση

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Lss 3.8ux for n9005

 

Και εγω αυτον επιλεγω αλλα εχω προβλημα

Τον φλασαρεις ξεχωριστα πριν την εγκατασταση ή απλα τον επιλεγεις μεσα απο το aroma installer την ωρα που περνας την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από aroma

 

Τι να πω και εγω ετσι το κανω αλλα εχω αυτο το θεμα με την φωτεινοτητα...δεν ξερω τι αλλο να κανω....

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγω ετσι το κανω αλλα εχω αυτο το θεμα με την φωτεινοτητα...δεν ξερω τι αλλο να κανω....

 

Μήπως έχεις στην οθόνη τζαμακι Εγώ είχα κάποτε και μου έκανε τέτοια σκέπαζε και τον αισθητήρα και έβαλα άλλο που είναι κενό σε αυτό το σημείο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις στην οθόνη τζαμακι Εγώ είχα κάποτε και μου έκανε τέτοια σκέπαζε και τον αισθητήρα και έβαλα άλλο που είναι κενό σε αυτό το σημείο

 

Εχω τζαμακι αλλα ειναι κενο στον αισθητηρα.Το περιεργο ειναι οτι στην εκδοση up της magma οπως και στις προηγουμενες εκδοσεις δεν ειχα ποτε θεμα.Μονο στην τελευταια εκδοση της magma εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά είμαι με την magna a u3 με exposed πως μπορω να αλλάξω χρώμα στις ειδοποιήσεις και στα εικονίδια τους;;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ χθες το βράδυ την MagMa μετά απο 2 μήνες με phronesis ... πολύ καλή, σβέλτη, δείχνει (αν και νωρίς) να έχει καλύτερη μπαταρία με τον ίδιο κερνελ....

σε πρώτη φάση όμως μου λείπουν δυο πραγματάκια, ένα είναι η μπάρα της ραμ στα recent και το δεύτερο το double tap to sleep που είχε η φρόνησης.....

υπάρχει τρόπος να τα έχω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...